منو سایت

سئو کلاه سیاه چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

تعریف سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که برای بالا بردن رتبه یک سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط خدمات موتور جستجو را نقض می کنند، استفاده می شود. اصطلاح «کلاه سیاه» در فیلم‌های وسترن برای تشخیص «آدم‌های بد» از «آدم‌های خوب» که کلاه سفید بر سر می‌گذارند سرچشمه گرفت. اخیراً برای توصیف هکرهای رایانه، تولیدکنندگان ویروس، و کسانی که مرتکب اعمال غیراخلاقی در رایانه می شوند، استفاده شده است. همچنین می توانید برای آشنایی با سئو این مقاله را مطالعه کنید.

سئو کلاه سیاه اغلب به عنوان یک اقدام تایید نشده تعریف می شود که همچنان می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش دهد. این اقدامات خلاف شرایط خدمات موتورهای جستجو است و ممکن است منجر به ممنوعیت سایت توسط موتورهای جستجو و سایت های همکار شود. فهرستی از تاکتیک ها و استراتژی های استفاده شده توسط کارشناسان سئو کلاه سیاه در دستورالعمل های گوگل وبمستر و دستورالعمل های وب مستر بینگ به شدت محکوم شده است.

“آیا کاری که من انجام می دهم برای کاربر مفید است یا فقط برای دیدن موتورهای جستجو این کار را انجام می دهم؟” اگر هیچ ارزشی به کاربر اضافه نمی شود، اما رتبه بندی افزایش می یابد، احتمالا تصمیمات شما کلاه سیاه است. همین آزمایش را می توان برای روش های جستجوی پولی اعمال کرد تا مشخص شود که آیا فعالیت ppc کلاه سیاه در نظر گرفته شده است یا خیر.

تاکتیک های معروف سئو کلاه سیاه چیست؟

تاکتیک‌های سئو زیر کلاه سیاه محسوب می‌شوند و اگر می‌خواهید در گوگل و سایر موتورهای جستجو بالاتر بمانید، به هیچ وجه نباید از آنها استفاده کنید:

اتوماسیون محتوا
صفحات پورتال
لینک های متنی یا مخفی
کلمات کلیدی را پر کنید
گزارش رقبا (یا سئوی منفی)
تغییر مسیرهای مخفیانه
رازداری
طرح های اتصال
شبکه های مهمان
دستکاری لینک ها (از جمله لینک های خرید)
مقاله چرخشی
مزارع پیوندی، چرخه پیوند یا توری پیوند
یک قطعه غنی را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید
جستجوهای خودکار گوگل
صفحات، زیر دامنه ها یا دامنه های تکراری ایجاد کنید
سایت های مخرب مانند فیشینگ، ویروس ها، تروجان ها و سایر بدافزارها

نحوه گزارش سئو برای کلاه سیاه

دو دلیل وجود دارد که چرا می توانید با کلاه سیاه در مورد سئو گزارش دهید. یا وب سایت شما توسط یک هک مخرب، ویروس یا لینک های منفی به اسپم در کمپین های سئو مورد حمله قرار گرفته است یا نتایج اسپم وب را در یک کلمه کلیدی رقیب می بینید که وب سایت شما را رتبه بندی می کند. برای دومی، می‌توانید با استفاده از Google Webmaster Tools یک گزارش اسپم را به صورت آنلاین ارسال کنید. لطفا از این ابزار با احتیاط استفاده کنید. هرزنامه موقعیت جستجو بالاتر از من نیست! گزارش های جعلی هرزنامه های وب را می توان سئو کلاه سیاه در نظر گرفت.

اگر وب سایت شما هدف یک کمپین سئو منفی برای لینک های هرزنامه است، پس از اینکه سعی کردید با مدیران وب سایت هایی که این لینک ها را به وب سایت شما نشان می دهند تماس بگیرید تا آنها را حذف کنید، از پیوند انصراف در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

چرا از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید؟

تاکتیک های سئو کلاه سیاه می توانند وب سایت شما را از گوگل و سایر موتورهای جستجو مسدود کنند.

در حالی که می توان با افزایش ترافیک سایت به موفقیت کوتاه مدت دست یافت، جریمه های گوگل پیچیده تر می شوند و می توانند تأثیر مخربی بر رتبه بندی و ترافیک شما داشته باشند. با وجود صدها میلیون کاربر که هر روز در گوگل جستجو می کنند، آیا واقعاً می توانید فهرست نویسی را انجام دهید؟

 

 

 

 

انتشارات سئو کلاه سیاه چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد نگرش جهانی، هاست ایرانی.