منو سایت

خرید سرور خارجی و آی پی خارجی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خرید سرور خارجی و آی پی خارجی

ممکن است به دلیل محدودیت های IP ایران نتوانسته اید از سرویس خاصی استفاده کنید یا در برخی وب سایت ها کار کنید. سرور خارج از کشور یکی از دسته بندی های اصلی خدمات میزبانی وب است که می تواند به شما در غلبه بر این مانع کمک کند. مهمترین تفاوت این سرویس ها با سرورها در ایران IP آنهاست. در ادامه این مقاله به بررسی این سرویس از دامنه میزبانی وب خواهیم پرداخت و در مورد عوامل موثر در انتخاب سرور خارجی مناسب صحبت خواهیم کرد.

انواع سرور با IP خارجی

خدمات سرور خارجی را می توان در جنبه های مختلف طبقه بندی کرد. عامل اصلی این مشکل کشوری است که خدمات از آن ارائه می شود. با توجه به نوع کاربر و فاصله فیزیکی بین سرور و کاربر، نقش کلیدی در تعیین سرعت و پینگ سرور دارد. همچنین خرید سرور مبتنی بر کشور خارجی به نوعی مرکز داده ای را که سرویس از آن ارائه می شود و در نتیجه کیفیت سرویس را مشخص می کند. همچنین در برخی از اپلیکیشن های دور زدن تحریم مانند کار بایننس، کاربران باید IP کشوری را که با آن احراز هویت کرده اند داشته باشند و به همین دلیل موقعیت سرور خارجی در این موارد بسیار مهم است.

یکی دیگر از طبقه بندی های مهم سرور، سرور خارجی، مجازی، ابری یا اختصاصی آن است. سرور مجازی و سرور ابری خارجی برای کاربرانی که فقط به IP خارجی نیاز دارند مناسب است. از جمله این موارد می توان به سرور معاملاتی (سرور بایننس) یا میزبانی وب سایت اشاره کرد. سرور اختصاصی خارجی معمولاً در مواردی تهیه می شود که کاربر قصد دارد مجازی ساز را روی آن نصب کند و یک ماشین مجازی ایجاد کند. در این صورت کاربر علاوه بر ارائه سرور باید یک IP اضافی نیز روی آن خریداری کند. با توجه به محدودیت در دسترس بودن IP v4 در مراکز داده، این موضوع می تواند چالشی جدی برای متقاضیان این سرویس باشد.

IP خارجی

مزایای استفاده از سرور خارجی

مزیت اصلی این است که یک سرور با آدرس IP خارجی به کاربران اجازه می دهد تا تحریم های IP ایران را دور بزنند. البته امکان استفاده از سرویس های دیگر مانند ضد تحریم نیز وجود دارد اما بسته به نوع کاربری در صورت عدم تغییر آی پی به این صورت ممکن است برای کاربر مشکل ایجاد شود.

یکی دیگر از کاربردهای سرور خارجی میزبانی وب سایت ها یا برنامه های تحت وب است که برای بازدیدکنندگان غیرایرانی در نظر گرفته شده است. در این صورت کاربران سایت متوجه ایرانی بودن سرویس دهنده نخواهند شد. همچنین به دلیل فاصله فیزیکی کم با بازدیدکنندگان سایت، سرعت بارگذاری بهتری را فراهم می کند.

مشکل دیگر ترافیک است که معمولا در مراکز داده خارجی حجم آن محدود یا بسیار زیاد است. در ایران، اکثر مراکز داده، محدودیت رعایت نسبت مصرف منصفانه را امری اجباری می دانند. نسبت عادلانه به این معنی است که نسبت ترافیک سرور ورودی به ترافیک سرور خروجی باید در حال حاضر نامتقارن باشد. این نسبت از 1 تا 5 تا 1 به 10 متغیر است. موردی که ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب نتوانند سرور ایرانی را با ترافیک کاملاً نامحدود ارائه دهند.

پست خرید سرور خارجی و آی پی خارجی اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.