منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمازون با تراشه هوش مصنوعی AMD وارد بازار می شود.

آمازون با تراشه هوش مصنوعی AMD وارد بازار می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمازون با تراشه هوش مصنوعی AMD وارد بازار می شود.

خدمات وب آمازون (AMZN.O)، بزرگترین ارائه دهنده خدمات ابری در جهان، در حال بررسی استفاده از تراشه های هوش مصنوعی جدید Micro Devices Inc است. (AMD.O)، یکی از مدیران ارشد AWS به رویترز گفت. این اعلامیه در جریان یک رویداد AMD منتشر شد که در آن سازنده تراشه استراتژی خود را برای ورود به بازار هوش مصنوعی تحت سلطه Nvidia Corp بیان کرد.

پس از انتشار این خبر، سهام AMD در معاملات پس از ساعت کاری 1.7 درصد افزایش یافت. پس از اینکه AMD نتوانست مشتری اصلی یک تراشه هوش مصنوعی را که اواخر امسال عرضه می شود، معرفی کند، سهام 3.6 درصد سقوط کرد.

لیزا سو، مدیر عامل AMD در مصاحبه ای با رویترز، رویکردی را برای جذب مشتریان اصلی ابری تشریح کرد که شامل ارائه لیستی از تمام قطعات مورد نیاز برای ساخت سیستم های مشابه ChatGPT است، به جز اینکه خود کاربران مجاز به انجام آن هستند. لیست را با توجه به نیاز آنها انتخاب کنید.

لیزا سو می‌گوید: «ما شرط می‌بندیم که بسیاری از مردم خواهان انتخاب و توانایی شخصی‌سازی آنچه در مرکز داده‌شان هستند، هستند.

بررسی استفاده از تراشه AMD MI300 در آمازون

دیو براون، معاون محاسبات ابری الاستیک در آمازون، گفت AWS هنوز تصمیمی برای استفاده از تراشه‌های جدید MI300 AMD در خدمات ابری خود نگرفته است، اما در حال بررسی آن است. براون گفت: “ما هنوز در حال کار کردن هستیم که دقیقاً کجا این تراشه بین AWS و AMD قرار می گیرد و این چیزی است که تیم های ما با هم روی آن کار می کنند.” ما از برخی از کارهایی که آنها در زمینه طراحی که به سیستم‌های موجود مرتبط است، بهره برده‌ایم.»

انویدیا تراشه های خود را به صورت جداگانه می فروشد، اما از ارائه دهندگان خدمات ابری نیز می پرسد که آیا مایلند کل سیستم طراحی شده توسط انویدیا را در محصولی به نام DGX Cloud ارائه دهند. او می پرسد

Oracle Corp اولین شریک انویدیا برای این سیستم است. براون گفت AWS از همکاری با انویدیا در ارائه DGX Cloud خودداری کرد.

براون همچنین گفت: “آنها به ما پیشنهاد دادند، ما مدل کسب و کار را بررسی کردیم، و به دلیل سابقه طولانی شرکت در ساخت سرورهای قابل اعتماد و تخصص در زنجیره تامین، این پیشنهاد برای AWS چندان منطقی نبود. Brown AWS ترجیح می دهد سرورهای خود را از ابتدا طراحی کند. AWS فروش تراشه H100 انویدیا را به عنوان بخشی از سیستم های طراحی خود در ماه مارس آغاز کرد.