منو سایت

امنیت سایبری چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امنیت سایبری چیست؟

ماه اکتبر در برخی رسانه های غربی «ماه آگاهی سایبری امنیت» نامیده شده است.

از آنجایی که هم اکنون در ماه اکتبر هستیم، این فرصتی بود تا مقاله ای در جهت ارتقاء آموزش امنیت سایبری برای شما کاربران عزیز بیاورم.

ابتدا بهتر است با مفهوم امنیت سایبری و مفهوم و جایگاه آن آشنا شوید.

مفهوم امنیت سایبری

امنیت سایبری مجموعه ای از اقدامات برای محافظت از سیستم های متصل به اینترنت از جمله سخت افزار، نرم افزار و داده ها در برابر تهدیدات سایبری و حملات مخرب است.

این اقدامات برای مقابله با هرگونه حمله مخرب برای دسترسی، اصلاح یا از بین بردن سیستم‌های کاربر یا سازمانی و داده‌های حساس و جلوگیری از حملاتی با هدف ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه یا سیستم طراحی شده‌اند.

به عنوان یک تعریف کلی می توان گفت که امنیت سایبری مجموعه ای از پروتکل هایی است که یک فرد یا شرکت برای حفظ امنیت خود و ایمن سازی اطلاعات خود از آنها پیروی می کند. “ICA” مخفف یکپارچگی، محرمانه بودن و در دسترس بودن است.

اهمیت امنیت سایبری

دنیای دیجیتال، جایی که اکثر مردم یک جامعه امروزه در آن تجارت می کنند، در برابر حملات سایبری آسیب پذیر است. در حال حاضر، شبکه گسترده جهانی هنوز نیاز به تلاش زیادی دارد تا ماهیت خود را به یک سیستم کاملاً ایمن و بدون ریسک تغییر دهد.

بنابراین بدون اتخاذ استراتژی مناسب برای تامین امنیت سایبری افراد و سازمان ها، احتمال وقوع حوادث غیر مترقبه و ناگوار افزایش می یابد. همچنین افزایش تعداد حملات سایبری و پیچیدگی تکنیک های حمله بر اهمیت این مشکل می افزاید.

 

پست امنیت سایبری چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.