منو سایت

آشنایی با لوکال هاست و پیکربندی آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آشنایی با لوکال هاست و پیکربندی آن

 

میزبان محلی

Localhost (127.0.0.1) یک اصطلاح شناخته شده در شبکه های کامپیوتری است. با این حال، اگر در زمینه توسعه وب یا میزبانی وب تازه کار هستید، یادگیری در مورد میزبانی محلی، دانستن اینکه لوکال هاست چیست، چگونه با 127.0.01 ارتباط دارد و چه زمانی از آن استفاده کنید، یکی از اولین گام ها در تسلط بر این حوزه است.

 

Localhost (IP 127.0.0.1) چیست؟

Localhost نام پیش فرض رایانه ای است که روی آن کار می کنید. این اصطلاح نام مستعار 127.0.0.1، آدرس IP رایانه محلی است. این آدرس IP به دستگاه امکان اتصال و ارتباط با خود را می دهد. بنابراین، لوکال هاست (127.0.0.1) برای ایجاد یک اتصال IP به همان دستگاه مورد استفاده کاربر استفاده می شود.

اگرچه 127.0.0.1 متداول ترین آدرس IP مورد استفاده برای میزبان محلی است، استاندارد شبکه IPv4 محدوده 127.0.0.1 تا 127.255.255.255 را برای میزبان محلی حفظ می کند. استفاده از آدرس های IP دیگر در آدرس محدوده IP و مشکلی ایجاد نمی کند. . استاندارد IPv6 یک آدرس Loopback اختصاص می دهد که – :: 1 است.

Localhost با نام Loopback نیز شناخته می شود.

هر کامپیوتری که به اینترنت یا یک شبکه محلی متصل است یک آدرس IP دارد. پروتکل اینترنت (IP) مجموعه ای از قوانین است که برای استانداردسازی شناسایی و انتقال اطلاعات بین رایانه ها و دستگاه های شبکه طراحی شده است. آدرس‌های IP به‌عنوان شناسه‌هایی استفاده می‌شوند که امکان برقراری ارتباط بین دستگاه‌ها و اطمینان از ارسال اطلاعات به آدرس صحیح را فراهم می‌کنند.

Loopback 127.0.0.1 چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک مرورگر را باز می کنید و آدرس وب سایت را وارد می کنید، اساساً به آدرس IP نام مستعار اختصاص داده شده به سرور میزبان وب سرور هدایت می شوید. با این حال، هنگامی که http: // localhost را در یک مرورگر وب تایپ می کنید، درخواست به اینترنت ارسال نمی شود. در عوض، به طور کامل توسط سیستم عامل اجرا می شود، در شبکه محلی باقی می ماند و به رایانه ای که استفاده می کنید متصل می شود. به همین دلیل است که به لوکال هاست آدرس لوپ بک نیز گفته می شود، زیرا شما را به دستگاهی که در حال ورود به آن هستید هدایت می کند.

 

بازخورد

 

برای پینگ کردن لوکال هاست یا سیستم خود، می توانید به راحتی لوکال هاست یا 127.0.0.1 را روی سیستم CMD خود اجرا کنید.

اگر تنظیمات قبلی وجود نداشته باشد، احتمالاً پس از پینگ کردن هاست محلی، پیامی مبنی بر رد درخواست از رایانه دریافت می کنید یا اصلاً پاسخی دریافت نمی کنید. این به این دلیل است که سیستم شما برای دریافت درخواست های داخلی پیکربندی نشده است. وقتی سروری را روی رایانه خود راه اندازی می کنید، پاسخ تغییر می کند زیرا شروع به گوش دادن به درخواست های دریافتی می کند.

 

اتصال رد شد

برنامه Localhost

محیط سرور لوکال هاست عمدتا برای تست، تست و توسعه استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از کاربردهای روزانه آن آشنا شوید.

مسدود کردن سایت:

مسدود کردن وب سایت های خاص برای همه مرورگرهای دارای میزبان محلی آسان است. برای این کار باید فایل هاست را ویرایش کنید. این فایل در سیستم عامل های مختلف و در c: در سیستم عامل ویندوز متفاوت است.پنجره ها system32 درایورها و غیرهمیزبان ها این فایل حاوی نگاشت آدرس های IP به نام میزبان است. فایل hosts از دو ستون تشکیل شده است که یکی برای آدرس IP و دیگری برای نام میزبان رزرو شده است. یک رکورد جدید به فایل اضافه کنید و آدرس IP Localhost 127.0.0.1 را به نام میزبان داده شده تنظیم کنید تا وب سایت مسدود شود. با این کار سیستم از جستجوی سایت از طریق اینترنت جلوگیری می کند. در عوض، سرور محلی را با 127.0.0.1 جستجو می کند. در نهایت، چون نمی تواند به درخواست پاسخ دهد، مرورگر پاسخ می دهد که نمی تواند به سایت متصل شود.

به عنوان مثال در تصویر زیر وب سایت یوتیوب با میزبانی IP محلی فراخوانی شده است و دیگر در دسترس نخواهد بود.

سایت ها را مسدود کنید

 

برنامه ها و برنامه های کاربردی وب را آزمایش کنید

Localhost اغلب برای آزمایش و توسعه استفاده می شود. مزیت اصلی آن این است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک اتصال را بدون آنلاین شدن شبیه سازی کنند. از آنجایی که آزمایش یک برنامه قبل از قرار گرفتن در معرض اینترنت ضروری است، استفاده از LocalHost آزمایش همه عملکردها را از طریق بازخورد فراهم می کند. علاوه بر این، محیط های محلی سرعت توسعه را افزایش می دهند، زیرا زمان پاسخگویی پینگ لوکال هاست بسیار سریعتر از یک سرور از طریق اینترنت است.

 

میزبانی محلی برنامه های کاربردی وب

هنگام توسعه یک برنامه وب، میزبانی برنامه محلی رایج است. Localhost نه تنها یک محیط امن برای آزمایش ویژگی های جدید فراهم می کند، بلکه می تواند برای اهداف یادگیری نیز استفاده شود. با اجرای یک برنامه به صورت محلی، توسعه دهندگان می توانند فناوری های مختلف را بدون عواقب آزمایش کنند. تعدادی پلتفرم وجود دارد که تمام اجزای توسعه وب را در لوکال هاست ارائه می دهد که نقطه شروعی برای اکثر توسعه دهندگان وب است که محبوب ترین آنها LAMP، XAMPP، WAMP، MAMP و سایر موارد است که می توانید از این بسته ها استفاده کنید. میزبان.

 

XAMPP:

محبوب ترین بسته هاست محلی XAMPP است که کراس پلتفرم است و در لینوکس و ویندوز قابل استفاده است. این بسته شامل آپاچی، MySQL، PHP و Perl می باشد. با نصب این بسته می توانید یک سایت در هاست محلی خود ایجاد کنید.

ومپ:

این نرم افزار فقط برای نسخه ویندوز است و مانند xampp کار می کند.

لامپ:

این نرم افزار در سیستم عامل لینوکس استفاده می شود و دارای یک فضای متن باز است که می توان در لینوکس تغییراتی در آن ایجاد کرد. پلتفرم LAMP شامل Apache، MySQL، PHP است.

Mamp:

اگر از سیستم عامل مک استفاده می کنید، این بسته برای شما مناسب است و مانند بسته های قبلی شامل وب سرور Apache، PHP و MySQL است که به شما کمک می کند تا یک وردپرس یا نوع دیگری از وب سایت را به صورت محلی راه اندازی کنید. به آرامی

 

 

انتشارات Introduction to Local Hosting and Setup اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، هاست ایرانی.