منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره سرور ترکیه، کاربردها و مزایای آن بیشتر بدانید!

درباره سرور ترکیه، کاربردها و مزایای آن بیشتر بدانید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درباره سرور ترکیه، کاربردها و مزایای آن بیشتر بدانید!

سرور ترکیه چیست؟

سرورها کامپیوترهای قدرتمند و همیشه روشنی هستند که کاربردهای مختلفی دارند. از جمله در وب سایت ها و فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال و بازی های رایانه ای آنلاین. با توجه به نقش مهم سرورها در فعالیت های روزمره، انتخاب آنها نیز باید با دقت انجام شود. یکی از معیارهای مهم و موثر در انتخاب سرورها، موقعیت مکانی این کامپیوترها می باشد. برای مردم ایران استفاده کنید سرور ترکی می تواند یکی از گزینه های جذاب و کاربردی باشد. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم در مورد سرور این کشور صحبت کنیم و به مزایای استفاده از آن اشاره کنیم.

سرور چیست؟

در یک تعریف ساده، سرور کامپیوتری است که در یکی از کشورهای جهان قرار دارد. به عنوان مثال سروری که مرکز داده آن در یکی از شهرهای ترکیه مانند آنتالیا، استانبول و بورسا قرار دارد، سرور ترکی نامیده می شود. سرورها کاربردهای مختلفی دارند که یکی از مهمترین و شاید شناخته شده ترین آنها استفاده از وب سایت است.

سرور بخر

سرور ترکی و کاربردهای آن

برنامه های کاربردی مهم سرور ترکی آن ها هستند:

1. استفاده از سرور ترکی درباره ارزهای دیجیتال و تجارت

پیشرفت تکنولوژی منجر به ایجاد کسب و کارهای جدیدی شده است که اصول آنها مبتنی بر فناوری است. یکی از این حوزه‌ها که اتفاقاً طرفداران پاکستانی را در ایران نیز دارد، خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. اما افراد مقیم ایران نمی توانند از خدمات صرافی های خارج از ایران استفاده کنند و تحریم ها بر فعالیت این دسته از افراد تاثیر منفی گذاشته است.

در این مواقع راه حل دیگری جز تغییر IP وجود ندارد. برای تغییر IP می توانید از سرورهای خارج از ایران استفاده کنید. مثلا، سرور ترکی این یکی از گزینه هایی است که می توانید استفاده کنید.

2. استفاده از سرور ترکی برای بازی های آنلاین

طرفداران بازی های ویدئویی، به ویژه بازی های آنلاین، محدود به کودکان نیستند. بسیاری از بازی های آنلاین نیز برای افرادی که قصد استفاده از آنها را از ایران دارند امکان پذیر نیست. و در این موارد، سرور ترکی می تواند با تغییر IP و دریافت به شما کمک کند IP ثابت ترکیهمی توانید به این بازی ها دسترسی داشته باشید.

3. استفاده از سرور ترکی برای تحقیقات علمی

اگر کار شما به گونه ای است که نیاز به استفاده از منابع و مجلات و نتایج تحقیقات علمی معتبر دارید، حتما طعم تلخ دسترسی محدود به این منابع را حس کرده اید. صرف نظر از دلیل این تصمیم، برای دسترسی به این منابع، باید به نحوی نشان دهید که از جایی خارج از ایران هستید. مثلا ترکیه. برای این کار باید آدرس IP کامپیوتر خود را تغییر دهید. و اینجا سرور ترکی می تواند به شما در یافتن منابع علمی معتبر کمک کند.

4. استفاده از سرور ترکی برای وب سایت ها

همه وب سایت ها برای ذخیره اطلاعات مورد نیاز وب سایت به رایانه نیاز دارند. برای این منظور و از جمله موارد دیگر باید از سرورهای مختلف استفاده شود سرور ترکی از این نظر یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود.

چرا سرور ترکی آیا انتخاب هوشمندانه ای است؟

زمانی که تصمیم به خرید سرور دارید باید به نکات زیادی توجه کنید. میزان هارد دیسک، هارد دیسک HDD یا SSD، میزان رم و نوع آن و … یکی از منابع سخت افزاری در انتخاب سرور بسیار مهم است. اگر یک کاربر حرفه ای سرور هستید، قطعا می دانید که موقعیت سرور نیز معیار مهمی در این انتخاب است.

میتونه بین سرور ایران باشه یا سرور ترکیه یا حتی دیگر کشورهای اروپایی، خیالتان راحت باشد. در زیر به چند مزیت برای انتخاب و اشاره خواهیم کرد خرید سرور ترکیه بهتره به نتیجه برسی

سرور چیست؟ انواع آن چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟ در مقاله زیر بخوانید.

سرور چیست؟

1. نزدیکی به ایران

این مزیت اگر مهم ترین مزیت نباشد، قطعا یکی از مهم ترین آن ها خواهد بود. زمانی که می خواهید از یک سرور برای ذخیره اطلاعات یک وب سایت استفاده کنید، هر چه مکان آن سرور به کاربران شما نزدیکتر باشد، سریعتر می توانند اطلاعات را انتقال دهند و در نتیجه به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

از آنجایی که ترکیه در کنار ایران قرار دارد، استفاده از سرورهای مستقر در این کشور مانند سرور آنتالیا و سرور استانبول تاثیر زیادی در افزایش سرعت وب سایت شما نسبت به کشورهای دورتر دارد. همچنین از آنجایی که سرعت وب سایت یکی از عوامل موثر بر سئو سایت است، انتخاب و خرید می کند سرور ترکی همچنین می تواند به وب سایت شما در این زمینه کمک کند.

2. زمان کار مداوم

طبق تعریف، سرورها باید همیشه روشن و در دسترس باشند. اما این فقط یک تعریف نظری است. وقتی نوبت به آن می رسد، عوامل مختلفی باعث می شود سرور در دسترس نباشد. برای مثال، فرض کنید رایانه ای که به عنوان سرور استفاده می شود، ریست شده است. در حالی که این رایانه در حال راه اندازی مجدد است، نمی توانید به سرور خود دسترسی پیدا کنید. زمانی که سرور فعال است و شما و کاربران وب سایت شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید، آپ تایم نامیده می شود. یکی از مزیت های مهم سرور ترکیه زمان برای کار مداوم ارزش آن را دارد.

3. پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

سیستم عامل هایی که روی سرورها نصب می شوند از جمله معیارهای مهمی هستند که توسعه دهندگان وب سایت به آن توجه زیادی دارند. سرورهای ترکیه ای هر دو سیستم عامل مهم و معروف یعنی پنجره ها و لینوکسآنها حمایت می کنند

4. قیمت مناسب

قیمتی که برای هر سرویس می پردازید، معیار مهمی در انتخاب شما خواهد بود. خبر خوب این است که سرورهای ترکیه در دسترس هستند. پس اگر قصد دارید سرور ارزان و کیفیت بالا را انتخاب کنید، سرور ترکی این یکی از گزینه های ایده آل برای شما خواهد بود.

توجه به این نکته مهم ضروری است سرور ترکی رایگان و- به طور کلی استفاده از سرورها یا هاست های رایگان به دلیل عدم پشتیبانی و خطراتی که برای اطلاعات شما دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. با این حال، اگر هزینه و قیمت برای شما بسیار مهم است، سرور ارزان ترکیه شما می توانید استفاده کنید

انواع سرور ترکی

سرورها را می توان بر اساس معیارهای مختلف دسته بندی کرد. یکی از این معیارهای مهم، طبقه بندی بر اساس نحوه تخصیص منابع سخت افزاری سرور است. در ادامه در مورد انواع سرورهای ترکیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1. سرور اختصاصی ترکیه

وقتی منابع سرور فقط برای یک کاربر در دسترس باشد، سرور از نوع اختصاصی است و حالا اگر آن سرور اختصاصی در یکی از شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنتالیا و بورسا قرار داشته باشد، سرور اختصاصی ترکیه نامیده می شود. تحت عنوان.

2. سرور مجازی ترکیه

در صورتی که منابع سخت افزاری یک سرور اختصاصی با استفاده از تکنیک ها و روش های مجازی سازی به قسمت های مختلفی تقسیم شده و هر کدام به شخص یا سازمان جداگانه ای اختصاص داده شود، به آن سرور مجازی می گویند. مشابه تعریف ارائه شده برای سرور اختصاصی ترکیه، اگر این سرور در ترکیه قرار داشته باشد، هر یک از اجزای آن بهترین سرور مجازی ترکیه نامیده می شود.

3. سرور ابری ترکیه

امروزه از فناوری ابری در بسیاری از زمینه ها استفاده می شود و حوزه سرورها یکی از این زمینه هاست. سرورهای مبتنی بر ابر یکی از سرورهای کارآمد و پیشرفته هستند که در تمامی زمینه ها قابل استفاده هستند.

از مزایای سرور ابری ترکیه می توان به قیمت مقرون به صرفه و مقیاس پذیری اشاره کرد. ویژگی مقیاس پذیری به شما این امکان را می دهد که دقیقاً مقدار مورد نیاز از منابع سیستم را انتخاب کنید و در نتیجه در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

4. میزبان ترک

هاست یک اصطلاح آشنا برای افرادی است که یا یک وب سایت وردپرسی دارند یا توسعه دهنده آن وب سایت ها هستند. از نظر عملکرد، هاست هیچ تفاوتی با سرور ندارد. به عبارت دیگر اطلاعات و فایل های مربوط به وب سایت های وردپرسی بر روی هاست ذخیره می شود. به همین دلیل، بارها اصطلاح میزبانی وردپرس را شنیده اید.

بر اساس این تعریف میزبان ها نیز در یک کشور تاسیس می شوند و به نام آن کشور خوانده می شوند. به عنوان مثال به میزبانی که در یکی از شهرهای ترکیه مانند آنتالیا، استانبول و بورسا قرار دارد، هاست ترک می گویند. استفاده از هاست های ترک نیز مزایایی مشابه سرورهای این کشور دارد. با استفاده از هاست ترکی می توانید وب سایت وردپرس خود را با قیمتی مقرون به صرفه راه اندازی کنید.

نتیجه

سرور یکی از مفاهیمی است که امروزه در زمینه های مختلف با آن زیاد مواجه می شوید. استفاده از سرورها کاربردهای زیادی دارد. از جمله وب سایت ها و تجارت و حوزه ارزهای دیجیتال و بازی های آنلاین؛ به همین دلیل، خرید سرور دیگر محدود به توسعه دهندگان وب نیست. برای انتخاب سرور مناسب، علاوه بر توجه به سخت افزار آن، باید به کشوری که سرور در آن قرار دارد نیز توجه کنید. ترکیه یکی از کشورهای میزبان سرور محبوب است که در همسایگی ایران قرار دارد. بنابراین در این مقاله وبلاگ پارس پاک تصمیم گرفتیم در مورد آن صحبت کنیم سرور ترکی و در مورد مزایای آن صحبت کنید و به نکات مهمی که در هنگام خرید این سرور باید در نظر بگیرید اشاره کنید.

سوالات متداول

1. سرور ترکی چه سروری است

به سروری که مراکز داده آن در یکی از شهرهای ترکیه قرار دارد، سرور ترکی تحت عنوان.

2. سرورهای ترکیه در کدام شهرها قرار دارند؟

سرورهای ترکیه معمولا در شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا و … قرار دارند.

3. استفاده از سرور ترکی مزایای آن چیست؟

خرید سرور ترکیه مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به کیفیت خوب و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد.

4. انواع مختلف سرور برای ترکیه چیست؟

از نظر تخصیص منابع، سرورهای ترکیه به سرورهای اختصاصی، سرورهای مجازی، سرورهای ابری و هاست ترکیه تقسیم می شوند.

5. پسوند انحصاری دامنه های ترکیه چیست؟

پسوند انحصاری دامنه های ثبت شده در ترکیه “.tr” است.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور ترکیه چه سروری است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به سروری که دیتاسنترهای آن در یکی از شهرهای کشور ترکیه قرار گرفته باشد، سرور ترکیه گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرورهای ترکیه بیشتر در کدام‌یک از شهرهای آن قرار دارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورهای ترکیه معمولاً در شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا و… قرار گرفته‌اند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “استفاده از سرور ترکیه چه مزایایی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “خرید سرور Turkey مزایای زیادی به‌همراه دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به کیفیت درخورتوجه و هزینه مقرون‌به‌صرفه آن اشاره کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “انواع مختلف سرور Turkey کدام است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ازنظر توزیع منابع، سرورهای ترکیه به سرور اختصاصی‌، سرور مجازی‌، سرور ابری و هاست ترکیه تقسیم می‌شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “پسوند اختصاصی دامنه‌های ترکیه چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پسوند اختصاصی دامنه‌های ثبت‌شده در کشور ترکیه «.tr» است.”
}
}]
}

درباره سرور ترکیه، کاربردها و مزایای آن بیشتر بدانید! اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.