منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تمدید دامنه چگونه و تحت چه شرایطی انجام می شود؟

تمدید دامنه چگونه و تحت چه شرایطی انجام می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تمدید دامنه چگونه و تحت چه شرایطی انجام می شود؟

تمدید دامنه یکی از اجزای کلیدی وب سایت است که از طریق آن کاربران می توانند به صفحات وب شما دسترسی داشته باشند. با انتخاب دامنه، این URL برای مدتی با پرداخت هزینه در اختیار سایت شما قرار می گیرد.

تمامی دامنه های ملی و بین المللی دارای قیمت و زمان مشخصی برای استفاده هستند که پس از آن باید دامنه خریداری شده را تمدید کنید. آیا می دانید تمدید دامنه چیست و چرا انجام آن برای صاحبان وب سایت مهم است؟ در صورت تمدید نشدن دامنه چه اتفاقی برای سایت می افتد؟

در این مقاله به همه موارد مربوط به گسترش دامنه در وب سایت ها می پردازیم.

پسوند دامنه چیست؟

تمدید دامنه به کل فرآیند پرداخت و تعیین مدت زمان تملک دامنه خریداری شده قبل از تاریخ انقضای آن اشاره دارد. تصور کنید دامنه “ir” را از پارس پک خریداری کرده اید و مدت اعتبار آن را یک سال تعیین کرده اید. پس از 11 ماه، یک ماه قبل از انقضای دامنه شما، پیامی ارسال می شود که به شما یادآوری می کند آدرس ایمیل خود را تمدید کنید.

با کلیک بر روی ایمیل ارسالی می توانید هزینه را پرداخت کرده و مدت زمان پشتیبانی دامنه را مشخص کنید.

دامنه های ir و com را گسترش دهید

چگونه ir، com، net و دامنه آنها را گسترش دهیم؟

اگر دامنه تمدید نشود چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از صاحبان وب سایت از اهمیت دامنه آگاه هستند و قبل از انقضا آن را تمدید می کنند. اما اگر بنا به دلایلی به دلیل فراموشی یا مشکلات دیگر دامنه سایت خود را تمدید نکنید. ارائه دهنده خدمات دامنه به صورت دوره ای پیامی ارسال می کند که به شما یادآوری می کند آن را تمدید کنید.

اگر پس از تاریخ تمدید و تاریخ دامنه خریداری شده منقضی شود. جلوگیری از بیگانگی دامنه امکان پذیر خواهد بود. به این ترتیب دامنه به مدت یک ماه برای شما رزرو می شود و هیچکس نمی تواند آن را خریداری کند. در این مدت می توانید دامنه خود را تمدید کنید.

گسترش دامنه پس از انقضا

نکات و شرایط تمدید دامنه پس از انقضا

نکته:

لطفاً توجه داشته باشید که برخی از ویژگی‌های دامنه ممکن است در طول این رزرو یک ماهه برای شما غیرفعال شوند. بنابراین توصیه می شود در اسرع وقت دامنه خود را برای استفاده کامل از آن گسترش دهید.

عدم تمدید دامنه بعد از دوره رزرو چه عواقبی خواهد داشت؟

برخی از دامنه ها بر اساس نامی که انتخاب می کنند ارزش بالایی دارند. افرادی سودجو هستند که کارشان این است که دامنه ها را از دست شما خارج کنند. سپس با قیمت بالا به شما یا دیگران بفروشید. این افراد از طریق روش های مرسوم از اعتبار دامنه ها مطلع می شوند و پس از اتمام زمان در کمین خرید دامنه مورد نظر قرار می گیرند.

هرگونه سهل انگاری در تمدید دامنه باعث می شود این برندگان آن را خریداری کنند و پس از آن دیگر به دامنه خود دسترسی نخواهید داشت. بد نیست بدانید که ارائه دهنده خدمات دامنه مسئولیتی در این مورد ندارد.

دلیل اهمیت زیاد پسوند دامنه چیست؟

دامنه اولین مؤلفه ای است که کاربر را به سایت ها هدایت می کند. مردم ماهیت انواع مختلف صفحات وب را با نام آنها تشخیص می دهند. تصور کنید یک صفحه فروشگاه دارید و افراد زیادی سایت شما را با نام دامنه می شناسند. حالا اگر دامنه خود را گم کنید چه؟

بله همینطور است احتمالا اکثر مشتریان خود را از دست خواهید داد و معرفی دامنه جدید و تحمیل نام آن در بین کاربران مشکلات خود را خواهد داشت.

بنابراین نه تنها تمدید دامنه سایت شما را در معرض کار سودآوری قرار نمی دهد، بلکه می توانید همه کاربران خود را نیز از دست بدهید.

تمدید ارزان دامنه com

نکاتی در مورد تمدید و انقضا دامنه، اعتبار دامنه و هزینه های تمدید دامنه بیاموزید

مزایای پسوند دامنه چیست؟

امکان تمدید دامنه ملی به مدت یک سال با مبلغ 12 هزار تومان و پنج سال به مبلغ 36 هزار تومان در پک پارس وجود دارد. گاهی اوقات این مبلغ در تخفیف های بین المللی دامنه های بین المللی لحاظ می شود. دامنه های بین المللی از یک سال به ده سال قابل افزایش است و علاوه بر آرامش می توانید از تاثیر جزئی آن بر سئو نیز بهره ببرید.

نحوه گسترش دامنه های ملی و بین المللی

ساده ترین راه برای گسترش دامنه یک وب سایت، رفتن به پنل کاربری است. پارس پک یک ماه قبل از تاریخ انقضای دامنه، به صورت خودکار فاکتور تمدید را برای شما در پنل حساب فعال می کند. جزئیات پرداخت و مدت تمدید از طریق روش های معمول مانند ایمیل، پیامک و ارسال تیکت در پنل کاربری به اطلاع شما خواهد رسید. کافی است بسته به نوع دامنه ملی و بین المللی برای مدت یک تا ده سال هزینه پرداخت کنید و منتظر بمانید تا سیستم فرآیند گسترش را تایید کند.

روش های تمدید دامنه

راه های مختلفی برای تمدید دامنه وجود دارد و چند راه ساده وجود دارد که می توانید با پرداخت هزینه دوره تمدید از شر مالکیت دامنه در وب سایت خود خلاص شوید. در زیر 2 روش برای گسترش دامنه پارس پک آورده شده است.

نکته:

در اصل نیازی به تخمین زمان انقضای دامنه و تمدید آن ندارید. شما می توانید سایت خود را در هر زمانی تمدید کنید.

1. با پرداخت قبض دامنه را تمدید کنید

پس از ورود به صفحه کاربری خود، اگر به ماه آخر تمدید نزدیک شده اید. سیستم به طور خودکار فاکتور تمدید شما را تولید می کند. پس از ورود به قسمت My Domains و بررسی فاکتور، می توانید نرخ را انتخاب کرده و فرآیند تمدید را پرداخت کنید. در هر مرحله می توانید تیکت پشتیبانی خود را ارسال کرده و سوالات خود را از کارشناسان پارس پک بپرسید.

2. پسوند زودرس دامنه، از طریق گزینه دامنه

اگر فاکتور تمدید دامنه ایجاد نمی کنید یا نیاز به تمدید زودتر دارید، می توانید به قسمت Domains حساب خود مراجعه کنید. پس از انتخاب دامنه و تعیین دوره تمدید آن، می توانید نسبت به پرداخت صورت مالی اقدام کرده و دوره تمدید را تکمیل کنید.

نتیجه

پسوند دامنه ممکن است در نگاه اول سطحی به نظر برسد. با این حال، زمانی که دسترسی به دامنه خود را از دست می دهید؛ این در حال تبدیل شدن به یک وضعیت پیچیده است. زمانی که به دامنه خود دسترسی ندارید و کاربران زیادی را در سایت از دست می دهید. بنابراین اهمیت تمدید دامنه باید جدی گرفته شود و در بازه زمانی معینی قبل از تاریخ انقضا تمدید شود. در این مقاله سعی کردیم تمام موارد مربوط به پسوند دامنه را توضیح دهیم.

سوالات متداول

1. پسوند دامنه چیست؟

تمدید دامنه به کل فرآیند پرداخت و تعیین مدت زمان تملک دامنه خریداری شده قبل از تاریخ انقضای آن اشاره دارد.

2. نحوه گسترش دامنه های ملی و بین المللی

ساده ترین راه برای گسترش دامنه یک وب سایت، رفتن به پنل کاربری است. جزئیات پرداخت و مدت تمدید از طریق روش های معمول مانند ایمیل، پیامک و ارسال تیکت در پنل کاربری به اطلاع شما خواهد رسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه آن را برای یک دوره یک تا ده ساله پرداخت کنید و منتظر بمانید تا سیستم فرآیند تمدید را تایید کند.

3. آیا امکان گسترش دامنه زودتر وجود دارد؟

آره. اگر فاکتور تمدید دامنه ایجاد نکردید یا نیاز به تمدید زودتر دارید، می توانید به قسمت Domains حساب خود مراجعه کنید. پس از انتخاب دامنه و تعیین دوره تمدید آن، می توانید نسبت به پرداخت صورت مالی اقدام کرده و دوره تمدید را تکمیل کنید.

{“@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “تمدید دامنه چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تمدید دامنه به تمامی پروسۀ پرداخت هزینه و تعیین مدت زمان در اختیار داشتن دامینِ خریداری‌شده پیش از منقضی‌ گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “نحوه تمدید دامنه‌های ملی و بین‌المللی”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ساده‌ترین روش برای تمدید کردن دامنه وب‌سایت، مراجعه به پنل کاربری است. جزئیات پرداخت و دوره تمدید از طریق روش‌های معمول مانند ایمیل، پیامک و ارسال تیکت در پنل کاربری، به شما اطلاع داده می‌شود. کافیست براساس دورۀ یک تا ده ساله هزینۀ آن را پرداخت کرده و منتظر تایید سیستم برای انجام مراحل تمدید باشید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا امکان تمدید دامنه زودتر از موعد وجود دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بله. درصورت عدم ایجاد صورت‌حساب تمدید دامین یا نیاز به تمدید زودتر از موعد آن، می‎توانید به قسمت دامنه‌ها در حساب کاربریتان مراجعه کنید. پس از انتخاب دامین و تعیین دوره تمدید آن، می‌توانید اقدام به پرداخت صورت‌حساب مالی و انجام دورۀ تمدید کنید.”
}
}]
}

پسوند دامنه چگونه و تحت چه شرایطی نوشته می شود؟ برای اولین بار در پارسوپک. به نظر می رسد.