منو سایت

ذخیره بیت کوین از سرویس های ابری گوگل!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ذخیره بیت کوین از سرویس های ابری گوگل!

حرکت جدید Google Cloud درست زمانی انجام می شود که اپل درب شبکه بیت کوین را می بندد. چگونه این همکاری می تواند فعالیت شبکه لایتنینگ بیت کوین را تقویت کند؟
Google Cloud آخرین شرکتی است که به بیت کوین علاقه مند شده است. اخیراً این سرویس 225 میلیارد دلاری با شرکت ولتاژ شریک شده است. ولتاژ یکی از تامین کنندگان زیرساخت شبکه لایتنینگ بیت کوین است.
اگر این همکاری موفقیت آمیز باشد، Google Cloud که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان است

رایانش ابری آن در جهان شناخته شده است، می تواند خدمات مبتنی بر بیت کوین را در سراسر جهان ارائه دهد و در عین حال به توسعه شرکت ولتاژ کمک کند. گراهام کریزک، مدیرعامل ولتاژ در مصاحبه با خبرگزاری کوین تلگراف گفت

شرکت ولتاژ قصد دارد با کمک Google Cloud خدمات خود را در سطح بین المللی به مشتریان ارائه دهد. زیرا ما مشتریانی داریم که می خواهند به انگلستان یا کشورهای آسیایی نیز خدمات بدهند.»

از سوی دیگر، گوگل می تواند از ولتاژ برای ارائه خدمات لایتنینگ بیت کوین نیز استفاده کند. مدیر عامل ولتاژ ادامه داد: یکی از خدماتی که ما در ولتاژ ارائه می دهیم، خدمات رسانی به شرکت هایی است که می خواهند مزایای شبکه لایتنینگ بیت کوین را به خدمات خود اضافه کنند.
خبر همکاری گوگل کلود و ولتاژ بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است. این اتفاق نشان می دهد که گوگل بیش از گذشته به بیت کوین لایتنینگ توجه کرده است. اما پیامدهای همکاری Google Cloud و Volta به این موارد محدود نمی شود.

کریستوفر کالیکات

کریستوفر کالیکات، مدیر عامل شرکت Tramell Venture Partners به ​​کوین تلگراف گفت:

ما از طریق چندین کارمند سابق گوگل که در پشتیبانی کار می کردند متوجه شدیم که این یک همکاری غیرمنتظره بود. رویدادی که گوگل را شگفت زده خواهد کرد.”

رویکرد گوگل به شبکه لایتنینگ کاملا برعکس رویکرد اپل است. به طوری که اپل اخیرا سرویس Damos را که از لایتنینگ پشتیبانی می کرد را از فروشگاه اپل حذف کرد. Callicut همچنین توضیح داد که شرکت‌های دیگر احتمالاً در آینده از شبکه لایتنینگ استقبال خواهند کرد:
«تعداد زیادی از شرکت‌ها در حال حاضر مشغول آزمایش لایتنینگ هستند. نادیده گرفتن اهمیت لایتنینگ، به ویژه برای شرکت هایی که سیستم پرداخت دارند، می تواند عواقب بزرگی داشته باشد.
Google Cloud زیر چتر شرکت مادر خود Alphabet فعالیت می کند. پلتفرم پرداخت Google Pay صدها میلیون کاربر در بیش از 15 کشور دارد.
از سال 2020، بازوی سرمایه گذاری گوگل به نام Google Ventures (GV)، علاقه زیادی به همکاری با شرکت های فعال در بلاک چین، وب 3 و بیت کوین نشان داده است.
در سال 2021، GV 6 میلیون دلار در ولتاژ سرمایه گذاری کرد. کالیکات معتقد است که علاقه گوگل به ارزهای دیجیتال می تواند نشان دهنده تغییرات بزرگ باشد:
من از تمرکز بیش از حد روی یک شرکت خاص متنفرم، اما فکر می کنم مانند هر جنبه دیگری از زندگی، وقتی مردم پول خود را در مکانی سرمایه گذاری می کنند، شرکت ها تمایل دارند به آن حوزه توجه کنند.
گراهام کریزک نیز با این نظر موافقت کرد و گفت: “من فکر می کنم این همکاری سیگنال بزرگی است که گوگل و سایر سازمان های بزرگ نیز به طور خاص بر روی استفاده از خدمات بیت کوین متمرکز شده اند.”
یکی از مخالفان حذف سرویس Damus از لیست سرویس های اپل استور، جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر بود. با این حال، استفاده از شبکه لایتنینگ همچنان مورد توجه مشاغل چند میلیارد دلاری است. بنابراین یکی از بزرگترین شرکت های مکزیک که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است از شبکه لایتنینگ استفاده می کند. علاوه بر این، دو صرافی بزرگ رمزنگاری، بایننس و کوین‌بیس، نیز متعهد شده‌اند که از شبکه لایتنینگ در خدمات خود استفاده کنند.
با این حال، هنوز برای قضاوت درباره آینده لایتنینگ زود است. در همین رابطه، کالیکات گفت: برای تصمیم گیری در مورد آینده فلش، باید بر اساس روندی که در طول زمان طی می شود، قضاوت کنیم.
کریزک که از سال 2012 در فضای بیت کوین حضور داشته است، در مورد اهمیت همکاری خود با گوگل گفت:
از آنجایی که سازمان‌ها را نسبت به شبکه لایتنینگ بیت کوین بیشتر آگاه کرده‌ایم، فکر می‌کنم با توجه به اشتیاق و تقاضایی که دریافت کرده‌ایم توانسته‌ایم توجه سازمان‌ها را به خوبی جلب کنیم.»
وی همچنین گفت: با توسعه فناوری شبکه بیت کوین، خدمات بیشتری در این زمینه در آینده نزدیک ارائه خواهد شد.