منو سایت

بزرگترین حملات سایبری تاریخ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بزرگترین حملات سایبری تاریخ

در طول تاریخ، با پیشرفت تکنولوژی و سیستم های سایبری، روش های جدیدتر و پیچیده تری برای هک این سیستم ها ابداع شده است.

در گذشته در مقاله تاریخچه هک به ارائه تاریخچه هک و اولین حملات سایبری در تاریخ پرداخته ایم و اکنون در این مقاله به ارائه بزرگترین حملات سایبری تاریخ می پردازیم.

کرم Conficker

کرم Conficker 2008

Downadup، همچنین به عنوان کرم Conficker شناخته می شود، برای اولین بار کامپیوترها را در سال 2008 آلوده کرد و هنوز هم به عنوان یک کرم بزرگ شناخته می شود.
اگرچه این کرم آسیب قابل جبرانی ایجاد نکرده است، اما این واقعیت که آلوده کردن سیستم به این کرم ممکن است حملات نرم افزاری را در آینده تسهیل کند نیز ترسناک است.
با غیرفعال کردن نرم افزار آنتی ویروس، این حمله می تواند شماره کارت اعتباری را از طریق قفل امنیتی بخواند که بعداً به هکر پشت این حمله داده می شود.

خانه هرزنامه

Spamhaus 2013

Spamhaus بزرگترین حمله DDOS در تاریخ بود. در مرکز این حمله یک سرویس غیررسمی قرار داشت که هکرها و هرزنامه‌ها را از اعلان‌های ارسال شده توسط کاربر در لیست سیاه قرار می‌داد. با استفاده از دامنه ها به عنوان نام سرور، مهاجمان توانستند داده ها را با سرعت 300 گیگابایت در ثانیه ارسال کنند و سرعت اینترنت را در سراسر جهان کاهش دهند.

یاهو

یاهو 2013 و 2014

یاهو علناً اذعان کرده است که دو حمله جداگانه، یکی در سال 2013 و دیگری در سال 2014، توسط دو گروه هکر مختلف، متحمل شده اند. حمله سایبری سال 2013 تمام 3 میلیارد کاربر یاهو را تحت تأثیر قرار داد و زمانی که حمله سایبری در سال 2014 رخ داد، رمزهای عبور و سایر اطلاعات ارزشمند به اندازه کافی محافظت نشدند. این حادثه اخیر حدود 500 میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داده است.

Home-Depot-هک-منجر به نقض-کارت-اعتباری-برای-همه-مشتریان

Home Depot 2014

این حمله یکی از بزرگترین حملات سایبری است که تا به حال به یک شرکت بزرگ حمله کرده است، با کارمندان فروشگاه با شکستن رمزهای عبور و استفاده از اطلاعات بازیابی شده که شامل 56 میلیون کارت اعتباری بود تا به بزرگترین خرده فروش کارت اعتباری جهان تبدیل شود. تاریخ شد.

هکرها با نظارت بر تراکنش‌های انجام شده در دستگاه پرداخت خودکار Home Depot، به آن‌ها اجازه دادند تا اطلاعات کارت اعتباری را از خریداران جمع‌آوری کنند.

ebay

eBay 2014

اسامی، آدرس ها، تاریخ تولد، رمزهای عبور رمزگذاری شده در طول حمله به eBay در سال 2014 به سرقت رفتند. این شرکت گفت هکرها از دسترسی کارمندان برای دسترسی به سیستم های رایانه ای خود و ارسال ایمیل به کاربران برای تغییر رمز عبور استفاده کردند. نکته مثبت این است که تمام اطلاعات مالی جداگانه نگهداری می شود که از سرقت جلوگیری می کند.

جی پی مورگان چیس

جی پی مورگان چیس 2014

این حمله که بزرگترین بانک کشور را هدف قرار داد، داده های 76 میلیون خانوار و 7 میلیون کسب و کار کوچک را به خطر انداخت. اطلاعات مورد سوء استفاده شامل نام کاربری، آدرس، آدرس ایمیل و شماره تلفن بود و اگرچه بانک ادعا می کند اطلاعات حساب به سرقت رفته و هیچ تراکنشی انجام نشده است، اما این واقعیت که هکرها توانستند به 90 سرور بانک دسترسی پیدا کنند، امکان کلاهبرداری از تراکنش ها را فراهم می کند. بسیار محتمل تر است

مای اسپیس لینکدین

لینکدین، مای اسپیس، تامبلر 2016

اگرچه این سه نقض اطلاعات بین سال‌های 2012 و 2013 اتفاق افتاد، اما اطلاعات در سال 2016 فاش شد. گمان می‌رود همان هکری با نام مستعار “میر” پشت هر سه حمله باشد. این اطلاعات زمانی منتشر شد که هکر مورد بحث، داده های فروش به خطر افتاده را در وب تاریک منتشر کرد.

تعداد دقیق اکانت های دزدیده شده ناشناخته باقی مانده است، اما بر اساس داده های موجود برای فروش، 167 میلیون حساب از لینکدین، 360 میلیون از مای اسپیس و 65 میلیون از تامبلر به سرقت رفته است.

خونریزی ابری

Cloudbleed 2017

این نقص در زیرساخت اینترنتی CloudFlare، یک CDN و ارائه دهنده امنیت وب که به Cloudbleed معروف شد، کشف شد. ظاهراً این حمله اطلاعات حساس متعلق به کاربران پلتفرم، اطلاعاتی از جمله HTTP و کوکی‌های احراز هویت را فاش کرد، اما مشکل بزرگ‌تر این بود که داده‌های حساس لو رفته قبلاً توسط موتورهای جستجو ذخیره شده و از طریق جستجو در دسترس قرار گرفته بودند.

Cloudflare در حال کار با موتورهای جستجو برای حذف داده های ذخیره شده است و این شرکت گفت بعید است که از اطلاعات به طور مخرب استفاده شده باشد زیرا بیشتر داده های ذخیره شده مخفیانه بوده اند. علی‌رغم این اطمینان، داده‌های حساس لو رفته همیشه یک موقعیت خطرناک است. عواقب آن می توانست بسیار بیشتر باشد.

آینده بهره برداری از وب

آینده حملات سایبری

امروزه کلمه “هکر” به ندرت در رسانه ها بدون مفهوم منفی ذکر می شود. معمولا زمانی که جامعه کلمه عمومی یک هکر گوش کنید، اولین چیزی که به ذهن آنها می رسد یک جنایتکار است. کسی که هنگام گشت و گذار در اینترنت باید از آن ترسید.

اما یک چیز قطعی است: اینترنت بدون هک آینده ای ندارد. اکثر کارشناسان موافق هستند که هکرها از تکنیک های مشابه استفاده می کنند و از همان حفره امنیتی قبلی برای حمله استفاده می کنند. و نکته مهمی که کسب و کارها بدانند این است که با توجه به سیستم های خود و اجرای اقدامات امنیتی مناسب می توانند از این حملات جلوگیری کنند.

مردم ممکن است هکرها و انگیزه های آنها را حریص یا خودخواه تصور کنند، اما ما در واقع مدیون این هکرها هستیم که دائماً نقاط ضعف اینترنت خود را به ما نشان دهند.

به لطف هکرها، ما می توانیم در حال حاضر و در آینده روی سیستم های خود کار کنیم تا آنها را در برابر حملات سایبری ایمن تر کنیم.

The post بزرگترین حملات سایبری در تاریخ اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.