منو سایت

تست سرعت بارگذاری سایت با Gtmetrix

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تست سرعت بارگذاری سایت با Gtmetrix

 

یکی از معیارهای اصلی و مهم برای جذب کاربران به وب سایت، افزایش سرعت بارگذاری سایت و تجربه کاربری روان است.

طبیعتا هر چه سرعت بارگذاری وب سایت کمتر باشد، صبر کاربر کاهش می یابد و در نتیجه سایت دیگری را برای جستجو انتخاب می کند و همچنین داشتن یک سایت سریع نیز می تواند به رتبه بندی موتورهای جستجو کمک کند.

Gtmetrix یکی از معروف ترین و پرکاربردترین ابزارهای تست سرعت سایت است.

با استفاده از این سایت می توانید دلایل واقعی افت سرعت سایت را ببینید و رفع کنید و سپس از گزارش برای اطلاع از نحوه افزایش سرعت آن استفاده کنید.

Gtmetrix چیست؟

Gtmetrics واقع در کانادا و توسط شرکت gt.net راه اندازی شده است

این یک ابزار اندازه گیری سرعت است که می توانید از آن برای اندازه گیری سرعت بارگذاری سایت خود و رفع مشکلات موجود بر اساس داده های ارائه شده استفاده کنید.

Gtmetrix بیش از 80 سرور در 22 کشور جهان دارد. برای مشاهده نتیجه دقیق، باید نزدیکترین سرور به کشور خود را انتخاب کنید.

GTmetrix چیست؟

نحوه تست سرعت بارگذاری سایت

برای اینکه بتوانید تست سرعت را اندازه گیری کنید، ابتدا وارد سایت Gtmetrix شوید.

(قبل از انجام تست بهتر است در این سایت ثبت نام کنید تا از امکانات بیشتری بهره مند شوید) پس از ورود به سایت در صفحه اول آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کرده و دکمه Test Your Site را انتخاب کنید.

پس از چند ثانیه، نتیجه آنالیز به شما نشان داده می شود. در اینجا امتیازهای دریافتی را مشاهده خواهید کرد.

در تب Summary می توانید سرعت بارگذاری صفحه را مشاهده کنید که شامل LCP، TBT و CLS می شود. در قسمت پایین تاپ مسائل هشدارهایی را می بینید که روی سرعت سایت تاثیر می گذارند و با انتخاب هر کدام می توانید خطاها را بررسی کنید.

در تب جزئیات صفحه می‌توانید زمان بارگذاری بخش‌های مختلف مانند کدهای HTML، CSS، JS، ویدیو، تصاویر، فونت‌ها و سایر ویژگی‌ها را به‌طور جداگانه مشاهده کنید.

بخش Performance مشخصات FCP، CI و TTI را نشان می دهد. در پایین، زمان بندی مرورگر زمان بارگذاری صفحه و سایر ویژگی های بارگذاری را نشان می دهد.

تب Structure همچنین به شما نشان می دهد که کدام برگه باید بهینه شود. به شما نشان می دهد که آیا فایل های JS، HTML، CCS، تصاویر باید کوچک یا بهینه شوند.

با استفاده از تب Waterfall می توانید مدت زمان دقیق بارگذاری و نمایش مطالب را به صورت نمودار مشاهده کنید.

بخش ویدیو به شما نشان می دهد که چگونه صفحه را به عنوان یک ویدیو بارگذاری کنید.

در قسمت History می توانید آخرین گزارش های دریافتی را در سه حالت Page Metrics، Page Sizes، Number of Requests و Page scpres مشاهده کنید.

پلاگین تست سرعت Gtmetrix

Gtmetrix علاوه بر سایت خود، یک افزونه وردپرس نیز ارائه کرده است که می توانید از آن برای تجزیه و تحلیل سرعت سایت به طور مستقیم از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید.

Gtmetrix را از مخزن وردپرس جستجو کنید و این افزونه را نصب و فعال کنید.

از قسمت Gtmetrix پیشخوان وردپرس گزینه Tests را انتخاب کنید و آدرس خود را در صفحه باز شده وارد کنید و در نهایت Test URL Now را انتخاب کنید تا تحلیل سرعت شروع شود.

در نهایت با مشاهده تب Latest Score در صفحه اول می توانید امتیاز اختصاص داده شده به خود را مشاهده کنید و در تب Reports سایر گزارش ها را بررسی کنید.

تست سرعت بارگذاری پست سایت با Gtmetrix اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.