رایج ترین مشکلات پلی استیشن 4

رایج ترین مشکلات پلی استیشن 4

مهم نیست که کنسول شما چقدر جدید است، ممکن است مشکلات کمی مانند دیسک خارج کردن خودکار رخ دهد. از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین، ما شما را با رایج‌ترین مشکلات پلی‌استیشن 4 آشنا می‌کنیم.

 

نور آبی چشمک زن (خط آبی مرگبار) در پلی استیشن 4

 

هنگام راه‌اندازی PS4، نشانگر LED که کناره کنسول را تزئین می‌کند، باید قبل از سفید شدن، به سرعت آبی شود. با این حال، در کنسول‌هایی که از «خط آبی کشنده» رنج می‌برند، قبل از خاموش شدن، نور آبی به‌طور مداوم می‌تابد که نشان‌دهنده خرابی خروجی ویدیو است. در این حالت، کنسول هرگز سیگنالی به تلویزیون ارسال نمی کند و اساساً دستگاه را بی استفاده می کند و از عملکرد عادی جلوگیری می کند. اگرچه این مشکل در زمان راه اندازی گسترده تر بود، اما هنوز برای درصد کمی از کاربران پیش می آید و اگر کنسول شما بین اواخر سال 2013 و اوایل سال 2014 ساخته شده باشد، احتمالاً مشکل ساز خواهد بود.

همانطور که سونی در راهنمای عیب یابی بالا ذکر کرده است، چراغ آبی چشمک زن می تواند چندین مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری را نشان دهد. با این حال، چند راه حل بالقوه وجود دارد که می توانید امتحان کنید. اگر با مشکلی در سخت افزار PS4 خود مواجه شدید، با پشتیبانی مشتریان پلی استیشن تماس بگیرید یا کنسول خود را مستقیماً به فروشگاه رسمی سونی ببرید، زیرا آنها گاهی اوقات می توانند تعمیر یا تعویض در محل ارائه دهند. همچنین ممکن است کنسول شما مشمول ضمانت سازنده نباشد. : اگر چنین است، توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید هزینه تعمیر را بپردازید.

سفت‌افزار تلویزیون خود را به‌روزرسانی کنید: تعدادی از کاربران دریافته‌اند که به‌روزرسانی میان‌افزار تلویزیون‌شان کمبود سیگنال‌های صوتی و تصویری را برطرف کرده است. اگر تلویزیون جدیدتری دارید، مخصوصاً تلویزیونی که به اینترنت متصل است، به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه کرده و سیستم عامل آن را به روز کنید. این ممکن است تنظیمات HDMI را تغییر دهد و سازگاری دستگاه را درست کند.
پورت های HDMI را بررسی کنید: پورت HDMI تلویزیون و PS4 خود را به همراه کابل HDMI خود برای هر گونه اختلال یا آسیب صوتی بررسی کنید. در صورت امکان، کابل های HDMI جایگزین را امتحان کنید.
منبع تغذیه را بررسی کنید: دکمه روشن/خاموش را در جلوی PS4 برای حداقل هفت ثانیه یا تا زمانی که سیستم دو بار بوق بزند و خاموش شود، لمس کنید. سپس، سیم برق را از پریز جدا کنید و کانکتور AC IN و سیم برق را برای آسیب یا ناهنجاری آشکار بررسی کنید.
هارد دیسک را بررسی کنید: مطمئن شوید که PS4 خاموش است، سپس قبل از کشیدن درپوش محفظه HDD، سیم برق و سایر کابل های متصل را جدا کنید. پس از برداشتن، هارد دیسک را برای هر گونه آسیب بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی در محفظه HDD قرار گرفته است.
تنظیم مجدد کنترل: مطمئن شوید که همه چیز به درستی وصل شده است. دکمه PS را روی کنترلر فشار دهید و نگه دارید تا چراغ نشانگر سیستم نارنجی شود. سپس
دکمه PS را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا نور سفید شود. ما این روش را تست کرده ایم و می تواند پلی استیشن 4 شما را به درستی بوت کند.

 

چراغ چشمک زن قرمز در پلی استیشن 4

 

گزارش‌های مربوط به “خط قرمز مرگبار” به اندازه نور آبی چشمک زن فوق گسترده نیست، اما تقریباً به همان اندازه جدی است. در کنسول هایی که از “خط قرمز مرگ” رنج می برند، نشانگر LED که کناره کنسول را تزئین می کند، به طور مکرر به رنگ قرمز چشمک می زند و پس از اینکه سیستم سه بوق مشخص را منتشر کرد، خاموش می شود. این مشکل همان طور که در راهنمای کاربر پلی استیشن 4 ذکر شده و توسط سونی تأیید شده است، مربوط به گرمای بیش از حد است که احتمالاً در نتیجه فن معیوب است. با این حال، برخی از کاربران این مشکل را در عرض چند دقیقه پس از روشن کردن کنسول برای اولین بار گزارش کرده اند. خوشبختانه، این را می توان حل کرد.
راه حل های بالقوه

اگر مشکل ادامه داشت و با هیچ یک از راه حل های ممکن زیر حل نشد، با پشتیبانی مشتریان پلی استیشن تماس بگیرید یا کنسول خود را مستقیماً برای تعمیر/تعویض به فروشگاه رسمی سونی ببرید.

به آن استراحت دهید: دکمه پاور را در جلوی پلی استیشن 4S4 خود حداقل به مدت هفت ثانیه یا تا زمانی که سیستم به صدا درآید و خاموش شود، لمس کنید. سپس منبع تغذیه را خاموش کنید و اجازه دهید کنسول برای مدت طولانی یا تا زمانی که به اندازه کافی خنک شود قبل از روشن کردن آن استراحت کند.
فضای کافی به آن بدهید: پلی استیشن 4 خود را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید تا مطمئن شوید که فضای کافی برای تنفس دارد، از قرار دادن کنسول روی فرش خودداری کنید. علاوه بر این، برخی از کاربران گزارش می دهند که قرار دادن کنسول به صورت عمودی به کاهش گرمای بیش از حد کمک می کند (اگرچه اینطور نیست، زیرا این موقعیت دسترسی به دریچه های دو طرف را مسدود می کند).

 

مشکل: خرابی پورت HDMI و معیوب بودن کابل های HDMI

این ممکن است مختص PS4 یا گسترده نباشد، اما برخی از پخش کننده های پلی استیشن مشکلات ناشی از آسیب دیدگی پورت های HDMI را در دستگاه های PS4 خود گزارش می کنند. این مشکل که منجر به عدم صدا و تصویر در تلویزیون می شود، اغلب به دلیل قطع شدن اتصال ناشی از خم شدن قطعه فلزی در پورت HDMI داخلی کنسول ایجاد می شود. اگرچه علت خم شدن قسمت ناشناخته است، اما به طور موثری باعث ناسازگاری درگاه می شود زیرا قسمت خم شده دیگر نمی تواند به درستی به کابل HDMI متصل شود. همچنین گزارش هایی مبنی بر کار نکردن کابل های HDMI معیوب به دلایلی منتشر شده است.

در حالی که این مشکل در محموله های بعدی PS4 از زمان عرضه کنسول حل شده است، اگر یک واحد دست دوم خریداری کرده اید یا با مشکلات HDMI مواجه هستید، همچنان می خواهید پاسخ های احتمالی زیر را بررسی کنید.

راه حل های بالقوه

پورت های HDMI را بررسی کنید: پورت HDMI تلویزیون و پلی استیشن 4 را برای هر گونه ناهنجاری یا آسیب به همراه کابل HDMI خود بررسی کنید. در صورت امکان، کابل های HDMI جایگزین را امتحان کنید.
فلز را به عقب خم کنید: اگر به وضوح می توانید یک قطعه فلزی خم شده را در درگاه HDMI کنسول ببینید، از یک پین یا ابزار کوچک برای خم کردن قطعه آسیب دیده به سمت پایین استفاده کنید. همچنین، مطمئن شوید که پورت هیچ فرورفتگی و آسیب بیشتری به کابل HDMI وارد نکرده باشد. اگر این مشکل است، حتی اگر کنسول شروع به کار کند، ممکن است همچنان بخواهید دستگاه خود را تعویض کنید.
از کابل HDMI متفاوت استفاده کنید: اگر به اندازه کافی خوش شانس بودید که یک کابل HDMI معیوب را از فروشگاه تهیه کنید، فقط از کابل دیگری استفاده کنید یا کابل HDMI بهتری بخرید.

 

خطاها: مشکل در اتصال به شبکه پلی استیشن

 

مشکلات اتصال به شبکه دائمی ترین شکایت PS4 است که اغلب به صورت خطاهای NW-31201-7 و WV-33899-2 ظاهر می شود. PSN بیشتر از آنچه که ما دوست داریم خراب می شود، اما خوشبختانه معمولا برای مدت طولانی از بین نمی رود. معمولاً خطاهای شبکه می تواند ناشی از پشتیبانی PSN (کد خطا CE-33991-5) باشد و فقط باید منتظر بمانید. با این حال، خارج از دوره های نگهداری، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید به راحتی آنلاین شوید.

تنظیمات DNS خود را تغییر دهید: اگر همه دستگاه های دیگر شما در شبکه خانگی شما کار می کنند، اما هنوز نمی توانید به پلی استیشن 4 خود متصل شوید، می توانید تنظیمات DNS خود را تغییر دهید. ابتدا به Network Settings رفته و برای نوع اتصالی که استفاده می کنید، که Wi-Fi یا Wired است، Custom را انتخاب کنید. شبکه خود را انتخاب کنید، تنظیمات آدرس IP خودکار را انتخاب کنید و Do not use for DHCP hostname را انتخاب کنید. باید دو تنظیمات مختلف DNS از شما خواسته شود – دستی را انتخاب کنید. سپس DNS اولیه را به عنوان “8.8.8.8” و DNS ثانویه را به عنوان “8.8.4.4” تنظیم کنید. سپس کنسول باید تست های خود را انجام دهد و شما را دوباره آنلاین کند.
سفت‌افزار روتر خود را به‌روزرسانی کنید: سیستم عامل قدیمی اغلب می‌تواند باعث مشکلات اتصال شود. معمولاً اطلاعاتی در پایین یا پشت روتر/مودم شما در مورد نحوه بررسی به روز رسانی سیستم عامل وجود دارد. مراحل ارائه شده را دنبال کنید یا برای کمک با ISP خود تماس بگیرید. پس از به‌روزرسانی میان‌افزار دستگاه، ممکن است بتوانید متصل شوید. حداقل می توانید آن را به عنوان یک علت رد کنید.
قطع و وصل مجدد: پلی استیشن 4 خود را خاموش کنید و آن را از منبع تغذیه جدا کنید. سپس مودم و روتر را خاموش کنید. چند دقیقه صبر کنید و مجدداً مودم و روتر را به منبع تغذیه خود وصل کنید. هنگامی که هر دو به طور کامل شارژ شدند و دوباره آنلاین شدند، PS4 خود را دوباره به منبع برق وصل کنید و آن را روشن کنید. این کار PS4 و شبکه خانگی شما را به طور کامل بازنشانی می کند و ممکن است PS4 شما را دوباره آنلاین کند.
شبکه خود را راه اندازی مجدد کنید: فناوری گاهی اوقات می تواند خنده دار باشد و یکی از راه های آنلاین کردن پلی استیشن 4 این است که به آن آموزش دهید چگونه دوباره به شبکه خانگی خود متصل شود. فقط به PS4 خود بگویید شبکه شما را فراموش کند و سپس مراحل را برای اتصال مجدد کنسول خود دنبال کنید. خطا: خطا در خواندن دیسک و برنامه

مشکلات خواندن دیسک، که اغلب به صورت کد خطا CE-35486-6 ظاهر می شود، می تواند به این معنی باشد که دیسک شما آسیب دیده است. در حالی که خطاها برای درایوهای سالم نادر است، ممکن است. مشکل مشابهی ممکن است در مورد بازی های دانلود شده رخ دهد (خطای CE-34878-0) که در این صورت می توان اقدامات مشابهی را برای رفع مشکل انجام داد. اگر مشکل با یک بازی فیزیکی که اخیراً خریداری کرده اید رخ دهد، ممکن است دیسک معیوب باشد و ممکن است بخواهید آن را جایگزین یا برگردانید.

راه حل های امکان پذیر

چرخه برق: مشابه خطای خروج خودکار که در بالا ذکر شد، یک چرخه برق ساده گاهی اوقات می تواند خطاهای خواندن دیسک را برطرف کند. کنسول خود را خاموش کنید، همه کابل ها را جدا کنید و دکمه پاور را برای 30 ثانیه نگه دارید. سپس قبل از اینکه همه کابل ها را دوباره وصل کنید و سیستم را روشن کنید، اجازه دهید حداقل دو دقیقه بماند.
نصب مجدد: حتی بازی های فیزیکی نیز روی کنسول شما نصب می شوند. از بازی خارج شده و به نماد آن روی صفحه بروید. دکمه Options را روی کنترلر خود فشار دهید و بازی را از هارد دیسک خود حذف کنید. دیسک را وارد کنید و فرآیند نصب باید به طور خودکار شروع شود، که نشان می دهد کنسول شما دیسک را می شناسد. برای بازی‌های دیجیتالی که مشکلات عملکردی دارند، حذف نصب و نصب مجدد برنامه نیز ممکن است مشکل را برطرف کند.
بازیابی پایگاه داده: دیسک مورد نظر را بردارید و با نگه داشتن دکمه پاور کنسول خود را خاموش کنید تا دو بوق بشنوید. سپس دکمه پاور را مجدداً برای حدود پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید، که باید کنسول شما را به حالت ایمن راه اندازی کند. اکنون کنترلر پلی استیشن 4 خود را از طریق USB به کنسول خود متصل کرده و گزینه restore database را انتخاب کنید. این ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد، اما ممکن است تا چند ساعت طول بکشد.
نصب آخرین به‌روزرسانی‌ها: به‌روزرسانی‌های سیستم یا برنامه را بررسی کنید. در صورت وجود، به روز رسانی ها را نصب کرده و کنسول را مجددا راه اندازی کنید.
سیستم بوت: گاهی اوقات یک شروع تازه می تواند به کنسولی که همچنان دیسک ها و برنامه ها را نمی خواند کمک کند. ابتدا مطمئن شوید که از تمام اطلاعات ذخیره شده خود در یک درایو USB یا فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. سپس به تنظیمات بروید و مقدار دهی اولیه را انتخاب کنید. سیستم شما به تنظیمات اولیه خود باز می گردد – به این معنی که باید همه برنامه های خود را مجدداً نصب کنید – اما این می تواند خطاهای مختلف دیسک و نرم افزار را کاهش دهد.

همچنین لازم به ذکر است که برای رفع مشکلات تحریم؛ با استفاده از ضد تحریم به راحتی می توانید مشکلات مربوط به آن را حل کنید.

پست رایج ترین مشکلات پلی استیشن 4 اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.