منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟

در این مقاله شما را با موتورهای جستجوی خصوصی آشنا می کنیم. با ما بمان…

کارهای زیادی در زندگی وجود دارد که ما به انجام آنها ادامه می دهیم، حتی اگر می دانیم برای ما بد هستند.
ما می دانیم که نباید خیلی سریع غذا بخوریم یا در زندگی تنبل نباشیم یا برای مدت طولانی روی مبل بنشینیم. ما می دانیم که سیگار کشیدن بسیار مضر است و حتی می دانیم که روز بعد که بیش از حد می مانیم چقدر سختی می کشیم … اما همیشه تسلیم این عادت های بد می شویم و نمی توانیم مقاومت کنیم.

تمام این مشخصات برای سلامت و ایمنی ما نیز اعمال می شود. ما می دانیم که موتورهای جستجوی محبوب مانند google یا yahoo با ردیابی جستجوهای ما حریم خصوصی ما را تهدید می کنند و ما همیشه در معرض خطر نفوذ به حریم خصوصی خود هستیم، اما همچنان در جستجوهای خود راحت و به روز هستیم. ما آنها را دوست داریم.

از آنجایی که ممکن است دوباره به فست فود فکر کنیم، باید به رفتار سایبری خود در اینترنت و اینکه چه مقدار اطلاعات در هنگام استفاده از گوگل و بینگ به خطر می افتد فکر کنیم.

موتور جستجوی خصوصی

چرا از موتورهای جستجوی خصوصی استفاده کنیم؟

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی در سال های اخیر به دلیل وعده جستجوی دقیق بدون به خطر انداختن اطلاعات کاربران، به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال، کاربران با استفاده از موتورهای جستجوی محبوب‌تر راحت‌تر هستند و برخی از این ماشین‌ها سال‌هاست که به عنوان یک استاندارد شناخته شده‌اند و با وجود فعلی و قابلیت سفارشی‌سازی جستجوها در این ماشین‌ها، طبیعی است.

حقیقت این است که اکثر مردم می دانند که موتورهای جستجو و اطلاعات آنها نظارت می شود. با پذیرش تعداد زیادی از سیاست های حفظ حریم خصوصی و تأیید استفاده از کوکی ها و سایر روش های تأیید، معمولاً سایت ها فقط یک مقاله ساده را می بینند که شما روی آن کلیک کرده اید.

تمام داده هایی که برای ایجاد نمایه خود در موتورهای جستجوی محبوب وارد می کنید، می توانند با شخص ثالثی که تبلیغات را در مرورگرها نمایش می دهد به اشتراک گذاشته شود. در موتورهای خصوصی، زمانی که اطلاعات مربوط به شما ذخیره نمی شود، این تبلیغات دقیقاً آنچه را که چند دقیقه پیش در مورد آن صحبت کرده اید نشان نمی دهد و بنابراین حریم خصوصی شما ایمن خواهد بود.

مشکل بعدی عدم وجود حباب فیلتر در موتورهای جستجوی خصوصی است. یک فیلتر حباب در واقع اراده کاربران را توصیف می کند و بنابراین بر اساس فعالیت ها و جستجوهای گذشته، کاربران نتایج را پیدا کرده و به کاربر نشان می دهند. این موتورها با نشان دادن یک شی خاص از منظر خاصی کار می کنند تا کاربر را در نوعی انزوای فکری قرار دهند.
با این حال، طبیعی است که با گذشت زمان افراد بیشتری از اطلاعات خود محافظت کنند و از فیلتر بالن ها به موتورهای جستجوی خصوصی دور شوند.

بهترین موتورهای جستجوی خصوصی را پیدا کنید

چگونه بهترین موتورهای جستجوی خصوصی را پیدا کنیم؟

موتورهای جستجوی خصوصی زیادی در اینترنت وجود دارد. هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند و تجربه متفاوتی را به کاربر خود ارائه می دهند و استفاده از هر کدام به نیازهای مختلف کاربران بستگی دارد. می‌توانید برخی از این موتورها را بیابید که تجربه‌ای مانند google ارائه می‌دهند، برخی دیگر که تمام منابع خود را برای محافظت از حریم خصوصی کاربر سرمایه‌گذاری می‌کنند و برخی دیگر بر ایمن و ایمن کردن فضای موتور شما تمرکز می‌کنند. خانواده ها توزیع می کنند.

علاوه بر این، اگر در جدا کردن اخبار شخصی‌شده خود از صفحه اصلی موتور جستجو مشکل دارید، ماشین‌هایی وجود دارند که به شما امکان سفارشی کردن نتایج جستجو را می‌دهند. به طور پیش فرض، موتورهای جستجوی خصوصی مجبور نیستند داده ها و جستجوهای شما را ردیابی کنند، اما برخی از این اطلاعات استفاده می کنند. همیشه بهتر است قبل از تأیید سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها را به دقت بخوانید.

موتورهای جستجوی خصوصی بدون توجه به جستجوهای قبلی شما جستجوهای بی طرفانه و عینی را در اختیار شما قرار می دهند. و برای داشتن یک تجربه جستجو خوب، منطقی است که موتورهای جستجو را با رابط کاربری آسان جستجو کنید. حتی برخی از موتورهای جستجوی خصوصی به سختی تلاش می‌کنند تا رابط کاربری گوگل را روی دستگاه‌های خود تکرار کنند تا جابجایی کاربران از گوگل به موتور جستجوی خود را آسان‌تر کنند.

همچنین، یک چیز در مورد این موتورهای جستجو این است که دو نوع موتور جستجوی خصوصی وجود دارد:
برخی از آنها موتورهای جستجوی خصوصی واقعی هستند که اطلاعات درخواستی را از سراسر اینترنت جمع آوری می کنند و به کاربر نشان می دهند و به طور مستقیم با گوگل یا سایر موتورهای جستجو تعامل ندارند. این نوع موتورهای جستجوی خصوصی برای امنیت بیشتر و حفظ حریم خصوصی بهتر هستند، اما ممکن است نتایج مرتبط با درخواست شما را نداشته باشند.

نوع دیگر این ماشین ها موتورهای جستجوی متا هستند که به طور مستقیم با موتورهای جستجوی اصلی مرتبط هستند و ترکیبی از تمامی اطلاعاتی هستند که به کاربران اجازه می دهد. موتورهای جستجوی متا ممکن است از برخی خطوط قرمز حریم خصوصی عبور کنند، زیرا به موتورهای جستجویی مانند گوگل و موارد مشابه مرتبط هستند، اما بیشتر این موتورهای جستجو به شما امکان می دهند در مورد این سؤالات ناشناس باشید و از ردیابی خودداری کنید. شما توسط ماشین هایی مانند گوگل مسدود خواهید شد.

با توضیحات بالا می توانید بهترین موتورهای جستجوی خصوصی را بیابید و با حفظ امنیت خود با خیال راحت از آنها استفاده کنید.
همچنین می توانید دو مقاله قبلی ما را بخوانید که در آن بهترین مرورگرهای خصوصی را ارائه کرده ایم:
ما دو موتور جستجوی قابل اعتماد را به شما معرفی می کنیم
بخش دوم موتورهای جستجوی ایمن را ارائه می کند

استفاده از موتورهای جستجوی خصوصی چیست؟ اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، هاست ایرانی.