منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرور بازی چیست + استفاده از انواع سرورهای بازی

سرور بازی چیست + استفاده از انواع سرورهای بازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور بازی چیست + استفاده از انواع سرورهای بازی

سرور بازی چیست؟

امروزه از سرورها در بسیاری از کارهای روزمره استفاده می شود. علاقه مندان به بازی های آنلاین و گروهی از جمله افرادی هستند که استفاده از سرور برای آنها بسیار مفید است. برای بازی های آنلاین، گیمرها به سروری نیاز دارند که بتواند بازی ها را به صورت قدرتمند و بدون تاخیر اجرا کند و پینگ بسیار کمی داشته باشد. اگر شما هم می خواهید این را بدانید سرور بازی چیست؟ و این مقاله از چه انواع سرورهای بازی است وبلاگ پارس پاک از دست نده

دلایل استفاده سرور بازی چیست؟?

صنعت بازی امروزه یکی از سودآورترین صنایع در جهان است. امروزه علاقه مندان به بازی های رایانه ای تنها به کودکان و نوجوانان محدود نمی شوند و حتی بسیاری از بازی ها برای بزرگسالان طراحی شده اند. با ظهور فناوری اینترنت و ورود آن به زندگی روزمره مردم، بازی ها نیز دستخوش تحولی اساسی شده اند. بازی های آنلاین و گروهی فرزندان این فناوری هستند. اکنون می توانید روی مبل خود استراحت کنید و با دوستان خود بازی کنید.

در این میان یکی از اولین نیازهای شما برای انجام بازی های آنلاین و گروهی سروری است که بتواند بازی شما را میزبانی کند. این سرور باید دسترسی به اینترنت پرسرعت داشته باشد و برای اجرای بازی های مورد نظر شما بسیار قدرتمند باشد. بنابراین، به طور کلی می توان گفت که هدف اصلی یک سرور بازی میزبانی بازی شما و امکان انجام بازی های آنلاین با افراد دیگر است.

انواع سرورهای بازی و نکاتی که باید در مورد آنها بدانید

با رسیدن به این نتیجه که کاربرد سرور بازی چیست؟در مرحله بعد باید با انواع سرورهای بازی بیایید بیشتر همدیگر را بشناسیم. سرورهای بازی نیز مانند سایر سرورها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

1. سرور اختصاصی بازی

اولین و قدرتمندترین سرورهای بازی سرورهای اختصاصی هستند. در این سرورها شما به تمامی منابع سرور اعم از منابع سخت افزاری و پهنای باند دسترسی کامل و انحصاری دارید. به عبارت دیگر، هیچ کس دیگری منابع این سرور را با شما به اشتراک نخواهد گذاشت.

بدیهی است که به دلیل این ویژگی، یک سرور اختصاصی یک انتخاب عالی برای انجام بسیاری از بازی های گرافیکی است. البته برای استفاده از آن باید هزینه بیشتری نسبت به سرورها پرداخت کنید.

2. سرور بازی مجازی

یکی دیگر از سرورهای بازی پرکاربرد، سرور مجازی است. تصور کنید که یک سرور اختصاصی منابع خود را با استفاده از ماشین های مجازی به قسمت های مختلف تقسیم می کند و هر کدام از این قسمت ها به یک نفر اختصاص می یابد. به چنین سروری سرور مجازی می گویند.

اگرچه سرور مجازی منابع محدودتری نسبت به سرور اختصاصی دارد، اما اگر این سرور را با دید مناسب انتخاب کنید، می توانید با هزینه کمتر سروری را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند. نکته مهم در اینجا دانستن است سرور مجازی سرور بازی چیست؟. در زیر به توضیح بیشتر در مورد این سرور می پردازیم و به نکاتی اشاره می کنیم که به شما در انتخاب کمک می کند بهترین سرور بازی کمک می کند.

برای آشنایی بیشتر با سرور و انواع آن از نظر کاربرد، مکان، اشتراک منابع و کنترل پنل، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

سرور چیست؟

3. سرور بازی های ابری

فناوری‌های ابری تغییرات عظیمی را در بسیاری از مشاغل دیجیتال ایجاد کرده است. این تغییرات در حوزه شبکه و هاست نیز بسیار محسوس است. اکنون می توانید سرورهای دیگری را پیدا کنید که بر اساس فناوری ابری ساخته شده اند و از آنها برای رفع نیازهای خود استفاده کنید. اگرچه از سرور ابری می توان به عنوان سرور بازی نیز استفاده کرد، اما پیشنهاد می کنیم برای این منظور از سرور اختصاصی یا سرور مجازی استفاده کنید.

لازم به ذکر است که سرورهای بازی دیگری مانند سرورهای بازی اشتراکی یا هاست اشتراکی وجود دارند که برخی از آنها را جایگزین سرورهای بازی می نامند. اما با توجه به اینکه منابع این سرورها یا هاست ها به طور خاص در اختیار شما نیست و استفاده از منابع توسط سایر کاربران می تواند مستقیماً بر کیفیت عملکرد بازی شما تأثیر بگذارد، به هیچ وجه استفاده از آنها را توصیه نمی کنیم. به همین دلیل، ما این سرورها را در این مقاله لیست نکرده ایم.

    خرید سرور بازی

آشنایی با انواع سرورهای بازی

معیارهای مهم انتخاب بهترین سرور بازی چیست؟?

اگر بخواهیم بهترین معیارهای انتخاب را بدانیم سرور بازی چیست؟باید چند نکته را در نظر بگیریم. در ادامه به برخی از این معیارهای مهم اشاره خواهیم کرد.

1. مشخصات سخت افزار و پهنای باند سرور بازی

سخت افزار نصب شده بر روی سرور یکی از معیارهای مهم انتخاب است بهترین سرور بازی شما باید به او توجه کنید. علاوه بر مشخصات سخت افزاری، پهنای باند سرور نیز از دیگر معیارهای مهمی است که باید به آن توجه کرد.

اگر پیکربندی سرور برای راه اندازی همزمان بازی مناسب نباشد، بازی به هیچ وجه روی سرور اجرا نمی شود (این معمولاً به دلیل ناکافی بودن حداقل مشخصات سخت افزاری سرور اتفاق می افتد) یا با تاخیر اجرا می شود.

2. خرابی کم

فرض کنید در حال انجام یک بازی آنلاین با دوستان خود هستید و در عین حال سرور شما غیرفعال و در دسترس نیست. این احتمالاً بدترین اتفاقی است که ممکن است برای شما بیفتد.

Downtime زمانی است که سرور شما خراب است و نمی توانید از آن استفاده کنید. از جمله معیارهای مهم انتخاب بهترین سرور بازی زمان اقامت بسیار کم است.

سرور هیبریدی چیست و چه تفاوتی با سرور ماکرو دارد؟ مقایسه سرور هیبریدی و سرور ماکرو را در مقاله زیر بخوانید.

سرور هیبریدی چیست؟

3. سیستم عامل سرور بازی

سرورها نیز مانند سایر دستگاه های کامپیوتری به یک سیستم عامل نیاز دارند تا بتوانند دستورات مورد نظر شما را به سخت افزار منتقل کنند. هنگام خرید سرور بازی باید به سیستم عامل آن نیز توجه کنید. دو سیستم عامل معمولا در این سرورها استفاده می شود: لینوکس با توزیع های مختلف و ویندوز.

اینکه کدام سیستم عامل برای شما بهتر است دقیقاً به بازی انتخابی شما بستگی دارد. اما معمولاً با توجه به اینکه سورس های بازی بیشتر برای ویندوز منتشر می شوند، استفاده از این سیستم عامل در سرورهای بازی محبوبیت بیشتری دارد.

4. مکان مرکز داده سرور بازی

یکی دیگر از معیارهای مهم برای انتخاب سرور بازی مناسب محل ذخیره سرور است. از نظر فنی، هرچه موقعیت جغرافیایی مرکز داده به کاربران نزدیکتر باشد، پینگ کمتری را تجربه خواهید کرد و در نتیجه شاهد تاخیر کمتری در بازی ها خواهید بود. بنابراین اگر دلیل خاصی برای استفاده از دیتاسنترهای خارج از کشور ندارید، بهترین گزینه برای انتخاب مرکز داده سرور بازی ایران است.

5. پشتیبانی فنی

حضور تیم فنی کاربلد در کنار شما قوت قلب شماست که در صورت بروز مشکل در استفاده از سرور بیشتر متوجه آن خواهید شد. بنابراین، اگر بخواهیم بگوییم که جدا از مشکلات فنی سرور، مهمترین معیارهای انتخاب است بهترین سرور بازی چیست؟بدون شک باید به پشتیبانی فنی سرور اشاره کرد.

اصولا شرکت های هاستینگ و ارائه دهندگان خدمات سرور که تجربه زیادی در این زمینه دارند، بسته به تعداد کاربران، خدمات مناسبی را در اختیار آنها قرار می دهند. بنابراین هنگام خرید سرور بازی حتما شرکتی را انتخاب کنید که سابقه طولانی در این زمینه داشته باشد.

تا اینجا سعی کردیم به نکاتی اشاره کنیم که می توانید از آنها استفاده کنید راهنمای خرید سرور بازی استفاده کنید. اگر تعداد افرادی که به صورت آنلاین با شما بازی می کنند زیاد است یا بازی شما به گونه ای است که برای اجرای آن به منابع سخت افزاری زیادی نیاز دارید، بهترین انتخاب سرور اختصاصی بازی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرورها، مشخصات سرورهای اختصاصی بازی پارس پاک نگاهی بیاندازید

مدیریت و مانیتورینگ سرور چیست و مدیر سرور چه وظایفی دارد؟ در مقاله زیر بخوانید.

مدیریت سرور چیست؟

نتیجه

چند سالی است که بازی های آنلاین و گروهی در بین گیمرها بسیار محبوب شده است. با این قابلیت می توانید با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید. اما برای این کار شما نیاز به سروری دارید که بتواند ابتدا بازی مورد نظر شما را اجرا کند و سپس شرایط بازی با دوستانتان را همزمان با بهترین کیفیت ممکن فراهم کند. سرورهایی با چنین مشخصاتی را سرور بازی می نامند. در این مقاله توسط وبلاگ پارس پاکما به این سوال پاسخ داده ایم سرور بازی چیست؟ و هنگام انتخاب بهترین سرور بازیبه چه نکاتی باید توجه کرد؟

سوالات متداول

1. سرور بازی چیست؟?

این سروری است که می توانید از آن برای بازی به صورت گروهی و آنلاین با افراد دیگر استفاده کنید.

2. بهترین مرکز داده برای سرور بازی چیست؟

با توجه به اینکه نزدیک بودن مکان کاربران از سرور به مرکز داده باعث کاهش قابل توجه پینگ می شود، بهترین مرکز داده برای سرور بازی، مراکز داده ایران است.

3. کدام سیستم عامل برای استفاده در سرور بازی مناسب تر است؟

تقریباً همه ما با سیستم عامل ویندوز احساس راحتی بیشتری می کنیم. همچنین بسیاری از سورس های بازی فقط برای ویندوز منتشر می شوند. بنابراین اگر دلیل خاصی برای انتخاب سیستم عامل لینوکس برای سرور بازی خود ندارید، بهتر است از سیستم عامل ویندوز بر روی این سرورها استفاده کنید.

4. نکات مهم در انتخاب بهترین سرور بازی چیست؟

از جمله نکات مهمی که در انتخاب سرور بازی مناسب باید در نظر گرفت عبارتند از: قدرت و پهنای باند سخت افزار سرور، زمان آپدیت و آپ تایم، سیستم عامل، محل مرکز داده، پشتیبانی فنی و هزینه اجاره سرور.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “گیم سرور چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سروری است که با استفاده از آن می‌توانید به‌صورت گروهی و آنلاین با افراد دیگر بازی کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین دیتاسنتر برای گیم سرور کدام است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “با‌توجه‌به اینکه نزدیک‌بودن محل کاربران از سرور به دیتاسنتر موجب کاهش چشمگیر پینگ خواهد شد، بهترین دیتاسنتر برای سرور گیم دیتاسنترهای ایران است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “استفاده از کدام سیستم‌عامل روی سرور بازی مناسب‌تر است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تقریباً همه ما با سیستم‌عامل ویندوز راحت‌تر کار می‌کنیم. همچنین، بسیاری از سورس‌های بازی‌ها صرفاً برای ویندوز منتشر شده‌اند. بنابراین، اگر دلیل خاصی برای انتخاب سیستم‌عامل لینوکس برای سرور بازی ندارید، بهتر است از سیستم‌عامل ویندوز روی این سرورها استفاده کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “نکات مهم در انتخاب بهترین گیم سرور چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از‌جمله نکات مهمی که در انتخاب سرور مناسب بازی باید به آن توجه کنید، عبارت‌اند از: قدرت سخت‌افزاری و پهنای باند سرور، داون‌تایم و آپ‌تایم، سیستم‌عامل، محل دیتاسنتر، پشتیبانی فنی و هزینه اجاره سرور.”
}
}]
}

نوشتن سرور بازی + استفاده از انواع سرور بازی برای اولین بار در پارس پک چیست. به نظر می رسد.