منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امنیت ایمیل – اهمیت آن و نحوه محافظت از ایمیل های خود

امنیت ایمیل – اهمیت آن و نحوه محافظت از ایمیل های خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امنیت ایمیل - اهمیت آن و نحوه محافظت از ایمیل های خود

14 مارس 2022 توسط تانیا آکینو

کار کردن

ایمیل باید یکی از راحت ترین اشکال ارتباطی امروزی باشد. دیگر نیازی نیست که مردم مطالب را روی کاغذ بنویسند و به دفاتر پست بفرستند تا برای افراد خاصی ارسال شود. اکنون همه چیز را می توان در رایانه یا هر دستگاه دیگری انجام داد، که در آن ایمیل تقریباً بلافاصله از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال می شود.

با این حال، یک اشکال در استفاده از ایمیل وجود دارد: امنیت. نگرانی‌های امنیتی دنیای دیجیتال را آزار می‌دهد و ایمیل‌ها نیز تفاوتی ندارند.

امروز می خواهیم در مورد امنیت ایمیل با به اشتراک گذاشتن چیستی، معنای آن و نحوه ایمن نگه داشتن ایمیل خود صحبت کنیم:

امنیت ایمیل چیست؟

روزانه هزاران تلاش برای هک کردن سرورهای مختلف انجام می شود و بیشتر اوقات مورد توجه قرار نمی گیرد. همه حملات موفقیت آمیز نیستند، اما برخی از آنها موفق می شوند. با این وجود، کسانی که قادر به دسترسی به سرورها هستند، می توانند اطلاعات زیادی را پیدا کنند که می تواند برای اهداف مخرب مختلف استفاده شود.

این اطلاعات می تواند شامل رمزهای عبور، اطلاعات شخصی، همه چیز از ایمیل گرفته تا اسناد مهم و حتی اسرار شرکت باشد. امکانات بی پایان هستند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، نیاز به ابزاری وجود دارد که به کاربران کمک کند از ایمیل های خود در برابر این حملات محافظت کنند و این ابزار امنیت ایمیل نامیده می شود.

چرا امنیت ایمیل مهم است؟

هدف از محافظت از ایمیل محافظت از ایمیل شما در برابر هرگونه تلاش مخربی است که ممکن است محتوای آن را به هر طریقی تحت تأثیر قرار دهد. همچنین به محافظت از اطلاعات شما در برابر تلاش‌های هک صریح‌تر، مانند هرزنامه، فیشینگ و سایر موارد مزخرف کمک می‌کند که به ندرت در صندوق ورودی به خوبی می‌بینید.

امنیت ایمیل نیز فراتر از محافظت از اطلاعات شماست. همچنین در مورد محافظت از اطلاعات تمام مخاطبین شما است.

چگونه می توانم از ایمیل های خود محافظت کنم؟

اگرچه شما از رمزگذاری استفاده می کنید، اما همچنان مهم است که اقدامات احتیاطی دیگر را انجام دهید. به همین دلیل نیز مهم است که مطمئن شوید ایمیل های شما به صورت ایمن ذخیره و منتقل می شوند. در اینجا چند نکته در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد:

1. همیشه از یک پروتکل امنیتی استفاده کنید

چندین پروتکل وجود دارد که می توان از آنها برای اتصال به شبکه استفاده کرد، مانند HTTP، FTP و چندین پروتکل دیگر.

با این حال، یکی از امن ترین ها HTTPS است. این پروتکل برای انتقال داده ها بین سرورها و دستگاه ها استفاده می شود و رمزگذاری شده است. این چیزی است که شما باید استفاده کنید. همیشه.

2. از رمز عبور امن استفاده کنید

اگر از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل مانند GMX استفاده می کنید، یک آدرس ایمیل خواهید داشت که می توانید از آن برای دسترسی به حساب خود استفاده کنید. با این حال، مشکلی در این مورد وجود دارد: هر کسی که این حساب را داشته باشد تنها با دانستن آدرس ایمیل شما می تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد.

به همین دلیل است که همیشه باید مطمئن شوید که از یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده برای حساب ایمیل خود استفاده می کنید. به این ترتیب، حتی اگر شخصی موفق به ورود به حساب کاربری شما شود، به هیچ چیزی دسترسی نخواهد داشت.

3. آدرس ایمیل خود را به صورت آنلاین منتشر نکنید

ممکن است وسوسه شوید که آدرس ایمیل خود را آنلاین قرار دهید تا بتوانید پیام های خاصی را دریافت کنید، اما این کار را نکنید.

بسیاری از ربات‌های آنلاین وجود دارند که برای جستجوی آدرس‌های ایمیل و ارسال ایمیل‌های فیشینگ یا پیام‌هایی که سعی می‌کنند شما را وادار به خرید چیزها یا ارائه اطلاعات شخصی خود کنند، طراحی شده‌اند.

4. از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید

فرقی نمی کند ویندوز، مک او اس یا لینوکس داشته باشید، همیشه باید نرم افزار آنتی ویروس داشته باشید. این تضمین می‌کند که تلاش‌ها برای بدافزار و فیشینگ قبل از اینکه حتی بر ایمیل‌های شما تأثیر بگذارند مسدود می‌شوند.

5. از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از ایمن بودن ایمیل شما استفاده از ارائه دهنده خدمات ایمیل است. آنها می توانند روی جنبه امنیتی ایمیل های شما کار کنند، در حالی که به شما اجازه می دهند تا با خیال راحت از ایمیل ها استفاده کنید!

نتیجه

امنیت ایمیل در دنیای امروز یک امر ضروری است. افراد بیشتری برای ارتباط به آن متکی هستند، اما متأسفانه همچنان شاهد افزایش تلاش‌های هک و حوادث نشت اطلاعات شخصی خواهیم بود. با این حال، ما می توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم. با استفاده از نکات فوق می توانید احتمال وقوع این اتفاق را برای خود و مخاطبینتان کاهش دهید.

IO Zoom راه حل های میزبانی را در سراسر جهان ارائه می دهد و خدمات با کیفیت بالا و قیمت های مقرون به صرفه را نوید می دهد. اگر به دنبال یک VPS امن برای میزبانی ایمیل های خود و موارد دیگر، همین امروز با ما تماس بگیرید