منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای جامع تست ایمیل با وب سایت Mail-Tester

راهنمای جامع تست ایمیل با وب سایت Mail-Tester

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای جامع تست ایمیل با وب سایت Mail-Tester

تست ایمیل برای اطمینان از ارسال موفقیت آمیز ایمیل ها انجام می شود. به این ترتیب، با مرور لیست 100 میلیون ایمیل اسپم که سرویس جیمیل روزانه شناسایی می کند، شانس شما افزایش می یابد. فرض کنید هزاران ایمیل و خبرنامه برای کاربران هدف خود ارسال می کنید. در حالی که منتظر سرنخ هستید، ایمیل های شما به بخش اسپم ارسال می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، تست سرور ایمیل قبل از ارسال بسیار مهم است.

در این مقاله وبلاگ پارس پاک شما را با یکی از ابزارهای آسان و سریع تست اینباکس آشنا می کنیم. اگر قصد ارسال یک ایمیل مهم را دارید، حتما این مقاله را بخوانید.

منظور از آزمون ایمیل چیست؟

تست ایمیل فرآیندی ساده و سریع برای بررسی ارسال صحیح ایمیل و مشکلات احتمالی مانند انتقال به هرزنامه است که به کمک آن می توان وضعیت ایمیل ها را از جنبه های مختلف قبل از ارسال نهایی بررسی کرد و کیفیت ایمیل را قبل از رسیدن به صندوق ورودی کاربر نهایی سنجید.

به طور کلی، ربات‌های ایمیل، ایمیل‌های شما را بر اساس میانگین کیفیت ایمیل‌های ارسالی از نظر DNS، DKIM، SPF و سایر معیارها رتبه‌بندی می‌کنند. اگر این امتیاز کمتر از حد نیاز باشد، ایمیل های شما به جای صندوق پستی به اسپم ارسال می شود. ارسال ایمیل به هرزنامه بر انرژی، زمان و منابع مالی شما تأثیر می گذارد. بنابراین قبل از ارسال باید صحت ایمیل را بررسی کنید.

هر ماه، حجم ایمیل هایی را که در قسمت تاریک اسپم قرار می گیرند افزایش می دهد و این باعث می شود انرژی، زمان و منابع مالی فرستنده مصرف شود. تست ایمیل راه حلی است که احتمال اسپم شدن ایمیل شما را کاهش می دهد و شانس دریافت ایمیل شما را به بخش صندوق ورودی افزایش می دهد.

تستر پست الکترونیکی؛ بهترین ابزار تست ایمیل

چگونه بفهمیم ایمیل ما فعال است؟ خبر خوب این است که قبل از ارسال ایمیل، می توانید با استفاده از ابزار Mail-Tester، مشکلاتی که باعث اسپم شدن ایمیل می شود را به طور کامل بررسی کنید. Mail-Tester در واقع یک ابزار تست ایمیل سریع، ساده و موثر است که کیفیت ایمیل یا خبرنامه شما را بررسی می کند. برای استفاده از این ابزار کافی است به وب سایت رسمی Mail-Tester.com مراجعه کنید. سپس به شما خواهیم گفت که چگونه با ارسال یک ایمیل آزمایشی به Mail-Tester شانس دریافت آن را در صندوق ورودی خود افزایش دهید.

نحوه تست ایمیل در Mail-Tester

کار با تستر چندان پیچیده نیست. هر بار که وارد پورت Mail-Tester می شوید، یک ایمیل تصادفی ایجاد می شود. برای تست سلامت سرور ایمیل، باید از سرور ایمیل خود به هر آدرس Mail-Tester ایمیلی ارسال کنید. پس از ارسال ایمیل، روی دکمه Check You Score کلیک کنید تا امتیاز از طریق ایمیل به شما نمایش داده شود.

به یاد داشته باشید که این گزارش به مدت 7 روز در نسخه رایگان و 30 روز در پنل کاربری شما در صورت ایجاد حساب کاربری باقی می ماند. اگر ایمیل جدیدی را امتحان کنید، اطلاعات ایمیل قبلی به طور خودکار حذف می شود. به طور کلی، فرآیند تست ایمیل در Mail-Tester به شرح زیر است:

1. مرحله 1: وارد وب سایت Mail-Tester شوید

به وب سایت Mail-Tester.com بروید و آدرس ایمیلی که به شما داده است را در کادر آبی کپی کنید.

آزمون ارسال و دریافت ایمیل
تست ارسال و دریافت ایمیل با وب سایت Mail-Tester

2. مرحله 2: ایمیل خود را آماده کنید

سرویس ایمیل خود را باز کرده و ایمیل مورد نظر را آماده کنید. توجه داشته باشید که ایمیل آزمایشی شما باید حاوی محتوای آخرین ایمیل شما باشد.

 تایید صحت ایمیل
ایمیل خود را آماده کنید

3. مرحله 3: آدرس ایمیل آزمایشی را وارد کنید

گزینه “ارسال ایمیل” را علامت بزنید. پس از وارد کردن آدرس آزمون Mail-Tester، روی گزینه «ارسال نقد» کلیک کنید.

تست سرور ایمیل
آدرس ایمیل تست را وارد کنید

4. مرحله 4: به صفحه اصلی برگردید و روی دکمه View Results کلیک کنید

در این قسمت از تست ایمیل، خطاهایی که باعث شده ایمیل شما به جای صندوق ورودی به قسمت اسپم برود را به شما نشان می دهد.

تست سلامت سرور ایمیل
تست ایمیل در Mail-Tester

اگر پیش نمایش سرویس ایمیل شما کار نمی کند، از صفحه زیر عبور نخواهید کرد:

تست صحت ایمیل
آدرس ایمیل را بررسی کنید

با این تصویر، Mail-Tester به شما می گوید که روش ارسال فعلی شما فعال نیست و ایمیل ها به فرستنده نمی رسد. در این صورت به احتمال بسیار زیاد سرور ارسال ایمیل شما در لیست سیاه قرار گرفته یا محدودیتی در ارسال ایمیل دارد و باید قبل از ارسال ایمیل اصلی فعال شود.

یادداشت مهم: هنگام ارسال یک ایمیل آزمایشی به Mail-Tester، به یاد داشته باشید که ایمیل شما دقیقاً حاوی محتوای ایمیل اصلی است. این به این معنی است که ایمیلی را که قصد دارید برای مشتری ارسال کنید نیز درج کنید. اگر یک ایمیل خالی یا با محتوای تست ارسال کنید، نتیجه آزمون ایمیل خیلی واقعی نخواهد بود.

رایج ترین دلایل کسب نمره پایین در آزمون سرور ایمیل

دلایل مختلفی برای پایین بودن نمره در ایمیل نتیجه آزمون وجود دارد که در پایان نتیجه آزمون به شما نشان داده می شود. به طور کلی، شایع ترین دلایل عبارتند از:

  • دامنه شما در لیست سیاه قرار گرفته است.
  • ایمیل شما حاوی کلمات کلیدی یا Spamassassin نامناسب است.
  • رکوردهای DKIM و SPF برای احراز هویت تست ایمیل به درستی تنظیم نشده اند.
  • خطای Broken Links در تست ایمیل معمولاً در شرایطی مانند خطا در بارگیری تصویر در ایمیل، وجود یک لینک مخرب یا نامعتبر، از دست دادن پیوند لغو اشتراک یا مسدود کردن آدرس IP فرستنده رخ می دهد.
  • خطای URI_WP_HACKED_2 زمانی رخ می‌دهد که ممکن است از نمادهای شبکه اجتماعی یا کدهای کوتاه خاص برای پیوندهای طولانی استفاده کرده باشید. اگر این خطا رخ داد، آن را نادیده بگیرید.

مقاله زیر را بخوانید تا با 5 نرم افزار برتر تایید ایمیل رایگان آشنا شوید.

معرفی نرم افزار تست ایمیل

چگونه نرخ اسپم ایمیل را کاهش دهیم؟

گاهی اوقات همه چیز می تواند در آزمون ارسال و دریافت ایمیل به خوبی پیش برود. اما وقتی برای گیرندگان واقعی ایمیل می فرستید، ایمیل شما دوباره اسپم می شود. راه های مختلفی برای کاهش نرخ اسپم وجود دارد. یکی از این راه ها فیلتر کردن گیرندگان ایمیل است. در ایمیل مارکتینگ و تایید آدرس ایمیل، گیرندگانی را برای دریافت ایمیل‌هایی انتخاب کنید که داوطلبانه و با دریافت خبرنامه یا ایمیل شما موافقت کرده‌اند.

همچنین، بهتر است یک دکمه لغو اشتراک واضح در ایمیل خود داشته باشید که گیرنده می تواند در صورتی که علاقه ای به دریافت ایمیل شما ندارد از آن استفاده کند. بنابراین با این روش درصد دریافت کنندگانی که علاقه ای به دریافت ایمیل از شما ندارند کاهش می یابد. در نتیجه احتمال اینکه ایمیل شما اسپم باشد کمتر خواهد بود.

نتیجه

تست ایمیل به شما کمک می کند شانس دریافت ایمیل خود را به جای ارسال هرزنامه در صندوق ورودی خود افزایش دهید. به خصوص در بازاریابی ایمیلی، زمانی که قصد دارید حجم زیادی از ایمیل را برای گیرندگان خود ارسال کنید، بهترین راه برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل شما، آزمایش ارسال و دریافت ایمیل است.

در این مقاله از وبلاگ پارس پاک نحوه اطمینان از ارسال صحیح ایمیل با ابزار Mail-Tester را توضیح دادیم. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تا به حال پس از آزمایش اعتبار یک ایمیل برای شما اسپم شده است؟ اگر سوال یا ابهامی در مورد Mail-Tester دارید، از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. چرا ایمیل من در هیچ یک از بخش های Inbox و Spam یافت نمی شود؟

دلیل این امر این است که سرور ایمیل شما احتمالاً در لیست سیاه قرار گرفته است. بنابراین باید روش ارسال را تغییر دهید و از تست سلامت سرور ایمیل مطمئن شوید.

2. نتیجه کامل تست ایمیل با Mail-Tester چیست؟

بهترین امتیاز 10 از 10 است. به طور کلی، نمره بالای 8 نشان دهنده احتمال بالای دریافت ایمیل شما در صندوق ورودی شما است.

3. چرا ایمیل من هرزنامه است حتی اگر در Mail-Tester امتیاز کاملی کسب کنم؟

فیلترهای هرزنامه یاهو بسته به نیاز کاربر متفاوت عمل می کنند. به همین دلیل، ممکن است ایمیل آزمایشی که با سلامت و ایمنی کامل در صندوق ورودی دریافت شده است، پس از ارسال اولیه به بخش اسپم بازگردانده شود.

4. چگونه مطمئن شوم که ایمیل هایم را در صندوق ورودی دریافت می کنم؟

متاسفانه این امکان وجود ندارد و فقط می توانید شانس خود را برای ارسال ایمیل به صندوق ورودی خود افزایش دهید.

منابع:شاعر پستی
جوکرا
تست کننده پست
مدیریت ایمیل