منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • سرور مجازی مدیریت شده چیست و چه کاربردی دارد؟

سرور مجازی مدیریت شده چیست و چه کاربردی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور مجازی مدیریت شده چیست و چه کاربردی دارد؟

سرور مجازی (VPS) یکی از گزینه هایی است که توسط صاحبان وب سایت در نظر گرفته می شود، زمانی که شرکت ها به فضای میزبانی بیشتری نیاز دارند. حال سوال این است که دلیل استفاده از VPS چیست؟ و چند نوع VPS وجود دارد؟ تعداد مشتریان و میزان ترافیک کسب و کار شما می تواند در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

خرید سرور مجازی باعث افزایش درآمد و کاهش سرعت بارگذاری وب سایت می شود. سرورهای مجازی به دو دسته اصلی سرورهای مجازی مدیریت شده و مدیریت نشده تقسیم می شوند. در این مقاله با ویژگی های سرور مجازی مدیریت شده و ویژگی های آن آشنا می شویم.

سرور مجازی یا VPS چیست؟

چندین سرور در یک سرور مجازی وجود دارد که فضای سرور یکسانی دارند. با این حال، همه این بخش ها جدا هستند. برای درک بهتر، یک ساختمان مسکونی را در نظر بگیرید. فرض کنید یک ساختمان مسکونی 4 طبقه دارید و هر طبقه دارای 3 آپارتمان است. ساکنان ساختمان از منابع مشترکی مانند آب، پله و آسانسور استفاده می کنند. هر کس زندگی جداگانه ای دارد که در آن تعداد افراد زندگی، فضای داخلی و مصرف منابع از یکدیگر جدا شده و بدون مانع زندگی می کنند.

طبق این مثال، ساختمان اصلی آپارتمان سرور اصلی وی پی اس خواهد بود و واحدها یک فضای سرور مجزا هستند که بین کاربران توزیع می شود.

انواع سرور مجازی

در قسمت قبل با سرور مجازی آشنا شدیم. حال سوال اینجاست که چند نوع سرور مجازی وجود دارد؟ به طور کلی دو نوع VPS وجود دارد. این دو نوع سرور مدیریت شده و سرور مجازی مدیریت نشده هستند. این دو نوع سرور مجازی از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند و بسته به موقعیت در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

خرید VPS مدیریت شده چه فرصت هایی به ما می دهد؟

همانطور که از نام آن پیداست، VPS مدیریت شده سرویسی است که توسط یک شرکت میزبانی اجرا می شود که در آن نیازی نیست نگران وظایف مدیریت سرور باشید. با میزبانی VPS مدیریت شده، ارائه دهنده خدمات سرور مجازی فعالیت های تعمیر و نگهداری سرور را انجام می دهد، مانند به روز رسانی هسته، نصب نرم افزار، بایگانی، امنیت و موارد دیگر. بنابراین به عنوان یک صاحب کسب و کار، لازم نیست نگران مدیریت سرور باشید و می توانید زمان خود را سرمایه گذاری کنید و روی رشد بیشتر کسب و کار خود تمرکز کنید.

چه تجربه فنی داشته باشید چه نداشته باشید، میزبانی VPS مدیریت شده را می توان برای هر نوع کسب و کاری استفاده کرد. پس کار خود را آسان کنید و بدون نگرانی به کارهای دیگر خود بپردازید.

مزایای میزبانی VPS مدیریت شده

سرورهای مجازی مدیریت شده مزایای بسیاری را برای صاحبان مشاغل ارائه می دهند. این مزایا باعث شده تا افراد تمایل بیشتری به استفاده از این سرور مجازی نسبت به نوع مدیریت نشده داشته باشند. در زیر برخی از مزایای سرور مجازی مدیریت شده را بررسی خواهیم کرد.

1. دسترسی روت کامل

VPS ترکیبی از هاست اشتراکی و سرور اختصاصی است. در نتیجه، مزایای هر دو را با هم در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. از آنجایی که سرور مدیریت شده شما جدا از سرورهای دیگر است، می توانید آن را در صورت نیاز با دسترسی کامل روت تغییر دهید.

2. مدیریت آسان VPS

بسته به مدیریت و نگهداری سرور خود توسط ارائه دهنده خدمات، می توانید به راحتی بر ایجاد و گسترش مدیریت کسب و کار و برند خود تمرکز کنید. همچنین نگران مدیریت سرور مجازی خود نباشید زیرا مدیریت توسط کارشناسان شرکت هاست ارائه دهنده سرور مجازی انجام خواهد شد.

3. تامین منابع فوری

در این نوع سرورها منابع سرور مانند OS، RAM و CPU به محض راه اندازی سرور شما تخصیص داده می شود. علاوه بر این، با افزایش ترافیک، می توانید به راحتی این منابع را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

4. صرفه جویی در هزینه

از آنجایی که باطن وب سایت شما توسط ارائه دهنده میزبانی وب شما نگهداری می شود، نیازی به استخدام مدیر فنی برای مدیریت وب سایت خود ندارید. اگرچه یک VPS مدیریت شده ممکن است در ابتدا گران به نظر برسد، اما وقتی آن را با پرداخت هزینه های مدیریت محاسبه می کنید، مدیریت سرور مجازی مقرون به صرفه خواهد بود و خرید آن باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

5. امنیت بیشتری را فراهم کنید

امنیت وب سایت بسیار مهم است. هنگام میزبانی سرور مجازی مدیریت شده، حتی اگر همه وب سایت ها فضای فیزیکی یکسانی داشته باشند، آدرس های IP برای هر سرور منحصر به فرد است. این امر باعث افزایش امنیت این سرورها می شود.

استفاده آسان با سرور مجازی مدیریت شده

اگر شما یک کسب و کار در حال رشد هستید که هدف آن افزایش تعداد مشتریان و ترافیک ورودی است، باید منابع و زمان خود را به طور ضمنی صرف برنامه ریزی فعالیت های بازاریابی و توسعه برای جذب بهتر مشتریان خود کنید. در چنین مواقعی، انتخاب یک میزبان VPS مدیریت شده تصمیم عاقلانه ای خواهد بود. خرید یک سرور مجازی مدیریت شده به شما این امکان را می دهد که بر جنبه تجاری تمرکز کنید در حالی که ارائه دهنده خدمات به جنبه های فنی مدیریت وب سایت تجاری شما رسیدگی می کند.

سرور مجازی مدیریت شده برای سازمان ها

چرا مشاغل و سایت های بزرگ به VPS مدیریت شده نیاز دارند؟

خدمات ارائه شده بر روی سرورهای مجازی مدیریت شده

برخی از افراد معتقدند که پشتیبانی سرور و به روز رسانی نرم افزار کافی است تا یک سرویس VPS را “مدیریت شده” بخوانیم. برخی دیگر اصرار دارند که بررسی های امنیتی و حذف بدافزار بخشی از خدمات باشد.

تنها یک راه برای اطمینان از مدیریت و رضایت سرور VPS وجود دارد. برای قوی بودن باید با امکانات و خدمات ارائه شده در سرورهای مجازی مدیریت شده آشنا باشید و تمامی خدمات ارائه شده را بدانید.

 • محدوده تیم پشتیبانی چقدر است؟
 • چگونه می توانید با آنها تماس بگیرید؟
 • آیا پشتیبانی به صورت مداوم و شبانه روزی انجام می شود؟
 • نصب و به روز رسانی نرم افزار بر عهده کیست؟

در بالا تمام سوالاتی وجود دارد که باید قبل از خرید سرور مجازی مدیریت شده از فروشنده خود به آنها پاسخ دهید.

عملکردهای سرور مجازی مدیریت شده پیش فرض

به طور پیش فرض، رایج ترین سرویس های VPS مدیریت شده شامل موارد زیر است:

 • نصب زیرساخت های نرم افزاری لازم
 • نرم افزارهای قدیمی غیرفعال را حذف کنید و نرم افزارها و سیستم عامل ها را دائما به روز کنید
 • آسیب‌پذیری‌ها را در نرم‌افزار شناسایی کنید تا از خرابی‌ها جلوگیری کنید
 • به‌روزرسانی‌های کد را برای حل مشکلات احتمالی ارائه دهید
 • پیاده سازی ابزارهای SIEM
 • تست های نفوذ و ارزیابی های امنیتی و آسیب پذیری
 • رمزگذاری داده های مهم
 • توسعه و ابلاغ قوانین ضد ویروس
 • فایروال را برای جلوگیری از ترافیک غیرمجاز فعال کنید
 • سیاست های رمز عبور را برای داشتن رمزهای عبور قوی و ایمن ایجاد کنید

چگونه یک VPS مدیریت شده بخریم؟

سرور مجازی مدیریت شده بخرید

هنگام انتخاب و خرید VPS مدیریت شده چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

برای یافتن سرور مجازی مدیریت شده باید به نکاتی توجه کنید تا سروری با پشتیبانی مناسب و بدون دغدغه داشته باشید. علاوه بر هزینه خدمات، عواملی نیز وجود دارد که اهمیت ویژه ای دارند:

1. خصوصیات

لیستی از ویژگی های هر سرویس را مرور کنید و ببینید کدامیک به بهترین وجه با اهداف شما مطابقت دارند. سایر خدمات را تجزیه و تحلیل کنید. بسیاری از اوقات نیازهایی در آینده وجود دارد که ممکن است اکنون به آنها توجه نکرده باشید.

2. منابع و مقیاس پذیری

با RAM و CPU شروع کنید، زیرا آنها مهمترین اجزایی هستند که مشخصات فنی VPS شما را تعیین می کنند. مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی کافی و پهنای باند ماهانه دارید. استفاده از SSD به شدت توصیه می شود.

مطمئن شوید که فضایی برای رشد دارید. بررسی کنید که آیا امکان افزودن منابع در صورت لزوم وجود دارد یا خیر.

3. کارایی

قبل از انتخاب سرویس، سرعت VPS مدیریت شده را با ابزارهای موجود بررسی کنید. Uptime نیز باید بررسی شود. البته این کمی پیچیده تر است زیرا برای مطالعه آن به زمان بیشتری نیاز دارید. با این حال، همیشه می توانید نظرات کاربران را از افرادی که قبلاً سرویس شما را خریداری کرده اند، بپرسید و بخوانید.

4. استفاده آسان

اگر برای اولین بار است که از VPS مدیریت شده استفاده می کنید یا دانش فنی استفاده از آن را ندارید، سهولت استفاده از این سرویس اهمیت ویژه ای خواهد داشت. برخی از شرکت های هاستینگ به شما اجازه آزمایش رابط کاربری را می دهند.

5. پشتیبانی

این اغلب مهمترین عامل هنگام انتخاب سرور مجازی مدیریت شده است. هر ارائه دهنده می تواند پشتیبانی شبانه روزی داشته باشد. اما باید دید که آیا نگهداری با کیفیت و مطابق با ادعاها انجام خواهد شد یا خیر. بهتر است با افرادی که تجربه خرید سرویس مد نظر شما را داشته اند مشورت کنید.

محدودیت برای سرور مجازی مدیریت شده

مانند همه سرویس های میزبانی و فناوری های مشابه در این زمینه، VPS های مدیریت شده دارای معایبی مانند:

1. قیمت VPS مدیریت شده

مدیریت کامل VPS هزینه ها را افزایش می دهد. شما نمی توانید انتظار پشتیبانی و مدیریت کامل سرور را به صورت رایگان داشته باشید!

2. سفارشی سازی محدود

در این سرورها کاربر کنترل کمی روی سرور دارد. ارائه دهنده هاست تمام تصمیمات نرم افزاری و سخت افزاری را می گیرد و زمان نصب نرم افزار و سخت افزار را کنترل می کند.

3. زمان

اگر می خواهید سخت افزار یا نرم افزار خاصی را نصب کنید، باید از مدیر سرور بپرسید. اگرچه آنها معمولاً به سرعت به این درخواست‌ها پاسخ می‌دهند، اما نصب آنها بیشتر از آنچه شما می‌خواهید طول بکشد. البته اگر در مورد آن آگاهی لازم را داشته باشید!

آخرین کلمه

سرور مجازی مدیریت شده؛ فناوری VPS به یک ماشین فیزیکی اجازه می دهد تا چندین سیستم عامل مجازی را به طور همزمان اجرا کند. در واقع یک سرور فیزیکی وجود دارد که چندین سیستم عامل را اجرا می کند. سرور مجازی مدیریت شده به VPS های مختلفی متصل است که توسط کارشناسان شرکت تامین کننده مدیریت می شود. بنابراین این شرکت مسئولیت تامین امنیت، عیب یابی و به روز رسانی را بر عهده دارد. مدیریت VPS انتخاب خوبی برای افرادی است که دانش لازم برای نگهداری و مدیریت آن را ندارند.

از طرفی هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اما این گزینه مناسبی برای سازمان هایی نیست که به کنترل بیشتری بر تنظیمات و منابع سرور مجازی خود نیاز دارند. بنابراین قبل از خرید حتما نیازسنجی داخلی انجام دهید. برای مشاوره تخصصی و رایگان در این زمینه متخصصین پارسوپک همه روزه آماده پاسخگویی هستند.

سوالات متداول

1. سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

سرورهای مجازی مدیریت شده همانند سرورهای مجازی معمولی هستند با این تفاوت که کلیه خدمات مدیریتی و امنیتی این سرورها بر عهده شرکت ارائه دهنده می باشد و نیازی به صرف زمان برای انجام آن نخواهید داشت.

2. تفاوت بین VPS مدیریت شده و مدیریت نشده چیست؟

سرویس های مدیریت نشده اغلب مقرون به صرفه تر هستند و به شما کنترل بسیار بیشتری بر محیط می دهند، اما شما تنها مسئول مدیریت سرور خود هستید. سرور مجازی مدیریت شده با پشتیبانی تخصصی و مدیریت کامل ارائه می شود تا VPS شما به خوبی کار کند، بنابراین نیازی به صرف زمان برای مدیریت سرور ندارید.

3. نکات مهم در خرید سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

بسته به میزان پشتیبانی، منابع ارائه شده، قیمت گذاری و … مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید سرور مجازی مدیریت شده در نظر داشته باشید.

4. چه خدماتی در سرورهای مجازی ارائه می شود؟

سطح خدمات بسته به خدمات و شرکت ارائه دهنده آن متفاوت خواهد بود. به طور کلی خدماتی مانند نصب و نگهداری نرم افزار، بررسی و نگهداری امنیتی و خدمات اضافی مختص هر شرکت مانند بایگانی، خدماتی هستند که شرکت ها ارائه می دهند.

{“@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور مجازی مدیریت شده چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورهای مجازی مدیریت شده، همان سرورهای مجازی معمولی هستند با این تفاوت که تمامی خدمات مدیریتی و امنیتی این سرورها، بر عهده شرکت ارائه دهنده بوده و نیازی به صرف وقت برای این کار نخواهید داشت.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تفاوت بین VPS مدیریت شده و مدیریت نشده چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرویس‌های مدیریت نشده اغلب مقرون به صرفه‌تر هستند و کنترل بسیار بیشتری بر محیط به شما می‌دهند، اما شما کاملاً مسئول مدیریت سرور خود هستید. سرور مجازی مدیریت شده با پشتیبانی تخصصی و انجام کامل مدیریت آن برای اجرای روان VPS شما ارائه می‌شود، به طوری که شما زمانی صرف مدیریت سرور نخواهید کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “نکات مهم هنگام خرید سرور مجازی مدیریت شده چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “توجه به میزان پشتیبانی، منابع ارائه شده، قیمت و…. از نکاتی هستند که پیش از خرید یک سرور مجازی مدیریت شده باید به آن توجه کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چه خدماتی در سرور‌های مجازی ارائه می شوند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سطح خدمات، بسته به سرویس و شرکت ارائه دهنده متفاوت خواهد بود. به طور کلی خدماتی قبیل نصب و نگهداری نرم افزارها، بررسی و نگهداری‌های امنیتی و خدمات اضافه‌تر مخصوص هر شرکت مانند بکاپ‌گیری، از خدماتی هستند که شرکت‌ها ارائه می‌دهند.”
}
}]
}

نوشتن به سرور مجازی مدیریت شده چیست و چه کاربردی دارد؟ برای اولین بار در پارسوپک. به نظر می رسد.