منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آشنایی با شبکه خصوصی مجازی سرورهای پارس پک

آشنایی با شبکه خصوصی مجازی سرورهای پارس پک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آشنایی با شبکه خصوصی مجازی سرورهای پارس پک

شبکه خصوصی مجازی پارس پک چیست؟

شبکه خصوصی مجازی یکی از خدمات پنل کاربری پارس پک است که برای انواع سرور ارائه می شود. این سرویس امکان ایجاد ارتباط داخلی بین سرورها در یک مرکز داده را فراهم می کند. این ارتباط به صورت داخلی یا محلی بین سرورهای یک مرکز داده برقرار می شود و جدا از ارتباطی است که دو سرور ممکن است از طریق شبکه و اینترنت برقرار کنند.

در واقع این سرویس یک شبکه خصوصی یا داخلی جدا از شبکه اصلی و اینترنت ایجاد می کند که یک یا چند سرور می توانند مستقیماً با هم ارتباط برقرار کنند. در این مقاله از وبلاگ پارس پاک بیشتر در مورد شبکه خصوصی صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

یک شبکه خصوصی مجازی چگونه کار می کند؟

عملکرد یک شبکه خصوصی مجازی به این صورت است که برای هر سرور عضو این شبکه یک کارت شبکه مجازی مجزا (زائد یا دوم یا علاوه بر کارت شبکه اولیه) در نظر گرفته می شود. در کارت شبکه دوم، به سرورها یک آدرس (IP) مرتبط با شبکه داخلی اختصاص داده می شود که از طریق آن می توانند در داخل شبکه خصوصی با یکدیگر صحبت کنند.

شبکه خصوصی از اتصال محلی بین سرورها در یک مرکز داده استفاده می کند که در این صورت نیازی به استفاده از بستر اینترنت برای ارتباط نیست. در واقع اتصال آنها به صورت شبکه داخلی انجام می شود و از ترافیک اینترنتی استفاده نمی شود. این باعث صرفه جویی در ترافیک شبکه می شود.

چگونه شبکه خصوصی مجازی را روی سرور خود فعال کنیم؟

در پنل کاربری پارس پک به قسمت مدیریت سرویس سرور خود رفته و از گوشه سمت راست بالا گزینه مدیریت شبکه خصوصی را انتخاب کنید.

معرفی شبکه خصوصی مجازی VPN

نحوه فعال کردن شبکه خصوصی مجازی روی سرور

در صفحه جدید، باید Create a private network را انتخاب کنید.

آموزش فعال سازی شبکه خصوصی مجازی

ایجاد شبکه خصوصی را انتخاب کنید

برای ساخت یک شبکه خصوصی، عنوان مورد نظر را در نظر بگیرید و مرکز داده مورد نظر را انتخاب کنید. سپس محدوده IP محلی مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه add کلیک کنید.

آموزش ساخت سرور vpn

آدرس IP محلی و محدوده مورد نظر را انتخاب کنید

صفحه جدید شبکه های خصوصی مجازی ایجاد شده را به شما نشان می دهد.

راه اندازی یک شبکه خصوصی مجازی

نمایش شبکه های خصوصی ایجاد شده

وقتی روی Manage Servers کلیک می کنید، صفحه ای باز می شود که در آن می توانید سرورها را به شبکه خصوصی خود اضافه یا حذف کنید. در این مرحله سرور مورد نظر را انتخاب کرده و IP محلی مورد نظر را در فیلد مربوطه وارد کنید.

چگونه یک شبکه خصوصی مجازی را روی سرور فعال کنم؟

سرور مورد نظر را انتخاب کرده و IP محلی مورد نظر را وارد کنید

وقتی سروری را به یک شبکه خصوصی اضافه می کنید، یک کارت شبکه مجازی به سرور شما اضافه می شود.

کارت شبکه مجازی سرور چیست؟

اکنون باید از راه دور (SSH) به سرور خود متصل شوید و در تب تنظیمات کارت شبکه IP مربوطه کارت شبکه محلی سرور خود را تنظیم کنید. این شبکه خصوصی مجازی شما را ایجاد می کند و امکان برقراری ارتباط داخلی بین سرورهای شبکه مجازی را فراهم می کند.

سرور بخر

نتیجه

اگر مسئولیت مدیریت چندین سرور را بر عهده دارید و می خواهید به راحتی و بدون استفاده از اینترنت بین این سرورها ارتباط برقرار کنید، می توانید از سرویس شبکه خصوصی مجازی ارائه شده در پنل کاربری پارس پک استفاده کنید. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که سرورهای شما در یک مرکز داده قرار دارند.

معرفی سرورهای شبکه خصوصی مجازی پارس پک برای اولین بار در پارس پک. به نظر می رسد.