منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش تصویری تغییر سیستم عامل سرور مجازی پارس پک

آموزش تصویری تغییر سیستم عامل سرور مجازی پارس پک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تصویری تغییر سیستم عامل سرور مجازی پارس پک

سیستم عامل سرور مجازی را تغییر دهید این یکی از موارد مهمی است که هنگام استفاده از VPS با آن مواجه خواهید شد. هنگام خرید سرور مجازی، می توانید نوع سیستم عامل خود را از بین نسخه های مختلف ویندوز و توزیع های مختلف لینوکس یا سایر سیستم عامل ها انتخاب کنید. در صورت نیاز به تغییر سیستم عامل سرور مجازی یا نصب مجدد آن پس از تحویل، این کار به راحتی قابل انجام است. گاهی ممکن است به دلیل اجرای نرم افزارها یا استفاده از کنترل پنل های مختلف و حتی در صورت وجود مشکل در فرآیند استفاده، نیاز به نصب مجدد یا تغییر سیستم عامل سرور مجازی داشته باشید.

در این مقاله وبلاگ پارس پاک می خواهیم سیستم عامل را تغییر دهیم سرور مجازی از طریق پنل کاربری به شما پارس پک را آموزش می دهیم; پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش تعویض و نصب مجدد سیستم عامل سرور مجازی پارس پک

تغییر سیستم عامل VPS Parspack بسیار آسان است و با چند کلیک می توانید سیستم عامل فعلی خود را با سیستم عامل های دیگری مانند Debian 10 و 11، Rocky 9، Ubuntu 18، 20 و 22 تغییر دهید. 20، 22، Windows 10 ( ویندوز 10)، ویندوز سرور 2016 (ویندوز سرور 2016) و ویندوز سرور 2019 (ویندوز سرور 2019). در ادامه روش تغییر سیستم عامل در سرور مجازی پارس پک را شرح می دهیم:

1. برای تغییر سیستم عامل VPS پارس پک ابتدا وارد پنل کاربری خود شده و به قسمت سرور ابری بروید.

2. در این قسمت مشخصات سرور به همراه ابزار اعمال تنظیمات نمایش داده می شود. “نصب مجدد سیستم عامل” را از Tools انتخاب کنید.

سیستم عامل سرور مجازی را تغییر دهید

گزینه نصب مجدد سیستم عامل را انتخاب کنید

3. صفحه Reinstall Operating System گزینه های پیش فرض تغییر سیستم عامل سرور مجازی را نمایش می دهد. از میان گزینه های موجود، سیستم عاملی را که می خواهید دوباره نصب کنید انتخاب کنید.

نصب مجدد سیستم عامل برای سرور مجازی

سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب کنید

4. پس از انتخاب سیستم عامل این پیغام ظاهر می شود: “پس از نصب مجدد به طور کامل پاک می شود، مطمئنی؟” در صورت تایید تغییر سیستم عامل سرور مجازی، گزینه “Do” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه تمام اطلاعات سرور حذف می شود. اگر داده‌های مهمی در سرور مجازی دارید و می‌خواهید حذف نشود، باید در فضایی خارج از سرور از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای این منظور پارس پک بدون در نظر گرفتن سرور، 50 گیگابایت فضای پشتیبان رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

آموزش تغییر سیستم عامل VPS

نصب مجدد سیستم عامل را تأیید کنید

5. با تایید اعمال تغییرات، فرآیند تغییر سیستم عامل به صورت درصدی انجام می شود و در پایان این فرآیند پیغام “درخواست نصب مجدد سیستم عامل با موفقیت ثبت شد” به شما نمایش داده می شود.

سیستم عامل VPS را مجددا نصب کنید

فرآیند تغییر سیستم عامل سرور مجازی را انجام دهید

6. پس از اتمام مراحل تغییرات، تمامی اطلاعات مربوط به سیستم عامل سرور مجازی حذف می شود و بنا به انتخاب شما، سیستم عامل مجددا نصب می شود و یا با سایر گزینه های پیش فرض جایگزین می شود. در نهایت جزئیات جدید اتصال سرور مجازی شامل رمز عبور جدید در پنل ابر سرور و در قسمت جزئیات سرور نمایش داده می شود.

نحوه تغییر سیستم عامل سرور مجازی لینوکس به ویندوز

نصب مجدد سیستم عامل VPS با موفقیت به پایان رسید

تبریک می گویم! سیستم عامل سرور مجازی پارس پک شما با موفقیت تغییر کرد.

صفر تا صد ویژگی ها، کاربردها و نکات مهم راهنمای خرید سرور مجازی را در مطلب زیر بخوانید.

سرور مجازی چیست؟

نتیجه

سیستم عامل سرور مجازی را تغییر دهید این کار در پنل سرور ابری پارس پک انجام می شود. کاربران به راحتی می توانند سیستم عامل سرور مجازی خود را تغییر دهند. در پنل کاربری VPS، گزینه های مختلفی برای مدیریت و کنترل سرور دارید، از جمله راه اندازی مجدد، روشن و خاموش کردن سرور و نصب مجدد سیستم عامل. امکان تغییر سیستم عامل ویندوز به لینوکس یا بالعکس در سرور مجازی وجود دارد و حتی می توانید سیستم عامل فعلی را به حالت اولیه بازگردانید و مجددا نصب کنید.

با این کار تمام اطلاعات و تنظیمات شما پاک می شود. البته قبل از هر تغییری باید از اطلاعات مهم سرور نسخه پشتیبان تهیه کنید. در این مقاله از وبلاگ پارس پاک نحوه تغییر سیستم عامل VPS را به شما آموزش دادیم. اگر سوال یا ابهامی در مورد فرآیند تغییر سیستم عامل VPS دارید، در نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. آیا امکان تغییر سیستم عامل لینوکس به ویندوز در سرور مجازی وجود دارد؟

بله، امکان تغییر سیستم عامل لینوکس به ویندوز و بالعکس در سرور مجازی وجود دارد که با چند کلیک می توانید به راحتی سیستم عامل سرور خود را تغییر دهید.

2. چگونه سیستم عامل VPS را تغییر دهیم؟

با ورود به پنل کاربری و انتخاب سرور مجازی مورد نظر از قسمت تنظیمات سیستم عامل، امکان بازگشت سرور مجازی به حالت اول و یا سوئیچ به سایر سیستم عامل ها وجود دارد.

3-اگر روی سرور مجازی کنترل پنل داشته باشیم بعد از تعویض سیستم عامل کنترل پنل حذف می شود؟

بله، پس از نصب مجدد سیستم عامل، تمامی اطلاعات و نرم افزارها از جمله کنترل پنل حذف می شود و برای نصب مجدد آن باید از طریق تیکت از سرویس دهنده خود بخواهید که آن را برای شما نصب، اجرا و فعال کند.

4. نصب مجدد سیستم عامل چقدر طول می کشد؟

فرآیند نصب سیستم عامل بر روی سرورهای مجازی بسته به نسخه انتخابی و اندازه آن ممکن است چند دقیقه طول بکشد. در صورت بروز هر گونه مشکل و یا طول مدت نصب بیش از حد معمول، می توانید از طریق تیکت پشتیبانی درخواست بررسی روند انجام دهید.