منو سایت

دامنه پریمیوم چیست و چه مزایایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دامنه پریمیوم چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا تا به حال به دنبال دامنه هایی بوده اید که قبلا ثبت شده یا با قیمت گزاف فروخته شده اند؟ چرا این دامنه ها گران هستند و طرفداران زیادی دارند؟ پاسخ به این سوالات شما را به معنای دامنه پریمیوم نزدیکتر می کند. اولین قدم برای ایجاد یک وب سایت، دریافت دامنه است.

دامنه های پریمیوم ارزش و اعتبار زیادی دارند. بنابراین یک دامنه .com که با قیمت حدود 8.38 دلار ایجاد شده است، میلیون ها دلار به فروش می رسد. در این مقاله با دامنه پریمیوم و مزایای آن آشنا خواهید شد.

دامنه پریمیوم چیست؟

دامنه های پرمیوم دامنه هایی هستند که قبلاً توسط افراد ثبت شده یا متعلق به ثبت کننده ها هستند. این دامنه ها دوباره بر اساس شایستگی هایشان با قیمت بالاتری فروخته می شوند و مردم و شرکت ها می توانند دامنه های بهتری را با قیمت بالاتر خریداری کنند. این دامنه ها معمولا کوتاه و پر از کلمات مهم هستند که ارزش زیادی دارند. به عنوان مثال، دامنه Voice.com در سال 2001 ثبت شد و در سال 2019 به قیمت 30 میلیون دلار فروخته شد. بنابراین جای تعجب نیست که این دامنه از automotive-in4mation123.biz ارزشمندتر است. به این نوع دامنه ها، دامنه های پرمیوم می گویند.

ثبت دامنه و خرید

برخی از گران ترین دامنه های پریمیوم فروخته شده عبارتند از:

  • 360.com: با هزینه 17 میلیون دلار
  • Sex.com: با هزینه 13 میلیون دلار
  • Fund.com: با هزینه 12 میلیون دلار
  • Hotels.com: با هزینه 11 میلیون دلار
  • Tesla.com: 11 میلیون دلار

یک دامنه پریمیوم بخرید

آشنایی با دامنه های خاص و معروف

انواع دامنه های پریمیوم

دو نوع دامنه برتر برای خرید وجود دارد:

  • ارزش دامنه هایی که مردم ثبت کرده اند و با قیمت بسیار بالایی فروخته اند.
  • دامنه های ارزشمندی که توسط ثبت کنندگان دامنه به عنوان حق بیمه شناخته می شوند و با قیمت های گزاف ثبت می شوند.

مزایای دامنه پریمیوم

از آنجایی که دامنه های پریمیوم با قیمت های بسیار بالاتر از حد معمول فروخته می شوند، باید ویژگی ها و مزایایی وجود داشته باشد که مشتریان مایل به پرداخت هزینه باشند. هیچ قانونی برای نام دامنه های پریمیوم وجود ندارد و برخی از ویژگی های دامنه وجود دارد که ارزش و قیمت آنها را افزایش می دهد.

برای آشنایی با انواع پسوند دامنه، مقاله زیر را مطالعه کنید.

انواع پسوند دامنه چیست؟

1. طول دامنه مناسب

هر چه طول نام دامنه کوتاه تر باشد، بهتر است. به طور کلی دامنه های یک تا سه حرفی به عنوان Premium شناخته می شوند. زیرا مختصر بودن آنها یکی از امتیازات بزرگ آنهاست. علاوه بر این، دامنه های طولانی تر ممکن است به دلیل محبوبیت یا نمایش یک کلمه یا عبارت خاص، ممتاز در نظر گرفته شوند.

2. ترافیک مستقیم

نام دامنه مناسب می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت وارد کند. دامنه Carpenter.store نمونه ای از دامنه های حرفه ای با TLD (بک دامین) صحیح و عمومی است که می تواند ترافیک زیادی را به وب سایت شما برساند. این دامنه قطعاً ممتاز و یک ارزش عالی در نظر گرفته می شود.

3. قابلیت نشانه گذاری

برخی از دامنه ها نام های بسیار مناسبی برای برند دارند. باید گفت که برخی از دامنه های یک یا چند کلمه که قابلیت برند شدن را دارند به عنوان پریمیوم شناخته می شوند و بسیار ارزشمند هستند.

4. سئو

دامنه های پریمیوم معمولاً برای سئو بهینه سازی می شوند و با کلماتی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند مطابقت دارند. این دامنه ها معمولاً حاوی یک یا چند حرف متداول جستجو شده هستند.

5. خاطره انگیز

برخی از دامنه های پریمیوم از عبارات و کلمات بسیار جالبی تشکیل شده اند که پس از یک بار خواندن به راحتی آنها را به خاطر خواهید آورد. این دامنه ها به عنوان پریمیوم نیز شناخته می شوند و به راحتی به فروش می رسند.

6. سرمایه گذاری هوشمند

خرید دامنه حق بیمه مناسب یکی از با ارزش ترین سرمایه گذاری های وب سایت است. از آنجایی که برندسازی و بازاریابی به راحتی و بهتر انجام می شود، می توانید با خرید دامنه پریمیوم، ارزش وب سایت خود را افزایش دهید.

7. قابل فروش

شما می توانید دامنه های پرمیوم خود را بسازید یا بخرید و در سال های آینده آنها را بفروشید. با این کار شما در این دامنه ها سرمایه گذاری می کنید و از آنها کسب درآمد می کنید.

ثبت دامنه پریمیوم

مزایای ثبت دامنه پریمیوم چیست؟

نحوه خرید دامنه پریمیوم را بیاموزید

انتخاب یک دامنه حرفه ای و بی نقص منجر به توسعه سریعتر و سریعتر کسب و کار شما می شود. ممکن است بخواهید دامنه های پریمیوم را برای شروع کسب و کار خود خریداری کرده و از آنها استفاده کنید. همانطور که گفتیم دو نوع دامنه پریمیوم وجود دارد و روش های مختلفی برای خرید آنها وجود دارد که از طریق آنها می توانید به راحتی دامنه مورد نظر خود را دریافت کنید. وب سایت های زیادی وجود دارند که دامنه های پریمیوم را می فروشند و با مراجعه به آنها می توانید دامنه مورد نظر خود را خریداری کنید.

1. سدو

Sedo یکی از بزرگترین بازارهای خرید و فروش دامنه های پریمیوم در اینترنت است. هم دامنه های ثبت شده و هم ثبت نشده در این وبسایت یافت می شود و می توانید در محیطی امن خرید خود را انجام دهید. یکی از ویژگی های مهم این وب سایت یافتن دامنه مورد نظر از طریق کلمات کلیدی مرتبط است که به کمک آن می توانید دامنه پریمیوم مورد نیاز خود را با سهولت بیشتری پیدا کرده و دریافت کنید.

2. ورق بزنید

Flippa یکی دیگر از بازارهای پریمیوم برای خرید و فروش دامنه در جهان است که کاربران زیادی دارد. در این بازار بزرگ، می توانید دامنه های مختلف ثبت شده و ثبت نشده پریمیوم را پیدا و خریداری کنید. همچنین در کنار خرید دامنه می توانید یک وب سایت کامل با برند با دامنه پرمیوم تهیه کنید. معاملات و حراج ها در این وب سایت برگزار می شود و در زمان مناسب می توانید دامنه های پرمیوم را با قیمت های شگفت انگیز خریداری کنید.

آیا حوزه اخبار را می شناسید؟ آیا می دانید چگونه آن را ثبت کنید؟ در مقاله زیر بخوانید.

حوزه خبری چیست؟

3. Domain.com

وب سایت Domain.com نیز یکی از وب سایت های قدیمی و معروف ثبت دامنه است. در این وب سایت می توانید دامنه های پرمیوم ثبت نشده را پیدا کنید و آنها را با قیمت های مناسب دریافت کنید. این وب سایت دارای یک بخش مدیریت ساب دامنه کامل است که می تواند بسیاری از کارهای شما را آسان کند.

4. NamePros

NamePros یکی از داغ ترین بازارها برای خرید و فروش دامنه های پریمیوم است. شما نمی توانید خرید و فروش کامل را در NamePros انجام دهید و این وب سایت به سادگی مکانی برای انجمن های کاربران خریدار و فروشنده است. کاربران آنلاین زیادی در سراسر جهان در این وب سایت وجود دارند که در حال مذاکره برای خرید و فروش دامنه های پریمیوم خود هستند. همچنین اگر به دنبال ایده مناسب برای کسب و کار خود هستید، این وب سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد.

پس از بازدید از وب سایت های پیشنهادی یا وب سایت های مشابه، می توانید دامنه مورد نظر خود را دریافت کنید. روش های خرید نیز یکسان خواهد بود. اما آنها کمی متفاوت هستند.

  • اگر دامنه پریمیوم را از یک کاربر خریداری کرده اید، فرآیند دریافت و انتقال کمی بیشتر طول می کشد و فرآیند انتقال می تواند تا 10 روز کاری طول بکشد.
  • در صورتی که دامنه پریمیوم خام را از وب سایت های ثبت دامنه خریداری کرده باشید، پس از تکمیل اطلاعات و در نهایت تا 72 ساعت آینده به شما تحویل داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که با توجه به محدودیت شرکت اینترنتی در نام دامنه و شماره اختصاصی ICANN، امکان انتقال دامنه ثبت شده حداقل 60 روز پس از ثبت آن وجود دارد. همچنین، فراموش نکنید که بررسی کنید آیا دامنه واقعا ارزش خرید دارد یا خیر. زیرا بسیاری از دامنه های پریمیوم بی ارزش و گران قیمت هستند.

قیمت پریمیوم دامنه

برای خرید دامنه Premium چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

قیمت پریمیوم دامنه

قوانین خاصی برای قیمت گذاری دامنه و حق بیمه وجود ندارد، فقط معیارهایی وجود دارد که ارزش دامنه را بر اساس آن تعیین می کند. اینکه دامنه معروف و کوتاه است و مشتریان چقدر حاضرند برای خرید آن بپردازند، معیارهایی هستند که دامنه های پریمیوم را شناخته و قیمت گذاری می کنند.

تقریباً غیرممکن است که یک دامنه محبوب دو یا سه کلمه ای پیدا کنید که ثبت نشده باشد یا به عنوان حق بیمه شناخته نشده باشد. این دلیل ارزش دامنه پریمیوم را افزایش می دهد و شما را مجبور به خرید می کند. برخی از دامنه های پریمیوم فروخته شده توسط ثبت کننده های دامنه، هزینه تمدید نسبتاً بالاتری دارند و باید توجه داشته باشید که ارزش دامنه ای که دریافت می کنید در کل چقدر است.

چگونه دامنه مورد نظر را جستجو کنم؟ آیا دامنه مورد نظر ما رایگان است؟ در مقاله زیر بخوانید.

جستجوی دامنه و تایید رایگان

آیا ارزش خرید دامنه پریمیوم را دارد؟

از آنجایی که مردم کاملاً این بازار را تعریف می کنند، هیچ استانداردی برای ارزیابی ارزش آن وجود ندارد و فقط مشتریان حاضر به پرداخت برای دامنه هستند. ناگفته نماند، خرید دامنه هایی که دقیقاً همان نام تجاری شما هستند یا حاوی کلمات کلیدی مهم و مناسب سئو هستند، می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت وب سایت شما داشته باشد.

ممکن است پرداخت برای حق بیمه دوم غیر ضروری به نظر برسد. اما گاهی اوقات می تواند بهترین سرمایه گذاری برای کسب و کار شما باشد. هنگامی که قصد فروش یک محصول یا ارائه خدمات را دارید، نام دامنه اولین چیزی است که کاربر در وب سایت شما می بیند و تقریباً احساس وب سایت شما را دارد.

برای راه اندازی یک وب سایت یا کسب و کار، باید هزینه های هنگفتی (تبلیغات، ساخت وب سایت و …) صرف کنید. خرید حق بیمه معتبر دوم نیز بخشی از این هزینه است و تاثیر زیادی در بازاریابی و برندسازی شما دارد. انتخاب و خرید دامنه وب سایت تنها یک بار در طول عمر وب سایت انجام می شود و سرمایه گذاری اندک در آن می تواند تأثیر زیادی بر کسب و کار شما به خصوص بازاریابی و برندینگ داشته باشد. خرید دامنه پریمیوم یکی از راه های هوشمندانه برای سرمایه گذاری در کسب و کار شما است.

دامنه پریمیوم ارزان

ارزش خرید حق بیمه دوم برای تجارت چیست؟

نتیجه

دومین پریمیوم دامنه معمولی است که به دلیل محبوبیت و معیارهایی مانند مختصر بودن، زیبایی و سئو، ارزش و قیمت بیشتری نسبت به دامنه های معمولی دارد. یک دامنه پریمیوم می تواند یک سرمایه گذاری عالی در وب سایت شما باشد و تأثیر زیادی بر برندسازی و بازاریابی شما داشته باشد. در بیشتر مواقع، خرید حق بیمه دوم بر موفقیت وب سایت تأثیر می گذارد. اما دامنه های پریمیوم زیادی نیز وجود دارند که معایب زیادی دارند و خرید آنها هدر دادن پول است. در نهایت توصیه می کنیم به دنبال دامنه های ارزشمند برای کسب و کار خود باشید.

سوالات متداول

1. دامنه پریمیوم چیست؟

دامنه های پریمیوم دامنه هایی با کیفیت هستند که اغلب توسط افراد ثبت شده یا توسط ثبت کننده های دامنه فروخته می شوند. این دامنه ها معمولا کوتاه، مختصر، با کیفیت بالا، به یاد ماندنی و دارای برند هستند.

2. چگونه یک دامنه پریمیوم بخریم؟

برای خرید یک دامنه پریمیوم، ابتدا باید به وب سایت های فروشنده یا ثبت کننده دامنه بروید و دامنه مورد نظر خود را پیدا کنید. سپس با پرداخت مبلغ پیشنهادی دامنه خریداری شده یا جدید را گرفته و صاحب آن شوید.

3. تفاوت بین پریمیوم و دامنه معمولی چیست؟

دامنه های پریمیوم معمولا کوتاه تر، به یاد ماندنی تر و برای مخاطب جذاب تر هستند. همچنین این دامنه ها معمولا منحصر به فرد هستند و ارزش بیشتری برای مخاطب دارند. نکته دیگر این است که دامنه های پریمیوم معمولا شامل کلمات کلیدی خاصی هستند که برای سئو بسیار مهم هستند.

4. هزینه خرید دامنه پریمیوم چقدر است؟

تقاضا برای خرید دامنه های پریمیوم روز به روز در حال افزایش است و قیمت آنها نیز بر همین اساس افزایش می یابد. قیمت گذاری دامنه های پریمیوم قوانین خاصی ندارد و افراد یا ثبت کنندگان دامنه آن ها را بر اساس ارزش هایشان تعیین می کنند.

5. آیا ارزش خرید دامنه پریمیوم را دارد؟

استفاده از دامنه پریمیوم مزایای زیادی دارد. اگرچه ممکن است در ابتدا هزینه هنگفتی به نظر برسد، اما تاثیر قابل توجهی بر برندسازی و بازاریابی شما و در نهایت موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “دامنه پریمیوم چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دامنه‌های پریمیوم دامنه‌های با‌کیفیتی هستند که اغلب قبلاً افراد آن‌ها را ثبت کرده‌اند یا سامانه‌های رجیستری دامنه آن‌ها را می‌فروشند. این دامنه‌ها معمولاً کوتاه، مختصر، با‌کیفیت، به‌یاد‌ماندنی و برند‌ساز هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چگونه دامنه پریمیوم بخریم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای خرید دامنه پریمیوم، ابتدا باید به وب‌سایت‌های واسط یا ثبت‌کننده دامنه مراجعه کنید و دامنه مدنظرتان را بیابید. در‌ادامه با پرداخت مبلغ پیشنهادی، دامنه خریده‌شده یا جدید را تهیه کنید و مالک آن شوید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تفاوت بین دامنه پریمیوم و معمولی چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دامنه‌های پریمیوم معمولاً کوتاه‌تر و به‌یاد‌ماندنی‌تر و برای مخاطبان جذاب‌تر هستند. همچنین، این دامنه‌ها معمولاً منحصر‌به‌فرد‌ند و برای مخاطبان ارزش بیشتری دارند. نکته دیگر اینکه معمولاً دامنه‌های پریمیوم کلمات کلیدی خاصی را دربر می‌گیرند که برای سئو بسیار مهم هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “قیمت خرید دامنه پریمیوم چقدر است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تقاضا برای خرید دامنه پریمیوم روز‌به‌روز در حال افزایش است و به‌همین‌ترتیب قیمت آن‌ها نیز در حال افزایش است. قیمت‌گذاری دامنه پریمیوم قانون خاصی ندارد و افراد یا شرکت‌های ثبت دامنه آن‌ها را با‌توجه‌به ارزش‌هایشان قیمت‌گذاری می‌کنند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا دامنه پریمیوم ارزش خرید دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “استفاده از دامنه پریمیوم مزایای زیادی دارد. اگرچه در ابتدا ممکن است هزینه هنگفتی به‌شمار آید، تأثیر چشمگیری بر برند‌سازی و بازاریابی و در‌نهایت موفقیت کسب‌و‌کارتان خواهد گذاشت.”
}
}]
}

منبع:

  • domain.com

دامنه پریمیوم چیست و چه مزایایی دارد؟ اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.