منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سرور مجازی ایران چیست؟ امروزه سرورها وارد بسیاری از فعالیت های روزانه ما شده اند و کارهایی را که اصلاً نمی توانستیم انجام دهیم یا قبلاً به سختی انجام می دادیم را بسیار ساده کرده اند. از جمله کاربردهای سرور می توان به میزبانی وب سایت، استفاده از گیمر، فعالیت در بورس ایران، فعالیت در بورس بین المللی و فارکس و معاملات اشاره کرد. سرورها بر اساس نحوه تخصیص منابع به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از این دسته های مهم و پرطرفدار سرور مجازی است که یکی از پرطرفدارترین سرویس ها در ایران است.

در این مقاله توسط وبلاگ پارس پاکاین را به طور کامل توضیح می دهیم سرور مجازی ایران چیست؟ و چه کاربردهایی دارد و در هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کرد. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نقش مرکز داده در سرور مجازی ایران چیست؟?

سرورها کجا هستند؟ پاسخ به این سوال به ظاهر ساده می تواند وظیفه ما برای پاسخ به سوال اصلی این مقاله باشد. سرور مجازی ایران چیست؟، همچنین شامل می شود. سرورها در فضاهای مجهزی به نام مراکز داده ذخیره می شوند. مراکز داده همچنین دارای رک هایی هستند که سرورها در آن قرار دارند.

سرورها با نام کشوری که مرکز داده در آن قرار دارد شناخته می شوند. بنابراین وقتی می گوییم سرور ایرانی، منظور سروری است که در یکی از مراکز داده کشور قرار دارد. به عنوان مثال یکی از مراکز داده معروف در ایران مرکز داده زیرساخت است. بنابراین، به سرور مجازی واقع در این مرکز داده، سرور مجازی زیرساخت ایران گفته خواهد شد

اگر در انتخاب سرور مجازی ایرانی یا خارجی اگر مردد هستید، باید بدانید که انتخاب آنها کاملاً به نیاز و کار شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید از سرور مجازی برای تجارت یا فعالیت در بازار فارکس استفاده کنید، با توجه به اینکه قطعاً نیاز به تغییر آدرس IP دارید، نمی توانید از سرورهای ایران استفاده کنید.

در ادامه این مقاله توسط وبلاگ پارس پاکدر ادامه در مورد انواع مختلف سرورها از جمله سرور مجازی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

VPS مدیریت شده چه تفاوتی با VPS مدیریت نشده دارد؟ کدام یک برای ما مناسب تر است؟ در مقاله زیر بخوانید.

سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

نقش تخصیص منابع در سرور مجازی ایران چیست؟?

برای پاسخ به سوال سرور مجازی ایران چیست؟، باید با مفاهیم کلی انواع سرور از نظر تخصیص منابع آشنا شویم. همانطور که می دانید سرورها کامپیوترهایی هستند که از نظر سخت افزاری بسیار قدرتمند هستند و دائما روشن و سرویس می شوند. این کامپیوترها همیشه به اینترنت پرسرعت متصل هستند. البته سرعت اینترنت سرورها با اینترنت معمولی خانگی و اینترنت دیتا موبایل قابل مقایسه نیست.

سخت افزار نصب شده روی سرور و همچنین پهنای باند و ترافیک اینترنت در نظر گرفته شده برای آن، «منابع» سرور نامیده می شود. اکنون می توان این منابع را فقط به یک نفر یا چند نفر اختصاص داد. این مشکل باعث تشکیل انواع مختلف سرور می شود که در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

1. سرور اختصاصی ایران چیست؟

سرور اختصاصی سروری است که منابع آن فقط برای یک نفر قابل دسترسی است. بنابراین این نوع سرور قدرت و پهنای باند زیادی دارد و استفاده از آن زمانی مفید است که نوع کار شما نیاز به منابع قدرتمندی داشته باشد. البته هزینه خرید سرور اختصاصی نسبت به انواع دیگر سرورها بیشتر است.

2. سرور مجازی ایران چیست؟?

سرور را در نظر بگیرید. اگر منابع این سرور را با استفاده از ماشین های مجازی و تکنیک های مجازی سازی به قسمت های مختلف تقسیم کنیم، هر کدام از این قسمت ها برای یک سرور مجازی است. این تعریف ممکن است با تعریف سرور اشتراکی یکسان به نظر برسد. اما توجه داشته باشید که در سرور مجازی، منابع سرور اصلی به بخش های کوچکتری تقسیم می شوند. اما منابع تخصیص داده شده به شما کاملا متعلق به شما خواهد بود که در سرور مشترک موجود نیست.

3. سرور ابری ایران چیست؟

امروزه فناوری ابری در حال متحول کردن بسیاری از مشاغل مختلف است و این تحول در صنعت هاستینگ و دنیای سرورها کاملاً محسوس است. با سرورهای فیزیکی، مانند سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی، بار محاسباتی تنها روی یک سرور است. اما در سرورهای ابری چندین سرور که توسط یک زنجیره از طریق فناوری ابری به یکدیگر متصل شده اند به شما اختصاص داده می شود و بار محاسباتی شما در سراسر زنجیره توزیع می شود.

این باعث می شود حتی اگر یکی از سرورهای این زنجیره غیرفعال باشد، سرور شما فعال و در دسترس باقی می ماند. نیازی به گفتن نیست که هزینه سرور ابری نسبت به سایر سرورها کاملا مقرون به صرفه تر است.

در مقاله زیر می توانید با سرور مجازی، نحوه کار و انواع آن آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید

سرور مجازی چیست؟

سیستم عامل سرور مجازی ایرانی

از نظر فنی، هر سیستم عاملی را می توان بر روی سرورهای مجازی نصب کرد. با این حال، استفاده از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس در سرورهای مجازی محبوبیت بیشتری دارد. در زیر به نکاتی در مورد این دو سیستم عامل اشاره خواهیم کرد.

1. سیستم عامل ویندوز

اکثر ما کار با کامپیوترهای سیستم عامل ویندوز را یاد گرفته ایم. محیط گرافیکی و رابط کاربری نسبتا قوی این سیستم عامل باعث می شود همه کارها را سریع و راحت انجام دهیم. این سیستم عامل بر روی سرورها نیز قابل نصب است. با این حال، سیستم عامل ویندوز روی سرورها معمولاً زمانی استفاده می شود که می خواهید از نرم افزار اختصاصی مایکروسافت، مانند مجموعه آفیس، روی سرور استفاده کنید.

به طور معمول، این سیستم عامل در سرور استفاده نمی شود. زیرا امنیت و عملکرد ویندوز ضعیف تر از لینوکس است. در صورتی که مرکز داده سرور مجازی در ایران قرار داشته باشد و سیستم عامل ویندوز بر روی سرور نصب شده باشد، سرور مجازی ایران ویندوز تحت عنوان.

2. سیستم عامل لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل رایگان و متن باز محسوب می شود و توزیع های مختلفی از آن منتشر شده است. از جمله اوبونتو، CentOS و Debian. این سیستم عامل به دلیل عملکرد و امنیت فوق العاده ای که دارد بسیار محبوبتر از سیستم عامل ویندوز است. به سرور مجازی که مرکز داده آن در ایران قرار دارد و این سیستم عامل بر روی آن نصب شده است. سرور مجازی لینوکس ایران همچنین نامیده می شود

برای آشنایی با VDS و مزایا و معایب آن و نکات مهم قبل از خرید مقاله زیر را مطالعه کنید.

VDS چیست؟

صفحه کنترل سرور مجازی ایران چیست؟?

همانطور که گفتیم یکی از سیستم عامل های رایج برای استفاده در انواع سرورها از جمله سرور مجازی، سیستم عامل لینوکس است. برای مدیریت سرور لینوکس خود باید از خط فرمان ترمینال سیستم عامل استفاده کنید. به عنوان مثال، کاربران ویندوز می توانند سرور لینوکس خود را با نصب نرم افزار PuTTy و ترمینال PuTTy مدیریت کنند.

با این حال، برخی از افراد ممکن است به طور کامل با نحوه صدور دستورات متنی آشنا نباشند. نرم افزار اضافی برای این دسته از افراد ایجاد شده است که می توانند سرور خود را با استفاده از رابط گرافیکی مدیریت کنند. این نرم افزار کمکی کنترل پنل نام دارد. به طور کلی می توان از سه کنترل پنل برای مدیریت سرورها استفاده کرد:

  • دایرکت ادمین
  • سی پنل
  • پلسک

    سرور مجازی لینوکس ایرانی

همه چیز درباره سرور مجازی ایران

راهنمای خرید سرور مجازی ایران

به محض اینکه بدانید سرور مجازی ایران چیست؟ و چه مفید باشد و نیازهای شما را برآورده کند یا نه، احتمالاً دو بار در مورد خرید این سرور فکر خواهید کرد. برای خرید انواع سرورها از جمله سرور مجازی باید از خدمات شرکت های هاستینگ استفاده کنید. در زیر به چند معیار بسیار مهم که در هنگام خرید سرور مجازی باید در نظر بگیرید اشاره می کنیم.

1. سخت افزار و پهنای باند سرور مجازی ایران

منابع سرور، هم از نظر سخت افزار و هم از نظر پهنای باند، از جمله معیارهای مهمی هستند که هنگام خرید انواع سرور باید به آنها توجه کرد. در غیر این صورت ممکن است نیاز شما بیشتر از منابع سرور باشد و این امر باعث کندی یا قطعی سرور شود و یا منابع سرور بیش از نیاز شما باشد و برای شما به صرفه نباشد.

2. مکان مرکز داده

یکی دیگر از معیارهای مهم در هنگام خرید سرور مجازی محل قرارگیری مرکز داده سرور است. اگر قصد دارید از سرور مجازی برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید، مرکز داده ایران به دلیل پینگ کمش ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

3. سیستم عامل VPS ایران

همانطور که قبلا ذکر شد، سرور را می توان بر روی سیستم عامل ویندوز یا سیستم عامل لینوکس نصب کرد. اینکه کدام سیستم عامل را برای نصب روی سرور خود انتخاب می کنید کاملاً به نیاز شما بستگی دارد. اما اگر نیازی به استفاده از ویندوز روی سرور ندارید، بهتر است از سیستم عامل لینوکس استفاده کنید که امنیت و عملکرد بهتری نسبت به ویندوز دارد.

4. کنترل پنل ایران وی پی اس

یک کنترل پنل به طور پیش فرض بر روی برخی از خدمات ارائه شده توسط شرکت های میزبان نصب شده است. اگر می خواهید در صورت انتخاب این سرویس ها از کنترل پنل خاصی استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که کنترل پنل نصب شده روی سرور همان چیزی است که در ذهن دارید.

5. هزینه خرید ایران وی پی اس

یکی دیگر از معیارهای مهم هنگام خرید سرور، قیمتی است که باید بپردازید. اگرچه سرور مجازی یکی از گزینه های مقرون به صرفه محسوب می شود، اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است تفاوت قیمتی بین خدمات شرکت های مختلف وجود داشته باشد. علاوه بر این، برخی از شرکت ها ممکن است به شما اجازه دهند برای مدت کوتاهی سرویس را آزمایش کنید تا از کیفیت خدمات اطمینان حاصل کنید. سرور مجازی ایرانی استفاده کنید.

در مقاله زیر 10 اپلیکیشن برتر سرور مجازی که باید بشناسید را بخوانید.

فایده سرور مجازی چیست؟

نتیجه

سرور مجازی ایران چیست؟ چرا برای کاربران اینترنت در ایران مفید است؟ اصلاً دور از ذهن نیست که در چند سال آینده همه به سرور نیاز داشته باشند. دنیای فناوری اطلاعات آنقدر سریع در حال پیشرفت است که بدون استفاده از این فناوری تقریباً هیچ کاری به راحتی انجام نمی شود. در همین حال، سرورها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. بنابراین، چه در حال حاضر به سرور نیاز داشته باشید و چه بخواهید بعداً از آن استفاده کنید، این مقاله را بخوانید وبلاگ پارس پاک بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا در آن به این سوال پاسخ دادیم که سرور مجازی ایران چیست؟ و اینکه چه کاربردی دارد و در هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کرد.

سوالات متداول

1. سرور مجازی ایران چیست؟?

سروری که از نظر تخصیص منابع در رده سرورهای مجازی قرار می گیرد و مرکز داده آن در ایران قرار دارد سرور مجازی ایرانی نامیده می شود.

2. سرور مجازی ایران چه کاربردهایی دارد؟

به طور کلی، اگر نیاز فوری به تغییر آدرس IP ندارید و منابع سرور مجازی برای نیازهای شما کافی است، می توانید از این سرور برای اکثر اهداف خود استفاده کنید.

3. تبلیغ نکنید سرور مجازی رایگان ایران آیا می توان به او اعتماد کرد؟

برخی از ارائه دهندگان خدمات مختلف سرور و هاست، خدمات آزمایشی رایگان را برای مدت زمان کوتاه و محدود به مشتریان ارائه می دهند تا از کیفیت سرورهای خود مطمئن باشند.

4. به صرفه ترین گزینه برای انتخاب سرور چیست؟

اگر بخواهیم از نظر منابع سرور به این سوال پاسخ دهیم، سرور مجازی و سرور ابری جزو گزینه های مقرون به صرفه هستند.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور مجازی ایران چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به سروری که از‌نظر تخصیص منابع در دسته سرورهای مجازی جای گرفته و دیتاسنتر آن در ایران قرار داشته باشد، سرور مجازی ایران گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور مجازی ایران چه کاربردهایی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به‌طورکلی، اگر به تغییر IP نیاز مبرم نداشته باشید و منابع سرور مجازی نیز برای نیازتان کافی باشد، از این سرور می‌توانید برای اغلب اهداف مدنظرتان استفاده کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا به تبلیغات سرور مجازی ایران رایگان می‌توان اعتماد کرد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های مختلف سرور و هاستینگ برای اینکه مشتریان بتوانند از کیفیت سرور آن‌ها مطمئن شوند، در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و محدود سرویس تست رایگان به آنان ارائه می‌کنند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “اقتصادی‌ترین گزینه برای انتخاب سرور کدام است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “اگر بخواهیم از‌نظر منابع سرور به این سؤال جواب دهیم، سرور مجازی و سرور ابری جزو گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شوند.”
}
}]
}

سرور مجازی ایران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.