منو سایت

تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی

شرکت های ابری خدمات مختلفی را با توجه به نیاز مشتریان خود ارائه می دهند. ارائه IAAS یا زیرساخت به عنوان سرویس یکی از خدمات این شرکت ها می باشد. با استفاده از این سرویس کاربر به منابع مختلفی دسترسی دارد. اگر بخواهیم در مورد هر یک از خدمات زیرساختی شناخته شده صحبت کنیم، باید به سرور ابری اشاره کنیم. با توجه به اینکه امروزه سرورهای ابری آلمانی و ایرانی در دسترس هستند، همواره سوالات زیادی در مورد تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی مطرح می شود. در زیر سعی خواهیم کرد اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

سرور ابری چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی اشاره کنیم، بهتر است مروری بر چیستی سرور ابری داشته باشیم. سرور ابری یکی از مهم ترین فناوری ها در دنیای فناوری اطلاعات است. امروزه فناوری‌های ابری به عنوان راه‌حلی برای مشکلات مرتبط با داده‌های بزرگ و پرتقاضا تلقی می‌شوند و همین امر منجر به تقاضای بالایی برای آنها شده است.

سرور ابری چیست؟

بنابراین، تفاوت‌ها (هرچند کوچک) باعث می‌شود که کاربران به سمت سروری که متناسب با نیازهایشان است جذب شوند. مرکز داده سرورها می تواند در ایران یا خارج از ایران باشد. بنابراین کارفرمایان می توانند با توجه به پروژه های خود سرور ابری ایران یا آلمان را انتخاب کنند. اما موارد متعددی وجود دارد که باعث تفاوت بین سرورهای ابری آلمانی و ایرانی می شود که توجه به آنها بسیار مهم است.

عواملی که در انتخاب سرور مهم هستند!

وقتی صحبت از تفاوت بین سرورهای ابری آلمانی و ایرانی می شود، باید بدانید که باید به چه چیزی توجه کنید. هنگام انتخاب سرور باید به چندین نکته توجه کرد که این عوامل به شرح زیر است:

  • سرعت اتصال به اینترنت و پینگ این یکی از مواردی است که هنگام انتخاب سرور مهم است.
  • هنگام انتخاب سرور، کاربران باید قوانین و مقررات محلی توجه کنید
  • مخارج این می تواند به کاربران کمک کند تا بهترین سرور را با توجه به بودجه خود انتخاب کنند.
  • در حین انتخاب سرور پشتیبانی فنی ضروری است که.
  • امنیت و حفظ حریم خصوصی از جمله مواردی است که در انتخاب سرور باید در نظر گرفته شود.

حال وقتی می خواهید تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی را بررسی کنید، باید به این گزینه ها در هر کدام نگاه کنید و در نهایت بهترین سرور ابر مجازی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

امنیت یک نکته مهم در انتخاب سرور است

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب سرور باید در نظر گرفت امنیت و حفاظت از داده ها است. به همین دلیل در بررسی تفاوت سرورهای ابری آلمان و ایران باید به این موضوع توجه کنید. سرورهای ایران و آلمان از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و اطلاعات کاربران در مرکز داده امن ذخیره می شود. بهتر است بدانید که سرورهای ایرانی و آلمانی هر دو مبتنی بر پروتکل های امنیتی هستند و این امر باعث می شود کاربران وارد یک محیط امن شده باشند. اگر به لیست بالا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در هنگام انتخاب سرور به موضوع قوانین و مقررات محلی اشاره کردیم.

به همین دلیل یکی از تفاوت های سرورهای ابری آلمان و ایران این است که سرورهای ایرانی اطلاعات را در داخل کشور ذخیره می کنند و این اطلاعات تحت قوانین رسمی ایران است. با توجه به اینکه کاربران در آلمان حضور ندارند و تمامی اطلاعات را نمی دانند، ممکن است استفاده از سرورهای ایرانی به نفع کاربران باشد. البته باید بدانید که انتخاب به کاربران بستگی دارد و هرگز توصیه نمی شود کدام سرور را انتخاب کنید. در عوض، شما باید یک سرور را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

ثبات و انعطاف پذیری

یکی از مواردی که هنگام بررسی تفاوت سرورهای ابری آلمان و ایران باید به آن توجه کرد، ثبات و انعطاف پذیری سرورها است. سرورهای ابری ایرانی و آلمانی بر اساس فناوری های پیشرفته ساخته شده اند و همین امر باعث شده تا پایداری بالایی داشته باشند.

ویژگی های سرور ابری

در واقع این سرورها به توزیع متعادل درخواست ها توجه می کنند و سعی می کنند ترافیک هدایت شده به سمت سرور را به خوبی مدیریت کنند. در نتیجه هر دو سرور خدمات بالایی را به مشتریان خود ارائه می دهند و کاربران می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند.

افزایش منابع سرور

یکی از مواردی که می توان آن را تفاوت بین سرورهای ابری آلمان و ایران دانست، امکان افزایش منابع سرور است. سرورهای ایرانی و آلمانی هر دو می توانند شرایطی را برای افزایش منابع سرور (در صورت نیاز) فراهم کنند. با توجه به این ویژگی می توان گفت که کاربران از این امکانات برای افزایش منابع سرور در هر زمان و رفع نیاز خود بهره می برند. این کار نقش موثری در کاهش هزینه ها دارد.

نکات مهم در مورد سرور ابری آلمان

اکنون که به طور کلی تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی را درک کردید، بهتر است نگاهی عمیق تر به هر یک از این سرورها به صورت جداگانه بیندازید. در زیر سعی خواهیم کرد تفاوت بین سرورهای ابری آلمانی و ایرانی را از نزدیک بررسی کنیم.

قیمت سرور آلمانی بالاتر است!

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی باید به آن اشاره کرد بحث هزینه است. همانطور که می دانید قیمت سرور آلمانی نسبت به سرورهای ایرانی کمی بالاتر است. با این حال، این هرگز به این معنی نیست که سرور آلمانی گزینه خوبی نیست. سرور آلمانی بهترین گزینه برای کسانی است که شرایط خاصی دارند. بنابراین باید در نظر داشته باشید که با خرید سرور آلمانی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

آیا وب سایت مورد نظر شما ممنوع است؟

معمولا استفاده از سرور آلمانی برای وب سایت هایی که ممنوع هستند توصیه می شود. به عنوان مثال سایت های معاملاتی یا صرافی بایننس روی سرورهای ایرانی ممنوع است و این باعث می شود کاربران به سمت سرورهای خارجی هدایت شوند. اگر در منطقه ای فعال هستید که در سرورهای ایرانی ممنوع است، استفاده از سرور آلمانی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. زیرا هیچ محدودیتی در سرور آلمانی وجود ندارد و شما می توانید به راحتی به تجارت خود رسیدگی کنید.

آیا مخاطبان شما در اروپا هستند؟

نکته دیگری که در بحث تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی باید به آن اشاره کرد، کاربران سایت است. بهتر است در نظر داشته باشید که مخاطبان سایت شما بیشتر در اروپا زندگی می کنند یا ایران! به عنوان مثال، اگر وب سایتی دارید که در آن می خواهید تورهای ایران را به افرادی که در ایران زندگی نمی کنند بفروشید، مخاطبان شما بیشتر در کشورهای دیگر زندگی می کنند که استفاده از سرور آلمانی را به گزینه ای ایده آل برای شما تبدیل می کند.

نکات مهم برای سرور ابری در ایران

کسانی که می‌خواهند تفاوت‌های سرورهای ابری آلمانی و ایرانی را عمیق‌تر درک کنند، باید درک کامل‌تری از سرورهای ایرانی داشته باشند. امروزه دیتاسنترهای ایرانی می توانند امکانات زیادی را طبق استانداردهای جهانی در اختیار مخاطبان ایرانی قرار دهند. در زیر سعی خواهیم کرد به قابلیت های ویژه سرورهای ایرانی اشاره کنیم.

پشتیبانی فنی قوی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی در نظر داشت این است که سرورهای ایرانی با توجه به اینکه خدمات خود را در داخل کشور ارائه می دهند، قابلیت پشتیبانی قوی تری دارند.

تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی

همچنین اگر بخواهیم مشکل پایداری در مراکز داده ایرانی و خارجی را با هم مقایسه کنیم، باید بگوییم که مراکز داده ایرانی در مقایسه با مراکز داده خارجی از ثبات بیشتری برخوردار هستند. همچنین ذخیره اطلاعات در مراکز داده ایرانی و محلی می تواند امنیت بیشتری را برای کاربران ایرانی (به دلیل آگاهی از قوانین) به همراه داشته باشد.

امنیت بالا

همانطور که در بالا در مورد تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی صحبت کردیم، هر دو سرور ایرانی و آلمانی از امنیت بالایی برخوردار هستند. اما در مورد سرورهای ایرانی باید بگوییم که تمامی سرورهای معتبر ایرانی از مراکز داده امن استفاده می کنند. ارتباطات کاربران با سرورهای ابری ایرانی به صورت رمزگذاری شده (SSL) ذخیره می شود و تفاوتی در این موضوع با سرورهای خارجی وجود ندارد. در نتیجه کاربران ایرانی به راحتی می توانند سرور ایرانی دریافت کنند.

سرعت بالا

یکی از تفاوت های سرورهای ابری آلمانی و ایرانی به سرعت مربوط می شود. برای بهبود تجربه کاربری، کاهش زمان رفت و برگشت درخواست بسیار مهم است. RTT یا Round Trip Time زمانی است که طول می کشد تا درخواستی از یک نقطه به سرور ارسال شود و سپس سرور پاسخ را به آن نقطه برگرداند. هرچه این زمان کوتاهتر باشد سرعت سرور بالاتر می رود و می تواند رضایت کاربران را افزایش دهد. با توجه به اینکه سرورهای ایرانی در ایران هستند، زمان RTT کاهش می یابد و همین امر باعث می شود که انتخاب سرور ایرانی گزینه بهتری برای کاربرانی که در ایران هستند باشد.

قیمت قابل قبول

در نهایت در مورد تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی باید بگوییم که قیمت سرورهای ایرانی بسیار کمتر از سرورهای خارجی است و این موضوع برای سایت هایی که می خواهند بودجه خود را مدیریت کنند می تواند بسیار مهم باشد. همانطور که متوجه شدید سرورهای ایرانی از نظر امنیت و سرعت هیچ تفاوتی با سرورهای خارجی ندارند و می توانند خدمات خود را با قیمت مناسب تری ارائه دهند. در نتیجه انتخاب سرور ایرانی می تواند گزینه خوبی برای بسیاری از کاربران باشد.

سرور آلمانی یا ایرانی کدام یک بهتر است؟

تا اینجای کار سعی شده است به تفاوت های سرورهای ابری آلمانی و ایرانی بپردازیم و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید این دو سرور از نظر امنیت و سرعت تقریبا مشابه یکدیگر هستند. اما همچنان تفاوت سرورهای ابری آلمانی و ایرانی می تواند به شما در انتخاب بهترین سرور کمک کند. اگر سایت شما در دسته سایت های ممنوعه قرار می گیرد یا مخاطبان شما عمدتا در اروپا هستند، بدون شک انتخاب سرور آلمانی گزینه بهتری است. در شرایط دیگر سرور ایرانی می تواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند. بنابراین ابتدا باید به اهداف سایت خود توجه کنید و در نهایت یکی از بهترین سرورها را انتخاب کنید.

The post تفاوت سرور ابری آلمان و ایران اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.