ایمیل ها را در سی پنل فیلتر کنید

ایمیل ها را در سی پنل فیلتر کنید

در این آموزش به شما نشان خواهم داد که چگونه از فیلترهای اسپم در سی پنل برای فیلتر کردن ایمیل های خود در لیست سیاه یا سفید استفاده کنید. می‌توانید براساس آدرس‌های ایمیل فردی یا در کل دامنه فیلتر کنید.

توجه داشته باشید که نوع لیست سیاهی که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم در سطح گیرنده فردی (این شما هستید) ساخته شده است. نباید با لیست سیاه سرور ایمیل اشتباه گرفته شود، که موضوع متفاوتی است.

Apache Spam Assassin

رایج ترین کنترل کننده هرزنامه در پیکربندی های cPanel. با این حال، برنامه فیلتر اسپم مورد استفاده در حساب cPanel شما ممکن است متفاوت باشد. دستورالعمل های زیر باید صرف نظر از برنامه فیلتر هرزنامه ای که استفاده می کنید اعمال شود.

ایمیل لیست سیاه یا سفید به چه معناست؟

هنگامی که یک آدرس ایمیل را در لیست سیاه قرار می دهید، همه ایمیل های ارسال شده از آن آدرس از رسیدن به صندوق ورودی شما مسدود می شوند. از طرف دیگر، قرار دادن یک آدرس ایمیل در لیست سفید به آن آدرس ایمیل اجازه می دهد تا فیلترهای هرزنامه را دور بزند.

آدرس‌های ایمیلی که در لیست سفید قرار گرفته‌اند، در هر زمان، بدون توجه به محتوا، در صندوق ورودی شما ظاهر می‌شوند.

اگر دائماً ایمیل را در پوشه هرزنامه یا هرزنامه ای که می خواهید در صندوق ورودی خود قرار دهید پیدا می کنید، قرار دادن آدرس در لیست سفید یک راه حل است.

اگر از آدرس یا دامنه ای هرزنامه دریافت می کنید و آنها به درخواست های لغو اشتراک پاسخ نمی دهند، لیست سیاه آنها را از صندوق ورودی شما دور نگه می دارد.

ایمیل های موجود در لیست سیاه پنل C را فیلتر کنید

وارد پنل C شوید.

در بخش ایمیل، روی پیوند یا نماد فیلترهای هرزنامه کلیک کنید.

 

به تنظیمات پیشرفته (برای کاربران پیشرفته) بروید.

روی پیوند “نمایش تنظیمات اضافی” کلیک کنید.

 

 

به بخش “لیست سیاه (ایمیل‌ها هرگز مجاز نیستند)” بروید.

روی پیوند “ویرایش تنظیمات لیست سیاه هرزنامه” کلیک کنید.

 

روی پیوند “Add new blacklist_from ‘item” کلیک کنید.

 

ترجمه برای نگه داشتن آن خیلی طولانی است

هنگام وارد کردن لیست های سیاه یا لیست های سفید، می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید: user@ggexample.com – آدرس ایمیل لیست سفید. *@ggexample.com – برای لیست های سفید با همه آدرس ها سه در ggexample.com. ?ser@ggexample.com – برای افزودن یک کاراکتر به یک لیست سفید در ggexample.com (یعنی user@ggexample.com، اما نه theuser@ggexample.com). آدرس ایمیلی را که می خواهید در لیست سیاه قرار دهید وارد کنید. روی دکمه “Update blacklist_from” کلیک کنید.

 

 

یک پیام موفقیت آمیز وجود دارد، اما در غیر این صورت رابط cPanel ممکن است طوری به نظر برسد که گویی چیزی تغییر نکرده است. این ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد، اما اگر موارد بیشتری را اضافه کنید، می توانید نحوه ارائه لیست را مشاهده کنید.

 

 

برای حذف یک مورد از لیست سیاه، روی نماد “X” در کنار موردی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.

 

 

نحوه فیلتر کردن ایمیل های لیست سفید در پانل C

لیست سفید با استفاده از همان مراحل برای لیست سیاه نشان داده شده در بالا انجام می شود، اما در بخش “لیست سفید” (ایمیل ها همیشه مجاز هستند).

 

به پانل C بروید. در بخش ایمیل، روی پیوند یا نماد فیلترهای هرزنامه کلیک کنید.

به “پیکربندی های پیشرفته (پیشرفته)” بروید. روی پیوند “نمایش تنظیمات پیشرفته” کلیک کنید.

به بخش «فهرست سفید (ایمیل‌ها همیشه مجاز هستند») بروید. روی پیوند “ویرایش تنظیمات لیست سفید هرزنامه” کلیک کنید.

روی پیوند “افزودن مورد جدید” whitelist_from کلیک کنید.

آدرس ایمیلی را که می خواهید در لیست سفید قرار دهید وارد کنید.

روی دکمه “Whitelist_from” کلیک کنید.

صندوق ورودی را تمیز نگه دارید

فیلتر کردن هرزنامه راه طولانی را طی کرده است، اما گاهی اوقات شما هنوز به کنترل هایی نیاز دارید که لیست های سیاه می توانند ارائه دهند. دانستن نحوه باج گیری یا لیست سفید در سی پنل یک ابزار عالی در اختیار شماست.

آیا از لیست سیاه یا سفید برای ایمیل استفاده می کنید؟ اگر چنین است، کدام یک را بیشتر مسدود می کنید (یا اجازه می دهید): آدرس های فردی یا کل دامنه ها؟

می توانید از مقاله Email Forwarder در سی پنل برای فوروارد ایمیل های خود به سی پنل استفاده کنید.

 

 

 

 

نشریه فیلتر ایمیل سی پنل اولین بار در Server.ir پدیدار شد نگرش جهانی، هاست ایرانی.