دلایلی که چرا پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بسیار مهم است

دلایلی که چرا پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بسیار مهم است

18 آوریل 2022 توسط تانیا آکینو

برخی می گویند “داده ها روغن جدید است.” با این حال، آنها واقعاً آن را در نظر نگرفتند. داده ها اساساً بی پایان هستند، در حالی که نفت محدود است. این تنها به این معنی است که داده های بیشتر و بیشتری به جهان سرازیر می شود و بخش عظیمی از این داده ها توسط مشاغل، به ویژه تجارت الکترونیک تولید می شود.

چرا داده های زیادی تولید می شود؟ خوب، برای اهداف تجاری، البته! هر چه آنها به داده های بیشتری برای کار نیاز داشته باشند، تصمیمات آنها برای موفقیت بهتر است. متأسفانه، خرابی داده ها، حذف تصادفی و موارد مشابه می تواند باعث از دست دادن اطلاعات ارزشمند شرکت ها شود. به این ترتیب، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بسیار مهم است!

چرا پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات مهم است؟ از همین رو:

1. امنیت داده ها

همانطور که در بالا ذکر شد، آرشیو داده ها مهم است زیرا تضمین می کند که کسب و کارها داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری را دارند. اگر داده های آنها ناپدید شود، نمی توانند تصمیم بگیرند و شکست خواهند خورد.

با در نظر گرفتن این موضوع، آرشیو داده ها مهم است زیرا امنیت داده ها را تضمین می کند. منظور من از آن چیست؟ اگر داده ها بایگانی شوند، تحت برخی از پروتکل های امن قرار می گیرند تا از داده ها در برابر هر مهاجم محافظت کنند. به‌طور ساده، فعالیت‌های مخرب به لطف روش‌ها و پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها که داده‌های شما را همیشه ایمن و سالم نگه می‌دارد، تأثیر کمی بر داده‌های بایگانی‌شده شما خواهد داشت یا هیچ تأثیری ندارد.

2. تداوم کسب و کار

آرشیو داده ها مطمئناً در زمینه تداوم کسب و کار مناسب است. در واقع، فقدان یک برنامه پشتیبان مناسب از داده ها می تواند ضربه بزرگی به تداوم کسب و کار باشد! این به این دلیل است که اگر داده‌های لازم برای تصمیم‌گیری را نداشته باشید، نمی‌توانید کسب‌وکار خود را به شیوه‌ای که در غیر این صورت ممکن است اداره کنید، و این در نهایت درهای شرکت را می‌بندد.

ارتباط بین پشتیبان‌گیری از داده‌ها و تداوم کسب‌وکار مهم است، زیرا در نهایت باعث می‌شود شرکت شما حتی در صورت بروز فاجعه تا حد امکان به نرمی کار کند.

3. توانایی رشد

اگر برنامه ای برای مقابله با پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات داشته باشید، رشد کسب و کار شما آسان تر است. در واقع، هرچه داده های بیشتری نیاز داشته باشید، شانس بیشتری برای رشد کسب و کارتان دارید.

اگر برنامه پشتیبان‌گیری از داده‌ها برای دریافت آن نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید بر اساس حجم عظیمی از داده‌های تولید شده توسط کسب‌وکارتان تصمیم بگیرید و رشد متوقف می‌شود. این به این دلیل است که شما داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری را نخواهید داشت و بدون آرشیو داده ها هیچ راهی برای دریافت آن داده ها ندارید!

4. از مسائل حقوقی دوری کنید

به لطف اینترنت، همه چیز بسیار شفاف تر می شود. اگر مثلاً محیط زیست را آلوده کنید، مطمئناً افرادی هستند که باد را از آن می گیرند. اگر گروهی از افراد را به دلیل از بین رفتن داده‌هایشان از دست بدهند، عموم مردم از این موضوع مطلع خواهند شد و وقتی زمانش برسد، در آب داغ خواهید بود، به خصوص اگر یک نسخه پشتیبان از اطلاعات طرح در محل نداشته باشید!

علاوه بر این، قوانین و مقرراتی از جمله محرمانگی و حفاظت از داده ها وجود دارد. نقض این قوانین فقط شما را در آب داغ قرار می دهد، بنابراین پشتیبان گیری ایمن و روش های بازیابی ضروری است.

نتیجه

واضح است که آرشیو داده ها بخش اساسی هر کسب و کاری است. چه یک شرکت بزرگ یا یک استارت آپ کوچک باشید، پشتیبان گیری از داده ها چیزی است که نمی توانید نادیده بگیرید. داشتن یک برنامه پشتیبان و بازیابی مناسب تضمین می کند که مهم نیست چه اتفاقی می افتد، شما همیشه داده هایی را که برای گرفتن بهترین تصمیم برای کسب و کار خود نیاز دارید، در اختیار خواهید داشت.

IO Zoom یک شرکت خصوصی در هیوستون است که راه حل های میزبانی را در سراسر جهان ارائه می دهد. اگر به دنبال یک VPS امن برای ذخیره داده های خود و موارد دیگر، ببینید چه چیزی می توانیم ارائه دهیم.