منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با صدای بلند، ابزار جدید دوبله ویدیویی یوتیوب با هوش مصنوعی

با صدای بلند، ابزار جدید دوبله ویدیویی یوتیوب با هوش مصنوعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با صدای بلند، ابزار جدید دوبله ویدیویی یوتیوب با هوش مصنوعی

هدف YouTube کمک به سازندگان محتوا برای دستیابی به مخاطبان بین‌المللی است. در همین راستا، این پلتفرم تصمیم گرفته است تا ابزار دوبله مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ترجمه ویدیوها به زبان های دیگر معرفی کند.

آخرین نسخه VidCon 2023 با هدف ارائه راهی سریع و آسان برای سازندگان محتوا برای ترجمه محتوای خود به صورت «رایگان» به زبان‌هایی است که نمی‌دانند. ابزار Aloud به ویژه برای افرادی که تازه وارد YouTube شده اند یا افرادی که دنبال کنندگان کمی دارند مفید است، زیرا ممکن است منابع لازم برای استخدام مترجم را نداشته باشند. امجد حنیف (معاون محصولات سازندگان در یوتیوب) گفت که از Aloud، ابزاری که توسط گوگل ساخته شده است، برای اطمینان از شرایط استفاده می کند. این پلتفرم توسط تیم پشتیبانی هوش مصنوعی Area 120 پشتیبانی می شود. Area 120 بخشی از Google است که اغلب بر روی فناوری تجربی کار می کند.

ترجمه آسان با هوش مصنوعی

به گفته وب سایت رسمی Aloud، روش کار این ابزار به این صورت است که هوش مصنوعی ابتدا یک ویدیو را به یک اسکریپت تبدیل می کند. سپس متن را برای تصحیح خطاها و اصلاحات لازم ویرایش می کنید. به عنوان مثال، توضیح دهید که کدام قسمت از متن برای شما مهمتر است. سپس اسکریپت ویرایش شده را به Aloud برگردانید تا ویدیوی شما به طور خودکار به زبان مورد نظر شما ترجمه شود. پس از اتمام کار، می توانید محتوای تکراری خود را به ویدیوی اصلی ارسال کنید.

یکی از نمایندگان گوگل درباره ابزار جدید یوتیوب به ما گفت: «یوتیوب‌ها دیگر مجبور نیستند زبان‌هایی را که ویدیوهای خود را به آن دوبله می‌کنند، بفهمند. این ابزار تمام کارهای پیچیده مانند “ترجمه، همگام سازی و ترکیب گفتار” را انجام می دهد و شما فقط باید متن را ویرایش کنید.

تغییرات آینده

هنوز مشخص نیست که آپدیت Aloud چه زمانی در دسترس خواهد بود. با این حال، یوتیوب همچنان در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود است.

در حال حاضر، Aloud فقط می‌تواند محتوای انگلیسی را به اسپانیایی یا پرتغالی دوبله کند، اما YouTube قصد دارد در آینده امکان دوبله به زبان‌های دیگر مانند هندی یا اندونزیایی و همچنین پشتیبانی از گویش‌های مختلف را فراهم کند.

یوتیوب همچنین ویژگی های مختلفی مانند «حفظ صدا، انتقال بهتر احساسات و حتی حرکت لب» را برای بهبود کیفیت دوبله معرفی خواهد کرد. علاوه بر این، این پلتفرم قصد دارد مکانیسم‌های امنیتی طراحی کند تا اطمینان حاصل شود که فقط تولیدکنندگان محتوا می‌توانند محتوای خود را کپی کنند.

یکی از نمایندگان گوگل به ما گفت که یوتیوب در حال آزمایش هوش مصنوعی Aloud با کاربران یوتیوب است و قصد دارد ویژگی های بیشتری را در آینده اضافه کند. تا ژوئن 2023، بیش از 10000 ویدیو به بیش از 70 زبان دوبله شده است.

برای استفاده از این ابزار می توانید فرم رسمی Google Docs را پر کنید. اگر می خواهید بدانید صدای دوبله Aloud چگونه است، تریلر آن را در کانال یوتیوب خواهران آمیب تماشا کنید. برای انجام این کار، روی نماد چرخ دنده کلیک کنید، به منوی آهنگ صوتی بروید و سپس اسپانیایی را انتخاب کنید. صدایی که می شنوید همان چیزی است که هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد.