منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تاثیر SSL بر سئو استاندارد جدید گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها

تاثیر SSL بر سئو استاندارد جدید گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاثیر SSL بر سئو استاندارد جدید گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها

تاثیر SSL بر سئو یکی از نکات مهمی است که گوگل بر آن تاکید دارد. اگر متوجه شده اید، تا همین اواخر وب سایت هایی که از پروتکل امن SSL استفاده می کردند با یک نماد از سایر وب سایت ها متمایز می شدند. اما گوگل به‌روزرسانی‌هایی را انجام داده است تا تأثیر SSL بر سئوی وب‌سایت را واضح‌تر نشان دهد. در این به روز رسانی ها، وضعیت کاملاً برعکس است. بنابراین وب سایت های ناامنی که از پروتکل SSL استفاده نمی کنند دارای یک نماد هستند. هنگام ورود به این وب‌سایت‌ها، پیامی به کاربران نشان داده می‌شود که امن نیست. با این به روز رسانی، گوگل به صاحبان وب سایت اطلاع می دهد که تأثیر استفاده از SSL بر سئو یک موضوع جدی است.

با دیدن این پیام در وب سایت های ناامن سوالات زیر مطرح شد که تاثیر گواهی SSL بر سئو چیست؟ این گواهی ها چقدر برای رتبه بندی وب سایت مهم هستند؟ به عنوان صاحب وب سایت، آیا باید تاثیر SSL بر سئو را جدی بگیریم؟ در این مقاله از وبلاگ پارس پاک به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد. پس تا انتها همراه ما باشید.

گواهی SSL مورد نیاز است!

شاید تا به حال تأثیر SSL بر سئوی وب سایت آنطور که باید ملموس نبوده است. اما وقتی پیام Not Secure را دریافت می کنید، وضعیت فرق می کند! این اطلاعیه نشان می دهد که تاثیر استفاده از SSL در سئو سایت نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است. در واقع، اگر می خواهید به رتبه خوبی در سئو برسید، باید از این گواهی استفاده کنید. با افزایش حملات سایبری، گوگل به‌روزرسانی‌هایی را اعلام کرده است که با داشتن گواهینامه SSL، سئوی سایت‌ها را بهبود می‌بخشد.

تاثیر گواهی SSL بر سئو این است که اگر دو وب سایت با محتوا و فاکتورهای کاملاً یکسان داشته باشید و یکی از آنها گواهی SSL داشته باشد و دیگری فاقد گواهینامه SSL باشد، قطعاً وب سایت دارای گواهینامه SSL رتبه بهتری خواهد داشت.

خرید ssl

SSL چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

تاثیر SSL بر SEO این است که با افزایش امنیت داده ها، بازدید ایمن را برای کاربران تضمین می کند. در نتیجه گوگل این وب سایت را بر وب سایت های مشابه بدون این گواهی ترجیح می دهد. اگر بخواهیم تاثیر SSL بر سئو را با دقت بیشتری توضیح دهیم، باید به نکات زیر توجه کنیم:

1. رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید

صحبت های خود گوگل این است که تاثیر استفاده از SSL بر سئو به بهبود رتبه آن مربوط می شود. این بدان معنا نیست که فقط با تهیه این گواهی می توانید به طور معجزه آسایی در بالای نتایج موتور جستجو قرار بگیرید. اما اگر با تهیه این گواهی عوامل دیگری را برای بهبود سئو رعایت کنید، می توانید تاثیر SSL را بر سئوی وب سایت و رتبه آن مشاهده کنید.

2. بهبود SEO با بهبود تجربه کاربر

بدون شک با امنیت وب سایت، تجربه کاربری نیز بهبود می یابد. هنگامی که کاربران وارد یک وب سایت ناامن می شوند، پیام هایی نمایش داده می شود که به آنها اطلاع می دهد که استفاده از آن وب سایت را متوقف کنند. گوگل متوجه این رفتار می شود. اگر تعداد زیادی از بازدیدکنندگان وب سایت این کار را انجام دهند، رتبه وب سایت در نهایت آسیب خواهد دید. به طور کلی، وب سایت های رمزگذاری نشده ای که گواهینامه SSL ندارند، نمی توانند تجربه کاربری خوبی ارائه دهند و وب سایت هایی که تجربه کاربری ضعیفی ارائه می دهند، هرگز نمی توانند از نظر سئو در رتبه های بالایی قرار گیرند.

برای آشنایی با انواع گواهینامه های SSL و دلایل استفاده از آن برای وب سایت ها، مقاله زیر را مطالعه کنید.

SSL چیست؟

4. سریعتر از http

طبق آمار Load Impact، بین 50 تا 70 درصد از وب سایت هایی که از SSL استفاده می کنند، سرعت و عملکرد بهتری دارند. بنابراین مهمترین عامل برای تاثیر SSL بر سئو، بهبود سرعت وب سایت است. در صورت استفاده از پروتکل http، کاربران برای اتصال به وب سایت باید 9 مرحله را طی کنند. هنگام استفاده از https دو مرحله به طور همزمان انجام می شود که به طور قابل توجهی بر سرعت بارگذاری وب سایت تأثیر می گذارد.

4. افزایش امنیت

بزرگترین تأثیر گواهینامه SSL در سئو در امنیت وب سایت است. وب سایت ها دائماً با حجم زیادی از داده های حساس سروکار دارند. اگر از پروتکل http استفاده کنند امکان گوش دادن و نفوذ به این اطلاعات برایشان وجود دارد. با این حال، استفاده از گواهی SSL امنیت وب سایت و داده های حساس آن را تضمین می کند. این از بسیاری از مشکلات مانند هک وردپرس جلوگیری می کند.

تاثیر SSL بر سئو سایت

آیا SSL روی سئو تاثیر می گذارد؟

5. داده های مرجع

در مورد تاثیر SSL بر سئو، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که رمزگذاری SSL باید در هر صفحه از وب سایت فعال باشد. از آنجایی که گوگل نتایج را به صورت صفحه به صفحه ارائه می دهد، نباید این گواهی را فقط برای برخی از صفحات در نظر بگیرید. برای مشاهده تاثیر گواهی SSL بر سئو، باید آن را برای تمام صفحات وب سایت خود در نظر بگیرید. در صورت استفاده از https برای همه صفحات، ارسال اطلاعات بین دو وب سایت از طریق یک پروتکل واحد انجام می شود که به افزایش سرعت وب سایت کمک می کند.

6. جلب اعتماد مصرف کننده

نکته پایانی در مورد تأثیر استفاده از SSL بر سئو، ایجاد اعتماد بین کاربران و وب سایت است. بدون شک با افزایش استفاده نادرست از اطلاعات در اینترنت، حساسیت کاربران نسبت به امنیت وب سایت مورد استفاده خود افزایش یافته است. در نتیجه وب سایت هایی که توصیه های امنیتی را رعایت نمی کنند از گزینه ها حذف می شوند و بازدید آنها کاهش می یابد و در نهایت سئو آنها آسیب می بیند.

سئو چیست و چه تفاوتی با تبلیغات پولی دارد؟ چرا سئو برای وب سایت ها مهم است؟ سئو داخل صفحه و سئو خارج از صفحه چیست؟ در مقاله زیر بخوانید.

سئو چیست؟

نتیجه

امروزه که اهمیت امنیت داده ها بسیار افزایش یافته است، تاثیر SSL در سئو بیشتر به چشم می آید. البته این کمی عجیب به نظر می رسد. زیرا معمولا برای بهبود سئوی وب سایت از روش های دیگری مانند استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و مرتبط استفاده می شود. با این حال، همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، تأثیر SSL بر سئوی وب سایت زمانی نمایان می شود که سایر قوانین سئو را رعایت کنید. به عبارت دیگر برای مشاهده تاثیر گواهی SSL بر سئو، تنها استفاده از این گواهی کافی نیست. در این مقاله وبلاگ پارس پاک از جنبه های مختلف به تاثیر گواهی SSL بر سئو سایت پرداخته ایم. اگر در مورد تاثیر SSL بر سئو سوال یا ابهامی دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. SSL چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

دریافت گواهی SSL بر بسیاری از جنبه های سئو وب سایت تاثیر می گذارد. ضمن افزایش امنیت وب سایت، این گواهی به بهبود رتبه، جلب اعتماد کاربران، افزایش سرعت و بهبود تجربه کاربر کمک می کند.

2. آیا تنها با استفاده از این گواهی می توان تاثیر گواهی SSL بر سئو را مشاهده کرد؟

خیر، برای مشاهده تاثیر SSL بر سئو، باید علاوه بر استفاده از این گواهی، قوانین دیگری را در رابطه با بهبود سئو در نظر بگیرید.

3. پروتکل HTTPS چگونه به افزایش سرعت وب سایت کمک می کند؟

مهمترین تاثیر گواهی SSL در سئو افزایش سرعت وب سایت است. در پروتکل http، کاربران برای اتصال به وب سایت باید 9 مرحله را طی کنند. اما با استفاده از https دو مرحله به طور همزمان انجام می شود که در سرعت بارگذاری وب سایت بسیار تاثیرگذار است.