منو سایت

سرور ساعتی ابری چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور ساعتی ابری چیست؟

خدمات میزبانی وب هر روز تغییر می کند، تغییراتی برای بهینه سازی کیفیت و آسان کردن آن برای کاربران انجام می شود. در میان تمامی اقداماتی که در این راستا برداشته شده است، زیرساخت ابری را می توان یکی از مهمترین آنها دانست. این زیرساخت با امکاناتی که در اختیار سرورهای میزبان قرار می دهد کیفیت و پایداری خدمات را افزایش می دهد. دو عاملی که از معیارهای اصلی برای سنجش میزان مطلوبیت یک سرویس در صنعت میزبانی وب هستند. علاوه بر بهبود این دو عنصر، افزودن ویژگی های دیگر به سرویس ها می تواند استفاده از آن ها را آسان کرده و در نهایت رضایت کاربران را افزایش دهد. از جمله این موارد می توان به ارائه خدمات در بازه های زمانی انعطاف پذیر اشاره کرد. سرورهای ساعتی راه حلی برای رفع این نیاز هستند. در این مقاله به معرفی دسته جدیدی از خدمات میزبانی وب می پردازیم که در آن قابلیت استفاده از زیرساخت ابری همزمان با اجاره ساعتی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

سرور ساعتی ابری چیست؟

در حال حاضر خدمات میزبانی وب معمولا در قالب پلن با بازه زمانی مشخص در اختیار کاربران قرار می گیرد. به طور معمول، حداقل دوره خدمات یک ماه است و هزینه خدمات قبل از شروع هر دوره پیش پرداخت می شود. اما در برخی موارد ممکن است کاربران ملزم به ارائه خدمات برای مدت کمتر از یک ماه باشند.

در این صورت سرور ابری ساعتی گزینه مناسبی برای کاربران خواهد بود. با این خدمات مدت زمان ارائه خدمات اهمیتی ندارد و نیازی به تعیین مدت قبل از ثبت سفارش نیست. حداقل مدت خدمات یک ساعت است و هزینه سرویس پس از استفاده توسط کاربر به صورت اشتراک پرداخت می شود. البته برای استفاده از سرویس، در پایان هر ساعت استفاده از سرور، در کنترل پنل سرویس، مبلغ کارمزد لازم وجود دارد، زیرا در غیر این صورت سرور از کار می افتد.

سرور ابر ساعتی علاوه بر شرایط پرداخت انعطاف پذیر، امکانات زیرساخت ابری را در اختیار کاربران سرویس میزبانی وب قرار می دهد. این ویژگی ها همانطور که قبلا ذکر شد منجر به بهبود سطح پایداری و کیفیت خدمات سرورها می شود. در حوزه پایداری، زیرساخت ابری اجازه می‌دهد در صورت بروز مشکلات سخت‌افزاری، سرویس‌دهی به کاربران را مختل نکند و به اصطلاح uptime را افزایش دهد. همچنین سرور ابری ساعتی Server.ir امکانات دیگری از جمله موارد زیر را در اختیار کاربران قرار می دهد:

  • امکان پشتیبان گیری آنلاین
  • دسترسی به فایروال نرم افزار
  • کنترل پنل دسترسی کنسول و سرور
  • امکان انتقال آنلاین خدمات بین سرورهای شبکه ابری Server.ir
  • امکان تغییر آنی سیستم عامل از لینوکس به ویندوز و بالعکس

سرور ساعت ابری

چرا یک سرور ابری ساعتی بخریم؟

اگر تا به حال کاربر سرویس های سرور مجازی سنتی بوده اید، یک سرور ابری ساعتی با ویژگی هایی که در مورد آنها صحبت کردیم می تواند تجربه کاربری شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. این سرویس برای افرادی که کمتر از یک ماه به سرور نیاز دارند گزینه خوبی است زیرا آنها را مجبور به پرداخت یک ماه کامل نمی کند. همچنین سرور ابری ساعتی با دوره پرداخت منعطف برای استارت آپ هایی که توانایی سرمایه گذاری اولیه بلند مدت برای اجاره سرور را ندارند مناسب است و به مدیریت هزینه ها کمک می کند. این سرویس برای مواردی نیز مناسب است که به طور موقت برای تست نرم افزار به سرور نیاز است.

پست سرور ساعتی ابری چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.