منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • سرور تایوان چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

سرور تایوان چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور تایوان چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

سرور تایوان چیست؟

آیا برای مشاهده محتوای وب سایت های خارجی، تجارت در بازارهای ارز دیجیتال و ارز، استفاده از شبکه های اجتماعی محبوب، انجام بازی های آنلاین، انجام تراکنش های ارز بین المللی یا سایر فعالیت های غیرممکن به اتصال اینترنتی با IP کشور دیگری نیاز دارید؟ با آی پی ایرانی؟ با اتصال به سرور تایوان می توانید از آدرس IP آن کشور برای اتصال نامحدود و بدون سانسور به شبکه جهانی اینترنت استفاده کنید. در این مقاله وبلاگ پارس پاک به طور مفصل در مورد سرور تایوان صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

سرور تایوان چیست؟

سرورها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که در مراکزی به نام مراکز داده ذخیره می شوند و میزبانی وب را انجام می دهند. سرورهایی که در یکی از مراکز داده در تایوان قرار دارند، سرور تایوان نامیده می شوند.

تایوان یا چین تایپه کشوری مستقل واقع در دریای چین جنوبی است که یکی از مهم ترین مراکز توسعه فناوری در جهان به شمار می رود. پایتخت این کشور کوچک تایپه نام دارد که تنها شهر مهم تایوان محسوب می شود. اما یکی از مهم ترین مراکز تجاری در جهان است که سهم مهمی در بازار الکترونیک، بازار سخت افزار و صنعت سیلیکون دارد.

در حال حاضر 7 مرکز داده محل سکونت در شهر تایپه وجود دارد:

 • eASPNet Cloud IDC
 • مرکز داده تایوان تایپه 3
 • تایپه
 • سرآشپز ساختمان LY
 • CCNET (مرکز داده جدید شهر تایپه)
 • iVisions DC2
 • TWM Cloud IDC

اگر ابتدا برای اتصال به اینترنت به یکی از این سرورها متصل شوید، می توانید به عنوان شهروند تایوان و با IP این کشور بدون سانسور از اینترنت استفاده کنید. توجه داشته باشید که اینترنت در تایوان بر خلاف چین سانسور نمی شود و با آدرس IP اختصاصی تایوان، می توانید تقریباً به هر محتوایی در اینترنت دسترسی داشته باشید، از پلتفرم های تبادل ارز بین المللی استفاده کنید، در صرافی های فارکس و ارز دیجیتال در شبکه ها بپیوندید و کار کنید. محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان، محتوا منتشر کنید، از بازی های آنلاین لذت ببرید و به طور کلی هر کاری را که نمی توان با آی پی ایران انجام داد، با آی پی تایوان انجام دهید.

جالب است بدانید که تایوان با شناسه اینترنت tw بعد از ایسلند، استونی، کاستاریکا و بریتانیا در رتبه پنجم آزادی اینترنت در جهان قرار دارد. علاوه بر این، کشور تایوان یکی از سریع ترین اینترنت های جهان را دارد و از نظر سرعت اینترنت ثابت در رتبه بیستم و از نظر سرعت اینترنت موبایل در رتبه بیست و دوم جهان قرار دارد.

خرید سرور مجازی

انواع سرور در تایوان

سرور تایوان به سه دسته اصلی تقسیم می شود: سرور اختصاصی تایوان، سرور مجازی تایوان و سرور ابری تایوان. در ادامه به معرفی هر یک از این انواع سرور می پردازیم.

1. سرور اختصاصی تایوان چیست؟

همان طور که گفتیم سرورها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که در مراکز داده قرار دارند و کار میزبانی وب را انجام می دهند و مانند هر کامپیوتر دیگری ویژگی های خاص خود را از جمله حافظه، قدرت پردازش و پهنای باند دارند. در عمل می توان منابع هر کامپیوتر سرور را بین چندین هاست تقسیم کرد یا تمام حافظه سرور را در اختیار یک هاست قرار داد. اگر سروری با تمام منابعش از جمله تمام حافظه، CPU و RAM به عنوان هاست فروخته شود، به آن سرور اختصاصی می گویند.

اگر سرور اختصاصی در یکی از هفت مرکز داده تایوان قرار داشته باشد در تایوان به آن سرور اختصاصی می گویند و با اتصال به آن می توانید بدون سانسور با آی پی تایوان از اینترنت استفاده کنید. لطفا توجه داشته باشید که در هنگام خرید سرور اختصاصی در تایوان، تمامی منابع سرور بدون محدودیت در اختیار شماست و خود شما مدیر سرور هستید.

2. سرور مجازی تایوان چیست؟

سرورها را می توان به چندین میزبان مجازی تقسیم کرد. این کار توسط ارائه دهنده خدمات سرور انجام می شود. با این کار هر سرور فیزیکی به چند سرور مجازی (Virtual Private Server) تقسیم می شود. هر کدام از این سرورها سهم مشخصی از منابع محاسباتی سرور دارند و مدیر سرور می تواند سهم آنها را تغییر دهد.

اگر سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی در یکی از مراکز داده در تایوان قرار داشته باشد، به آن تایوان VPS می گویند. با اتصال به سرور مجازی تایوان، آی پی اینترنت شما به آی پی تایوان تغییر می کند و می توانید از محتوای تقریباً نامحدود در بستر اینترنت رایگان جهانی استفاده کنید. سرور مجازی تایوان پارس پک یکی از بهترین و ارزان ترین سرورهای مجازی دنیا می باشد.

فناوری مجازی سازی برای ایجاد سرور مجازی روی سرور فیزیکی استفاده می شود. به یاد داشته باشید که سرور مجازی دارای یک مدیر است و می تواند دسترسی هر سرور مجازی را به منابع کامپیوتری سرور واقع در مرکز داده تغییر دهد. اما سرور اختصاصی ادمین ندارد و پس از خرید سرور خود کاربر است.

3. سرور ابری تایوان چیست؟

نوع دیگری از سرورهای تایوانی، سرور ابری نامیده می شود. سرور ابری را می توان نوعی سرور مجازی در نظر گرفت که در محیط رایانش ابری اجرا می شود و کاربران نامحدودی می توانند به آن دسترسی داشته باشند. سرورهای ابری درست مانند سرورهای فیزیکی و سرورهای مجازی کار می کنند و برای میزبانی وب و ذخیره سازی داده ها و اجرای برنامه ها استفاده می شوند. این سرورها مانند سرورهای مجازی با استفاده از فناوری مجازی سازی برای ایجاد چندین سرور از یک سرور فیزیکی واحد ساخته می شوند.

سرورهای ابری درست مانند سرورهای معمولی کار می کنند. اما آنها یک تفاوت مهم دارند: سرورهای ابری می توانند از منابع چندین سرور فیزیکی واقع در مکان های مختلف استفاده کنند. با توجه به دسترسی سرور ابری به منابع، از این سرورها می توان برای انجام هر نوع محاسبات ابری استفاده کرد. اگر سرور ابری با IP تایوان کار کند، به آن سرور ابری تایوان می گویند.

سرور ابری تایوان در مقایسه با VPS تایوان چندین مزیت دارد:

 • ثبات چشمگیر: سرور ابری به چندین سرور فیزیکی در مکان های مختلف متصل است و اگر یکی از این سرورها مشکل داشته باشد، سرور ابری با استفاده از منابع سرورهای دیگر به کار خود ادامه می دهد و از این نظر بسیار پایدار است.
 • امنیت: به دلیل استفاده از چندین کاربر، سرورهای ابری در برابر اضافه بار داده ها آسیب پذیر نیستند و می توان آن را ایمن ترین نوع سرور دانست.
 • قدرت پردازش زیاد: همانطور که گفتیم سرورهای ابری می توانند از منابع چندین سرور فیزیکی استفاده کنند و با ترکیب توان پردازشی چند سرور، یک سرور ابری با قدرت پردازش بسیار بالا ایجاد می شود.

چه کسی به سرور تایوان نیاز دارد؟

تا اینجا توضیح دادیم که سرور تایوان چیست و انواع آن چیست. اما چه کسی و برای چه چیزی به سرور در تایوان نیاز دارد؟

1. معامله گران در بازارهای جهانی

بسیاری از کارگزاران فارکس و صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال مانند بایننس به کاربران دارای IP ایرانی خدمات ارائه نمی دهند. بنابراین بسیاری از کاربران برای دسترسی به خدمات این بروکرها و صرافی ها مجبور به استفاده از VPN هستند. با این حال، VPN ها خیلی پایدار نیستند و سرعت پایینی دارند. کار با VPN به دلیل ناپایداری آنها می تواند منجر به فاش شدن IP واقعی معامله گران ایرانی و مسدود شدن حساب آنها در صرافی های ارز دیجیتال یا بروکرهای فارکس شود. بنابراین به معامله‌گران توصیه می‌شود که با خرید سرور تایوان، با یک IP ثابت در تایوان معامله کنند.

2. بازرگانان و مشاغل آزاد

بسیاری از پلتفرم های معتبر بین المللی انتقال پول مانند پی پال به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی دهند و در صورت استفاده از VPN های ناپایدار و افشای IP در ایران، حساب کاربری را مسدود می کنند. بنابراین، تاجران یا فریلنسرهایی که با شرکت های خارجی همکاری می کنند و نیاز به تراکنش های ارزی بین المللی در پلتفرم هایی مانند پی پال یا مسترکارت دارند، می توانند با خیال راحت از سرور تایوان استفاده کنند.

3. گیمرها

بسیاری از پلتفرم های بازی آنلاین نیز IP ایران را محدود کرده اند. بنابراین گیمرهای ایرانی برای بازی در این پلتفرم ها نیاز به ارتباط پایدار و سریع با آی پی سایر کشورها دارند. این کاربران می توانند از سرور بازی تایوان نیز استفاده کنند.

4. کاربران عادی

با توجه به محدودیت های زیاد اینترنت در کشور ما و عدم دسترسی به بسیاری از مطالب اینترنتی با IP ایرانی به خصوص محدودیت شدید استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و یوتیوب، بسیاری از کاربران از VPN استفاده می کنند. تا آی پی خود را تغییر دهند. با این حال، VPN ها خیلی پایدار و سریع نیستند. این دسته از کاربران مانند شهروندان تایوانی با خرید سرور تایوانی می توانند به راحتی و با سرعت بالا از اینترنت بدون سانسور و جریان رایگان اطلاعات لذت ببرند.

چرا از سرور در تایوان استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم تایوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری است و زیرساخت اینترنتی بسیار قدرتمندی دارد. ظرفیت چشمگیر تایوان باعث شده است که این کشور به عنوان یک نامزد اصلی برای تبدیل شدن به قطب اصلی اینترنت آسیا در نظر گرفته شود. زیرساخت‌های اینترنتی و سرورهای تایوان آنقدر پایدار و قدرتمند هستند که غول‌های فناوری مانند گوگل و متا مراکز داده منطقه‌ای خود را به جای هنگ کنگ در آن کشور قرار داده‌اند.

سرور تایوان از پایداری بی نظیری برخوردار است و می توان آن را یکی از سریع ترین سرورهای دنیا دانست. علاوه بر این سرور تایوان بسیار امن است و با توجه به آزادی بالای اینترنت در آنجا، با خرید آی پی مخصوص تایوان می توانید بدون محدودیت به مطالب و خدمات مختلف در اینترنت رایگان جهانی دسترسی داشته باشید. برای خرید سرور ارزان در تایوان، خرید هاست در تایوان و خرید دامنه در تایوان یعنی. .tw پیشنهاد می کنیم از پارس پک دیدن کنید.

1. میزبانی تایوان

پارس پک ارائه دهنده انواع هاست لینوکس و ویندوز تایوانی می باشد. هاست تایوان یکی از بهترین هاست هایی است که می توانید برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید زیرا زیرساخت اینترنت قدرتمند این کشور و سرورهای بسیار پایدار در تایپه وجود دارد.

2. دامنه تایوان

اگر به دلایلی نیاز به استفاده از دامنه .tw برای وب سایت خود دارید، می توانید دامنه تایوان را از پارس پک خریداری کنید.

نتیجه

برای دور زدن محدودیت های IP اینترنت داخلی و خارجی ایران و استفاده از محتوا و سرویس هایی که در ایران مسدود شده اند، می توانید سرور ابری خصوصی یا مجازی یا خارجی را از پارس پک خریداری کنید. سرور تایوان به دلیل پایداری و سرعت قابل توجه و همچنین ارزیابی مناسب آن کشور از اینترنت یکی از بهترین سرورهایی است که تاجران، گیمرها، بازرگانان، فریلنسرها و کاربران عادی می توانند برای دور زدن محدودیت های اینترنت ایران و دسترسی به اینترنت رایگان به عنوان شهروندان تایوانی از آن استفاده کنند. آزادی دسترسی بین المللی دارد.

سوالات متداول

1. سرور تایوان چیست؟

سرورهای اختصاصی یا مجازی واقع در مراکز داده در تایوان یا سرورهای ابری با IP تایوانی، سرورهای تایوان نامیده می شوند.

2. چرا به سرور تایوان نیاز داریم؟

با اتصال به سرور تایوان می توانید به عنوان شهروند تایوان با IP آن کشور از محتوا و خدمات اینترنتی استفاده کنید و محدودیت های IP ایران را دور بزنید.

3. سرور تایوان چه مزایایی دارد؟

سرورهای تایوان بسیار پایدار و سریع هستند و با توجه به رتبه قابل توجه آزادی اینترنت تایوان، با داشتن یک IP در این کشور می توانید از خدمات و محتوای اینترنت بین المللی رایگان با حداقل محدودیت استفاده کنید.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور تایوان چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به سرورهای اختصاصی یا مجازی واقع در دیتاسنترهای کشور تایوان یا به سرورهای ابری دارای IP تایوان سرور تایوان گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چرا به سرور تایوان نیاز داریم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “با اتصال به سرور تایوان، می‌توانید همچون شهروندان تایوانی و با IP این کشور از محتواها و سرویس‌های اینترنتی استفاده کنید و محدودیت‌های IP ایران را دور بزنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مزیت‌های سرور تایوان چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورهای تایوان بسیار پایدار و سریع هستند و به‌دلیل رتبه درخورتوجه آزادی اینترنت در تایوان، با IP این کشور می‌توانید با حداقل محدودیت‌ها از سرویس‌ها و محتواهای اینترنت آزاد بین‌المللی استفاده کنید.”
}
}]
}

سرور تایوان چه می گوید و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.