منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

در این مقاله شما را با موتورهای جستجوی خصوصی آشنا می کنیم.

کارهای زیادی در زندگی وجود دارد که ما به انجام آنها ادامه می دهیم، حتی اگر می دانیم که آسیب دیده ایم.
می دانیم که نباید زیاد فست فود بخوریم، نوشابه سمی کشنده است و ورزش نکردن در درازمدت به سلامت بدن آسیب می رساند. می دانیم که سیگار مضر است و حتی می دانیم که روز بعد که تمام شب را بیدار می مانیم چقدر به مغز و بدن خود فشار می آوریم، اما همچنان تسلیم این عادت های بد می شویم.

همین امر در مورد امنیت سلامت ما نیز صدق می کند. ما می دانیم که موتورهای جستجوی محبوب مانند google یا yahoo با ردیابی جستجوها، حریم خصوصی کاربران را تهدید می کنند و همیشه این خطر وجود دارد که آنها به حریم خصوصی ما نفوذ کنند. با این حال، ما راحتی و به موقع بودن جستجوهای انجام شده روی آنها را دوست داریم.

همانطور که بهتر است فست فودها را مرور کنیم، باید به رفتار سایبری خود در اینترنت و اینکه چه مقدار اطلاعات در هنگام استفاده از گوگل و بینگ به خطر می افتد فکر کنیم.

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

چرا از موتورهای جستجوی خصوصی استفاده کنیم؟

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی در سال های اخیر به دلیل وعده جستجوی دقیق بدون به خطر انداختن اطلاعات کاربران، به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال کاربران با استفاده از موتورهای جستجوی پرطرفدارتر راحت‌تر هستند و برخی از این ماشین‌ها سال‌هاست که به عنوان یک استاندارد شناخته شده‌اند و طبیعی است که جستجو در این ماشین‌ها به‌روز و شخصی‌سازی شده باشد.

حقیقت این است که اکثر مردم می دانند که موتورهای جستجو و اطلاعات آنها نظارت می شود. با پذیرش تعداد زیادی از سیاست های حفظ حریم خصوصی و تأیید استفاده از کوکی ها و سایر روش های تأیید، معمولاً سایت ها فقط یک مقاله ساده را می بینند که شما روی آن کلیک کرده اید.

تمام داده هایی که برای ایجاد نمایه خود در موتورهای جستجوی محبوب وارد می کنید، می توانند با شخص ثالث به اشتراک گذاشته شوند، این اطلاعات باعث می شود که تبلیغات در مرورگرها ظاهر شوند. در موتورهای خصوصی، زمانی که هیچ اطلاعاتی در مورد شما ذخیره نمی شود، این تبلیغات دقیقاً آنچه را که چند دقیقه پیش در مورد آن صحبت کرده اید نشان نمی دهد و بنابراین حریم خصوصی شما امن خواهد بود.

مشکل بعدی عدم وجود حباب فیلتر در موتورهای جستجوی خصوصی است. حباب فیلتر در واقع اراده کاربران را توصیف می کند و بدین ترتیب بر اساس فعالیت ها و جستجوهای گذشته کاربران، نتایجی را پیدا کرده و به کاربر نشان می دهد. این موتورها با نشان دادن یک شی خاص از منظر خاصی کار می کنند تا کاربر را در نوعی انزوای فکری قرار دهند.
بنابراین طبیعی است که با گذشت زمان افراد بیشتری از اطلاعات خود محافظت کنند و از حباب های فیلتر به موتورهای جستجوی خصوصی دور شوند.

استفاده از موتورهای جستجوی خارجی چیست؟

چگونه بهترین موتورهای جستجوی خصوصی را پیدا کنیم؟

موتورهای جستجوی خصوصی زیادی در اینترنت وجود دارد. هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند و تجربه متفاوتی را به کاربر خود ارائه می دهند که استفاده از هر کدام به نیازهای مختلف کاربران بستگی دارد. می‌توانید برخی از این موتورها را بیابید که تجربه‌ای مانند google ارائه می‌دهند، برخی دیگر که تمام منابع خود را صرف حفظ حریم خصوصی کاربران می‌کنند و برخی دیگر بر روی امن و راحت نگه داشتن فضای موتور برای خانواده‌ها تمرکز می‌کنند.

علاوه بر این، اگر در جدا کردن اخبار شخصی‌شده خود از صفحه اصلی موتور جستجو مشکل دارید، دستگاه‌هایی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند نتایج جستجوی خود را سفارشی کنید. به طور پیش فرض، موتورهای جستجوی خصوصی نباید بتوانند داده ها و جستجوهای شما را ردیابی کنند، اما برخی هنوز از این اطلاعات استفاده می کنند. همیشه بهتر است قبل از تأیید سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها را به دقت بخوانید.

موتورهای جستجوی خصوصی بدون توجه به جستجوهای قبلی، جستجوهای بی طرفانه و عینی را در اختیار شما قرار می دهند. برای داشتن یک تجربه جستجوی خوب، منطقی است که موتورهای جستجو را با رابط کاربری آسان جستجو کنید. برخی از موتورهای جستجوی خصوصی حتی تلاش زیادی می‌کنند تا رابط کاربری گوگل را در موتورهای جستجوی خود تکرار کنند تا جابجایی از گوگل به موتور جستجوی خود را برای کاربران آسان‌تر کنند.

همچنین برای موتورهای جستجو مهم است که دو نوع موتور جستجوی خصوصی وجود داشته باشد:
برخی از آنها موتورهای جستجوی خصوصی واقعی هستند که اطلاعات درخواستی را از سراسر اینترنت جمع آوری کرده و به کاربر نشان می دهند و مستقیماً با گوگل یا سایر موتورهای جستجو تعامل ندارند. این نوع موتورهای جستجوی خصوصی برای امنیت و حریم خصوصی بیشتر بهتر هستند، اما ممکن است نتایج مرتبط با درخواست شما را نداشته باشند.

نوع دیگر این ماشین ها موتورهای جستجوی متا هستند که به طور مستقیم با موتورهای جستجوی اصلی مرتبط هستند و ترکیبی از تمامی اطلاعاتی هستند که به کاربران اجازه می دهد. موتورهای جستجوی متا می توانند از برخی خطوط قرمز حریم خصوصی عبور کنند زیرا به موتورهای جستجویی مانند گوگل و موارد مشابه مرتبط هستند. اما بیشتر این موتورهای جستجو به شما این امکان را می دهند که برای این سوالات ناشناس باشید و از ردیابی شما توسط ماشین هایی مانند گوگل جلوگیری می کنند.

با توضیحات بالا می توانید بهترین موتورهای جستجوی خصوصی را بیابید و با حفظ امنیت خود با خیال راحت از آنها استفاده کنید.
همچنین می توانید دو مقاله قبلی را که در آن بهترین مرورگرهای خصوصی را معرفی کرده ایم، بخوانید:
ما دو موتور جستجوی قابل اعتماد را به شما معرفی می کنیم
بخش دوم موتورهای جستجوی ایمن را ارائه می کند

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟ اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، هاست ایرانی.