منو سایت

آموزش تغییر مسیر دامنه در پلسک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تغییر مسیر دامنه در پلسک

تغییر مسیر دامنه در پلسک یکی از استراتژی هایی است که می تواند تأثیر مستقیمی بر سئوی داخلی شما و همچنین سئوی کلی وب سایت شما داشته باشد. از آنجایی که راه های مختلفی برای تغییر مسیر وجود دارد، در این مقاله وبلاگ پارس پک قصد داریم نحوه انجام آن را به شما آموزش دهیم. اگر از پلسک برای مدیریت هاست خود استفاده می کنید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تغییر مسیر دامنه در پلسک

برای تغییر مسیر دامنه در پلسک، ابتدا باید وارد پنل پلسک خود شوید. در پنل پلسک، دسترسی ها و تنظیمات مختلفی خواهید داشت. برای تغییر مسیر یک دامنه در پلسک ابتدا باید به قسمت وب سایت ها و دامنه ها بروید. بخش های دیگر در این پنجره باز می شود. از بین گزینه های مختلف بر روی Add Domain کلیک کرده و وارد این قسمت شوید.

تغییر مسیر دامنه در هاست پلسک
آموزش تغییر مسیر دامنه در هاست پلسک

در مرحله بعد، باید چند مورد را تنظیم کنید تا تغییر مسیر دامنه در هاست پلسک به درستی انجام شود. ابتدا در قسمت Domain Name نام دامنه ای را که می خواهید به آن هدایت شوید وارد کنید. قسمت بعدی محل فایل های وب سایت است که به صورت پیش فرض روی دامنه اصلی شما تنظیم شده است. لازم به ذکر است که امکان تغییر در این قسمت وجود ندارد.

روش های تغییر مسیر دامنه در پلسک
آموزش تغییر مسیر دامنه در کنترل پنل پلسک

مرحله بعدی در فرآیند فوروارد دامنه در هاست پلسک، تنظیمات مربوط به نوع هاست است. این فیلد باید روی حالت Forwarding تنظیم شود. در نهایت باید آدرسی را که می خواهید به آن ریدایرکت کنید مشخص کنید. برای این کار می توانید از قسمت Destination Address URL مورد نظر را تعریف کنید.

تغییر مسیر دامنه در پلسک
آموزش تغییر مسیر دامنه ها در پلسک

انواع روش های تغییر مسیر دامنه در پلسک

پس از طی مراحل ذکر شده به قسمتی می رسید که باید نوع ریدایرکت خود را مشخص کنید. تغییر مسیر دامنه در پلسک به دو صورت دائمی و موقت انجام می شود. کارشناسان معمولاً تغییر مسیر دائمی را توصیه می کنند. منظور از تغییر مسیر دائمی و موقت چیست؟

1. تغییر مسیر مداوم در پلسک (کد 301)

اگر می خواهید آدرس جدید را پس از تغییر مسیر دامنه در پلسک به کاربر نشان دهید. آدرسی که تغییر مسیر به آن انجام شده است، از تغییر مسیر دائمی استفاده کنید. در این حالت، کاربر ممکن است آدرس خاصی را جستجو کرده باشد یا روی پیوند خاصی کلیک کرده باشد. اما در نهایت به صفحه ای با آدرس دیگری منتقل می شود.

می توانید از این روش تغییر مسیر دامنه در پلسک برای انتقال تمامی صفحات مشابه به یک صفحه استفاده کنید. نتیجه این امر ایجاد اعتبار بیشتر سئو برای صفحه ای است که به آن هدایت می شود. برای اعمال دائمی تنظیمات تغییر مسیر، نوع تغییر مسیر را روی Moved Permanently (کد 301) قرار دهید.

هر آنچه که باید در مورد ویژگی ها، برنامه ها، افزونه ها و بخش های مختلف پلسک بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

پلسک چیست؟

2. تغییر مسیر موقت در پلسک (کد 302)

گاهی اوقات به دلیل مشکلات، برخی از صفحات وب سایت از دسترس خارج می شود و کاربر با خطاهای مختلف ورود مواجه می شود. وقوع چنین اتفاقاتی تجربه ناخوشایندی را برای کاربر ایجاد می کند و از اعتبار صفحه شما در موتور جستجو می کاهد. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید از تغییر مسیر دامنه Moved Temporarily (کد 302) در Plesk استفاده کنید.

برخلاف روش قبلی، این روش تغییر مسیر دامنه در پلسک اعتبار صفحه شما را به صفحات دیگر منتقل نمی کند. در نتیجه امکان بازگرداندن صفحه وب سایت به حالت اولیه پس از رفع مشکل وجود دارد.

آموزش تغییر مسیر دامنه در هاست پلسک
نحوه تغییر مسیر دامنه در هاست پلسک،

نتیجه

تغییر مسیر دامنه در پلسک برای اهداف مختلفی مانند حفظ یا انتقال اعتبار دامنه انجام می شود. برای این کار باید از طریق پنل پلسک و پس از انجام تنظیمات لازم، نوع تغییر مسیر (موقت یا دائمی) را مشخص کنید. در این مقاله وبلاگ پارس پک به شما آموزش دادیم که چگونه دامنه خود را در پلسک ریدایرکت کنید تا بتوانید با استفاده از آن صفحات وب سایت خود را بهتر مدیریت کنید.

برای دریافت پاسخ سوالات خود در مورد تغییر مسیر دامنه در پلسک و… می توانید با کارشناسان ما در پارس پک تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. انواع روش های تغییر مسیر دامنه در پلسک چیست؟

این کار به دو روش اصلی انجام می شود: یکی تغییر مسیر دائمی (کد 301) و دیگری تغییر مسیر موقت (کد 302).

2. منظور از تغییر مسیر دائم و موقت چیست؟

تغییر مسیر دائمی (کد 301) اعتبار تمام صفحات را به دامنه مورد نظر منتقل می کند. اما تغییر مسیر موقت (کد 302) اینطور نیست و بیشتر برای صفحاتی استفاده می شود که مشکلات موقتی را تجربه کرده اند.

منابع:پلسک