منو سایت

انتخاب هاست فروشگاه مناسب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتخاب هاست فروشگاه مناسب

امروزه کسب و کارها و حرفه های زیادی در اینترنت ایجاد شده اند و وب سایت ها به یکی از منابع ارائه محصولات و خدمات تجاری و بازوهای اصلی بازاریابی کسب و کار تبدیل شده اند. اما قبل از ایجاد وب سایت فروشگاهی باید به عوامل متعددی توجه کنید که یکی از آنها انتخاب یک سرویس میزبانی مناسب است. به عبارت دیگر اولین قدم در راه اندازی فروشگاه و فروش محصولات و ارائه خدمات، تهیه هاست مناسب است.

در این مقاله می خواهیم در مورد هاست فروشگاهی مطالبی بگوییم و به مهم ترین دلایل نیاز سایت های فروشگاهی به هاستینگ مناسب اشاره کنیم. علاوه بر این در این مقاله به بررسی مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های هاست فروشگاهی می پردازیم. بنابراین، اگر می خواهید کسب و کار خود را در اینترنت بسازید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

هاست فروشگاهی چیست و به چند دسته تقسیم می شود؟

میزبانی فروشگاه به خدمات میزبانی وب اطلاق می شود که صاحبان مشاغل و مشاغل برای ذخیره اطلاعات و داده های خود از جمله اطلاعات محصول و خدمات، تصاویر و غیره نیاز دارند. خدمات میزبانی وب برای فروشگاه های اینترنتی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • هاست اشتراکی:

به این نوع هاست هاست اشتراکی گفته می شود که در آن چندین وب سایت منابع یک سرور را به اشتراک می گذارند. بسیاری از وب سایت های فروشگاهی جدید در ابتدای کار خود از هاست اشتراکی استفاده می کنند زیرا بازدیدکنندگان زیادی ندارند زیرا ارائه آن نسبت به سایر خدمات هزینه کمتری دارد.

  • سرور مجازی (VPS):

بسیاری از مشاغل مبتنی بر وب از این سرویس سرور مجازی استفاده می کنند. سرور این سرویس مانند مورد قبل میزبان چندین وب سایت است اما با این تفاوت که منابع تخصیص یافته به هر سایت متفاوت است. این سرویس میزبانی یکی از بهترین گزینه ها برای راه اندازی وب سایت های فروشگاهی است.

  • سرور اختصاصی:

با این نوع خدمات، هر وب سایت فروشگاهی بر روی یک سرور اختصاصی قرار می گیرد که بیشتر برای فروشگاه های آنلاین بسیار بزرگ مناسب است.

هاست فروشگاهی و انواع آن

3 یک دلیل مهم برای انتخاب هاست مناسب برای فروشگاه

در قسمت قبل مقاله با انواع سرویس های میزبانی وب که فروشگاه های آنلاین می توانند استفاده کنند آشنا شدیم. البته همه هاست های وب سایت فروشگاهی مناسب نیستند و به همین دلیل انتخاب سرویس هاست مناسب برای فروشگاه های آنلاین بسیار مهم است. در نتیجه باید قبل از راه اندازی وب سایت به نکته ذکر شده توجه کنید.

اگر سرویس میزبانی وب مناسب را برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب نکنید، وب سایت فروشگاهی شما با مشکلات و چالش هایی مواجه خواهد شد که در این قسمت از مقاله به آنها می پردازیم. به بیان ساده، در این قسمت به 3 دلیل اصلی برای انتخاب هاستینگ مناسب برای فروشگاه ها اشاره می کنیم.

اهمیت انتخاب فروشگاه مناسب

1. با انتخاب هاست مناسب از خرابی مکرر سایت خود جلوگیری کنید

حذف هر نوع وب سایت اینترنتی از جمله فروشگاه های اینترنتی به این معنی است که کاربران و مشتریان نمی توانند صفحات سایت را مرور کنند و در نتیجه نمی توانند خرید خود را انجام دهند. به عبارت دیگر، عبارت “غیر فعال” به این معنی است که سایت شما به دلایلی در دسترس کاربران نیست. وب سایت ها ممکن است به دلایل مختلفی از دسترس خارج شوند که یکی از آنها میزبانی نامناسب است.

به طور کلی وب سایت های فروشگاهی با میزبانی نامناسب که اغلب در دسترس نیستند، ضرر زیادی به کسب و کار وارد می کنند و منجر به از دست دادن مشتریان زیادی می شوند. پس یکی از دلایل انتخاب هاستینگ مناسب برای سایت فروشگاهی جلوگیری از قطعی مکرر و طولانی مدت است.

2. مشتریان به سرعت سایت های کند را ترک می کنند

یکی دیگر از معایب هاست های نامناسب فروشگاهی سرعت پایین بارگذاری صفحات مختلف وب سایت است. با کاهش سرعت هر نوع سایت اینترنتی، کاربران به سرعت و بدون اتلاف وقت آن را ترک می کنند که این امر در فروشگاه های اینترنتی نیز صدق می کند. بر اساس گزارش محققان و نظر کارشناسان، اکثر کاربران یا مشتریان تنها 3 ثانیه منتظر می مانند تا صفحات وب سایت فروشگاه بارگذاری شوند، در غیر این صورت از وب سایت خارج می شوند.

همچنین سرعت سایت یکی از مهمترین عناصر گوگل برای رتبه بندی وب سایت است. در واقع گوگل رتبه سایت هایی را که سرعت لازم را ندارند و در نتایج جستجو کند هستند را پایین می آورد. پس یکی دیگر از دلایل انتخاب هاستینگ مناسب برای سایت فروشگاهی بهبود و افزایش سرعت سایت است.

3. هاست های نامناسب به امنیت وب سایت های فروشگاهی آسیب می زند

خدمات نامناسب در وب سایت های خرید ممکن است آسیب پذیر امنیتی باشد. بنابراین با انتخاب یک هاست مناسب امنیت وب سایت خود را تا حد زیادی افزایش دهید. البته این تنها بخشی از ماجرا است، زیرا مشتریان و کاربران به وب سایت هایی که دارای مشکلات امنیتی هستند مراجعه نخواهند کرد و این امر منجر به از دست دادن مشتریان و کاربران می شود.

9 ویژگی مهم یک فروشگاه مناسب

بهترین خدمات میزبانی وب برای سایت های فروشگاهی از ویژگی هایی استفاده می کند که 9 مورد از مهمترین آنها است:

1. سرعت بالا

همانطور که در قسمت قبل از مقاله اشاره شد، سرعت و سرعت بالا یکی از مهمترین عناصر و فاکتورهای وب سایت فروشگاهی است. در این راستا سرویس میزبانی وب سایت فروشگاهی باید از سرعت مناسبی برخوردار باشد تا علاوه بر تجربه کاربری خوب، گوگل یا به طور کلی موتورهای جستجو نیز آن را نتیجه خوبی بدانند. بهتر است هاستی را انتخاب کنید که دارای CDN باشد تا سرعت بارگذاری صفحات سایت به شدت افزایش یابد.

باید گفت که پس از مدتی تعداد کاربران و مشتریان وب سایت های فروشگاهی افزایش می یابد و به همین دلیل اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید بهتر است آن را به سرور مجازی تغییر دهید. هاست اشتراکی معمولاً سرعت پایینی دارد زیرا چندین وب سایت به طور همزمان منابع را در یک سرور به اشتراک می گذارند و از آنها استفاده می کنند.

2. سازگاری با محیط سایت

یکی دیگر از ویژگی های هاست مناسب برای سایت های فروشگاهی، سازگاری با محیط سایت است. منظور از سازگاری این است که شما به راحتی و با کمک ویرایشگر می توانید فایل های موجود در هاست را برای بهینه سازی تغییر دهید. به عنوان مثال، شرایطی وجود دارد که باید نسخه php هاست خود را تغییر دهید یا به روز کنید تا با افزونه های وردپرس سازگار باشد.

3. سازگار با افزونه WooCommerce

یکی از مهم ترین افزونه ها و افزونه های مورد نیاز برای وب سایت های فروشگاهی WooCommerce است. در واقع هر وب سایت فروشگاهی به این افزونه ضروری نیاز دارد. اکنون سرویس میزبانی وب که برای راه اندازی سایت فروشگاهی خود خریداری می کنید باید با WooCommerce سازگار باشد و امکان استفاده از این افزونه را فراهم کند.

هاست سازگار با ووکامرس

4. امکان افزودن دامنه جدید

یکی دیگر از ویژگی های هاست مناسب برای وب سایت های فروشگاهی، امکان افزودن دامنه جدید به آن است. به عبارت ساده تر، هاستی بخرید که در صورت نیاز بتوانید در آینده دامنه جدیدی به آن اضافه کنید. با استفاده از این ویژگی، شما یا هر کاربر دیگری می توانید چندین وب سایت فروشگاهی را در یک سرویس میزبانی مدیریت کنید.

5. امنیت بالا

هکرها و حملات سایبری همیشه در کمین هستند و بنابراین حفاظت از وب سایت های فروشگاهی یکی از نیازهای اساسی است. یکی از مهم ترین مواردی که در تامین امنیت وب سایت های فروشگاهی بسیار موثر است، ارائه هاست مناسب است. با خرید یک هاست مناسب با ضریب امنیت بالا می توانید از خود در برابر هکرها محافظت کنید و از هک شدن وب سایت خود جلوگیری کنید.

باید گفت که بسیاری از وب سایت های فروشگاهی همیشه در معرض حملات DDoS هستند. در این راستا، خرید هاست از یک سرویس هاست مطمئن و با امنیت بالا می تواند وب سایت شما را از این نوع حملات محافظت کند.

6. پشتیبان گیری خودکار و منظم

پشتیبان گیری خودکار و منظم یکی دیگر از ویژگی های مهم هاست فروشگاهی است. گاهی اوقات لازم است تغییراتی در وب سایت خود ایجاد کنید یا برخی از افزونه ها را به روز کنید، اما ممکن است سایت با مشکل مواجه شود و تغییرات آن را از دسترس خارج کند. در چنین مواقعی برای بارگذاری مجدد وب سایت به نسخه پشتیبان نیاز خواهید داشت.

به طور کلی، اگر سرویس میزبانی شما به طور صحیح و مداوم از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه کند، دیگر نگران مشکلات سایت خود نخواهید بود.

7. پشتیبانی مناسب

یکی دیگر از ویژگی های هاست وب سایت فروشگاهی مناسب نگهداری صحیح آن است. پشتیبانی باید 24 ساعت شبانه روز در دسترس باشد تا هر گونه خطایی که ممکن است در وب سایت رخ دهد برطرف شود.

8. امکان ارتقاء منابع سخت افزاری و ترافیک نامحدود

پس از مدتی فروشگاه های آنلاین رشد می کنند و تعداد کاربران افزایش می یابد. در واقع مشتریان وب سایت فروشگاهی متناسب با فعالیت خود افزایش می یابند و به همین دلیل مدیران سایت باید خدمات هاست و هاست خود را ارتقا دهند. بنابراین هاست برای سایت های فروشگاهی مناسب است که می توانند منابع سخت افزاری خود را ارتقا دهند. علاوه بر این، سرویس میزبانی که برای وب سایت فروشگاه خود انتخاب می کنید باید از پهنای باند نامحدودی بهره مند باشد تا آپلود فایل هایی مانند تصاویر به سرعت انجام شود.

9. سازگاری با نوع برنامه نویسی سایت

امروزه بیش از دو سوم وب سایت های دنیا از جمله فروشگاه های آنلاین بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس اجرا می شوند. در این راستا، اگر وب سایت خود را بر روی پلتفرم وردپرس اجرا می کنید، باید هاست لینوکس دریافت کنید. در موارد دیگر، بهتر است از هاست ویندوز استفاده کنید.

نتیجه:

خدمات میزبانی وب یکی از مهم ترین ملزومات وب سایت های فروشگاهی است و قبل از راه اندازی سایت باید هاست فروشگاهی مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله به بررسی کلی هاست فروشگاهی، اهمیت آن و امکانات وب سایت فروشگاهی پرداخته ایم. پس با مطالعه این مقاله و در نظر گرفتن نکات آن می توانید هاست خود را از Server.ir تهیه کنید.

ناگفته نماند که هاست فروشگاهی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که کسب و کار شما گسترش یابد و به خدمات میزبانی با کیفیت بالاتر نیاز داشته باشید.

The post انتخاب هاست فروشگاهی مناسب اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.