منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آشنایی با سرور فیلیپین و انواع مختلف آن از نظر تخصیص منابع

آشنایی با سرور فیلیپین و انواع مختلف آن از نظر تخصیص منابع

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آشنایی با سرور فیلیپین و انواع مختلف آن از نظر تخصیص منابع

معرفی سرور فیلیپین

یکی از مهمترین کاربردهای سرورها استفاده از آنها در وب سایت ها می باشد. اما امروزه سرورها و استفاده از آنها به وب سایت ها محدود نمی شود بلکه می توان از آنها در بازی های آنلاین، تجارت و غیره نیز استفاده کرد. هنگام خرید سرور، باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این معیارها کشوری است که سرور در آن قرار دارد. در این مقاله وبلاگ پارس پک در مورد سرور فیلیپین و نکات مورد نیاز برای انتخاب این سرور صحبت خواهیم کرد.

سرور چیست؟ چهار برنامه مهم سرور

در تعریف ساده، سرورها کامپیوترهایی هستند که همیشه روشن و همیشه در دسترس هستند. بنابراین اگر کامپیوتری دارید که این دو ویژگی را دارد می توانید از آن به عنوان سرور استفاده کنید. اگرچه این امر به دلایل مختلف از جمله سودآوری منطقی نیست، اما از نظر تئوری امکان پذیر است.

این کامپیوترها در یک نقطه از جهان قرار دارند و خدمات خود را ارائه می دهند. به عنوان مثال، این سرور ممکن است در فیلیپین واقع شده باشد. بنابراین سروری که مرکز داده آن در یکی از شهرهای فیلیپین مانند مانیل و کوئزون قرار دارد، سرور فیلیپینی نامیده می شود.

همانطور که در مقدمه این مقاله گفتیم، سرورها امروزه نه تنها برای استفاده از وب سایت بلکه برای اهداف بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به برخی از این اهداف مهم اشاره خواهیم کرد.

خرید سرور مجازی

1. استفاده از سرور برای بازی های آنلاین

امروزه بازی های رایانه ای تنها مختص کودکان نیست و بسیاری از بزرگسالان نیز به این بازی ها علاقه مند هستند. در این بین اینترنت این امکان را برای افراد فراهم کرد که بتوانند به صورت آنلاین با یکدیگر بازی کنند و از بازی لذت بیشتری ببرند.

این در حالی است که سازندگان بازی ها محدودیت هایی را برای افرادی که می خواهند از ایران از این بازی ها استفاده کنند، اعمال کرده اند. راه حل این مشکل تغییر آدرس IP است. یکی از ویژگی های سرورهای خارج از کشور مثلا سرور فیلیپین این است که به شما اجازه می دهد IP خود را از ایران به فیلیپین تغییر دهید و به نوعی این محدودیت ها را دور بزنید. برای این منظور می توانید از سرور اختصاصی و VPS فیلیپین استفاده کنید.

2. استفاده از سرور فیلیپین برای معامله

سایر افرادی که علاقه مند به خرید سرور فیلیپین هستند افرادی هستند که در زمینه بازرگانی فعالیت می کنند. همانطور که احتمالا می دانید صرافی های خارج از کشور به افرادی که از IP ایرانی استفاده می کنند خدمات ارائه نمی دهند. این بدان معنی است که آنها باید IP خود را برای تجارت تغییر دهند. برای حل این مشکل می توانید یک VPS معاملاتی نیز خریداری کنید و از یکی از سرورهای خارج از کشور مانند سرور فیلیپین استفاده کنید.

به این نکته مهم توجه کنید که IP شما برای انجام معاملات در صرافی ها باید ثابت باشد. به عبارت دیگر، هنگام اتصال، IP شما باید دقیقاً همان IP باشد که در اتصال قبلی استفاده کرده اید. انتخاب سرور فیلیپین به شما این امکان را می دهد که از IP ثابت فیلیپین استفاده کنید و خطر مسدود شدن حساب خود را به صفر کاهش دهید.

3. استفاده از سرور فیلیپین در تحقیقات دانشگاهی

متاسفانه بسیاری از وب سایت های مرجع علمی به روی کاربرانی که قصد استفاده از خدمات آنها را از ایران دارند بسته است. تغییر IP یکی از راه حل هایی است که به شما امکان دسترسی به این وب سایت ها را می دهد.

4. استفاده از سرور فیلیپین برای وب سایت ها

تمام اطلاعات وب سایت، از جمله فایل های کدگذاری Front End و Back End و تمام محتوای قرار داده شده در وب سایت باید در یک سرور ذخیره شوند. بنابراین صاحبان وب سایت ها و توسعه دهندگان گروه دیگری هستند که همیشه با سرورها سروکار دارند.

سرور چیست و انواع آن

آشنایی با سرور و عملکرد آن

سرور فیلیپین چیست؟ 5 دلیل مهم برای انتخاب سرورهای این کشور

تا اینجا در مقاله به نکاتی در مورد سرورها و کاربرد آنها اشاره کردیم. اکنون می دانید که مراکز داده سرور را می توان در هر کشوری قرار داد. به عنوان مثال، اگر مرکز داده یک سرور در شهری در فیلیپین مانند مانیل یا کوئزون قرار داشته باشد، به آن سرور فیلیپین می گویند. از جمله دلایل مهم استفاده از سرور فیلیپین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تاخیر کمی

یکی از دلایل مهم استفاده از سرور فیلیپین، تاخیر اندک سرورهای این کشور است. هنگامی که کاربر درخواستی را به سرور ارسال می کند، مدتی طول می کشد تا سرور آن را تجزیه و تحلیل کند و پاسخ ارسال کند. این مدت زمان تاخیر نامیده می شود.

هرچه تاخیر سرور کمتر باشد، کاربران سریع‌تر از وب‌سایت دریافت می‌کنند و این می‌تواند منجر به رضایت بیشتر کاربر شود. نکته مهم در مورد سرور فیلیپین این است که تاخیر سرورهای مذکور به دلیل زیرساخت قوی بسیار کمتر است.

2. زمان کار چشمگیر

یکی دیگر از معیارهای مهم در انتخاب سرور، مدت زمان کار است. Uptime به میزان فعال و در دسترس بودن سرورها اشاره دارد. این معیار که به صورت درصد بیان می شود، به شما نشان می دهد که چند درصد از سرور در یک بازه زمانی مانند روز و شب در دسترس است. بدیهی است که هر چه این عدد به 100 نزدیکتر باشد. این بدان معناست که سرور شما برای مدت طولانی تری در دسترس خواهد بود.

سرورهای فیلیپین از آپتایم چشمگیر لذت می برند و به لطف زیرساخت قدرتمند خود، اطمینان حاصل می کنند که وب سایت شما در هر زمانی از شبانه روز در دسترس و فعال است.

3. نزدیکی به ایران نسبت به کشورهای دیگر مانند کانادا

اگر سروری که انتخاب می کنید کمتر از موقعیت مکانی کاربران وب سایت شما باشد، کاربران سرعت بیشتری خواهند داشت. با توجه به اینکه فیلیپین از نظر جغرافیایی نسبت به بسیاری از کشورها مانند کانادا و آمریکا به ایران نزدیکتر است، انتخاب سرور فیلیپینی باعث می شود تا کاربران ایرانی وب سایت شما نسبت به استفاده از سرور کانادایی یا آمریکایی سرعت بیشتری را تجربه کنند.

4. استفاده از سیستم عامل های مختلف

اگر می خواهید از سرورهای فیلیپینی استفاده کنید، می توانید نوع سیستم عامل نصب شده روی سرور را نیز انتخاب کنید. در حال حاضر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز بر روی سرورهای فیلیپین نصب شده اند.

5. ارزان تر است

اگرچه همیشه قیمت را آخرین معیار در نظر می گیریم، اما واقعیت این است که در بسیاری از موارد مهم ترین عامل است. خبر خوب این است که سرورهای واقع در فیلیپین، مانند سرور مانیل، نسبت به سرورهای بسیاری از کشورهای دیگر در دسترس‌تر هستند. این بدان معنی است که اگر به دنبال یک سرور ارزان هستید، سرورهای فیلیپین می توانند یکی از گزینه های شما باشند.

سرور فیلیپین چیست؟

معرفی سرور فیلیپین و ویژگی های آن

گونه های مهم سرور فیلیپین از نظر تخصیص منابع

هر سرور منابعی دارد که بسته به نیاز کاربر می توان آن ها را به طور کامل به یک شرکت یا یک فرد اختصاص داد یا بین افراد مختلف تقسیم کرد. بنابراین سرورها به انواع مختلفی از جمله سرور اختصاصی، سرور مجازی و سرور ابری تقسیم می شوند. در ادامه با انواع سرورهای فیلیپین بیشتر آشنا خواهیم شد.

1. سرور اختصاصی در فیلیپین

منابعی که برای سرور نیاز دارید ممکن است آنقدر زیاد باشد که مجبور شوید تمام منابع سرور را برای خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، فرض کنید اطلاعات وب سایت شما آنقدر بزرگ است که به یک هارد دیسک بزرگ روی سرور نیاز دارید. همچنین تصور کنید که تعداد درخواست های ارسال شده به سرور شما در هر زمان بسیار زیاد است. بنابراین سرور شما باید دارای یک پردازنده قدرتمند باشد تا بتواند به هر یک از این درخواست ها پاسخ دهد. در این موارد می توانید از سرور اختصاصی فیلیپین استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که این نوع سرورها که شامل سرورهای ماکرو و هیبریدی می شوند نسبت به سایر سرورها قیمت بالاتری دارند.

2. سرور مجازی فیلیپین

اگر یک سرور را با استفاده از تکنیک های مجازی سازی به دو یا چند سرور تقسیم کنیم، به هر یک از این سرورها سرور مجازی می گویند. اگر این سرور در شهری در فیلیپین قرار داشته باشد، به آن سرور مجازی فیلیپینی یا فیلیپین VPS می گویند. یکی از مزایای مهم سرورهای مجازی ارزان بودن آنهاست. بنابراین اگر وب سایت شما زیاد شلوغ نیست، می توانید خرید سرور مجازی فیلیپین را به عنوان یکی از گزینه های خود در نظر بگیرید و سرور مجازی فیلیپین پارس پک را دریافت کنید.

3. سرور ابری فیلیپین

فناوری ابری یکی از مدرن ترین فناوری ها در زمینه اینترنت و شبکه است. سرورها نیز از این فناوری استفاده می کنند و اکنون سرورهای ابری به عنوان نسل جدید و تازه سرورها محسوب می شوند. استفاده از سرورهای ابری، علاوه بر هزینه کم، به دلیل مقیاس پذیری چشمگیر، مورد استقبال گسترده قرار گرفته است.

4. فیلیپین میزبان

اگر وب سایت وردپرسی دارید، حتما تا به حال با اصطلاحات میزبانی زیادی برخورد کرده اید. میزبان وب سایت وردپرس دقیقاً همان کاری را که سرور انجام می دهد انجام می دهد. این بدان معناست که شما تمام اطلاعات مربوط به وب سایت خود را در هاست قرار می دهید. اگرچه واضح است که تفاوت زیادی بین هاست و سرور وجود ندارد، اما در واقع نحوه کار آنها از نظر فنی متفاوت است. به این نکته نیز توجه داشته باشید تمامی نکاتی که در مورد انتخاب کشور سرور ذکر شد در مورد هاست نیز صادق است. بنابراین خرید هاست فیلیپین برای وب سایت شما می تواند کارساز باشد.

میزبانی فیلیپین چیست؟

درباره انواع سرور در فیلیپین بیشتر بیاموزید

دامنه فیلیپین و آنچه باید در مورد آن بدانید

تمام اطلاعات وب سایت بر روی سرور یا میزبان ذخیره می شود. اما هر وب سایتی به یک دامنه نیز نیاز دارد. هیچ وب سایتی بدون دامنه کامل نیست و نمی تواند کار کند. این دامنه از بخش های مختلفی تشکیل شده است:

  • نام دامنه: اولین جزء مهم در دامنه انتخابی شما نام دامنه است. نام دامنه اغلب با نام تجاری یا نام تجاری شما یکسان است. به عنوان مثال دامنه وب سایت پارس پک parspack.com است. قسمت parspack همان نامی است که در این قسمت به آن پرداختیم.
  • پسوند دامنه: هر URL باید با یک پسوند پایان یابد. افزونه های زیادی در دنیای اینترنت وجود دارد که هر کدام برای وب سایت خاصی طراحی شده اند. برای مثال، پسوند .gov در هر کشور مربوط به وب‌سایت‌های دولت و نهادهای حاکمیتی آن کشور است. پسوند com نیز با وب سایت های تجاری مرتبط است. لازم به ذکر است که همه کشورها دارای یک پسوند خاص هستند که فقط برای افرادی که در همان کشور زندگی می کنند قابل انتخاب است. برای مثال پسوند ir فقط برای وب سایت های ایرانی و پسوند ph فقط برای وب سایت های فیلیپین اعمال می شود. به عبارت دیگر، اگر با وب سایتی با پسوند ph مواجه شدید، مطمئن باشید که یک وب سایت فیلیپینی است.

دامنه فیلیپین چیست؟

معرفی دامنه فیلیپین

نتیجه

امروزه سرورهای خارجی نه تنها برای وب سایت ها، بلکه برای تجارت، دسترسی به منابع علمی، بازی های آنلاین و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل در کنار فاکتورهایی مانند اندازه هارد، پردازنده و غیره، انتخاب کشوری که سرور در آن قرار دارد یکی از معیارهای مهمی است که هنگام خرید سرور باید در نظر گرفته شود. در این مقاله وبلاگ پارس پک در مورد سرور و اهمیت آن در دنیای امروز صحبت کردیم و سرور فیلیپین و مزیت های آن را توضیح دادیم و به نکات مهمی در مورد انواع سرورهای فیلیپینی اشاره کردیم.

سوالات متداول

1. سرور فیلیپین چه مفهومی داره؟

سرور در فیلیپین سروری است که مراکز داده آن در شهری در فیلیپین مانند مانیل واقع شده است.

2. دلیل محبوبیت سرورهای فیلیپینی چیست؟

سرورهای فیلیپینی علاوه بر زیرساخت خوب و آپتایم چشمگیر، مقرون به صرفه هستند و این مزایا باعث محبوبیت آنها در بین کاربران شده است.

3. تاخیر سرور به چه معناست؟

یکی از معیارهای مهم برای سرورها تأخیر است. هنگامی که درخواستی از کاربر به سرور ارسال می شود، مدتی طول می کشد تا سرور آن را تجزیه و تحلیل کند و پاسخ ارسال کند. این مدت زمان تاخیر نامیده می شود.

4. آپ تایم به چه معناست؟

گفته می شود سرور شما 24 ساعته فعال و در دسترس است. به عنوان مثال، 95% آپتایم یعنی سرور شما در 95% مواقع فعال است.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور فیلیپین یعنی چه؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرور فیلیپین به سروری گفته می‌شود که دیتاسنترهای آن در یکی از شهرهای فیلیپین مانند مانیل قرار گرفته باشند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “دلیل محبوبیت سرورهای فیلیپین چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورهای فیلیپین علاوه‌بر بهره‌مندی از زیرساخت مناسب و آپ‌تایم چشمگیر، قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند و همین مزایا باعث شده‌اند تا در میان کاربران بسیار محبوب باشند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تأخیر در سرور یعنی چه؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “یکی از معیارهای مهم در سرورها تأخیر (Latency) است. هنگامی‌که درخواستی از سمت کاربر به‌سمت سرور ارسال می‌شود، مدت‌زمانی طول می‌کشد تا سرور آن را تحلیل و پاسخی برایش صادر کند. به این مدت‌زمان تأخیر گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آپ‌تایم یعنی چه؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به مدت‌زمانی از شبانه‌روز گفته می‌شود که سرور شما فعال و در‌دسترس است. به‌عنوان مثال، آپ‌تایم ۹۵درصد یعنی سرور شما در ۹۵درصد مدت شبانه‌روز فعال است.”
}
}]
}

مقاله آشنایی با سرور فیلیپین و انواع مختلف آن از نظر تخصیص منابع اولین بار در پارس پک پدیدار شد. به نظر می رسد.