منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با روش های مختلف تست سرعت سرور مجازی آشنا شوید

با روش های مختلف تست سرعت سرور مجازی آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با روش های مختلف تست سرعت سرور مجازی آشنا شوید

آموزش انواع روش های تست سرعت سرور مجازی

سرورهای خصوصی مجازی با اتصال به اینترنت نامحدود و سرعت بالا انتخاب بهتری برای کارهای حساس مانند بورس و معاملات هستند. اهمیت پینگ سرور به ویژه در بازارهای معاملاتی نیز مهم ترین عاملی است که در موفقیت یا شکست یک تراکنش نمی توان آن را نادیده گرفت. به خصوص اگر سرمایه گذاری زیادی وجود داشته باشد. اینجاست که اگر سرور مجازی از نوع تجاری مخالف باشد یا سرعت اتصال پایینی داشته باشد، می تواند باعث شود کاربر در عرض چند ثانیه از عرش به فرش برود. به همین دلیل پس از انتخاب سرور، بهتر است آن را تست کنید.

تست سرعت سرور مجازی به عوامل مختلفی از جمله سرعت هارد دیسک، سرعت پورت سرور، RAM و CPU بستگی دارد. در این مقاله وبلاگ پارس پاک به بررسی انواع روش های تست سرعت سرور مجازی می پردازیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تست سرعت هارد سرور مجازی

سرورهای مجازی دو نوع هارد دارند: یکی هارد SATA و دیگری هارد SSD. سرور با هارد دیسک SATA به عنوان سرور دانلود نیز شناخته می شود. با این نوع سرورها با سرعت کم اما حجم دانلود بالا مواجه هستید. اگر سرور با هارد دیسک SSD فضای کمتر اما سرعت بالاتری دارد. در سرورهایی مانند استوک و سرورهای تجاری که سرعت پردازش مهمتر از فضای ذخیره سازی و دانلود است، از هارد دیسک های SSD استفاده می شود.

برای تست سرعت هارد دیسک SSD در سرور مجازی بهتر است از نرم افزار Crystal Disk Mark استفاده کنید. با نصب این نرم افزار بر روی سیستم خود به راحتی می توانید سرعت خواندن و نوشتن سرور را مشاهده کنید.

تست سرعت پورت سرور مجازی

برای تست سرعت پورت سرور می توانید از نرم افزار Speedtest استفاده کنید. هنگام بررسی سرعت پورت سرور، حداکثر سرعت بر اساس پهنای باند به شما نشان داده می شود. هر چه این مقدار بیشتر باشد، پهنای باند و سرعت پورت سرور شما بیشتر می شود. در نتیجه سرعت دریافت اطلاعات از سرور (سرعت دانلود) و سرعت ارسال اطلاعات به سرور (سرعت آپلود) بیشتر است.

تست سرعت پینگ سرور مجازی

در سرورهایی مانند معاملات یا بورس که سرعت دانلود یا آپلود خیلی مهم نیست، مفهوم دیگری به نام سرعت پینگ سرور اهمیت بیشتری پیدا می کند. پینگ سرور بازه زمانی است که در طی آن درخواست شما پس از فشار دادن یک دکمه به سرور ارسال می شود. بنابراین، هرچه این فاصله زمانی کوتاهتر باشد، سرور پینگ سریعتر است.

در تست این قسمت اگر پینگ سرور 1000 باشد; یعنی درخواست کاربر با 1000 میلی ثانیه تاخیر به سرور گزارش می شود که اصلا قابل قبول نیست. در سرورهایی که پینگ 0 یا 1 دارند، درخواست کاربر بلافاصله به سرور ارسال می شود. به طور معمول زمان پینگ زیر 60 میلی ثانیه خوب است. در مقاله بعدی به بررسی سرعت تست سرورهای مجازی لینوکس و Exchange and Trade می پردازیم.

تست سرعت سرور مجازی لینوکس

ابزارهای مختلفی برای تست سرعت سرور مجازی لینوکس وجود دارد. هنگام بررسی این ابزارها، می توانید دستورات را با root اجرا کنید. اگر دسترسی روت ندارید، باید قبل از اجرای هر دستوری دستور sudo را برای فراخوانی برنامه وارد کنید. در این مقاله از ابزارهای تست سرعت زیر استفاده کرده ایم.

برای یادگیری 7 روش موثر برای افزایش سرعت سرور مجازی مقاله زیر را مطالعه کنید.

افزایش سرعت سرور مجازی

1. تست سرعت سرور با استفاده از TcpTrack

می توانید نرم افزار TcpTrack را بر روی سرورهای مبتنی بر لینوکس مانند اوبونتو یا دبیان نصب کنید. می توانید TcpTrack را برای سایر سرورهای مبتنی بر لینوکس از pkgs.org دانلود و نصب کنید.

پس از نصب نرم افزار، دستور زیر را در خط فرمان اجرا کنید. فراخوانی زیر با استفاده از دستور sudo انجام می شود:

    تست سرعت سرور مجازی لینوکس

اجرای دستورات با کمک سودو

پس از نصب و اجرای TcpTrack، دستور flag i را به صورت زیر و نام شبکه را به جای wlp3s0 وارد کنید:

دلیل کندی سرور مجازی

دستورات را مطابق شکل اجرا کنید

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، آدرس IP دستگاه در ستون اول، آدرس و پورت راه دور در ستون دوم، حالت اتصال در ستون سوم، زمان بیکاری در ستون چهارم و سرعت اتصال نمایش داده شده است. هر دستگاه در آخرین ستون

سرعت اینترنت vps

سرعت اتصال هر دستگاه را نشان دهید

2. تست سرعت سرور با استفاده از Nload

Nloade نیز دارای همان ویژگی TcpTrack است، با این تفاوت که می توانید ترافیک ورودی و خروجی صفحه را مشاهده کنید. برای نصب این نرم افزار روی اوبونتو یا دبیان دستور زیر را تایپ کنید:

تست سرعت VPS

تست سرعت سرور مجازی با نرم افزار Nloade

برای اجرای برنامه به جای wlp3s0 نام دستگاه خود را وارد کنید:

افزایش سرعت سرور مجازی

نام دستگاه خود را وارد کنید

در تصویر زیر سرعت ورودی و خروجی، حداقل، حداکثر و سرعت متوسط ​​را مشاهده می کنید:

تست سرعت سرور مجازی

سرعت ورودی و خروجی را بررسی کنید

3. تست سرعت سرور لینوکس توسط Speedtest-cli

وب سایت Speedtest.net ابزار Speedtest-cli را برای بررسی سرعت سرورهای لینوکس معرفی کرده است. برای استفاده از این ابزار در خط فرمان اوبونتو، دستور زیر را تایپ کنید:

sudo apt install speedtest-cli

برای نصب این ابزار به پایتون نیاز دارید. پایتون را با استفاده از دستور apt install -y python-pip نصب کنید. حالا نوبت به Speedtest-cli می رسد که می توانید با دستور زیر آن را نصب کنید:

sudo pip install speedtest-cli

سپس Speedtest را تایپ کنید تا اجرا شود:

تست سرعت سرور مجازی

سفارش سرعت تست را برای اجرا تایپ کنید

این اطلاعات بر اساس مگابیت است. بهتر است دستورات 3 و 4 را در زمان های مختلف اجرا کنید تا سرعت سرور دقیق به دست آید. زیرا ممکن است هنگام اجرای این دستور سرور مشغول باشد و سرعت دقیقی به شما ندهد.

مشکل کندی اینترنت و اتصال به سرورهای خارجی از کجا می آید و چگونه می توان به آن پی برد؟ در مقاله زیر بخوانید.

مشکل اینترنت کند چیست؟

تست سرعت سرور مجازی

هنگام انتخاب سرور صرافی، سرعت پینگ مهمتر از سرعت آپلود و دانلود فایل است و عامل مهمی در موفقیت سرمایه گذاری های معاملاتی شما محسوب می شود. در بازار بورس یا بازار معاملات، قیمت می تواند در عرض چند ثانیه تغییر کند و این تغییر منجر به سود یا زیان شما می شود. تصور کنید در حالی که درخواست تراکنش شما باید بلافاصله در سرور کارگزار اعلام شود، می بینید که پس از دقایقی طولانی و همزمان با افزایش قیمت، درخواست شما به سرور ارسال می شود. این سرعت کم باعث می شود در چند ثانیه سرمایه خود را از دست بدهید. برای جلوگیری از این اتفاق، سرعت پینگ در تست استاندارد سرعت سرور مجازی باید کم باشد.

برای اطلاع از سرور مجازی بورس و اهمیت و مزایای آن، مطالب زیر را مطالعه کنید.

سرور مجازی استاندارد چیست؟

تست سرعت سرور مجازی

از آنجایی که استفاده از آی پی ایران به دلیل تحریم ها و مشکلات اینترنتی غیرممکن است، تنها راه کار در بازار تجاری، استفاده از سرور مجازی خارجی با IP ثابت است. نیازی به گفتن نیست که با استفاده از سرورهای خارجی این امکان وجود ندارد. سرور مجازی تجارت به شما کمک می کند از مشکل قطعی اینترنت ایرانیان یا سرعت بالای پینگ جلوگیری کنید.

تست پینگ سرور مجازی تجاری

عوامل موثر بر سرعت پینگ سرور عبارتند از: سرعت اینترنت، تجهیزات شبکه، سرعت اتصال، ترافیک مشتری و غیره. پس از انتخاب سرور معاملات مجازی برای اطمینان از سرعت پینگ سرور کافی است از وب سایت معروف Speedtest.net استفاده کنید; البته با نصب نرم افزار کار شما راحت تر می شود.

Speedtest اطلاعات لازم از جمله سرعت دانلود و آپلود و سرعت پینگ سرور را نشان می دهد. بدون نصب نرم افزار و ورود به وب سایت speedtest.net می توانید روی Go کلیک کنید و در عرض چند ثانیه وضعیت پینگ و سرعت آپلود و دانلود را مشاهده کنید.

با این حال، نرم افزار این کار را برای شما آسان می کند. از لینک speedtest.net/apps/windows به وب سایت بروید و نسخه 64 بیتی را برای ویندوز دانلود و نصب کنید. پس از راه اندازی نرم افزار بر روی Go کلیک کنید. مانند مرحله بالا، پس از چند ثانیه اطلاعاتی در مورد وضعیت سرعت به شما نشان داده می شود. به طور خاص، می توانید همزمان سرعت سرور معاملاتی خود را با سرورهای دیگر مقایسه کنید. از گوشه پایین سمت چپ و گزینه Telia می توانید سرورها را انتخاب کنید.

1. با استفاده از Task Manager سرعت پینگ سرور را تست کنید

بعد از اینکه سرعت را با استفاده از Speedtest بررسی کردید، می توانید از قسمت Task Manager برای بررسی سرعت عبور از کارت شبکه سرور تجاری استفاده کنید. پس از اینکه صفحه Task Manager را از بالای کادر بالا آوردید، روی گزینه performance کلیک کنید. این صفحه میزان پردازنده، حافظه و کارت شبکه (اترنت) را به شما نشان می دهد.

در زیر گزینه Ethernet دو مقدار R و S را مشاهده خواهید کرد. مقدار R Receive است که به معنای مقدار دانلود و S مقدار Send است که به معنای مقدار آپلود است. با قرار دادن دو صفحه آزمایشی در کنار هم با استفاده از Task Manager و Speedtest می توانید مقادیر دانلود و آپلود را با هم مقایسه کنید.

2. تست سرعت پینگ روی سرور تجاری در محیط ویندوز

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، کلمه CMD را از منوی جستجو تایپ کنید تا پنجره خط فرمان باز شود. سپس دستور Ping و آدرس سروری که می خواهید به آن متصل شوید را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید سرعت پینگ سرور تجاری خود را با گوگل اندازه گیری کنید، IP 8.8.8.8 گوگل را وارد کنید. بعد از اینکه دکمه enter را فشار دادید، خواهید دید که مدت زمان ارسال و دریافت اطلاعات و میانگین مقدار را به شما نشان می دهد.

مقاله زیر را بخوانید تا در مورد سرورهای معاملات مجازی و تاثیر آنها بر موفقیت شما در بازارهای مالی بین المللی بیاموزید.

سرور معاملات مجازی چیست؟

نتیجه

در این مقاله وبلاگ پارس پاک به تعدادی از روش های تست سرعت سرورهای مجازی اشاره کرده ایم. انتخاب یک تجارت مجازی یا سرور مبادله ای که حداکثر سرعت پینگ و حداقل خطا را در هنگام اتصال به اینترنت داشته باشد، می تواند شما را برنده تراکنش حساسی کند که در چند ثانیه تغییر می کند. پس از انتخاب سرور مجازی، قبل از متحمل شدن ضرر مالی یا سایر هزینه های جانبی، می توانید با استفاده از روش های ذکر شده در این مقاله، سرعت پینگ خود را بررسی کنید.

سوالات متداول

1. تست سرعت سرور مجازی به چه عواملی بستگی دارد؟

تست سرعت سرور مجازی تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند کیفیت پورت سرور، وضعیت مرکز داده، سرعت پردازنده و حافظه رم قرار دارد.

2. تست سرعت پورت در سرور مجازی چگونه است؟

با کمک نرم افزار تست سرعت می توانید وضعیت سرعت در ثانیه را بر اساس پهنای باند بررسی کنید. هر چه این مقدار بیشتر باشد، پهنای باند و سرعت پورت بیشتر می شود.

3. چگونه سرعت پینگ را در سرور معاملات مجازی افزایش دهیم؟

در سرور مجازی تجاری عواملی مانند سرعت شبکه، سرعت اینترنت، سرعت اتصال به شبکه، ترافیک مشتری تاثیرگذار هستند.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “تست سرعت در سرور مجازی به چه عواملی بستگی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تست سرعت سرور مجازی تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله کیفیت پورت سرور، وضعیت دیتاسنتر، سرعت پردازشگر و حافظه رم بستگی دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تست سرعت پورت در سرور مجازی چگونه است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به کمک نرم افزار speedtest می‌توان وضعیت سرعت‌بر‌ثانیه را بر اساس پهنای باند بررسی کرد. هرچه این میزان بیشتر باشد، پهنای باند و سرعت پورت بیشتر است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چگونه سرعت پینگ در سرور مجازی ترید را افزایش دهیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در سرور مجازی ترید، عواملی همچون سرعت شبکه، سرعت اینترنت، سرعت اتصال به شبکه، ترافیک مشتریان تاثیرگذار است.”
}
}]
}

مقدمه ای بر روش های مختلف تست سرعت سرور مجازی برای اولین بار در پارس سپک. به نظر می رسد.