منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • تنها راهنمایی که تمام سردرگمی های شما را برطرف می کند

تنها راهنمایی که تمام سردرگمی های شما را برطرف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تنها راهنمایی که تمام سردرگمی های شما را برطرف می کند

SME ها معمولاً در مورد اینکه آیا وب سایت خود را بر روی یک سرور اختصاصی گران تر میزبانی کنند یا میزبانی مشترک و مقرون به صرفه را انتخاب کنند سردرگم هستند. خرید سرور اختصاصی ممکن است سرمایه گذاری بزرگی به نظر برسد، به خصوص اگر بودجه محدودی دارید، همانطور که معمولاً اکثر مشاغل کوچک و متوسط ​​انجام می دهند، اما در دراز مدت سود زیادی را به همراه خواهد داشت.

حتی زمانی که تصمیم به خرید یک سرور اختصاصی می گیرند، در مورد هزینه واقعی سرور اختصاصی سردرگم می شوند. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر هزینه کلی یک سرور اختصاصی تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که برای کسب و کارها مهم است که نه تنها این عوامل، بلکه سایر عناصری را که می توانند بر قیمت کلی یک سرور اختصاصی تأثیر بگذارند، درک کنند.

این مقاله با پاسخ دادن به سوالات مربوط به هزینه سرور اختصاصی، تمام سردرگمی شما را برطرف می کند.

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی یک سرور فیزیکی است که به شما امکان دسترسی به سخت افزار خاصی را می دهد. همه منابع موجود برای یک مشتری هستند، با هیچکس دیگر به اشتراک گذاشته نمی شوند.

هاست اختصاصی چیست؟

هاست اختصاصی نوعی میزبانی وب است که در آن تمامی منابع سرور برای یک مشتری در نظر گرفته شده است. این به کاربران امکان کنترل کامل بر سرورهای خود را می دهد در حالی که بالاترین سطح امنیت و عملکرد را ارائه می دهد.

مزایای سرور اختصاصی چیست؟

سرورهای اختصاصی مزایای زیادی دارند، از جمله:

 • عملکرد بهبود یافته
 • قابلیت اطمینان بالاتر
 • انعطاف پذیری و سفارشی سازی
 • کنترل بیشتر
 • امنیت و حریم خصوصی

مزایای یک سرور اختصاصی

چه زمانی باید میزبانی سرور اختصاصی را در نظر بگیرید؟

شما باید میزبانی روی یک سرور اختصاصی را تنها زمانی در نظر بگیرید که نیاز به میزبانی وب سایت یا برنامه ای بسیار پرمخاطب و منابع فشرده داشته باشید. سرورهای اختصاصی قدرت ارائه بالاترین عملکرد را در چنین برنامه هایی دارند.

چرا هاست را برای سرور اختصاصی انتخاب کنید؟

میزبانی سرور اختصاصی زمان بارگذاری سریع‌تر صفحه و پاسخ‌گویی بهتر را ارائه می‌کند که تجربه کاربری وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. همچنین امنیت بیشتری نسبت به هاست اشتراکی دارد. همچنین به لطف قابلیت اطمینان سرور اختصاصی، می توانید از آپتایم بهتری لذت ببرید.

هنگام خرید سرور اختصاصی باید به دنبال چه ویژگی هایی باشید؟

در اینجا برخی از ویژگی هایی که باید در هنگام خرید سرور اختصاصی در نظر داشته باشید آورده شده است.

کیفیت سخت افزار مورد استفاده در سرور اختصاصی به طور مستقیم بر عملکرد آن تأثیر می گذارد. به همین دلیل مهم است که یک سرور اختصاصی بخرید که از بهترین سخت افزار استفاده می کند تا بتوانید عملکرد عالی را به طور ثابت داشته باشید.

قابلیت اطمینان سرور شما می تواند زمان اجرای وب سایت شما را افزایش یا مختل کند. هرچه زمان تضمین ارائه شده توسط سرور اختصاصی بالاتر باشد، بهتر است. سرورهای ویژه ای را که ارائه می دهند انتخاب کنید 99.99٪ زمان عملیات تضمین شده SLA

آیا ارائه دهنده سرور پشتیبانی شبانه روزی مشتری را ارائه می دهد؟ آیا ارائه دهنده سرور توانایی چت زنده را دارد؟ پشتیبانی مشتری چقدر سریع پاسخ می دهد و مشکلات را حل می کند؟ پاسخ به همه این سوالات به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام ارائه دهنده سرور را انتخاب کنید و از کدام یک اجتناب کنید.

آیا ارائه دهنده سرور شما به شما اجازه می دهد تا سیستم عامل، پیکربندی سخت افزاری و موارد دیگر را برای سرور اختصاصی خود انتخاب کنید؟ آیا آنها به شما اجازه می دهند برنامه ها و نرم افزارهای مورد علاقه خود را نصب و اجرا کنید؟ اطمینان حاصل کنید که یک سرور اختصاصی انتخاب کرده اید که فضای بیشتری برای سفارشی سازی در اختیار شما قرار می دهد.

اگرچه سرورهای اختصاصی از VPS و سرورهای اشتراکی امن تر هستند، اما این بدان معنا نیست که می توانید آرامش داشته باشید. مجرمان سایبری همیشه به دنبال آسیب‌پذیری‌هایی هستند که بتوانند از آنها برای نفوذ به سیستم‌های شما استفاده کنند و سرمایه‌گذاری روی سرورهای اختصاصی که ویژگی‌های امنیتی مانند DDoS، فایروال برنامه وب، حفاظت از بدافزار و گواهی‌های SSL را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کنند، مهم می‌سازد.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که هنگام خرید سرور اختصاصی باید به آنها توجه کنید

همه چیز در مورد مرکز داده سرور

چه عواملی بر هزینه سرور اختصاصی شما تأثیر می گذارد؟

در اینجا برخی از عوامل کلیدی که بر هزینه سرور اختصاصی شما تأثیر می گذارد آورده شده است:

هزینه سرور اختصاصی شما بسته به ارائه دهنده سرور به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود. برخی از ارائه دهندگان سرور، سرورهای ویژه ای را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر برای آنها قیمت ویژه ای دریافت می کنند.

 • نوع هاست روی سرور مخصوص

دو نوع هاست سرور اختصاصی وجود دارد:

میزبانی مدیریت شده بر روی یک سرور اختصاصی

 • میزبانی سرور اختصاصی مدیریت نشده

اگر میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده را انتخاب کنید، هزینه آن بسیار بیشتر از میزبانی سرور اختصاصی مدیریت نشده است.

عنصر دیگری که می تواند مستقیماً بر هزینه ها تأثیر بگذارد، طرح و روش پرداخت است. به عنوان مثال، اگر یک برنامه ماهانه را انتخاب کنید، باید کمی بیشتر از یک برنامه سالانه هزینه کنید.

همه چیز از CPU، ذخیره سازی، حافظه و سرعت شبکه می تواند تأثیر مستقیمی بر هزینه سرور اختصاصی داشته باشد. هرچه قدرت پردازش، ذخیره سازی، پهنای باند و حافظه بیشتری به دست آورید، هزینه سرور اختصاصی شما بیشتر می شود.

هزینه سرور اختصاصی چقدر است؟

آیا نمی دانید هزینه یک سرور چقدر است؟ اگر قصد دارید سرور خود را بسازید، این می تواند هر جایی برای شما هزینه داشته باشد 1000-10000 دلار بسته به سخت افزاری که انتخاب می کنید از طرف دیگر، اگر قصد خرید یک سرور از یک ارائه دهنده خدمات را دارید، انتظار داشته باشید جایی در این بین پرداخت کنید 100 تا 500 دلار هر ماه.

هزینه راه اندازی سرور چقدر است؟

پس از خرید سرور، ارائه دهنده خدمات شما هزینه راه اندازی سرور اختصاصی خود را از شما دریافت می کند. این می تواند در هر نقطه متفاوت باشد 100 تا 150 دلار، بسته به ارائه دهنده سرور برخی از ارائه دهندگان سرور اختصاصی هزینه راه اندازی دریافت نمی کنند.

هزینه نگهداری سرور چقدر است؟

هنگام محاسبه کل هزینه داشتن سرور، باید هزینه های نگهداری را نیز در نظر بگیرید. این ارائه دهندگان سرور پشتیبانی شبانه روزی ارائه می دهند، به این معنی که شما مجبور نخواهید بود یک متخصص را برای نظارت بر سرورهای خود استخدام کنید. به عنوان یک قاعده، شما باید جایی بین آنها جدا کنید 100 دلار و 300 دلار برای پشتیبانی سرور

چگونه می توانید در سرورهای اختصاصی صرفه جویی کنید؟

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید با خرید سرور اختصاصی در هزینه خود صرفه جویی کنید.

 • فقط منابع مورد نیاز خود را دریافت کنید
 • قیمت ها را مقایسه کنید
 • از تخفیف ها و فروش های فصلی استفاده کنید
 • سرورهای مدیریت نشده را انتخاب کنید

قیمت سرور ویژه

هزینه سرور اختصاصی شما چقدر است؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.