منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • سرور اختصاصی ایران چیست؟ بهترین انتخاب برای تجارت ایرانی

سرور اختصاصی ایران چیست؟ بهترین انتخاب برای تجارت ایرانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور اختصاصی ایران چیست؟ بهترین انتخاب برای تجارت ایرانی

سرور اختصاصی ایران چیست؟

سرور اختصاصی ایران چیست؟ از آنجایی که سرور اختصاصی ایران در چند سال گذشته بیشترین درخواست را داشته است، امروزه این سوال یکی از سوالات رایج کاربران در هنگام انتخاب سرور است. سرور اختصاصی ایران مزیت کمتری نسبت به سایر سرورها ندارد و با ارائه منابع کاملا اختصاصی و قیمت کمتر نسبت به سرورهای اختصاصی خارجی، بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند. بسیاری از سازمان های بزرگ که نمی خواهند از سرور مجازی یا اشتراکی استفاده کنند به این سرورها مراجعه می کنند. در این مقاله وبلاگ پارس پک به طور مفصل در مورد سرورهای اختصاصی ایران، ویژگی ها، کاربردها و مزایای آنها صحبت می کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سرور اختصاصی ایران چیست؟

در پاسخ به سوال “سرور اختصاصی ایران چیست؟” می توان گفت که سرور اختصاصی ایران نوعی فضای میزبانی وب سایت است. در این میان، یک تفاوت مهم وجود دارد: با خرید این سرورها، سرور فیزیکی خود را دریافت می کنید که مرکز داده آن در داخل کشور قرار دارد. در واقع سرور اختصاصی ایران از سرورها و مرکز داده و اینترنت اصلی کشور استفاده می کند.

سرور بخر

مزایای سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایرانی بودن مزیت هایی دارد که حتی فکرش را هم نمی کنید. با خرید این سرورها دیگر مجبور نیستید با محدودیت های سرورهای دیگر دست و پنجه نرم کنید. سپس به برخی از مزایای سرور اختصاصی ایران اشاره می کنیم.

1. سریعتر از سرورهای دیگر

اگر سرور اختصاصی شما در داخل کشور باشد (یعنی ایرانی باشد) سرعت دسترسی به اطلاعات و یا سرعت بارگذاری آنها افزایش می یابد. در این زمینه فاصله تاثیر بسزایی دارد. وقتی از سرور داخلی استفاده می کنید، فاصله و پینگ کاهش می یابد. اگر وب سایت شما ترافیک زیادی دارد، این مزیت سرور اختصاصی ایران می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

2. با قطعی اینترنت خداحافظی کنید

احتمالاً در مورد قطعی اینترنت در سراسر جهان شنیده اید که سرورها از کار می افتند و در بارگذاری مشکل دارند. در چنین شرایطی می توانید با خیال راحت به روند توسعه وب سایت خود ادامه دهید. زیرا با کمک سرور اختصاصی ایران وب سایت شما تحت تاثیر تداخل جهانی قرار نمی گیرد و به راحتی لود می شود.

3. ترافیک ارزان تر

اگر می خواهید بدانید مهم ترین مزیت سرور اختصاصی ایران چیست، باید بگوییم که مهم ترین ویژگی آن مقرون به صرفه بودن است. در حال حاضر هزینه ترافیک روی سرورهای داخلی بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه استاینبیشتر از سرورهای خارجی؛ در نتیجه هزینه کمتری برای استفاده از این سرورها پرداخت می کنید.

4. امنیت بیشتر

اگر اطلاعات وب سایت شما مهم است، استفاده از سرورهای اختصاصی ایران بهترین گزینه برای شماست. تمام زیرساخت های این سرورها داخلی است. در نتیجه، امنیت بیشتری نسبت به گزینه های خارجی ارائه می دهند. اگر حریم خصوصی وب سایت برای شما مهم است، از این سرورها استفاده کنید.

برای آگاهی از نکات مهم خرید سرور اختصاصی می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای خرید سرور اختصاصی

برنامه های سرور اختصاصی ایران

برنامه های کاربردی در سرور اختصاصی ایران نسبت به سایر سرورها بسیار متنوع تر است. برخی از کاربردهای مهم سرور اختصاصی ایران به شرح زیر است:

1. به عنوان سرور بازی استفاده کنید

یکی از کاربردهای مهم سرور اختصاصی ایران این است که با استفاده از منابع و هاست آن می توانید یک بازی کامپیوتری بسازید و آن را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید. این فرآیند ایجاد سرور بازی نامیده می شود. بسیاری از بازی هایی که روی گیم نت اجرا می شوند به همین ترتیب عمل می کنند. مهمترین ویژگی برای ساخت سرور بازی، پینگ کم سرور است که برای سرورهای اختصاصی ایران اعمال می شود.

ویژگی مهم دیگری که سرور اختصاصی را برای راه اندازی سرور بازی مناسب می کند، پهنای باند بالای آن است. این دو عامل از جمله ویژگی های اصلی هستند که سرور اختصاصی ایران را به گزینه ای مناسب برای راه اندازی سرور بازی تبدیل می کند.

2. به عنوان یک سرور تبادل استفاده کنید

این برای اپراتورهای تبادل سرور اختصاصی ایران بسیار مفید است. سرور مذکور به این افراد کمک می کند تا تراکنش های خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. سرورهای اختصاصی ایران در یک بانک اطلاعاتی معتبر قرار دارند. در نتیجه درخواست ها را به سرعت پردازش می کنند. ضمناً دیتاسنترهای داخلی نیز تقریباً در محلی که سرورهای بورس ایران قرار دارند قرار دارند.

3. استفاده به عنوان DVR

DVR برای ذخیره تصاویر و فیلم های دوربین های مداربسته استفاده می شود و از طریق سرور اختصاصی ایران قابل راه اندازی می باشد. با کمک این سرورها می توانید نظارت تصویری خود را بدون نیاز به خرید دستگاه DVR و فضای ذخیره سازی در مکانی امن ذخیره کنید. با استفاده از این روش، مکان ذخیره سازی ویدئو از دوربین مداربسته دورتر است. بنابراین احتمال سرقت آنها کاهش می یابد. نکته دیگر اینکه سرورهای اختصاصی ایران از ترافیک داخلی استفاده می کنند و خبری از مصرف بالای اینترنت نیست.

4. دسکتاپ مجازی با VDI

Virtual Desktop Infrastructure (به اختصار VDI) یکی دیگر از کاربردهای سرور اختصاصی ایران است. با استفاده از یک سرور می توانید چندین ماشین مجازی را اجرا کرده و در دسترس کاربران قرار دهید. کاربران شما ممکن است منابع این سرور را به اشتراک بگذارند. در نتیجه با ارائه سرویس داخلی با سرور اختصاصی و پرداخت هزینه ای مقرون به صرفه، چندین سیستم حرفه ای خواهید داشت.

5. سرور دانلود را راه اندازی کنید

وقتی نوبت به راه اندازی سرور دانلود می رسد، سرورهای اختصاصی به شما آزادی می دهند که در سرورهای دیگر تجربه نمی کنید. علاوه بر راه اندازی سرور دانلود، می توانید از فضای ذخیره سازی موجود در این سرورها برای ذخیره فایل های پشتیبان خود و تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت استفاده کنید. این برای مدیریت وب سایت بسیار مهم است.

مزایای خرید سرور اختصاصی در ایران

سرور اختصاصی ایران چیست و چه مزایایی دارد؟

ویژگی های سرور اختصاصی ایران

ویژگی های سرور اختصاصی ایران این سرورها را بسیار محبوب کرد. بسیاری از شرکت ها یا سازمان هایی که نمی خواهند از سرور مجازی یا سرور اشتراکی استفاده کنند از سرور اختصاصی ایران استفاده می کنند. این سرورها می توانند امکانات مختلفی را برای شرکت های بزرگ فراهم کنند. ویژگی های اصلی سرور اختصاصی ایران به شرح زیر است:

 • فراهم کردن فضای وب بیشتر
 • وب سایت های بیشتر
 • پهنای باند بسیار بالا
 • ارائه بستر ترافیکی ماهانه بیش از حد معمول
 • کنترل کامل روی سرور اختصاصی
 • آزادی نصب برنامه های مورد نظر بر روی سرور
 • تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سازمان
 • آزادی در مدیریت محتوا
 • امکان آپدیت و ارتقاء سرور در ایران
 • پینگ بهتره
 • ویژگی های امنیتی به روز را ارائه دهید
 • ارائه خدمات پشتیبان و فایروال اختصاصی

هر آنچه که باید در مورد سرور اختصاصی، ویژگی های آن، نکات مهم خرید و مزایا و معایب آن بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

سرور اختصاصی چیست؟

نتیجه

در این مقاله از وبلاگ پارس پاک به سوال “سرور اختصاصی ایران چیست؟” پاسخ داده ایم و کاربردها و مزایای این سرور را بررسی کرده ایم. با توجه به مطالب ذکر شده حتما به این نتیجه رسیده اید که چرا امروزه از سرور اختصاصی ایران بیشتر از سایر گزینه ها استفاده می شود. این سرورها سریع ترین سرعت بارگذاری را ارائه می دهند و با سایر ویژگی های مرتبط راه خود را در بازار سرور باز کرده اند. نظر شما در مورد سرور اختصاصی ایران چیست؟ اگر در مورد این سرور سوال یا ابهامی دارید، آن را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. سرور اختصاصی ایران چیست؟

سرور اختصاصی ایران نوعی فضای میزبانی وب سایت است که با خرید آن سرور فیزیکی خود را دریافت می کنید که مرکز داده آن در داخل کشور قرار دارد.

2. سرور اختصاصی ایران چه مزایایی دارد؟

با ارائه سرور اختصاصی به ایران می توانید از مزایای مختلف آن مانند سرعت بیشتر و امنیت فراوان و همچنین رهایی از قطعی اینترنت بهره مند شوید.

3. سرور اختصاصی ایران چه فایده ای دارد؟

با تهیه سرور اختصاصی ایران می توان از آن برای راه اندازی سرور دانلود، سرور مجازی بورس، راه اندازی سرور بازی، دسکتاپ مجازی با VDI و … استفاده کرد.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور اختصاصی ایران چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرور اختصاصی ایران نوعی فضای میزبانی برای وب‌سایت است که با خرید آن سرور فیزیکی مخصوص خودتان را دریافت می‌کنید که دیتاسنتر آن در داخل کشور قرار دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مزایای سرور اختصاصی ایران چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “با تهیه سرور اختصاصی ایران، می‌توانید از مزایای متنوع آن مانند سرعت بیشتر و امنیت فراوان و رهایی از اختلالات اینترنت بهره ببرید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور اختصاصی ایران چه کاربردی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “با تهیه سرور اختصاصی ایران می‌توان از آن برای راه‌اندازی دانلود سرور، سرور مجازی بورس، راه‌اندازی گیم سرور، دسکتاپ مجازی با VDI و… استفاده کرد.”
}
}]
}

سرور ویژه ایران چه می گوید؟ بهترین انتخاب برای اولین بار تجارت ایرانی در پارس پک. به نظر می رسد.