منو سایت

سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله در مورد سوئیچ شبکه صحبت می کنیم و برای آن تعریفی خواهیم داشت و می گوییم هدف از قرار دادن آن در شبکه چیست. پس به ما بپیوندید 🙂

 

سوئیچ شبکه چیست؟

در یک شبکه، سوئیچ یک دستگاه سخت افزاری است که بسته های شبکه را از یک دستگاه شبکه مانند روتر، کامپیوتر، سرور و غیره فیلتر و ارسال می کند. به دستگاه دیگری این تاریخچه به طور گسترده در شبکه های محلی یا شبکه های محلی برای ارسال هر فریم دریافتی، با نگاه کردن به آدرس دستگاه فیزیکی یا همان آدرس MAC استفاده می شود.

به بیان ساده، این دستگاه بسته دریافتی را باز می کند، به آدرس مقصد این پیام نگاه می کند و با توجه به مک آدرسی که بسته دارد، به جدول مک خود نگاه می کند و بسته را به آن پورت خاص ارسال می کند. در واقع یک پل شبکه چند پورت در نظر گرفته می شود که از آدرس های سخت افزاری برای پردازش و ارسال داده ها در لایه پیوند داده (لایه 2) مدل OSI استفاده می کند. برخی از آنها همچنین می توانند داده ها را در لایه شبکه (لایه 3) با استفاده از پروتکل IP پردازش کنند. این گونه سوئیچ ها اغلب سوئیچ های لایه 3 یا سوئیچ های چندلایه نامیده می شوند.

 

کلید برق

هدف سوئیچ شبکه

اهاست ها را چند برابر کنید

سوئیچ معمولا تعداد زیادی پورت کابل را فراهم می کند که به آن اجازه می دهد یک توپولوژی ستاره ای را که معمولاً برای اتصال چندین مشتری به شبکه استفاده می شود، مسیریابی کند.

پیامی را به یک میزبان خاص فوروارد می کند

مانند یک پل، از یک سوئیچ با فیلتر یکسان در هر پورت استفاده می کند. هنگامی که هر میزبان در یک شبکه یا سوئیچ پیامی را به میزبان دیگری در همان شبکه یا سوئیچ ارسال می کند، سوئیچ فریم ها را دریافت کرده و آنها را رمزگشایی می کند تا بخشی از آدرس فیزیکی (MAC) پیام را درک کند. همون چیزی که در تعریف سوئیچ به شما گفتم. این کار با ابزاری مانند Wireshark امکان پذیر است

مدیریت ترافیک

با استفاده از سوئیچ شبکه، می توانیم ترافیک ورودی یا خروجی شبکه را کنترل کنیم. ما همچنین می توانیم به راحتی دستگاه هایی مانند سیستم ها را به هم متصل کنیم.

پهنای باند LAN را افزایش دهید

سوئیچ شبکه LAN را به چند باند با پهنای باند مستقل تقسیم می کند. به همین دلیل است که پهنای باند LAN را افزایش می دهد یا حداقل پهنای باند را کاهش نمی دهد حال اجازه دهید یک نتیجه کلی از گفتگوی خود داشته باشیم.

سوئیچ چیست؟

در پایان

سوئیچ علاوه بر اتصال دستگاه های تحت شبکه، نقش مهمی در مدیریت ترافیک، ارسال پیام، افزایش پهنای باند و … دارد. این دستگاه وسیله ای است که از طریق فرآیندی به نام سوئیچینگ بسته، گره ها و دستگاه های موجود در شبکه را به هم متصل می کند. این دستگاه فریم های دریافتی را دریافت و پردازش می کند و ایده آل ترین و بهترین مسیر را برای ارسال بسته ها به مقصد انتخاب می کند. سپس تصمیم می گیرد که آنها را به کدام پورت بفرستد.

مکانیسم عملکرد سوئیچ بر اساس آدرس مک سیستم های شبکه است. در واقع سوئیچ می داند که کدام پورت سوئیچ متعلق به کدام مک آدرس است و بر اساس آن جدولی به نام جدول آدرس مک ایجاد می کند و بر اساس آن تصمیم گیری می کند. البته تعدادی سوئیچ در لایه های بالای شبکه کار می کنند که در مقالات بعدی به آنها اشاره خواهم کرد.

منبع: وب سایت سیسکو

سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟ برای اولین بار در مبین. به نظر می رسد.