منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش گام به گام تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین

آموزش گام به گام تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش گام به گام تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین

پورت پیش فرض را در دایرکت ادمین تغییر دهید

دایرکت ادمین یک کنترل پنل میزبانی وب پیشرفته، سریع و بسیار محبوب است. مدیران وب سایت از این کنترل پنل برای مدیریت هاست اشتراکی یا سرور اختصاصی خود استفاده می کنند. دایرکت ادمین با ارائه رابط کاربری کاربرپسند و امکانات و امکانات مختلف به محیطی مناسب برای انواع میزبانی وب تبدیل شده است. به طور کلی، دایرکت ادمین یک کنترل پنل میزبان سرور لینوکس است که به شما امکان می دهد به راحتی سرورهای خود را مدیریت کنید. در این مقاله وبلاگ پارس پاک با نحوه تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین آشنا می شویم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چرا تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین ضروری است؟

به طور معمول، کاربران دایرکت ادمین می توانند به طور پیش فرض با استفاده از شماره پورت 2222 به کنترل پنل دایرکت ادمین خود دسترسی داشته باشند. به طور کلی پیشنهاد می کنیم شماره پورت پیش فرض دایرکت ادمین را تغییر دهید. در غیر این صورت به راحتی با انواع حملات هک از جمله حملات brute force مواجه خواهید شد و حتی کل سرور هک و غیرقابل دسترسی است.

برای افزایش امنیت و جلوگیری از حملات هکرها، امکان تغییر شماره پورت به 999، 2255، 2086 یا هر پورتی که دوست دارید وجود دارد. اگر می خواهید شماره پورت 2222 را تغییر دهید، ابتدا باید یک پورت جدید انتخاب کنید و پورت پیش فرض 2222 را روی دایرکت ادمین ببندید. توجه داشته باشید که بستن پورت پیش فرض برای رعایت نگرانی های امنیتی ضروری است. زیرا در غیر این صورت، ممکن است با مشکلات امنیتی جدی تری مواجه شوید و حملات هکرها آسان تر شود.

خریده است

مراحل آموزش تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین

با انجام هر سه مرحله، آماده تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین هستید. حال برای شروع فرآیند تغییر پورت پیش فرض با استفاده از نرم افزار Putty وارد محیط SSH شده و دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید.

1. فایل پیکربندی دایرکت ادمین را از طریق ویرایشگر نانو با دستور زیر باز کنید:

nano /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf
 • در این مرحله، Ctrl و W را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا PORT=2222 را جستجو کنید.
 • پس از جستجوی پورت، شماره پورت مورد نظر را با پورت پیش فرض دایرکت ادمین جایگزین کنید.
 • اگر عبارت PORT=2222 در جستجو یافت نشد، این مقدار را به صورت دستی وارد کنید.
 • پس از انجام مراحل ذکر شده، Ctrl و X را به طور همزمان فشار دهید تا فایل از کیبورد ذخیره شود و کلید Y را برای تایید نهایی فشار دهید.
 • در ادامه مراحل ذکر شده دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید.

2. دستور دوم را وارد کنید

nano /var/www/html/redirect.php
 • پس از وارد کردن دستور بالا مقدار پیش فرض را از 2222 به پورت مورد نظر تغییر دهید.
 • سپس همانند مراحل قسمت قبل، تغییر را ذخیره کنید.

3. دستور سوم را وارد کنید

service directadmin restart
 • در این مرحله با وارد کردن دستور بالا سرویس دایرکت ادمین را ریستارت کنید.
 • با انجام هر سه مرحله ذکر شده قادر خواهید بود پورت پیش فرض را در دایرکت ادمین تغییر دهید و پورت مورد نظر را انتخاب و جایگزین کنید.
 • در نهایت همانطور که گفتیم برای افزایش امنیت باید از طریق فیلدهای TCP_IN و TCP_OUT پورت 2222 پیش فرض را در فایروال CFS حذف کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

نتیجه

تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین یکی از کارهای مهمی است که باید در همان ابتدای پیکربندی سرور دایرکت ادمین و میزبان انجام شود. زیرا در غیر این صورت خطر هک شدن و غیر قابل دسترس شدن سرور برای هکرها بسیار افزایش می یابد. در این مقاله از آموزش دایرکت ادمین روش تغییر پورت در این کنترل پنل هاست و سرور را یاد گرفتیم.

آموزش گام به گام کتبی تغییر پورت پیش فرض در دایرکت ادمین برای اولین بار در پارسپک. به نظر می رسد.