منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای ایجاد حساب کاربری ادمین، نماینده فروش و کاربر در دایرکت ادمین

راهنمای ایجاد حساب کاربری ادمین، نماینده فروش و کاربر در دایرکت ادمین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای ایجاد حساب کاربری ادمین، نماینده فروش و کاربر در دایرکت ادمین

آموزش ایجاد حساب کاربری در دایرکت ادمین

حساب های کاربری متفاوتی از نظر نوع دسترسی در وب سایت وردپرس وجود دارد. با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین، می توانید انواع این حساب های کاربری را ایجاد کنید، از جمله حساب مدیر، نماینده فروش و کاربر عادی وب سایت. از نظر سطح دسترسی، مدیر دسترسی کامل به سرور دارد و می تواند هر حساب کاربری را با هر سطح دسترسی تعریف کند. اما اکانت نماینده فروش در سطح دوم است و فقط می تواند نماینده فروش یا حساب کاربری عادی ایجاد کند. در این مقاله وبلاگ پارس پاک قصد داریم نحوه ایجاد اکانت ادمین، نماینده فروش و کاربری در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم.

یک حساب کاربری ایجاد کنید

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: با کاربری با دسترسی مدیریت و استفاده از آدرس http://YOUR-IP:2222 وارد داشبورد مدیریت مستقیم وب سایت خود شوید.

مرحله دوم: ماوس را روی Account Manager ببرید و Create Administrator را انتخاب کنید.

دایرکت پنل چیست؟

روی روی گزینه Create Admin کلیک کنید

مرحله سوم: نام کاربری، رمز عبور و ایمیل اکانت کاربری ادمین جدید را وارد کرده و روی گزینه Create کلیک کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله به صفحه لیست مدیریت بازگردانده می شوید. در این صفحه می توانید حساب های کاربری را مدیریت کنید یا به عنوان مدیر وارد وبسایت شوید و کارهای مورد نظر را در وبسایت انجام دهید.

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مدیریت حساب کاربری

یک حساب عامل فروش با دسترسی ادمین ایجاد کنید

گام اول: به عنوان یک کاربر با دسترسی سطح سرپرست با استفاده از آدرس http://YOUR-IP:2222 وارد داشبورد Host Direct Admin شوید.

مرحله دوم: قبل از ایجاد یک حساب فروشنده، بررسی کنید که آیا نیازی به ایجاد بسته فروش وجود دارد یا خیر. اگر بسته‌ای وجود ندارد یا می‌خواهید بسته‌ی فروشنده دیگری ایجاد کنید، نشانگر را روی Account Manager ببرید و سپس گزینه Manager Reseller Package را انتخاب کنید. اگر قبلاً بسته ای دارید و اکنون می خواهید از آن استفاده کنید، این مرحله را نادیده بگیرید.

آموزش ایجاد حساب عامل فروش با دسترسی مدیر

ایجاد پکیج نمایندگی فروش دایرکت ادمین

توجه: همچنین می توانید بسته نمایندگی فروش را از یک حساب کاربری دایرکت ادمین دیگر در این صفحه وارد کنید:

نحوه ایجاد حساب توزیع کننده در دایرکت ادمین

یک بسته عامل فروش را به دایرکت ادمین وارد کنید

مرحله سوم: روی دکمه آبی Create کلیک کنید. در این حالت می‌توانید برای پهنای باند، فضای سخت رزرو شده، دامنه‌ها، حساب‌های ایمیل و FTP، دسترسی SSL و SSH و غیره سهمیه تعیین کنید. نیازی به گفتن نیست که فقط در صورتی باید این کار را انجام دهید که بخواهید یک بسته بسازید. پس از انجام تنظیمات مورد نظر، بسته را نامگذاری کرده و روی دکمه سبز ایجاد Create کلیک کنید.

مرحله چهارم: ماوس را روی Account Manager ببرید و سپس Create Reseller را انتخاب کنید. نحوه دسترسی به این گزینه در تصویر زیر نشان داده شده است:

یک حساب کاربری جدید در دایرکت ادمین اضافه کنید

گزینه Create Distributor را انتخاب کنید

مرحله پنجم: نام کاربری و رمز عبور و دامنه مورد نظر را برای نماینده فروش خود تعریف کنید و با استفاده از منوی کشویی در این قسمت بسته ای را برای آن انتخاب کنید. در مرحله بعد، باید مشخص کنید که آیا می خواهید به این توزیع کننده یک IP اختصاصی بدهید یا از یک IP مشترک از استخر سرور یا توزیع کننده استفاده کنید. پس از انتخاب این تم بر روی گزینه Create کلیک کنید.

گام ششم: پس از طی مراحل ذکر شده به صفحه لیست فروشندگان هدایت می شوید. در این صفحه می توانید حساب های از پیش تعریف شده را مدیریت کنید یا به عنوان نماینده فروش وارد شوید و کارهای مربوط به این حوزه را انجام دهید.

آموزش ساخت اکانت نمایندگی فروش در دایرکت ادمین

به عنوان نماینده فروش وارد شوید

برای آشنایی با کنترل پنل دایرکت ادمین و 6 مزیت مهم آن می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

دایرکت ادمین چیست؟

یک حساب کاربری با دسترسی نماینده فروش ایجاد کنید

گام اول: ابتدا با اکانت مدیر یا نماینده فروش و با استفاده از آدرس http://YOUR-IP:2222 وارد پیشخوان دایرکت ادمین شوید. سپس از منوی کشویی Access Level گزینه Distributor را انتخاب کنید.

یک حساب کاربری با دسترسی نماینده فروش ایجاد کنید

انتخاب گزینه توزیع کننده

مرحله دوم: قبل از ایجاد یک حساب کاربری، ابتدا بررسی کنید که آیا نیاز به ایجاد یک بسته کاربری دارید یا خیر. اگر بسته‌های کاربری وجود ندارد یا به دلایلی می‌خواهید یکی بسازید، روی منوی Account Manager بروید و سپس Manage User Packages را انتخاب کنید. نحوه دسترسی به این گزینه در تصویر زیر نشان داده شده است:

یک پکیج Reseller در دایرکت ادمین ایجاد کنید

گزینه Manage User Packages را انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که در این قسمت می توانید بسته های کاربری را از یک حساب کاربری دیگر با دایرکت ادمین وارد کنید. برای این منظور باید از منوی نشان داده شده در تصویر زیر استفاده کنید:

نحوه ایجاد حساب توزیع کننده در دایرکت ادمین

وارد كردن بسته های کاربری از یک حساب کاربری دایرکت ادمین دیگر

مرحله سوم: روی دکمه آبی Add Package کلیک کنید. به این ترتیب می توانید سهمیه هایی برای پهنای باند، ترافیک، استفاده از هارد دیسک، کنترل های DNS، حساب های ایمیل و FTP، دسترسی و کنترل گواهی SSL و غیره ایجاد کنید. یا محدودیت های قبلی را ویرایش یا حذف کنید. پس از انتخاب محدودیت های مورد نظر، باید زبان، پوسته و نام بسته را برای بسته مورد نظر انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ Save کلیک کنید. به یاد داشته باشید که این مرحله را تنها زمانی که نیاز به ایجاد یک بسته سفارشی دارید، طی کنید.

مرحله چهارم: ماوس را روی منوی Account Manager ببرید و گزینه Add New User را مانند تصویر زیر انتخاب کنید:

یک حساب Reseller در دایرکت ادمین ایجاد و مدیریت کنید

انتخاب گزینه اضافه کردن کاربر جدید

مرحله پنجم: حال باید یک نام کاربری و رمز عبور و یک دامنه برای کاربر جدید تعریف کنید. با استفاده از منوی کشویی، یکی از بسته ها و سپس یک IP تصادفی یا یک IP خاص را انتخاب کنید. در نهایت روی Submit کلیک کنید.

گام ششم: پس از گذراندن مراحل ذکر شده به صفحه لیست کاربران بازگردانده می شوید. در این پنجره می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید حساب های کاربری را مدیریت کنید یا به عنوان یکی از کاربران سیستم وارد سیستم شوید.

اکانت Resler را به دایرکت ادمین تبدیل کنید

به عنوان یکی از کاربران وارد شوید

دستورالعمل ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین را در مقاله زیر بخوانید.

وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شوید

نتیجه

در یک وب سایت وردپرس، حساب های کاربری با سطوح مختلف دسترسی تعریف می شوند. بالاترین سطح دسترسی توسط حساب کاربری مدیر ارائه می شود که می تواند هر حساب کاربری دیگری را تعریف، ویرایش یا حذف کند. لازم به ذکر است که می توانید انواع دیگری از اکانت های کاربری مانند نمایندگان فروش و یا کاربران عادی را بسته به نیاز خود در وب سایت های وردپرسی تعریف و ایجاد کنید. در این مقاله از وبلاگ پارس پاک، نحوه ایجاد اکانت ادمین، نمایندگان فروش و کاربران با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین را به شما آموزش دادیم.

سوالات متداول

1. حساب کاربری administrator چه قدرت هایی دارد؟

یک مدیر دارای بالاترین سطح دسترسی در بین کاربران است. یک حساب کاربری با دسترسی سرپرست می تواند حساب های کاربری دیگری را با سطوح مختلف دسترسی ایجاد، ویرایش یا حذف کند.

2. اکانت توزیع کننده وردپرس چه قدرت هایی دارد؟

بعد از حساب مدیر، حساب توزیع کننده بالاترین سطح دسترسی را دارد. کاربر با سطح دسترسی توزیع‌کننده می‌تواند حساب‌های توزیع‌کننده و کاربران عادی را ایجاد، ویرایش یا حذف کند.

3. آیا امکان ایجاد حساب کاربری با دسترسی ادمین با حساب توزیع کننده وجود دارد؟

خیر، از آنجایی که حساب توزیع کننده از نظر سلسله مراتبی از اختیارات کمتری نسبت به مدیر برخوردار است، امکان ایجاد یا ویرایش یک حساب کاربری مدیر با این حساب وجود ندارد.

4. حساب کاربری عادی وردپرس چیست؟

کمترین سطح دسترسی برای کاربران وردپرس، حساب کاربری عادی است. در واقع یک کاربر معمولی مشتری وب سایت شماست که دسترسی مستقیم به سرور ندارد و فقط می تواند در وب سایت ثبت نام کرده و از حساب کاربری خود برای استفاده از خدمات وب سایت استفاده کند.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “حساب کاربری ادمین چه اختیاراتی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بهترین سطح دسترسی در بین کاربران را ادمین دارد. حساب کاربری با دسترسی ادمین می‌تواند حساب‌های کاربری دیگر با سطوح دسترسی مختلف را ایجاد یا ویرایش یا حذف کند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “حساب نمایندگی فروش وردپرس چه اختیاراتی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بعد از حساب ادمین، Reseller یا حساب نمایندگی فروش بهترین سطح دسترسی را دارد. کاربر با سطح دسترسی ریسلر می‌تواند حساب‌های ریسلر و کاربر عادی را ایجاد یا ویرایش یا حذف کند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا با حساب Reseller می‌توان اکانتی با دسترسی ادمین ساخت؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “خیر، با‌توجه‌به اینکه از‌نظر سلسله‌مراتب اکانت Reseller اختیارات کمتری از Admin دارد، با این اکانت نمی‌توان حساب کاربری ادمین را ایجاد یا ویرایش کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “حساب کاربر عادی در وردپرس چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پایین‌ترین سطح دسترسی در کاربران وردپرس متعلق به حساب کاربر عادی است. در‌واقع، کاربر عادی همان مشتری وب‌سایت شماست که مستقیماً به سرور دسترسی ندارد و تنها می‌تواند خود در وب‌سایت ثبت‌نام و از حساب کاربری خود برای استفاده از خدمات وب‌سایت استفاده کند.”
}
}]
}

نوشتن راهنمای ایجاد حساب کاربری ادمین، نماینده فروش و کاربر دایرکت ادمین برای اولین بار در پارس پک. به نظر می رسد.