منو سایت

آموزش تصویری ساخت اکانت ChatGPT در ایران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تصویری ساخت اکانت ChatGPT در ایران

ایجاد یک حساب کاربری ChatGPT در ایران چالش های خود را دارد و بسیاری از کاربران را در استفاده از این ابزار مفید ناامید می کند. بحث در مورد ChatGPT این روزها در محافل مختلف بسیار داغ است. از داستان‌های هالیوود و تئوری‌های توطئه گرفته تا افرادی که واقعاً از ChatGPT استفاده می‌کنند. اما یکی از ابهامات اصلی در این زمینه نحوه ایجاد اکانت چت GPT در ایران است. همانطور که می دانید کاربران ایرانی برای استفاده از ChatGPT محدودیت هایی دارند. با این حال، برای ما که در ایران زندگی می کنیم، یک قانون ثابت وجود دارد و آن این است که هر محدودیتی راهی دارد. در این مقاله وبلاگ پارس پاک قصد داریم نحوه فعال سازی اکانت ChatGPT خود در ایران و استفاده از این ابزار را به شما آموزش دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

آشنایی با تکنولوژی ChatGPT

قبل از آشنایی با روش ساخت اکانت ChatGPT بهتر است توضیح مختصری در مورد ChatGPT ارائه دهیم. ChatGPT یک ربات مجهز به هوش مصنوعی است که تقریباً به تمام سؤالات شما پاسخ می دهد. البته در صورتی که در محدوده پروتکل های تعریف شده برای آن باشد.

این احتمالا ساده‌ترین و واضح‌ترین تعریفی بود که می‌توان برای ChatGPT ارائه داد. این ربات در بسیاری از زمینه ها استفاده می شود. از ایده های رشد کسب و کار گرفته تا نوشتن محتوا و حتی یافتن کلمات کلیدی برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو، اینها تنها بخشی از قابلیت های این ربات هستند.

GPT Chat چیست و در چه زمینه هایی می توان از آن استفاده کرد؟ ChatGPT چگونه کار می کند؟ در مقاله زیر بخوانید.

ChatGPT چیست؟

آیا ChatGPT در ایران فعال است؟

OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT، فهرستی از کشورهایی که این ربات در آن‌ها فعال است را در وب‌سایت خود منتشر کرده است. متاسفانه مانند بسیاری از خدمات دیگر نام ایران نیز در این لیست نیست. این بدان معنی است که شما نمی توانید از این ربات به طور معمول مانند کاربران سایر کشورها استفاده کنید. با این حال، ایجاد یک حساب کاربری ChatGPT در ایران با محدودیت هایی مواجه است. اما نگران نباشید، شما به راحتی می توانید حساب چت JPT خود را ایجاد کنید.

آیا این بدان معنی است که هیچ راهی برای استفاده از ChatGPT وجود ندارد؟ همانطور که در مقدمه گفتیم، همه می دانیم که هر محدودیتی راهی برای شکستن دارد و استفاده از ChatGPT نیز از این قاعده مستثنی نیست. سپس به شما خواهیم گفت که چگونه اکانت چت GPT خود را در ایران فعال کنید.

ساخت اکانت ChatGPT برای کاربران ایرانی

اولین چیزی که باید بدانید این است که به طور کلی نمی توانید از ربات ChatGPT استفاده کنید یا حساب خود را با IP ایرانی فعال کنید. بنابراین در اولین قدم شما نیاز به راه حلی برای تغییر IP خود از ایران به کشور دیگر دارید.

به جامعه افرادی که نیاز به تغییر IP خود دارند خوش آمدید! قبل از شما افرادی که در تجارت و بازارهای مالی و بازی های آنلاین و حتی انجام تحقیقات علمی فعال بوده اند با این مشکل مواجه بوده اند. این بدان معنی است که شما اولین کسی نیستید که با این مشکل روبرو می شوید.

راه حل های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که یکی از بهترین آنها استفاده از سرور خارجی یا سرور با مرکز داده در یک کشور خارجی است. با این روش می توانید از IP ثابت کشور میزبان مرکز داده خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای این منظور نیازی به داشتن سروری با منابع بسیار قدرتمند ندارید. زیرا حتی یک سرور مجازی با حداقل منابع برای این نیاز کافی است.

نکته دوم اینکه ChatGPT برای فعال سازی نیاز به شماره ای در خارج از ایران دارد. اگر چنین شماره ای ندارید بهترین راه حل استفاده از شماره های مجازی است که با یک جستجوی ساده در اینترنت با آن آشنا خواهید شد. خوشبختانه ChatGPT فقط یک بار به این شماره نیاز دارد. بنابراین حتی شماره های مجازی یکبار مصرف که هزینه زیادی ندارند نیز برای این منظور مناسب هستند.

هنگامی که این دو مشکل را برای ایجاد یک حساب ChatGPT حل می کنید، می توانید حساب ChatGPT خود را با دنبال کردن مراحل زیر فعال کنید:

مرحله 1: وارد وب سایت OpenAI شوید

پس از اطمینان از اینکه از IP کشور دیگری استفاده می کنید، به وب سایت chat.openai.com وارد شوید:

یک حساب کاربری chatgpt ایجاد کنید

آموزش ساخت اکانت ChatGPT

پس از ورود به سایت ممکن است با پیغام زیر مواجه شوید:

.ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است

این بدان معناست که افراد زیادی در صف منتظر هستند و برای ثبت نام در ChatGPT باید مدتی صبر کنید. در این صورت چاره ای ندارید جز اینکه پس از چند ساعت دوباره به وب سایت مراجعه کنید.

مرحله 2: در وب سایت OpenAI ثبت نام کنید

وقتی صفحه ای شبیه به تصویر زیر می بینید، برای شروع ثبت نام آماده اید:

در chatgpt ثبت نام کنیدیک اکانت چت JPT در ایران ایجاد کنید

حالا فقط روی دکمه ثبت کلیک کنید.

مرحله سوم: یک ایمیل وارد کنید

در مرحله بعد باید یک ایمیل ثبت نام معتبر وارد کنید:

  ثبت چت گپت در ایرانثبت نام ChatGPT با ایمیل

برای ایجاد یک حساب ChatGPT، وارد کردن یک ایمیل معتبر الزامی است. پس از وارد کردن ایمیل بر روی گزینه Continue کلیک کنید. همچنین، اگر با ایمیل خود در مرورگر خود وارد شده‌اید، می‌توانید روی دکمه Continue with Google یا Microsoft Account کلیک کنید تا فرآیند تأیید ایمیل را تسریع کنید. در این صورت می توانید مستقیماً به مرحله ششم این آموزش بروید.

مرحله 4: رمز عبور را وارد کنید

اکنون باید رمز عبور حساب خود را وارد کنید. رمز ورود باید حداقل 8 کاراکتر داشته باشد:

  ثبت نام چت گپت بدون شماره

برای چت JPT ثبت نام کنید

توجه داشته باشید که رمز عبوری که در این قسمت وارد می کنید با حساب کاربری ChatGPT شما مرتبط است. به عبارت دیگر نباید رمز ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید.

مرحله پنجم: تایید ایمیل

OpenAI پیوندی به ایمیل شما ارسال می کند تا تأیید کند که ایمیل وارد شده معتبر است. در این ایمیل روی دکمه Confirm Email Address کلیک کنید:

  چگونه در chatgpt ثبت نام کنم؟

ایمیل خود را تایید کنید

اگر این ایمیل برای شما ارسال نشده است، ابتدا مطمئن شوید که آدرس ایمیل را به درستی وارد کرده اید و سپس روی ارسال مجدد ایمیل کلیک کنید.

مرحله 6: نام و نام خانوادگی را وارد کنید

در مرحله بعد باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. البته ما تضمین می کنیم که هیچکس کارت ملی هوشمند شما را با اطلاعات وارد شده در این قسمت مطابقت ندهد. بنابراین شما آزاد هستید که نام مورد علاقه خود را برای خود انتخاب کنید:

نحوه شروع chatgpt

نام و نام خانوادگی مورد نظر را وارد کنید

مرحله هفتم: شماره تلفن را وارد کنید

یکی از مهم ترین بخش های ایجاد یک حساب کاربری ChatGPT، وارد کردن شماره است. اکنون باید شماره موبایل مجازی خود را وارد کنید:

  شماره مجازی برای openai

برای ثبت نام در چت JPT شماره مجازی خود را وارد کنید

پس از وارد کردن شماره، روی دکمه ارسال کد کلیک کنید تا کد تایید شماره ارسال شود. کد را از پنل سایتی که شماره مجازی را از آن دریافت کرده اید یادداشت کنید.

مرحله 8: کد تأیید را وارد کنید

در این قسمت باید کد تایید شماره ای را که در مرحله قبل یادداشت کرده اید وارد کنید:

نحوه استفاده از JPT Chat

کد اعتبار سنجی دریافتی برای شماره مجازی وارد شده را در قسمت وارد کنید

اکنون همه چیز آماده است و می توانید با مشاهده این صفحه با ChatGPT کار کنید:

سایت چت GPT

ثبت نام JPT Chat با موفقیت انجام شد

پنج اشتباه رایج هنگام استفاده از راه حل های ChatGPT +

هنگامی که از ChatGPT استفاده می کنید یا سعی می کنید با آن ثبت نام کنید، ممکن است پیام های خطا دریافت کنید. در زیر به چند نمونه از این پیام های مهم و متداول نگاه خواهیم کرد:

1. پاسخ های بی ربط یا زائد

این خطا باعث می شود هنگام چت با ChatGPT پاسخ های نامربوط یا اضافی دریافت کنید. برای رفع این خطا می توانید از راه حل های زیر استفاده کنید:

 • جمله بندی خود را تغییر دهید یا محدودیت هایی را برای جملاتی که استفاده می کنید تعیین کنید.
 • قبل از پرسیدن سوال، ورودی دقیق و کاملی را برای راهنمایی ربات ارائه دهید.
 • اگر GPT Chat در ورودی ها خطایی ایجاد کرد، سعی کنید مشکل را توضیح دهید.

2. خطاهای شبکه

این خطا معمولاً به دلیل اتصال بد اینترنت رخ می دهد یا راه حلی که برای تغییر آدرس IP استفاده می کنید کار نمی کند. در این صورت ChatGPT دیگر قادر به اجرای دستورات شما نخواهد بود. البته گاهی این مشکل می تواند به دلیل مشکل در سرور خود ربات باشد.

چرا chatgpt کار نمی کند؟

مشکل خطای شبکه هنگام کار با چت JPT

برای حل این مشکل چندین راه حل رایج وجود دارد:

 • اگر مشکلی از نظر کیفیت اینترنت یا سرور مجازی شما وجود ندارد، بهتر است پس از چند دقیقه این کار را تکرار کنید.
 • صفحه وضعیت OpenAI مشکلات مربوط به ChatGPT را گزارش می کند. این صفحه را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از سرور چت GPT است.

3. پیغام خطا با کد خطا 1020 Access Denied در ChatGPT

اگر سعی کنید بدون تغییر IP خود به ChatGPT متصل شوید، با این پیغام خطا مواجه خواهید شد:

  خطای چت GPT

دسترسی به کد خطای 1020 رد شده در ChatGPT

راه حل رفع این پیام نیز ساده است. کافی است IP سیستم خود را با استفاده از یک سرور مجازی خارجی یا VPS با یک مرکز داده خارج از کشور تغییر دهید.

4. خطا هنگام ایجاد پاسخ در ChatGPT خطایی روی داد

علت این خطا نقص در سیستم های داخلی ChatGPT است. بنابراین، شما نمی توانید آن را تعمیر کنید. تنها کاری که می توانید با دیدن این پیام انجام دهید این است که منتظر بمانید یا مرورگر را دوباره به روز کنید!

  مشکل در chatgpt

هنگام ایجاد پاسخ در ChatGPT خطایی روی داد

5. خطای ChatGPT در ظرفیت است

خطای دیگری در ابتدای ایجاد یک حساب چت JPT رخ داد و افشای ChatGPT بیشتر قابل مشاهده بود، این پیام بود. وقتی این پیام را دریافت می کنید که تعداد زیادی کاربر همزمان با ChatGPT کار می کنند و ظرفیت سرورهایی که این ربات در آن قرار می گیرد تمام شده است.

طبیعتاً برای حل این مشکل فقط باید صبر کرد. البته OpenAI اخیرا سرورهای خود را برای استفاده همزمان تعداد بیشتری از کاربران آماده کرده است. به همین دلیل کمتر این پیام را می بینید.

نتیجه

ایجاد یک حساب کاربری ChatGPT با یک شماره مجازی و یک ایمیل معتبر در چند مرحله آسان انجام می شود. ChatGPT را می توان محصول مشترک هوش مصنوعی و یادگیری عمیق و یادگیری ماشین دانست. اگرچه زمان زیادی از معرفی این ابزار نمی گذرد، اما توانسته جذابیت های زیادی را برای طرفداران فناوری برای آرماگان به ارمغان بیاورد. در این مقاله وبلاگ پارس پاک قدم به قدم توضیح داده ایم که چگونه می توانید محدودیت های ایجاد شده برای کاربران ایرانی را دور زده و اکانت ChatGPT خود را بسازید. ما همچنین به برخی از خطاهای رایج هنگام کار با ChatGPT اشاره کرده ایم.

این روزها آنقدر درباره ChatGPT شنیده ایم که حتی اگر به آن نیازی نداشته باشیم، دوست داریم حداقل یک بار با آن کار کنیم. این در حالی است که همیشه محدودیت هایی برای کاربران ایرانی وجود داشته و در استفاده از ChatGPT نیز شرایط به همین منوال است. این مقاله برای افرادی است که دوست دارند از ChatGPT استفاده کنند. اما آنها نمی دانند چگونه!

سوالات متداول

1. آیا استفاده از ChatGPT رایگان است؟

بله، نسخه رایگان این ربات برای همه در دسترس است. با این حال، با پرداخت 20 دلار در ماه می توانید به یک حساب حرفه ای ChatGPT نیز دسترسی داشته باشید.

2. آیا امکان ایجاد اکانت ChatGPT برای ایرانیان وجود دارد؟

معمولاً اینطور نیست، اما راه‌هایی برای دور زدن محدودیت‌هایی وجود دارد که می‌توانید حساب ChatGPT خود را ایجاد کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.

3. آیا برای استفاده از ChatGPT باید شماره تلفن وارد کنیم؟

خیر، شماره تلفن فقط یک بار و آن هم در مرحله ثبت نام از شما گرفته می شود. در مراحل زیر نیازی به وارد کردن مجدد شماره تلفن نخواهید داشت. برای استفاده از ChatGPT

4. آیا با شماره تلفن ایرانی امکان ثبت نام در چت جی پی تی وجود دارد؟

خیر، متأسفانه نمی توانید با شماره تلفن ایرانی در ChatGPT ثبت نام کنید.

5. آیا برای استفاده از ChatGPT باید IP خود را تغییر دهیم؟

بله، تغییر IP هم در مرحله ثبت نام و هم در مرحله استفاده از ChatGPT مورد نیاز است.

6. بهترین راه برای تغییر IP برای استفاده از ChatGPT چیست؟

چندین راه حل برای این مشکل وجود دارد؛ با این حال، یکی از این راه حل های قابل اعتماد استفاده از یک سرور مجازی با یک مرکز داده در خارج از کشور است.