منو سایت

ترفندهای پنهان در ویندوز 10

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ترفندهای پنهان در ویندوز 10

ویندوز یک سیستم عامل با بسیاری از ویژگی های پنهان است. با این نکات تخصصی بیشترین بهره را از ویندوز 10 ببرید.

ویندوز 10 محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ در جهان است و در حالی که محبوبیت ویندوز 11 رو به کاهش است، اکثر ما در آینده قابل پیش بینی همچنان از سیستم عامل فعلی مایکروسافت استفاده خواهیم کرد. و حتی اگر هر روز از آن استفاده کنید، همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

شاید خود را یک کاربر قدرتمند نمی‌دانید، یا شاید از macOS به ویندوز تغییر مکان داده‌اید. صرف نظر از سطح راحتی شما، این نکات به شما کمک می کند تا از تجربه ویندوز 10 نهایت استفاده را ببرید. برخی از این ترفندها از نسل قدیمی ویندوز آمده است.

منوی Start مخفی در ویندوز

ترفند ویندوز

اگر از طرفداران تجربه منوی استارت قدیمی هستید، همچنان می توانید آن را داشته باشید (نوعی). روی نماد ویندوز در گوشه سمت چپ پایین کلیک راست کنید تا منوی زمینه با تعدادی گزینه آشنا از جمله برنامه ها و ویژگی ها، جستجو و اجرا ظاهر شود. همه این گزینه ها از طریق رابط منوی استاندارد در دسترس هستند، اما در اینجا می توانید سریعتر به آنها دسترسی داشته باشید.

نمایش دکمه دسکتاپ

ترفند ویندوز

شما مجبور نیستید تمام پنجره های باز خود را فقط برای نگاه کردن به دسکتاپ کوچک کنید. یک دکمه مخفی در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه وجود دارد. نمی توانید آن را ببینید، تمام راه را به پایین و به راست نگاه کنید، از تاریخ و زمان گذشته. در آنجا یک قطعه کوچک از یک دکمه نامرئی را خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا همه پنجره های باز شما به طور همزمان کوچک شود. دوباره روی آن کلیک کنید تا همه چیز را برگردانید.

همچنین گزینه ای وجود دارد که به جای کلیک کردن روی این دکمه، پنجره ها را به حداقل می رساند. تنظیمات برگزیده خود را در تنظیمات > شخصی سازی > نوار وظیفه انتخاب کنید، سپس سوئیچ را در زیر استفاده از پیش نمایش دسک تاپ تغییر دهید.

Slide را برای خاموش کردن فعال کنید

ترفند ویندوز

آنهایی که تبلت های ویندوز 10 یا رایانه های شخصی صفحه لمسی دارند، دارای یک ویژگی عالی برای خاموش کردن سوایپ هستند، اما این قابلیت در هر رایانه ای که سیستم عامل را اجرا می کند، پنهان است. چند راه مختلف برای اجرای این ویژگی به عنوان یک فایل اجرایی وجود دارد، اما ایجاد میانبر دسکتاپ احتمالاً در اینجا منطقی‌تر است.

روی دسکتاپ کلیک راست کرده و New > Shortcut را انتخاب کنید. در پنجره بعدی، SlideToShutDown را به عنوان محل فایل وارد کنید. نام فایل را تغییر دهید و روی Done کلیک کنید تا یک نماد قابل کلیک روی دسکتاپ شما ایجاد شود. حالا روی فایل کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. یک کلید را در کادر میانبر وارد کنید و روی Apply کلیک کنید.

سپس می توانید روی میانبر دوبار کلیک کنید یا میانبر صفحه کلید را تایپ کنید تا سایه ای ظاهر شود. با استفاده از ماوس، سایه پایین صفحه را بکشید تا کامپیوتر خاموش شود. توجه داشته باشید که این یک خاموشی است، نه یک خواب.

“God Mode” را در ویندوز فعال کنید

ترفند ویندوز

حالت خدا

این ممکن است برای اکثر کاربران کمی زیاد باشد، اما اگر یک کاربر قدرتمند یا متخصص فناوری اطلاعات هستید و می‌خواهید از یک پوشه به تمام کنترل پنل‌های ویندوز دسترسی داشته باشید، حالت God Mode برای شما مناسب است. روی دسکتاپ کلیک راست کرده و New > Folder را انتخاب کنید. نام پوشه جدید را با این بیت کد تغییر دهید:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

حالت تاریک و حالت روشن در ویندوز

ترفند ویندوز

ویندوز 10 کنترل قابل توجهی روی تم های رنگی به شما می دهد. به Settings > Personalization > Colors بروید و می توانید سیستم عامل را روی حالت تاریک یا روشن قرار دهید. این تم ها رنگ منوی استارت، نوار وظیفه، مرکز عمل، File Explorer، منوهای تنظیمات و سایر برنامه های سازگار را تغییر می دهند.

همچنین یک گزینه سفارشی وجود دارد که به شما امکان می دهد یک موضوع را برای منوهای ویندوز و دیگری را برای برنامه ها تنظیم کنید. کمی رنگ بیشتری می خواهید؟ نمونه هایی از تم های رنگی وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید که می توانند به منوها و نوار وظیفه شما ظاهر زیبایی ببخشند.
همچنین می توانید این موارد را در سرورهای مجازی ویندوز پیاده سازی کنید.

 

پست ترفندهای مخفی در ویندوز 10 اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.