منو سایت

دامنه من

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دامنه من

هر کسب و کار آنلاین برای شروع به 3 عامل اصلی علاوه بر محصول یا خدماتی که ارائه می دهد نیاز دارد. این سه عامل عبارتند از وب سایت، فضای میزبانی و دامنه. در بین این سه، دامنه در عین حال بسیار مهم است. دامنه آدرس وب سایت است و آن را در معرض دید قرار می دهد، اما علاوه بر این دامنه کسب و کار آنلاین نیز به نوعی هویت این برند است و از این رو انتخاب آدرس و پسوند مناسب بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از ایمیل هایی که ممکن است در وهله اول مناسب به نظر برسند، اکنون متعلق به پسوندهای محبوبی مانند .com هستند. به همین دلیل در سال های اخیر توجه بیشتری به برخی از پسوندهای کمتر شناخته شده شده است. یکی از محبوب ترین افزونه های اخیر پسوند .me است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

.me چیست؟

.me یک پسوند ثبت شده برای مونته نگرو است، اما برخلاف بسیاری از پسوندها برای کشورهایی مانند .uk، .us یا حتی .ir، هیچ محدودیتی برای ثبت آن برای مردم سراسر جهان وجود ندارد.

مزایای پسوند .me چیست؟

  • کلمه me در انگلیسی به معنای من است و معنی آن بدون توجه به ملیت و زبان در سراسر جهان شناخته شده است. این امکان استفاده از .me را در هر کجای دنیا فراهم می کند. به همین دلیل می توان از این پسوند در تجارت بین المللی استفاده کرد.
  • یکی دیگر از کاربردهای بین المللی این پسوند، صرف نظر از معنای آن، .me است که به معنای خاورمیانه است. این باعث می شود این پسوند برای شرکت های منطقه مناسب باشد.
  • با توجه به معنای این پسوند، .me برای مشاغل فردی یا مشاغلی که در اطراف یک شخص خاص برند شده اند مناسب است. در اینجا منظور ما شرکت های فردی است، مشاغلی مانند

انتشار دامنه .me اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، هاست ایرانی.