منو سایت

سوالات مصاحبه در وبلاگ جاناتان اوفری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سوالات مصاحبه در وبلاگ جاناتان اوفری

سلام به همه و به مصاحبه بعدی NOCvoiz خوش آمدید. در مصاحبه امروز، مدیر عامل هکرهای رشد، جاناتان آفری را داریم که از طریق استراتژی های هک رشد و تکنیک های بازاریابی اثبات شده به استارت آپ ها، شرکت های کوچک و متوسط ​​و کارآفرینان دیگر کمک می کند.

در 15 سال گذشته، او با کارآفرینان بیش از 70 کشور تجارت کرده است، به بازاریابان، کسب و کارها و استارت‌آپ‌ها برای رشد با بازاریابی دیجیتال، هک برای رشد، ایجاد سرنخ، بهینه‌سازی نرخ تبدیل و رشد درآمد کمک کرده است.

بنابراین، اگر یک کارآفرین جاه طلب یا هکر رشد هستید، آنچه را که جاناتان در مورد این موضوع می گوید بخوانید.

1. اولین بار از چه زمانی روحیه کارآفرینی خود را کشف کردید و تا به حال شغل کارآفرینی شما چگونه در حال توسعه است؟

تعیین اینکه کی و کجا روحیه کارآفرینی خود را کشف کردم واقعاً دشوار است. من واقعاً معتقدم که همیشه آن را با خودم داشته ام، زیرا از زمانی که خیلی جوان بودم همیشه یک مجری بودم و پروژه ها و چیزهای مختلف را امتحان می کردم. به عنوان مثال، من در جوانی ده ها ورزش انجام دادم و وقتی به سنی رسیدم که بتوانم در خارج از کشور زندگی کنم، شروع به سفر، کار و زندگی در کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلستان، ایرلند، اسپانیا، استرالیا، تایوان کردم.

من فقط به یک محرک نیاز داشتم تا آن روحیه را به یک سفر کارآفرینی تبدیل کنم. این محرک در سال 2015 اتفاق افتاد، زمانی که من در یک استارتاپ با یک رئیس سمی کار می کردم. من نمی خواهم این قسمت از زندگی ام را طی کنم، اما سخت بود و همین باعث شد که بفهمم باید مسیر خودم را شروع کنم. سپس Growth Hackers را تأسیس کردم: هدف کمک به کارآفرینان دیگر از طریق جذب مشتری، ایجاد سرنخ و فروش است. همه چیز به خوبی پیش می رود زیرا من این فرصت را دارم که با کارآفرینان و صاحبان مشاغل از سراسر جهان کار کنم، کاری که دوست دارم انجام دهم.

2. تفاوت بین هک بازاریابی و رشد چیست؟

بازاریابی یکی از عناصر هک رشد است.

من همیشه متوجه شده ام که شرکت ها هیچ ارتباطی با توسعه محصول و بازاریابی ندارند و فکر می کنم برای رشد هک می کنند. رشد هک در تقاطع بین بازاریابی و توسعه محصول قرار دارد. ایده فقط ایجاد کمپین های بازاریابی برای تبلیغ یک محصول نیست. هدف این است که روی قیف دزدان دریایی (متریک های AARRR = فعال سازی – کسب – حفظ – درآمد – توصیه) کار کنیم تا استراتژی های رشد مختلف را آزمایش کنیم، سپس داده ها و بازخوردها را جمع آوری کنیم و از همه مهمتر بر اساس آنها عمل کنیم. چه مفهومی داره؟ این نه تنها به معنای بهبود کانال های بازاریابی، بلکه بهینه سازی محصول برای کاربر محورتر کردن آن است. بنابراین، هک رشد در مورد بازاریابی، تجزیه و تحلیل داده ها و توسعه محصول است.

3. بازاریابان استارتاپ چگونه می توانند جادوی هک رشد را بپذیرند و رشد خود را افزایش دهند؟

مهم این است که فروتن باشید و ذهنیتی برای رشد داشته باشید. یک فرد “دانای کل” نباشید. به یادگیری استراتژی های جدید ادامه دهید، با روندها همراه باشید، آزمایش کنید، اشتباه کنید، از اشتباهات خود درس بگیرید، آنها را تکرار نکنید و توسعه پیدا کنید.

4. ابزارها و تکنیک هایی که در نهایت می تواند منجر به رشد استارت آپ ها شود چیست؟

هیچ ابزاری وجود ندارد که بتوان آن را برای همه شرکت‌ها، بازارها و محصولات مختلف استفاده کرد. با این حال، اگر بخواهم چند استراتژی را انتخاب کنم که بیشتر اوقات کارساز هستند، اینها عبارتند از:

– مسابقه مهندسی معکوس همیشه لازم نیست چرخ را اختراع کنید. کارهایی که رقبای شما انجام می دهند را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید، از آنها یاد بگیرید، الهام بگیرید و بهتر انجام دهید.

– از بازاریابی ارجاعی استفاده کنید. اگر مشتریان و کاربران راضی دارید، از درخواست توصیه از آنها دریغ نکنید.
– همیشه بیشتر از شما مجبور نیستید قول بدهید، اما باید بیش از آنچه انتظار می رود ارائه دهید.

5. آیا ویژگی های خاصی وجود دارد که فرد باید برای مقابله با این حوزه داشته باشد؟

ویژگی های بسیاری وجود دارد که کارآفرینان و هکرها برای رشد به آن نیاز دارند:

– قاطعیت
– جهانی بودن
– مهارت حل مسئله
– تحمل ریسک
– چشم انداز
“بی طرف باشید.”
– اعتماد به نفس
– فعال
– مبتکرانه

6. به عنوان یک هکر رشد، آیا دیدگاه شما نسبت به محصولات و خدمات امروز تغییر کرده است؟

من فکر نمی‌کنم که هکر رشد نگاه من به محصولات را تغییر داده باشد، اما قطعاً نگاه من به تجارت را به طور کلی تغییر داده است. من اشتباهاتی که مرتکب می شوند، مبارزاتی که تجربه می کنند و تصمیماتی که باید بگیرند را درک می کنم.

7. اهداف بازاریابی و تبلیغات محتوا در سال گذشته چگونه توسعه یافته است؟ وقتی صحبت از تاثیرگذاری بر فروش و رشد به میان می آید، چه نوع محتوایی با کسب و کار خوب عمل می کند؟

برای بازاریابی محتوا، ارائه ارزش اول بسیار مهم است. فوراً زیاد فروشنده نباشید. اطلاعات روشنگری را که با مخاطب هدف شما طنین انداز می شود، به اشتراک بگذارید، ترجیحاً محتوایی که به آنها در حل مشکل کمک می کند. تا آنجا که به تبلیغات مربوط می شود، آنچه در طول سال ها تغییر کرده است جنبه دیجیتالی تبلیغات و این واقعیت است که ما می توانیم افراد را بیش از حد هدف قرار دهیم و داده های دقیق را جمع آوری کنیم. ROI در مقابل ROAS  قبل از بازگشت سرمایه (ROI) جام مقدس بود. ROAS (بازده هزینه های تبلیغات) در حال حاضر یک شاخص کلیدی برای ردیابی کمپین های تبلیغاتی دیجیتال است.

8. در نهایت، یک فرد تأثیرگذار باشید. چه توصیه ای به مبتدیانی دارید که می خواهند در این صنعت بزرگ شوند؟

برای تبدیل شدن به یک تأثیرگذار در صنعت خود، باید:

– محتوای ارزشمندی را که با مخاطبان شما طنین انداز می شود به اشتراک بگذارید
– با افراد در صنعت خود ارتباط برقرار کنید
– معتبر و ثابت باشید