منو سایت

راه های غلبه بر تحریم IP ایران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راه های غلبه بر تحریم IP ایران

یکی از تجربیات تلخی که احتمالا حداقل یک بار تاکنون با آن مواجه شده اید این است که قصد استفاده از سرویس شخص دیگری را داشته اید، اما به دلیل تحریم آدرس های IP ایرانی توسط ارائه دهنده خدمات موفق به انجام این کار نشده اید. این سرویس می تواند یک فعالیت در یک وب سایت خارجی یا با استفاده از افزونه وردپرس باشد. در این موارد برای استفاده از خدمات لازم باید بتوانیم تحریم به اصطلاح را دور بزنیم. راه های مختلفی برای غلبه بر تحریم های IP وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

سرویس نقض تحریم ها

این سرویس مبتنی بر استفاده از پروکسی های DNS و قابل پیاده سازی در سیستم های ایران می باشد. در این روش به طور خلاصه ترافیک داخلی ابتدا به یک سرور با IP خارجی و سپس از طریق آن به سرور مورد نظر هدایت می شود. به این ترتیب، سرور IP سرور رابط را می بیند و فکر می کند که شما از آن IP به آن متصل شده اید.

سرویس ضد تحریم در حال حاضر توسط چندین گروه در ایران ارائه می شود که یکی از آنها Server.ir است. کاربران سرور مجازی و سرویس های سرور اختصاصی Server.ir این امکان را دارند که با اختصاص آدرس های IP ضد تحریم به سرور DNS خود به صورت رایگان از این قابلیت بهره مند شوند.

سرور خارج شده است

یکی دیگر از راه های دور زدن تحریم های IP استفاده از سرور خارج از ایران است. این سرور بسته به میزان منابع مورد نیاز می تواند سرور مجازی (VPS) یا سرور اختصاصی باشد. در این روش کاربر سروری را که در یک کشور خارجی میزبانی شده است اجاره کرده و از راه دور از ایران به آن متصل می شود. در نتیجه از آنجایی که سرور IP تحریم نشده است، به راحتی می تواند از خدمات مورد نظر استفاده کند. این باثبات ترین و مطمئن ترین راه برای عبور از تحریم ها است. این را می توان با استفاده از یک سرور خارجی به دست آورد، به خصوص زمانی که کاربر شما به یک IP ثابت نیاز دارد. علاوه بر این، اجاره VPS خارجی کمترین تأثیر منفی را روی سرعت اتصال دارد. نمونه بسیار رایج استفاده از سرورهای خارجی، عملکرد بازار ارزهای دیجیتال است.

VPN

VPN یک شبکه خصوصی است که داده ها را رمزگذاری می کند و محل ارسال آن ها را پنهان می کند و به دلیل هزینه نسبتا کم گزینه خوبی برای فعالیت های روزانه و وبگردی است. اما وقتی صحبت از IP ثابت و استفاده مداوم در خدمات مسدودسازی IP می شود، VPN گزینه خوبی به نظر نمی رسد. دلیل اصلی این امر این است که IP یک VPN معمولاً ثابت نیست و حتی اگر ثابت شود، باز هم خطر استفاده از آن وجود دارد، زیرا ممکن است IP شما قبلاً در لیست سیاه مجموعه ای باشد که قصد دارید خدمات آن را انجام دهید. استفاده کنید.

VPN نیز از نظر سرعت و امنیت گزینه قابل اعتمادی نیست. VPN سرعت اتصال را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و احتمال نقض امنیت وجود دارد.

نتیجه

اگر روزانه از آن استفاده می کنید، سرویس VPN به دلیل هزینه کم انتخاب خوبی است. اما اگر تجارت شما با سرویس های خارجی که ایران را تحریم می کنند سروکار دارد، پیشنهاد می کنیم از یکی از دو سرویس VPS خارجی یا ضد تحریم استفاده کنید. اگر استفاده موقتی باشد تحریم شکن جواب خوبی به شما می دهد و اگر کاربر مستمر دارید و نیاز به IP ثابت دارید پیشنهاد می کنیم سرور مجازی خارجی اجاره کنید.

نشریه راه های غلبه بر تحریم IP ایران اولین بار در Server.ir پدیدار شد نگرش جهانی، هاست ایرانی.