منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اطلاعات شخصی 9 میلیون نفر در حمله باج افزار MCNA به سرقت رفت

اطلاعات شخصی 9 میلیون نفر در حمله باج افزار MCNA به سرقت رفت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اطلاعات شخصی 9 میلیون نفر در حمله باج افزار MCNA به سرقت رفت

در یک حمله رمزگذاری اطلاعات علیه MCNA، اطلاعات شخصی تقریباً 9 میلیون نفر به خطر افتاد یا به سرقت رفت. این حمله باعث نقض اطلاعات بین 26 فوریه و 7 مارس شد.

MCNA که مدیریت مزایای دندانپزشکی (DBM) را بر عهده دارد، نامه هایی را به حدود 9 میلیون نفر ارسال کرد تا به آنها اطلاع دهد که ممکن است اطلاعات شخصی آنها در این حادثه به خطر افتاده باشد.

MCNA یکی از بزرگترین سازمان های مدیریت مزایای دندانپزشکی در ایالات متحده است که از طریق برنامه های خود به بیش از 5 میلیون کودک و بزرگسال خدمات ارائه می دهد. علاوه بر اعضای فعلی، حمله به شبکه MCNA بر اعضای سابق برخی از برنامه‌های بیمه درمانی و سلامت کودکان ایالتی نیز تأثیر گذاشت.

در جریان این حادثه یک هکر به چندین سیستم در شبکه MCNA دسترسی پیدا کرد و اطلاعات شخصی ذخیره شده در آنها را هک کرد. اطلاعات شخصی تحت تأثیر ممکن است شامل نام، آدرس، شماره تلفن، تاریخ تولد، شماره تأمین اجتماعی، شماره گواهینامه رانندگی، شماره شناسایی، اطلاعات بیمه درمانی و اطلاعات مربوط به مراقبت های دندانی و ارتودنسی باشد. با این حال، میزان دقیق اطلاعات شخصی هک شده متفاوت است.

اگرچه MCNA به نوع بدافزار نصب شده بر روی سیستم های خود اشاره ای نکرد، گروه LockBit ادعا کرد که این حمله را انجام داده است. ماه گذشته، LockBit Group تقریباً 700 گیگابایت داده را در سایت خود قرار داد که ظاهراً از این شرکت به سرقت رفته بود.

MCNA اکنون اعلام می کند که اطلاعات سرقت شده کاربران خدمات MCNA در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما به دلیل وجود عوامل تهدید کننده دیگر، امکان دسترسی به این اطلاعات برای افراد دیگر نیز وجود دارد. به همین دلیل، قربانیان این حمله ممکن است در معرض حملات فیشینگ، سرقت هویت، کلاهبرداری و انواع دیگر حملات قرار بگیرند.

برای کاهش خطرات، MCNA خدمات رایگان به قربانیان ارائه می دهد و آنها را تشویق می کند تا در برابر تلاش های احتمالی کلاهبرداری هوشیار باشند.

MCNA به دفتر دادستان کل مین گفت که بیش از 8.9 میلیون نفر تحت تأثیر این حمله قرار گرفتند.