ایجاد بک لینک

ایجاد بک لینک

ساخت بک لینک یکی از مهم ترین استراتژی هایی است که به متخصصین سئو کمک می کند تا سایت خود را توسعه دهند و به موفقیت های بزرگی دست یابند (اگر می خواهید دانش خود را در مورد بک لینک افزایش دهید، می توانید مقاله بک لینک چیست؟) را مطالعه کنید.

موتور گوگل به عنوان قدرتمندترین موتور جستجو اعلام کرد که هر روز چندین میلیارد جستجو در این فضا انجام می شود و این نشان می دهد که اینترنت در حال تبدیل شدن به یک موضوع بسیار مهم و حیاتی در زندگی است. اگر کسب‌وکارها هوشمند باشند، می‌توانند از پتانسیل‌های موجود در این فضا استفاده کنند که به رشد و افزایش مشتری کمک می‌کند. در ادامه سعی خواهیم کرد سایت های بک لینک سازی ویژه را معرفی کنیم.

نکات مهم در لینک بیلدینگ

قبل از پرداختن به مبحث بک لینک سازی، بهتر است یک موضوع مهم را با شما در میان بگذاریم. همانطور که می دانید سئو یک علم ساختاریافته و پیچیده است و بدون استراتژی نمی توانید جلو بروید. بهتر است بدانید اگر بدون استراتژی و مشخص کردن هدف لینک بسازید به زودی با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

به عنوان مثال ممکن است به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده باشید و این باعث شده است که از تمامی روش های بک لینک استفاده کنید. بهتر است بدانید با این روش سایت به زودی خراب می شود و این مشکل ممکن است چالش های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از ساخت لینک ابتدا استراتژی های خود را مشخص کرده و به صورت هدفمند در این مسیر پیش بروید.

رفتار طبیعی

موضوع دیگری که در ساخت بک لینک باید به آن توجه کرد، رفتار طبیعی لینک سازی است. همانطور که می دانید امروزه الگوریتم های گوگل بسیار هدفمند هستند و دیگر نمی توان از روش های نادرست یا نامناسب استفاده کرد. در گذشته ساختن یک مزرعه لینک باعث از کار افتادن بسیاری از سایت ها می شد و همین امر باعث شده تا امروزه بک لینک سازی اهمیت پیدا کند. برخی از این نکات به شرح زیر است:

 • اتصالات زیادی را در مدت زمان کوتاه ایجاد نکنید.
 • پیوند به چند کلمه کلیدی
 • لینک های زیادی از سایت هایی که با محتوای شما متفاوت است دریافت نکنید. البته باید بدانید که سایت غیر مرتبط در صورتی قابل استفاده است که سایت های مرتبط زیادی در آن وجود داشته باشد.

10 سایت لینک سازی عالی

hatnablog.com

یکی از سایت هایی که می توانید برای ساخت بک لینک از آن استفاده کنید، hatnablog.com است. امکانات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سیستم وبلاگ نویسی 92 3

 

همانطور که می بینید، این سایت می تواند برای گرفتن بک لینک خوب باشد. برای شروع ساخت بک لینک در این سایت، بهتر است موارد زیر را طی کنید:

 • ابتدا وارد سایت شوید و یک وبلاگ برای خود ایجاد کنید.
 • هنگامی که وبلاگ شما در این سایت ایجاد شد، لینک آن به این صورت خواهد بود: hatnablog.com
 • مقاله ای در این وبلاگ بنویسید و سپس با کلمه کلیدی که قبلاً برای آن استراتژی کرده اید به سایت خود پیوند دهید.

در اینجا باید به یک نکته مهم اشاره کنیم. بهتر است به این مطالب به صورت گزارش نگاه کنید و تمامی مطالبی که ارسال می کنید کپی و اورجینال باشد. درست است که باید هزینه ای پرداخت کنید، اما در نهایت نتایج بسیار چشمگیر هستند و به رشد سایت شما کمک می کنند. با در نظر گرفتن این مسائل، بهتر است به صورت هدفمند در این سایت اقدام کنید.

articleted.com

سایت دیگری که برای ساخت لینک به شما پیشنهاد می شود articleted.com است که مشخصات آن به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
مقاله 39 4

 

این سایت به شما کمک می کند تا نتایج لینک سازی خوبی داشته باشید و این دقیقا همان چیزی است که کارشناسان سئو به دنبال آن هستند. برای این کار اولین قدم ورود به سایت articleted.com است. سپس یک وبلاگ ایجاد کنید و مقالات خود را ارسال کنید و سپس بک لینک بگیرید. برخی از کارشناسان سئو این واقعیت را نادیده می گیرند که استفاده از محتوای تکراری و کپی پیوند می تواند بر کل استراتژی آنها تأثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می شود از مطالب تکراری در وبلاگ خود استفاده نکنید.

strikingly.com

سایت دیگری که برای لینک سازی پیشنهاد می شود strikingly.com است. مشخصات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سازنده وب سایت 91 1

 

اگر به دنبال یک سایت ساز خارجی قدرتمند برای استفاده از لینک بیلدینگ هستید، حتما باید strikingly.com را در لیست خود قرار دهید. این سایت می تواند یک بک لینک قوی باشد و به رشد سایت شما کمک کند. برای اینکه بتوانید از فرصت های این سایت برای رشد سایت خود استفاده کنید ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید آدرس هر سایت را به اندازه دلخواه بسازید (در این صورت محدودیتی وجود ندارد). آدرس سایت های ایجاد شده به شرح زیر خواهد بود:

example.strikingly.com

اگر به ساختار لینکی که ایجاد می شود دقت کنید متوجه می شوید که این آدرس ایجاد وبلاگ است که در سیستم سایت ساز در اختیار شما قرار می گیرد و امکانات بیشتری دارد. هنگامی که ساخت سایت کامل شد، باید صفحات ثابت ایجاد کنید و سپس آن صفحات را به سایت خود پیوند دهید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با صفحه درباره ما تماس بگیرید.

intensedebate.com

اگر به دنبال یک سایت پروفایل برای ایجاد بازخورد دلخواه هستید، باید بدانید که intensedebate.com یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست. مشخصات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
مشخصات 77 5

 

همانطور که در پروفایل intensedebate.com مشاهده می کنید اقتدار این سایت بسیار بالاست و اگر هوشمندانه عمل کنید می توانید به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنید. برای بهره مندی از امکانات این سایت می توانید وارد سایت شوید و سپس مراحل ثبت نام را با دقت طی کنید. سپس در قسمت اکانت وارد قسمت پروفایل شده و قسمت مربوط به آدرس سایت را پر کنید. با این روش می توانید به راحتی لینک ها را بدون انکر تکست دریافت کنید. کارشناسان سئو بر این باورند که چنین لینک هایی ارزش بسیار بالایی دارند و به رشد سایت کمک می کنند.

intensedebate.com

سایت دیگری که برای ایجاد بک لینک پیش روی شماست intensedebate.com است. مشخصات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
مشخصات 86 مالک نیست

 

intensedebate.com یکی از بهترین سایت هایی است که در صورت استفاده صحیح به رشد سایت شما کمک می کند و در نتیجه کاربران به زودی برند شما را می شناسند. برای اینکه بتوانید از خدمات این سایت استفاده کنید ابتدا باید وارد سایت شوید. همچنین می توانید با استفاده از اکانت فیسبوک خود وارد سایت شوید و پس از تکمیل ثبت نام وارد پروفایل خود شوید. وقتی وارد نمایه خود می شوید، باید قسمت ویرایش پروفایل را پیدا کرده و سپس توضیحاتی برای سایت خود اضافه کنید. در این قسمت می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس به آن لینک دهید. در نهایت باید گزینه ذخیره پروفایل را انتخاب کنید و تمام کارهایی که انجام داده اید را در سایت ذخیره کنید.

livejournal.com

livejournal.com یکی از بهترین سایت هایی است که به شما در ایجاد بک لینک کمک می کند و به شما کمک می کند تا سایت خود را با بیشترین سرعت ممکن رشد دهید. اگر می خواهید از این سایت برای ساخت بک لینک استفاده کنید، باید به ویژگی های آن توجه کنید که به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
مشخصات 92 2

 

شما باید به پروفایل خود بروید. در این قسمت بخشی به نام BIO وجود دارد که باید اطلاعات سایت خود را در آن قرار دهید و آن را معرفی کنید. سپس به قسمت WEB PAGE رفته و آدرس وب سایت خود را در قسمت لینک وارد کنید. در این قسمت بخشی به نام NAME وجود دارد که می توانید کلیدواژه مورد نظر خود را وارد کنید تا از آن اطلاعات دریافت کنید. به یاد داشته باشید که اگر SAVE CHANGES را فشار ندهید، تغییرات شما در سایت ذخیره نمی شود و این باعث می شود که تمام مراحل را دوباره طی کنید.

wix.com

wix.com سایتی است که باید در لیست سایت های بک لینک سازی قرار گیرد. مشخصات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سازنده وب سایت 94 2

 

همانطور که در جدول مشاهده می کنید، اعتبار این سایت بسیار بالاست و می توان آن را منبعی قوی برای ساخت بک لینک دانست. برای استفاده از امکانات این سایت ابتدا باید وارد شوید و تمامی مراحل ثبت نام را با دقت طی کنید. سپس در این سایت یک وبلاگ با فرمت مورد نظر خود ایجاد کنید. سپس به تب ویرایشگر رفته و در وبلاگی که ایجاد کرده اید توضیحاتی از وب سایت خود بنویسید، سپس کلمه کلیدی مورد نظر را انتخاب کرده و به آن بازخورد بدهید.

fikket.com

سایت دیگری که می توانید برای ساخت بک لینک استفاده کنید fikket.com است. مشخصات این سایت به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سازنده وب سایت 49 33

 

روش استفاده از سایت fikket.com با سایر سایت ها کمی متفاوت است. برای اینکه بتوانید از امکانات این سایت استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا وارد سایت شده و ثبت نام کنید.
 • پس از تکمیل مراحل ثبت نام، روی صفحه عمومی من کلیک کنید. سپس گزینه edit my layout را انتخاب کنید و سپس می توانید نام کاربری خود را در قسمت URL وارد کنید. در تب Name یک عنوان برای صفحه ای که ایجاد کرده اید در نظر بگیرید و سپس در تب Description توضیحات مربوط به سایت خود را وارد کنید. برای این کار باید از تگ a استفاده کنید که به صورت زیر است: متن لنگر
 • می توانید انکر تکست مورد نظر را انتخاب کرده و سپس به سایت خود لینک دهید. همچنین می توانید آدرس وب سایت خود را در قسمت Homepage وارد کنید. وقتی تمام مراحل را طی کردید، لینکی که ایجاد می شود این است: fikket.com

codecademy.com

codecademy.com یکی از سایت های پیشنهادی لینک بیلدینگ است و مشخصات آن به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سازنده وب سایت 86 28

 

این سایت، مانند تمام سایت هایی که در اینجا معرفی کرده ایم، دارای ویژگی های زیادی است. برای استفاده از خدمات لینک بیلدینگ codecademy.com، باید وارد سایت شده و عضو شوید. وقتی تمام مراحل عضویت شما کامل شد، این لینک نمایش داده می شود: https://www.codecademy.com/account. می توانید آدرس سایت خود را در قسمت وب سایت وارد کنید. در نهایت باید روی گزینه Update Profile کلیک کنید تا بتوانید تغییرات را روی آن اعمال کنید.

edocr.com

edocr.com سایت دیگری است که برای لینک بیلدینگ پیشنهاد می شود و می تواند به شما در رشد سایتتان تا حد زیادی کمک کند و سئوی خوبی داشته باشید. هر چه سئو سایت شما موفق تر باشد، برند شما بیشتر رشد خواهد کرد و این بسیار ارزشمند است. مشخصات سایت edocr.com به شرح زیر است:

نوع اتصال قدرت نتیجه اسپم
سازنده وب سایت 69 1

 

برای اینکه بتوانید از سایت edocr.com برای ایجاد بازخورد استفاده کنید، ابتدا باید وارد سایت شوید و تمامی مراحل ثبت نام را با دقت طی کنید. در پایان این لینک به شما نشان داده می شود:

 • https://www.edocr.com/account/edit/profile

هنگامی که آن لینک ایجاد شد، کار شما شروع به ساخت بک لینک برای سایت شما می کند. برای این کار باید نام خود را در قسمت نمایش نام و سپس نام وب سایتی که می خواهید برای آن بازخورد دریافت کنید وارد کنید. سپس به آدرس پروفایل خود بروید و وارد قسمت Bio شوید. در این قسمت باید توضیحاتی را که از قبل آماده کرده اید و برای وب سایت شما اعمال می شود وارد کنید. سپس می توانید به کلمه کلیدی مورد نظر لینک دهید و در نهایت باید بر روی ذخیره کلیک کنید. در پایان لینکی مانند این به شما نمایش داده می شود:

 • https://www.edocr.com/user/username
آخرین کلمه

تاکنون سعی شده است تا انواع سایت های بک لینک سازی را معرفی کنیم. همانطور که می بینید، سایت های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها بک لینک دریافت کنید. بهتر است قبل از ساخت بک لینک استراتژی های خود را مشخص کنید و هدفمند وارد این زمینه شوید. در غیر این صورت هرگز نمی توانید در این مسیر موفق شوید و به پیشرفت های مورد نظر دست یابید.

پست ایجاد بازخورد اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.