منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سود میلیارد دلاری اوراکل از زیرساخت ابری در 3 ماه

سود میلیارد دلاری اوراکل از زیرساخت ابری در 3 ماه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سود میلیارد دلاری اوراکل از زیرساخت ابری در 3 ماه

اوراکل روز دوشنبه (12 ژوئن) اعلام کرد سود سه ماهه (منتهی به 31 می) سالانه 8 درصد افزایش یافته و به 1.67 دلار به ازای هر سهم رسیده است. همچنین درآمد این شرکت با افزایش 17 درصدی به 13.8 میلیارد دلار رسید. درآمد خدمات ابری نیز با افزایش 54 درصدی به 4.4 میلیارد دلار رسید.

تحلیلگران معتقدند که زیرساخت ابری این شرکت در مرحله جدیدی از رشد نوآورانه قرار دارد تا به لطف همکاری اوراکل با انویدیا، به پلتفرمی بزرگ برای توسعه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تبدیل شود.

شرکت های بزرگ توسعه مدل زبان مانند Mosaic ML، Adapt AI، Cohere و 30 شرکت توسعه خدمات هوش مصنوعی دیگر اخیراً قراردادهایی برای خرید بیش از 2 میلیارد دلار از ظرفیت ابری نسل دوم اوراکل امضا کردند. این را لری الیسون، رئیس و مدیر ارشد فناوری اوراکل در بیانیه‌ای اعلام کرد.

تحلیلگران انتظار داشتند که اوراکل با درآمدی معادل 13.74 میلیارد دلار به ازای هر سهم 1.58 دلار درآمد داشته باشد. اوراکل انتظار دارد کل درآمد این شرکت در سه ماهه اول 8 تا 10 درصد رشد کند، در حالی که میانگین انتظارات تحلیلگران برای رشد حدود 8 درصدی است.

ورود اوراکل به بازار رایانش ابری

شرکت اوراکل تلاش می کند تا وارد بازار رایانش ابری شود و این تلاش ها با خرید Cerner، یک شرکت بزرگ خدمات بهداشتی، در سال گذشته تقویت شد. این خرید به اوراکل اجازه می دهد تا با غول هایی مانند مایکروسافت و آمازون رقابت کند.

سهام ORCL در معاملات پس از بازار با 5.1 درصد افزایش به 122.38 دلار رسید. همچنین در جلسه عادی روز دوشنبه، سهام این شرکت با رشد 6 درصدی به 116.43 دلار رسید. در سال 2023، سهام اوراکل با رشد 47 درصدی روبرو بود. بر اساس بررسی سهام IBD، سهام ORCL دارای رتبه قدرت نسبی IBD 99 از 95 است.

نکته مهم این است که واحدهای قدیمی Oracle هنوز مشکلاتی دارند. مجوزهای ابری و خدمات داخلی (مستقیماً در دسترس مصرف کنندگان) با 15 درصد کاهش به 2.2 میلیارد دلار رسید.

منبع: سرمایه گذاران