منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خطاهای رایج وردپرس قسمت 4: خطاهای مرورگر وردپرس

خطاهای رایج وردپرس قسمت 4: خطاهای مرورگر وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

خطای مرورگر وردپرس

برخی از خطاهای مشاهده شده در وردپرس مربوط به مرورگر هستند. اگر خطاهای مرورگر وردپرس را نادیده بگیرید، ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید. در این مقاله به معرفی این خطاها و نحوه رفع آن ها می پردازیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خطاهای مرورگر وردپرس

به طور کلی، بازدیدکنندگان با استفاده از مرورگرهای مختلف به وب سایت شما می آیند. خطاهایی که برای مرورگرها رخ می دهد، دسترسی کاربران به وب سایت را متوقف می کند. اگر بتوانید این خطاها را برطرف کنید، ترافیک وب سایت خود را از دست نخواهید داد. برخی از خطاهای مرورگر وردپرس عبارتند از:

1. خطای Not Secure در گوگل کروم

اگر از وب‌سایت‌های مختلفی با Google Chrome بازدید می‌کنید، احتمالاً با اخطار Not Secure که در کنار URL وب‌سایت نمایش داده می‌شود برخورد کرده‌اید. هنگامی که یک وب سایت از گواهی SSL استفاده نمی کند، این هشدار در کنار URL ظاهر می شود.

اگر از گواهی SSL برای وب سایت خود استفاده نمی کنید، این اخطار در کنار URL وب سایت شما ظاهر می شود که می تواند باعث از دست دادن ترافیک زیادی برای وب سایت خود شود. برای جلوگیری از این مشکل، حتما گواهی SSL را نصب کنید.

    مشکل ناامن در گوگل کروم را برطرف کنید

در اینجا برخی از خطاهای رایج مرورگر وردپرس آورده شده است

2. لینک شما یک خطای مرورگر خصوصی نیست

یکی از خطاهایی که می تواند خطرناکتر از خطای Not Secure باشد، خطای Your Connection Is Not Private است. این خطا به دلیل نداشتن گواهینامه SSL یا مشکل در آن رخ می دهد که باعث می شود کاربران نتوانند به راحتی به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و در نهایت باعث از دست دادن تعداد زیادی از ترافیک شما می شود.

کاربران در مواجهه با چنین صفحاتی به دلیل محافظت از اطلاعات خود و ترس از افشای صفحه، صفحه را می بندند. برای جلوگیری از این مشکل، حتما گواهی SSL را نصب کنید یا در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید. البته در برخی موارد این مشکل می تواند ناشی از مرورگر کاربر نیز باشد که رفع آن بر عهده شما نیست.

3. ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS زمانی رخ می دهد که تغییر مسیرها یا تغییر مسیرهای سرور شما به درستی پیکربندی نشده باشند. به عنوان مثال، این خطا می تواند به این دلیل باشد که URL 1 به URL 2 و URL 2 به URL 1 و غیره اشاره می کند. کاربران می توانند این خطا را با حذف کوکی های وب سایت و حافظه پنهان مرورگر خود تصحیح کنند.

هر آنچه که باید در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

وردپرس چیست؟

4. ERR_CONNECTION_REFUSED

ERR_CONNECTION_REFUSED در دسته بندی خطاهای وردپرس قرار نمی گیرد و مربوط به مرورگر کاربر است. اما این خطا از ورود کاربر به وب سایت شما نیز جلوگیری می کند. این خطا زمانی رخ می دهد که مرورگر کاربر نتواند با سرور وب سایت ارتباط برقرار کند. گاهی اوقات این خطا می تواند ناشی از مشکلات جانبی سرور وب سایت باشد که در این صورت باید مشکلات سرور را بررسی کنید. پاک کردن کش مرورگر نیز می تواند یکی از راه های رفع خطای ERR_CONNECTION_REFUSED باشد.

5. ERR_EMPTY_RESPONSE

یک خطای ERR_EMPTY_RESPONSE زمانی رخ می دهد که مرورگر کاربر درخواستی را به وب سایت شما ارسال کند و سرور وب سایت به آن درخواست پاسخ ندهد. برای رفع این خطا، بهتر است کاربر کش مرورگر خود را پاک کرده و تنظیمات شبکه را ریست کند. راه های دیگر برای رفع خطای ERR_EMPTY_RESPONSE شامل غیرفعال کردن افزونه های مرورگر و آنتی ویروس است.

6. DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

DNS سیستمی است که آدرس IP وب سایت شما را گرفته و آن را به یک دامنه قابل خواندن تبدیل می کند. اگر DNS نتواند آدرس IP را به درستی بازیابی کند و آن را به یک دامنه قابل خواندن تبدیل کند، یک خطای DNS_PROBE_FINSHED_NXDOMAIN رخ می دهد.

اولین راه برای حل این مشکل انتشار و تمدید آدرس IP است. اگر کار نکرد، غیرفعال کردن آنتی ویروس و VPN می تواند راه بعدی برای رفع این خطا باشد.

برای آشنایی با 9 اشتباه امنیتی وردپرس می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خطاهای امنیتی وردپرس

نتیجه

در این مقاله از وبلاگ پارس پاک به معرفی خطاهای مرورگر وردپرس پرداختیم و نحوه رفع آنها را توضیح دادیم. با کمک مطالب ذکر شده می توانید خطاها را برطرف کرده و ترافیک وب سایت خود را حفظ کنید.

سوالات متداول

1. خطاهای مرورگر وردپرس چیست؟

بازدیدکنندگان با استفاده از مرورگرهای مختلف به وب سایت شما می آیند. هنگامی که خطایی در مرورگر بازدیدکنندگان رخ می دهد که از ورود آنها به وب سایت شما جلوگیری می کند، به این خطا خطای مرورگر وردپرس می گویند.

2. آیا خطاهای مرورگر وردپرس بر سئو تاثیر می گذارد؟

این خطاها مستقیماً بر SEO تأثیر نمی گذارد. اما منجر به از دست رفتن بخشی از ترافیک سایت می شوند که اصلا خوشایند نیست.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “خطاهای مرورگر وردپرس چه خطاهایی هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بازدیدکنندگان با استفاده از مرورگرهای مختلف به وب‌سایت شما وارد می‌شوند. هنگامی‌که خطایی برای مرورگرهای بازدیدکنندگان به‌وجود بیاید که از ورود آنان به وب‌سایت شما مانع شود، آن خطا را خطای مرورگر وردپرس می‌نامند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا خطاهای مرورگر وردپرس روی سئو تأثیر می‌گذارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “این خطاها به‌صورت مستقیم روی سئو تأثیرگذار نیستند؛ اما موجب از‌دست‌رفتن بخشی از ترافیک وب‌سایت می‌شوند که به‌هیچ‌عنوان خوشایند نیست.”
}
}]
}

ارسال شده توسط خطاهای رایج وردپرس قسمت چهارم: خطاهای مرورگر وردپرس اولین بار در پارسپک. به نظر می رسد.