منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا باید هاست اشتراکی یا VPS را برای فروشگاه خود انتخاب کنید؟

آیا باید هاست اشتراکی یا VPS را برای فروشگاه خود انتخاب کنید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا باید هاست اشتراکی یا VPS را برای فروشگاه خود انتخاب کنید؟

11 آوریل 2022 توسط تانیا آکینو

کار کردن

هنگامی که یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید، انتخاب یک برنامه میزبانی وب مناسب بسیار مهم است. اکنون شما معمولا بین میزبانی اشتراکی و میزبانی VPS انتخاب دارید. هر گزینه میزبانی وب دارای مزایا و معایب خاص خود است. اما چگونه می دانید کدام یک برای فروشگاه تجارت الکترونیک شما بهترین است؟

میزبانی وب چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات میزبانی اشتراکی و میزبانی VPS بپردازیم، اجازه دهید به اصطلاحات رایج مورد استفاده نگاه کنیم. میزبانی وب نوعی از خدمات اینترنتی است که به کاربران این امکان را می دهد که وب سایتی را که توسط وب سرور طراحی شده است منتشر کنند. با میزبانی وب، لازم نیست نگران راه اندازی یا نگهداری سرور باشید. ارائه دهندگان میزبانی وب کلیه وظایف فنی مربوط به نگهداری و ارتقاء سرور را انجام می دهند.

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی احتمالا رایج ترین نوع هاست است. برای بسیاری از وب سایت های کوچک و متوسط ​​استفاده می شود. اگر فقط قصد دارید یک وبلاگ یا وب سایت شخصی برای یک تجارت کوچک ایجاد کنید، میزبانی مشترک برای رفع نیازهای شما کافی است. چندین ارائه دهنده میزبانی وب وجود دارند که هاست اشتراکی را ارائه می دهند.

هاست اشتراکی معمولاً با مقدار نامحدودی از فضای دیسک، پهنای باند و حساب های ایمیل ارائه می شود. در بیشتر موارد، هر حساب میزبانی دارای مجموعه ای از فضای دیسک، پهنای باند و ذخیره ایمیل است.

هاست VPS چیست؟

اکنون که ایده بهتری درباره میزبانی مشترک چیست، بیایید میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS) را مورد بحث قرار دهیم. هاست VPS با نام های هاست اختصاصی، هاست مجازی، هاست اختصاصی مجازی و هاست اشتراکی نیز شناخته می شود. ایده پشت میزبانی VPS این است که شما از یک سرور فیزیکی با یک یا چند سرور مجازی استفاده کنید. هر سرور مجازی مجموعه ای از منابع خاص خود را دارد و توسط سرور فیزیکی محافظت می شود. سرورهای مجازی سیستم عامل و سایر برنامه های کاربردی خود را دارند که آنها را برای پروژه های پیچیده تر ایده آل می کند.

کدام نوع میزبانی وب برای وب سایت های تجارت الکترونیک بهتر است؟

همانطور که یاد گرفتید، میزبانی VPS و هاست اشتراکی دو مورد از رایج ترین انواع برنامه های میزبانی وب هستند. پس کی بهتره؟ خوب، پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. نیازهای وب سایت شما، بودجه شما، تجربه فنی تیم شما و پایگاه مشتری شما همه عواملی هستند که باید در انتخاب نوع برنامه میزبانی وب برای شما مناسب در نظر بگیرید.

به طور کلی میزبانی VPS در بین شرکت هایی که پایگاه مشتری بیشتری دارند محبوبیت بیشتری دارد. اگر فروشگاه تجارت الکترونیک شما کوچک است، میزبانی مشترک به خوبی کار خواهد کرد. با این حال، اگر پایگاه مشتری بزرگتری دارید، به منابع بیشتری برای رفع نیازهای مشتریان خود نیاز خواهید داشت. با برنامه میزبانی VPS می توانید سرور خود را در هر زمان ارتقا دهید. اما اگر نیازهای وب سایت شما مشابه نیازهای یک فروشگاه کوچک معمولی تجارت الکترونیکی است، میزبانی مشترک بهترین انتخاب برای شما است.

آخرین افکار

اکنون که می دانید هاست اشتراکی و میزبانی VPS چیست، باید ایده روشنی داشته باشید که کدام گزینه برای تجارت الکترونیک شما بهتر است. در حالی که هاست اشتراکی برای وب سایت های کوچک خوب است، میزبانی VPS اگر پایگاه مشتری بیشتری داشته باشد بهتر است.

مطمئن شوید میزبانی VPS برای وب سایت تجارت الکترونیک شما توسط I / O Zoom. هدف ما ارائه بهترین هاست و تمرکز بر قیمت های مقرون به صرفه، سرورهای سریع، آپ تایم عالی و پشتیبانی استثنایی 24/7 است. ما خدمات خود را حفظ می کنیم و 100٪ آپتایم را تضمین می کنیم. آزمایش رایگان خود را اکنون شروع کنید!