منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خطاهای رایج وردپرس قسمت 5: خطاهای فایل وردپرس

خطاهای رایج وردپرس قسمت 5: خطاهای فایل وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خطاهای رایج وردپرس قسمت 5: خطاهای فایل وردپرس

خطاهای فایل وردپرس

وردپرس به عنوان یکی از سیستم های مدیریت محتوا دارای باگ هایی است. برخی از این ارورها مربوط به فایل است و در این مقاله وبلاگ پارس پک به بررسی این خطاها و نحوه رفع آنها می پردازیم.

خطاهای فایل وردپرس

نصب افزونه ها و تم ها و انتشار پست ها و ساخت صفحات وب سایت باعث ایجاد فایل های زیادی در وردپرس می شود. خطاهای مربوط به این فایل ها می تواند باعث ناپدید شدن محتوا شود. سپس به خطاهای فایل وردپرس اشاره می کنیم.

1. پوشه مقصد از قبل وجود دارد

هنگامی که یک تم یا افزونه جدید را در وب سایت وردپرس خود نصب می کنید، یک پوشه در سرور ایجاد می شود که فایل های مرتبط در آن ذخیره می شوند. اگر قصد اضافه کردن افزونه یا موضوعی را دارید و در حال حاضر پوشه ای با همین نام وجود دارد، با خطای «پوشه هدف قبلاً وجود دارد» مواجه خواهید شد.

ابتدا باید ببینید که آیا افزونه یا تم مورد نظر شما از قبل در وردپرس نصب شده است یا خیر. اگر این تم یا افزونه هنوز در وردپرس شما نصب نشده است و با این خطا مواجه شده اید، باید از طریق FTP به سرور دسترسی داشته باشید و به پوشه wp-content بروید.

سپس پوشه های موجود در wp-content را بررسی کنید. در اینجا باید پوشه ای با همان نام پوشه هدف وجود داشته باشد. پس از یافتن پوشه، آن را حذف کرده و مراحل نصب افزونه یا تم مورد نظر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

معرفی ارورهای 400 و 500 وردپرس و نحوه رفع آنها را در مقاله زیر بخوانید.

خطاهای وردپرس 400 و 500

2. شیوه نامه تم وردپرس وجود ندارد

CSS یکی از زبان های برنامه نویسی است که می توانید از آن برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید. تمام اجزای مربوط به ظاهر و جذابیت، مانند فونت ها و رنگ ها و سایر عناصر، به زبان و سبک وب سایت بستگی دارد.

وقتی صحبت از تم های وردپرس می شود، تمام CSS های لازم مربوط به آن ها در فایلی به نام Stylesheet قرار دارد. اگر شیوه نامه طرح زمینه شما وجود نداشته باشد، وب سایت به درستی بارگیری نمی شود و با خطای Broken Themes مواجه می شوید. این خطا احتمالاً به دو دلیل رخ می دهد: 1. ممکن است به این دلیل باشد که شیوه نامه موضوع در سرور آپلود نشده است. 2. نام ممکن است نادرست باشد.

در هر دو مورد، شیوه نامه موضوع را نمی توان یافت. به همین دلیل یک خطا رخ می دهد. برای رفع این خطا ابتدا از طریق FTP وارد سرور شوید و به زیر شاخه تم خود بروید. در مرحله بعد، به دنبال شیوه نامه تم خود بگردید.

اگر شیوه نامه تم مورد نظر وجود ندارد، آن را از فایل های موجود استخراج کرده و در سرور خود آپلود کنید. در نهایت، مطمئن شوید که نام فایل style.css و در پوشه صحیح ذخیره شده است.

این بسته نصب نشد.  پوسته فایل style.css را ندارد.

نحوه رفع خطاهای فایل در وردپرس

3. خطاهای فایل Pluggable.php

فایل pluggable.php در وب سایت وردپرس شما به کاربران، افزونه ها و تم ها اجازه می دهد تا عملکرد اصلی وب سایت را جایگزین کنند. اگر افزونه یا تم به درستی کدگذاری نشده باشد، به احتمال زیاد با فایل pluggable.php تداخل خواهد داشت.

این خطا به عنوان خطای PHP شناخته می شود و در داشبورد وردپرس شما با اشاره به فایل pluggable.php نشان داده می شود. البته توجه داشته باشید که علت اصلی خطا خود pluggable.php نیست، بلکه علت آن را می توان در wp-config.php یا functions.php جستجو کرد.

باید منبع کدی را که با فایل تداخل دارد پیدا کنید. در مرحله بعد به فایل مورد نظر رفته و مشکل آن را برطرف کنید. مشکلی که معمولاً شامل فضاها، خطوط خالی و غیره می شود.

4. فایل های وردپرس خراب هستند

همانطور که ممکن است در پایگاه داده وب سایت مشکلی وجود داشته باشد، در فایل های آن نیز مشکلاتی وجود دارد. این خطاها باعث می شود که فایل ها از دسترس خارج شوند و مشکلات بزرگتری ایجاد کنند.

این فایل ها ممکن است به دلیل خرابی سرور و مجوز اشتباه فایل یا خطای نسخه PHP دچار مشکل شوند. بهترین راه حل برای رفع این خطا، بازیابی نسخه پشتیبان وب سایت است. شما می توانید آن را در کوتاه ترین زمان انجام دهید.

برای آشنایی با خطاهای سرور وردپرس و نحوه رفع آنها می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

خطاهای سرور وردپرس

نتیجه

در این مقاله وبلاگ پارس پک خطاهای فایل وردپرس را معرفی کرده ایم و نحوه رفع هر کدام را توضیح داده ایم. با استفاده از روش های ذکر شده می توانید به راحتی خطا را در اسرع وقت برطرف کنید.

سوالات متداول

1. خطاهای فایل وردپرس چیست؟

پلاگین ها، تم ها و غیره فایل داشته باشد در صورت بروز مشکل در این فایل ها، وب سایت خراب می شود. به این خطاها خطاهای فایل وردپرس می گویند.

2. آیا خطاهای فایل وردپرس مهم است؟

بله، بهتر است تمام خطاهای مربوط به وردپرس را جدی بگیرید و نسبت به رفع آنها اقدام کنید.

3. آیا خطاهای فایل وردپرس روی سئو سایت تاثیر منفی می گذارد؟

خطاهای فایل وردپرس می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر رتبه صفحات شما در نتایج گوگل تاثیر بگذارد.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “خطاهای فایل وردپرس چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پلاگین‌ها، تم‌ها و… هرکدام فایل‌هایی دارند. در‌صورتی‌که مشکلی برای این فایل‌ها به‌وجود بیاید، وب‌سایت با اختلال مواجه می‌شود. به این خطاها، خطاهای فایل در وردپرس می‌گویند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا خطاهای فایل وردپرس مهم هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بله، بهتر است تمامی خطاهای مربوط به وردپرس را جدی بگیرید و برای رفع آن اقدام کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا خطاهای فایل وردپرس روی سئو وب‌سایت تأثیر منفی می‌گذارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “خطاهای فایل در وردپرس به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند روی رتبه صفحات شما در نتایج گوگل تأثیرگذار باشند.”
}
}]
}

نوشته شده توسط خطاهای رایج وردپرس قسمت 5: خطاهای فایل وردپرس اولین بار در پارسپک. به نظر می رسد.