منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • سرور هیبریدی چیست و چه تفاوتی با سرور ماکرو دارد؟

سرور هیبریدی چیست و چه تفاوتی با سرور ماکرو دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرور هیبریدی چیست و چه تفاوتی با سرور ماکرو دارد؟

سرور ترکیبی نوعی سرور مجازی ترکیبی است. در این سرور سرورهای مجازی و اختصاصی با هم ترکیب شده و سروری بادوام و امن را در اختیار کاربران قرار می دهند. در این مقاله سرور هیبریدی را به شما معرفی می کنیم و تفاوت آن را با سایر سرورها درک می کنیم. با ما بمان.

سرور اختصاصی چیست؟

یک سرور اختصاصی به صاحبان وب سایت و نرم افزار اجازه می دهد تا از منابع به طور کامل استفاده کنند. سرورهای اختصاصی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

 1. سرور فیزیکی اختصاصی
 2. سرور مجازی اختصاصی

خرید سرور هیبریدی

1. سرور فیزیکی اختصاصی

شما یک سرور اختصاصی فیزیکی می خرید. این بدان معناست که شما مالک سخت افزار سرور هستید و بنابراین باید هزینه های نگهداری سرور در مرکز داده و خدمات کولوکیشن آن را بپردازید. تامین برق مصرفی سرور، تامین فضا، آدرس IP، تامین شبکه و اینترنت، اینترنت مطمئن، فایروال و امنیت شبکه از جمله خدماتی است که Colocation به سرور اختصاصی شما ارائه می دهد.

در مقاله زیر دو نوع سرور اختصاصی به تفصیل توضیح داده شده است و با مطالعه آن مفاهیمی مانند colocation، racking و غیره را خواهید آموخت.

سرور اختصاصی چیست؟

2. سرور مجازی اختصاصی

این سرویس در واقع یک سرور اختصاصی است که نرم افزار مجازی سازی روی آن نصب شده و از راه دور قابل مدیریت است. با خرید این سرور نگران کولوکیشن نباشید بلکه میزان منابع مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سرور خود را سفارش می دهید.

سرور مجازی اختصاصی بر اساس سقف منابع به دو دسته تقسیم می شود:

 • سرور هیبریدی
 • ماکرو سرور

برای آشنایی بیشتر با سرور اختصاصی مجازی یا VDS مقاله زیر را از دست ندهید.

سرور مجازی اختصاصی چیست؟

سرور هیبریدی چیست؟

یک سرور ترکیبی از ترکیبی از یک سرور فیزیکی (در مرکز داده) و یک سرور مجازی (یک سرور ابری) تشکیل شده است. این فناوری ترکیبی منجر به طراحی سرور جدیدی شده است که هم قدرت یک سرور اختصاصی کلاسیک را دارد و هم از انعطاف پذیری فناوری محاسبات ابری برخوردار است. در یک سرور هیبریدی، منابع سخت افزاری به طور کامل در دسترس کاربر است و اگر به درستی پیکربندی شود، در برابر هرگونه حمله سایبری مقاومت می کند.

مزایای ابر هیبریدی

 • ابر هیبریدی از Agile و DevOps پیروی می کند. این روش ها بهره وری توسعه دهندگان را افزایش می دهند.
 • ابر هیبریدی برنامه های قدیمی سازمانی را کاهش می دهد و عملکرد زیرساخت رضایت بخشی را تضمین می کند.
 • زیرساخت ابری ارائه شده توسط این سرور بسیار امن بوده و امکان اجرا در محیط های دیگر نیز وجود دارد.
 • ابر هیبریدی کارایی کلی کسب و کار را افزایش می دهد.

سرور هیبریدی چیست؟

چرا باید از سرورهای اختصاصی استفاده کنیم؟

دلایل استفاده از سرور هیبریدی

1. رشد وب سایت

اولین دلیلی که بسیاری از افراد به دنبال سرور اختصاصی هستند، ترافیک بالا و رشد سریع وب سایت آنهاست. وقتی ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد، اگر سرور میزبان مناسب نباشد، باعث ضعیف شدن وب سایت شما می شود. اساساً در این شرایط باید وب سایت را برای ورود کاربران آماده کنید. در غیر این صورت سرعت سایت کاهش می یابد و کاربران در هنگام استفاده از وب سایت با مشکل مواجه می شوند.

زمانی که می خواهید سرویس هاست خود را به سرور اختصاصی تغییر دهید، بهتر است با سرور هیبریدی شروع کنید زیرا نسبت به سایر سرورهای اختصاصی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

2. امنیت

از آنجایی که برخی از وب سایت ها به خصوص به امنیت زیادی نیاز دارند، از سرور هیبریدی استفاده می کنند. برخی از اطلاعات مانند اطلاعات کارت اعتباری مشتری و ایمیل های محرمانه، اطلاعات بسیار حساسی هستند که باید در برابر ویروس ها و هک شدن محافظت شوند.

در این زمینه سرورهای اختصاصی هیبریدی در مقایسه با سرورهای اشتراکی از امنیت بیشتری برخوردار بوده و امنیت زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند. سرور هیبریدی به لطف سطوح امنیتی پیشرفته ای که ارائه می دهند، از اطلاعات شما در برابر حملات DDoS و بدافزار محافظت می کنند. بنابراین تمامی مسئولیت امنیت وب سایت یا اپلیکیشن شما بر عهده سرورهای اختصاصی خواهد بود.

مزایای سرور اختصاصی هیبریدی

آشنایی با سرور هیبریدی اختصاصی

3. بهینه سازی جستجوی وب سایت ها یا صفحات برنامه

سرور هیبریدی با بهینه سازی صفحات وب سایت و برنامه شما، سرعت جستجو را افزایش می دهد. به همین دلیل، تجربه منفی جستجوی کند وب سایت از بین رفته و تعامل و رضایت کاربران افزایش می یابد.

4. کنترل نحوه راه اندازی

هنگام خرید یک سرور ترکیبی، می توانید آن را پیکربندی کنید. یعنی حافظه SSD، رم و سی پی یو سرور را مشخص کنید. همچنین با توجه به نیاز سیستم عامل می توانید نوع مجازی ساز، پهنای باند، فایروال و … را انتخاب کنید. در نتیجه، این ویژگی به شما این امکان را می دهد که به طور کامل بر نحوه راه اندازی سرور اختصاصی خود نظارت کنید.

5. نیاز به پهنای باند وسیع

سرور هیبریدی برای وب سایت های بزرگ، وب سایت هایی که نیاز به سرور ایمن دارند، وب سایت هایی که به پهنای باند زیادی نیاز دارند و همچنین برنامه های موبایل و وب سایت های بازی آنلاین مناسب است. از آنجایی که سرور اختصاصی پهنای باند وسیعی دارد، صاحبان این وب سایت ها می توانند از آنها استفاده کرده و پهنای باند خود را تعیین کنند.

اجاره سرور هیبریدی

 

معرفی سرور هیبریدی و مزایای آن

سرور ماکرو چیست و چه تفاوتی با سرور هیبریدی دارد؟

ماکرو سرور سروری است که بیشتر برای شرکت ها و سازمان های بزرگ و یا کامپیوترهای سنگین استفاده می شود. این سرور اختصاصی منابع بیشتری نسبت به سرور هیبریدی دارد اما در هر دو لایه مجازی سازی استفاده می شود و کاربر با خرید آن یک ماشین مجازی دریافت می کند.

سرور ماکرو و سرور هیبریدی با IP اختصاصی ارائه می شوند و قدرت پردازش بسیار بالایی دارند، بنابراین معیار شما برای انتخاب بین ماکرو سرور و سرور هیبریدی باید منابع سخت افزاری مورد نیاز شما باشد. اگر به منابع متوسط ​​نیاز دارید سرور ترکیبی و اگر به منابع زیاد نیاز دارید سرور ماکرو را انتخاب کنید.

معرفی سرور هیبریدی پارس پک

سرور هیبریدی پارس پک با دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز در ایران و آلمان موجود می باشد. برای خرید سرور هیبریدی می توانید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

 1. هارد SSD
 2. HDD
 3. هارد دیسک NVMe

انتخاب کنید. مجازی ساز Red Hat KVM در این سرویس ها برای ایجاد یک محیط سرور هیبریدی استفاده می شود. استفاده از مجازی ساز KVM برای ارائه منابع اختصاصی، عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری سرویس میزبانی شما را بهبود می بخشد.

یک سرور اختصاصی خوب و استاندارد چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟

راهنمای خرید سرور اختصاصی

ویژگی های سرور هیبریدی پارس پاک

 • مقیاس پذیری و انعطاف پذیری سرور هیبریدی بالا است، بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز خود میزان منابع خود از جمله: رم، پردازنده و هارد دیسک را انتخاب کنید.
 • در حین استفاده از سرویس می توانید منابع را ارتقا یا کاهش دهید و در طی این تغییرات و حتی با انتقال به سرور ماکرو، آدرس IP اختصاصی شما ثابت می ماند.
 • می توانید از کنترل پنل های دایرکت ادمین و سی پنل برای سرور هیبریدی لینوکس و پلسک برای سرور هیبریدی ویندوز استفاده کنید. البته امکان استفاده از کنترل پنل های دیگر نیز وجود دارد.
 • قیمت سرور هیبریدی پارس پک بسته به موقعیت جغرافیایی سرور و میزان منابع متفاوت است. اما به طور کلی هزینه سرور هیبریدی گرانتر از سرورهای اشتراکی مانند VPS و ارزانتر از Macroserver و Barmetal است.
 • با خرید سرور هیبریدی پارس پک می توانید ماهیانه 1 تا 6 ترابایت ترافیک رایگان دریافت کنید.
 • هارد دیسک های SSD-NVMe-HDD در این سرویس ارائه می شود.
 • سرور هیبریدی از سخت افزار قدرتمند HP با پردازنده های XEON اینتل استفاده می کند.
 • در سرور هیبریدی امکان ارتقا رم تا 4 گیگابایت وجود دارد.
 • دارای پنل ابری قدرتمند با امکانات ویژه مدیریت سرور مانند ابزار VNC و استفاده از فایروال قدرتمند پارس پک در پنل سرور ابری.

نتیجه

سرور هیبریدی برای میزبانی انواع وب سایت ها و سیستم های مدیریت محتوا مناسب است، همچنین برای میزبانی اپلیکیشن ها، نصب نرم افزارهای سنگین، راه اندازی بازار ارزهای دیجیتال و … مناسب است. سرور هیبریدی تنظیمات کمتری نسبت به انواع دیگر سرورهای اختصاصی دارد و ارزان‌تر خواهد بود، بنابراین انتخاب بسیار مناسبی برای مشاغل متوسط ​​و در حال رشد است.

سوالات متداول

1. سرورهای هیبریدی چگونه کار می کنند؟

این سرورهای مجازی می توانند هر قسمت از سرور را از طریق سیستم مجازی سازی KVM به یک کاربر اختصاص دهند. سرورهای ترکیبی به کاربران این امکان را می دهند که با تهیه یک سرور اختصاصی و تقسیم آن به سرورهای مجازی از آنها استفاده کنند.

2. چرا به سرورهای هیبریدی نیاز داریم؟

این سرورها بسیار متمرکز هستند و مدیریت آنها آسان است. همچنین در مقایسه با سایر سرورها مانند Bermetal و Macro خدمات بهتر و قوی تری ارائه می دهند.

3. تبادل سرور هیبریدی چیست؟

یک سرور ترکیبی می تواند ارتباط مستقیمی بین یک سازمان مبادله ای و یک سازمان مبادله ای در محل و آنلاین برقرار کند. علاوه بر این، این سرور می تواند به عنوان یک پله برای انتقال کامل به یک سازمان تبادل آنلاین عمل کند.

4. محاسبات ابری ترکیبی چیست؟

در ابر هیبریدی، برنامه ها از محیط های مختلف اجرا می شوند. از آنجایی که امروزه هیچ کس به یک ابر عمومی متکی نیست، راه های زیادی برای محاسبه ابر هیبریدی وجود دارد.

5. چه سروری بدون سیستم مجازی سازی ارائه می شود؟

سرور روی فلز یک سرور فیزیکی اختصاصی است که بدون سیستم مجازی سازی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرورهای هایبریدی چگونه کار می‌کنند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “این سرورهای مجازی ازطریق سیستم مجازی‌ساز KVM می‌توانند هر قسمت سرور را به کاربری جداگانه اختصاص دهند. سرورهای هایبرید سرور ازطریق دریافت سرور اختصاصی و تقسیم آن به سرورهای مجازی، امکان استفاده از آن‌ها را برای کاربران فراهم می‌کنند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چرا به سرورهای هایبریدی نیاز داریم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “این سرورها بسیار متمرکز هستند و مدیریتشان آسان است. همچنین، درمقایسه‌با سرورهای دیگر مانند بر متال و ماکرو، سرویس بهتر و قوی‌تری ارائه می‌دهند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تبادل هایبرید سرور چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “هایبرید سرور می‌تواند ارتباطی مستقیم بین سازمان تبادل و یک سازمان تبادل در محل و تبادل آنلاین برقرار کند. همچنین، این سرور می‌تواند مانند قدمی به‌سوی انتقال کامل به سازمان تبادل آنلاین عمل کند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “محاسبه ابر هایبریدی چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در ابر هایبریدی، برنامه‌های کاربردی از محیط‌های مختلفی اجرا می‌شوند. ازآن‌جاکه امروزه هیچ‌کس به ابر عمومی اتکا نمی‌کند، روش‌های زیادی برای محاسبه ابر هایبریدی وجود دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چه سروری بدون سیستم مجازی‌ساز ارائه می‌شود؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرور بر متال سروری اختصاصی فیزیکی است که بدون سیستم مجازی‌ساز به کاربران ارائه می‌شود.”
}
}]
}

سرور هیبریدی چیست و چه تفاوتی با سرور ماکرو دارد؟ اولین بار در پارسپک به نظر می رسد.