منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرور عربستان چیست؟ هر آنچه باید در مورد سرورهای عربستان بدانید!

سرور عربستان چیست؟ هر آنچه باید در مورد سرورهای عربستان بدانید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور عربستان چیست؟ هر آنچه باید در مورد سرورهای عربستان بدانید!

معرفی سرور سعودی

سرورها کاربردهای مختلفی دارند که یکی از آنها استفاده از آنها در وب سایت هاست. کلیه اطلاعات مربوط به وب سایت از جمله فایل های طراحی وب سایت و محتوایی که قرار است در آنها قرار داده شود، در سرورهای وب سایت ذخیره می شود. بنابراین بدون استفاده از سرورها، وب سایت ها عملا بی فایده خواهند بود. یکی از ملاحظات اصلی هنگام خرید سرور، کشوری است که سرور در آن قرار دارد. با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله وبلاگ پارس پک قصد داریم بیشتر در مورد سرور عربستان صحبت کنیم و نکات مورد نیاز برای خرید آن را با شما در میان بگذاریم. پس تا انتها همراه ما باشید.

سرور چیست؟ 3 فاکتور مهم هنگام خرید سرور

در یک تعریف کلی و ساده می توان سرورها را رایانه های همیشه روشن و همیشه در دسترس دانست که برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که در مقدمه این مقاله گفتیم یکی از کاربردهای اصلی سرورها استفاده از آنها در وب سایت ها می باشد.

وب سایت ها شامل تعداد زیادی کد نوشته شده به زبان های برنامه نویسی مختلف هستند که در فایل ها ذخیره می شوند. برای دسترسی به وب سایت باید این فایل ها را روی سرورها ذخیره کرده و سرور را پیکربندی کنید.

هنگام خرید سرور باید به نکات زیادی توجه کرد. در زیر به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

1. سخت افزار سرور

یکی از معیارهای مهم هنگام خرید سرور، سخت افزاری است که روی آن قرار می گیرد. اینکه وب سایت شما به چه سخت افزاری نیاز دارد به نوع وب سایت و میزان ترافیک دریافتی آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر یک وب سایت شخصی دارید که ترافیک زیادی دریافت نمی کند، به منابع زیادی نیاز نخواهید داشت. اما اگر وب سایتی دارید و می خواهید فایل های حجیم روی آن قرار دهید یا تعداد بازدیدکنندگان آن زیاد است، باید از سرورهایی با سخت افزار قدرتمندتر استفاده کنید.

2. سیستم عامل سرور

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب سرور، سیستم عامل نصب شده بر روی سرور است. سیستم عامل های ویندوز و لینوکس معمولا بر روی سرورها استفاده می شوند. خرید سرورهای لینوکس و ویندوز مزایا و کاربردهای خود را دارد.

3. محل سرور

یکی دیگر از معیارهای مهم در انتخاب سرور کشوری است که سرور در آن قرار دارد. سرور عربستان یکی از گزینه های بسیار ویژه برای وب سایت های ایرانی است.

سرور چیست؟

چرا سرور بخریم؟

سرور عربستان و کاربردهای مختلف آن

اگرچه توسعه دهندگان وب یکی از مشتریان اصلی سرورهای دریایی هستند، اما افراد دیگر نیز از سرورهای واقع در خارج از کشور برای اهداف دیگری استفاده می کنند. از جمله کاربردهای مهم سرورهای خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تجارت و بازارهای مالی در خارج از کشور

همانطور که می دانید استفاده از خدمات صرافی برای افراد مقیم ایران امکان پذیر نیست. بنابراین اپراتورهای ارز، فارکس و ارزهای دیجیتال برای استفاده از خدمات این صرافی ها باید IP خود را تغییر دهند.

2. بازی های آنلاین

دوستداران بازی های رایانه شخصی همیشه با محدودیت های بازی های آنلاین تأیید شده اند. این دسته از افراد می توانند از سرور خارجی مانند سرور عربستان نیز استفاده کنند و محدودیت های موجود را حذف کنند.

3. وب سایت ها

همانطور که قبلاً گفتیم بدون سرور وب سایتی وجود نخواهد داشت. حال اگر به دلایل مختلف قصد دارید سرور خود را در جایی خارج از ایران داشته باشید سرور عربستان یکی از گزینه های مناسبی است که می توانید انتخاب کنید.

سرورهای سعودی

سرور عربستان چه فایده ای دارد؟

مزایای استفاده سرور عربستان

ممکن است از خود بپرسید: “آیا سرور عربستان واقعا بهترین انتخاب است؟” آیا سرورهای این کشور کیفیت خوبی دارند؟ وقتی صحبت از سرورهای عربستان می شود، منظور سرورهایی است که مراکز داده آنها در یکی از شهرهای مهم این کشور مانند جده، ریاض و مکه قرار دارد. در ادامه این مقاله وبلاگ پارس پاک به سه نمونه از مزیت های مهم استفاده از سرورهای واقع در این کشور مانند سرور جده یا سرور ریاض اشاره خواهیم کرد.

1. کمی تاخیر

زمان بین دریافت درخواست از کاربر و پاسخ از سرور را تأخیر می گویند. بدیهی است که هر چه تاخیر سرور کمتر باشد، رضایت کاربران از وب سایت بیشتر خواهد بود. به همین دلیل یکی از معیارهای مهم در انتخاب سرور تاخیر در پاسخگویی است.

2. قیمت مناسب

هنگام خرید سرور، مقرون به صرفه بودن عامل مهم دیگری است که باید در نظر بگیرید. یکی دیگر از ویژگی های سرور عربستانی قیمت مقرون به صرفه آن است.

3. نزدیک بودن به ایران

عربستان سعودی همسایه ایران است. به همین دلیل سرورهای مستقر در شهرهای این کشور از نظر جغرافیایی بسیار به ایران نزدیک هستند. این مشکل می تواند به طور قابل توجهی بر سرعت وب سایت برای افرادی که از ایران یا کشورهای اطراف به آن متصل می شوند تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر از سرور مکه یا سرور ریاض یا جده استفاده می کنید، در مقایسه با زمانی که سرور شما در یکی از کشورهای اروپایی قرار دارد، کاربران ایرانی سریعتر به وب سایت دسترسی خواهند داشت.

سرور سعودی بخرید

مزایای استفاده از سرور در عربستان سعودی چیست؟

گونه های مختلف سرور عربستان در مورد سیستم تخصیص منابع

هر سرور منابع سخت افزاری متفاوتی دارد. امکان استفاده از تمامی منابع سرور برای وب سایت یا سازمان یا سرورهای اشتراکی و ابری بسته به نیاز شما وجود دارد. با سرورهای اشتراکی، منابع سرور بین چندین فرد یا سازمان مختلف به اشتراک گذاشته می شود. برای روشن شدن موضوع به معرفی انواع سرورهای عربستانی پرداخته ایم.

1. سرور اختصاصی عربستان

سرور اختصاصی سروری است که تمام منابع سخت افزاری خود مانند هارد دیسک و پردازنده را تنها در اختیار یک شخص یا سازمان قرار دهد. حال اگر این سرور در یکی از شهرهای عربستان قرار داشته باشد به آن سرور اختصاصی عربستان می گویند.

استفاده از این سرور برای افرادی مناسب است که می خواهند اطلاعات زیادی را در وب سایت قرار دهند و یا بازدیدکنندگان زیادی به طور همزمان از وب سایت آنها بازدید می کنند. همچنین، اگر سازمان شما چندین وب سایت دارد، می توانید همه آنها را روی یک سرور اختصاصی قرار دهید.

از نظر قیمت، سرور اختصاصی گرانتر از سرورهای دیگر است. بنابراین اگر می خواهید سرور ارزان تری انتخاب کنید می توانید از سرور مجازی یا VPS عربستان سعودی و یا سرور ابری این کشور استفاده کنید.

2. سرور مجازی عربستان سعودی

سرور مجازی سروری است که با استفاده از مجازی سازی به قسمت های مختلفی تقسیم می شود. استفاده از سرور مجازی سعودی مدیریت شده یا مدیریت نشده بسیار مقرون به صرفه تر از سرورهای اختصاصی است. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که برای اهداف مختلف به سرور نیاز دارند، خرید VPS عربستان را به عنوان یک گزینه موثر در نظر می گیرند.

اگر قصد خرید سرور مجازی ویندوز یا لینوکس را دارید سرور مجازی پارس پاک عربی می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

3. سرور ابری عربستان

سرور دیگری که می توانید انتخاب کنید سرور ابری عربستان است. این نوع سرورها از آخرین فناوری مبتنی بر ابر استفاده می کنند و این کار با آنها را بسیار سودمند می کند.

مقیاس پذیری بالا، آپ تایم مناسب، قیمت مقرون به صرفه در مقایسه با سایر سرورها مانند سرورهای اختصاصی و … سرور ابری عربستان را به یکی از گزینه های محبوب تبدیل کرده است.

4. میزبانی در عربستان سعودی

اصطلاح هاست برای بسیاری از افرادی که می خواهند وب سایت خود را راه اندازی کنند، به خصوص با استفاده از وردپرس کاملا آشنا است. هاست ها رایانه هایی هستند که مانند سرورها همیشه روشن و در دسترس هستند و برای ذخیره اطلاعات وب سایت ها استفاده می شوند.

تفاوت بین هاست و سرور در این است که هاست دستگاهی است که به شبکه متصل می شود. اما سرور نرم افزار یا سخت افزاری است که وظیفه آن ارائه خدمات به سایر دستگاه ها یا نرم افزارهایی است که در شبکه وجود دارند.

صرف نظر از تفاوت فنی هاست و سرور، اگر می خواهید برای وب سایت خود هاست تهیه کنید، علاوه بر نکات سخت افزاری مانند هارد دیسک و پردازنده، باید در مورد مکان آن نیز تصمیم بگیرید. هاست عربستانی یکی از بهترین گزینه های میزبانی اطلاعات برای وب سایت شما است.

خرید هاست عربستانی به شما این امکان را می دهد که به دلیل نزدیک بودن به محل میزبانی، سرعت بیشتری را برای بازدیدکنندگان وب سایت خود فراهم کنید. این می تواند به طور قابل توجهی بر رضایت کاربران شما تأثیر بگذارد.

چگونه به سرور عربستان متصل شویم؟

چند نوع سرور عربستانی وجود دارد؟

دامنه عربستان سعودی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

تا اینجا با مزایای خرید سرور سعودی و انواع سرورهای این کشور از جمله سرورهای اختصاصی و ابری و وی پی اس عربستان آشنا شدیم. برای داشتن یک وب سایت علاوه بر سرور به یک دامنه نیاز دارید. دامنه در واقع آدرس وب سایت شما است که کاربران به خاطر می آورند و می توانند با تایپ آن آدرس در مرورگر خود به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

دامنه هر وب سایت از سه جزء اصلی تشکیل شده است:

  • پروتکل: اگر در مرورگر خود به آدرس وب سایت دقت کنید، پروتکل وب سایت را در ابتدای آن URL مشاهده خواهید کرد. این پروتکل می تواند HTTP یا HTTPS باشد. پروتکل ها در واقع نحوه تبادل اطلاعات بین سرور و کلاینت را تعریف می کنند. به عنوان مثال، استفاده از پروتکل HTTPS باعث می شود تبادل اطلاعات بین سرور و مشتری امن و رمزگذاری شود.
  • نام: هر وب سایتی یک نام دارد. به عنوان مثال، parspack نام دامنه انتخاب شده برای parspack است. این نام در واقع بنر و هویت برند شماست و قطعا شما بهتر از هرکسی می دانید چه نکاتی را از نظر بازاریابی و برندسازی برای انتخاب این نام در نظر بگیرید.
  • پسوند: هر دامنه با یک پسوند به پایان می رسد. افزونه های زیادی در دنیا وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به پسوند های .com اشاره کرد. ، سازمان ، در و… اشاره کرد. هر یک از این افزونه ها برای کار خاصی تولید می شوند. به عنوان مثال، پسوند .org معمولا توسط شرکت های خصوصی استفاده می شود.

علاوه بر افزونه‌های بین‌المللی که همه ما با آنها آشنا هستیم، افزونه‌هایی نیز وجود دارند که منحصراً برای وب‌سایت‌های همان کشور رزرو شده‌اند. به عنوان مثال، وب سایت های ایرانی ممکن است از پسوند ir استفاده کنند. به عبارتی اگر با وب سایتی با پسوند ir مواجه شدید، مطمئن باشید که صاحب آن وب سایت یک فرد ایرانی است. عربستان سعودی نیز پسوند خود را دارد که .SA است.

حوزه عربستان سعودی

دامنه سعودی و نکات مهم در هنگام خرید آن را به شما معرفی می کنیم

نتیجه

عربستان سعودی یکی از کشورهای منطقه خاورمیانه است که در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری در زمینه فناوری داشته است. به عنوان مثال سرورهای واقع در شهرهای این کشور مانند ریاض، مکه و جده برای بسیاری از اهداف هم از نظر هزینه و هم از نظر امکانات مناسب هستند. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله آموزش سرور در مورد انواع سرورهای عربستانی صحبت کرده ایم و به نکات مهمی که در هنگام خرید این سرور باید در نظر داشته باشید اشاره کرده ایم.

سوالات متداول

1. سرور عربستان چه سروری است

سرور سعودی سروری است که مرکز داده آن در یکی از شهرهای مهم این کشور مانند ریاض، جده و مکه قرار دارد.

2. انواع مختلف سرورهای سعودی که

سرور شخصی، سرور ابری و سرور مجازی عربستانی از انواع مختلف سرورهای این کشور هستند.

3. مهمترین مزیت استفاده سرور ریاض چیست؟

به طور کلی، سرورهای سعودی کیفیت رضایت بخشی و قیمت مقرون به صرفه دارند. به همین دلیل استفاده از آنها در بین کاربران بسیار محبوب است.

4. Uptime چیست؟

یکی از معیارهای مهم سرورها در دسترس بودن ثابت آنهاست. Uptime به مدت زمان در دسترس بودن سرور اشاره دارد. به عبارت دیگر، هر چه زمان آپدیت وب سایت شما بیشتر باشد، در دسترس بودن آن بیشتر می شود.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور عربستان چه سروری است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرور عربستان به سروری گفته می‌شود که دیتاسنتر آن در یکی از شهرهای مهم این کشور مانند ریاض و جده و مکه قرار گرفته باشد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “انواع مختلف سرورهای عربستان کدام‌اند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرور شخصی و سرور ابری و سرور مجازی عربستان ازجمله انواع مختلف سرورهای این کشور هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مهم‌ترین مزیت استفاده از سرور ریاض چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به‌طور‌کلی، سرورهای عربستان کیفیت رضایت‌بخش و قیمت مقرون‌‌به‌صرفه‌ای دارند؛ به‌همین‌دلیل، استفاده از آن‌ها در بین کاربران از محبوبیت بسیاری برخوردار است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آپ‌تایم چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “یکی از معیارهای مهم سرورها در‌دسترس‌بودن همیشگی آن‌هاست. آپ‌تایم به زمان در‌دسترس‌بودن سرور اشاره می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، هرچه آپ‌تایم وب‌سایتتان بیشتر باشد، میزان در‌دسترس‌بودن آن نیز بیشتر است.”
}
}]
}

سرور عربستان چه می گوید؟ هر آنچه که باید در مورد سرورهای عربستان بدانید! اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.